Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Zapraszamy do współpracy nad „Programem Współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do współpracy nad „Programem Współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”
W związku z przystąpieniem do opracowania projektu „Programu współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019” zapraszamy organizacje pozarządowe zainteresowane współpracą z samorządem i realizacją zadań publicznych do zgłaszania propozycji i uwag do ww. programu.
Punktem odniesienia do ewentualnych propozycji i uwag może być Program współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018 podjęty Uchwałą Rady Powiatu Żagańskiego w dniu 12 grudnia 2017r.
Wnioski należy kierować droga elektroniczną na adres e-mail lub bądź pisemnie do Starostwa Powiatowego w Żaganiu. Termin składania propozycji upływa 29 października 2018r. 
 
 
czytaj dalej ›

Laur Michała Anioła dla ZSTiL w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Laur Michała Anioła dla ZSTiL w Żaganiu
Szkoła z Żagania została nominowana do nagrody LAUR MICHAŁA ANIOŁA w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła w ogólnopolskim konkursie, który odbywał się pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, organizowany był przez: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. 
Kryteria przyznania nominacji i wyłonienia zwycięzców, laureatów w konkursie : ludzie z pasją i ich rozwój – kadra pedagogiczna, zastosowanie ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne), instrumentarium dydaktyczne (metody, środki dydaktyczne, organizacja przestrzeni, formy organizacji pracy) zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację projektów, przedsięwzięć, konkursów. Kolejny raz innowacyjność i kreatywność szkoły została doceniona w przestrzeni edukacyjnej szkół kształcenia zawodowego w Polsce.
Udział szkoły w konkursie został przygotowany przez panią Agnieszkę Pisarczyk, pana Zdzisława Kapińskiego i pana Dariusza Nowaka nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych.
 
czytaj dalej ›

Powiatowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2018

Ilustracja do informacji: Powiatowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2018
Corocznie organizowane są powiatowe obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego wpisując się w tematykę hasła ogłaszanego przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jest to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na zdrowie psychiczne, potrzebę jego pielęgnowania i zapobiegania występowaniu zaburzeń i chorób psychicznych. 
W tym roku Dzień Zdrowia Psychicznego koncentrował się na ludziach młodych oraz ich zdrowiu psychicznym w zmieniającym się świecie. 
W dniu 12 października 2018r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyła się konferencja poświęcona temu tematowi. Na spotkanie przybyli dyrektorzy jednostek oświatowych, pedagodzy, psycholodzy, pielęgniarki szkolne, pracownicy PCPR i inne osoby zajmujące się wychowaniem młodych ludzi i towarzyszące ich rozwojowi.
 
czytaj dalej ›

Spotkanie edukacyjne pt: „Cyberprzemoc, instytucje i organy ochrony prawnej”

Ilustracja do informacji: Spotkanie edukacyjne pt: „Cyberprzemoc, instytucje i organy ochrony prawnej”
W ramach współpracy Powiatu Żagańskiego ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Obywatelskiej CIVIS SUM z Zielonej Góry, której celem jest poprawa dostępności mieszkańców powiatu do bezpłatnego poradnictwa i edukacji prawnej 10 października 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu odbyło się spotkanie edukacyjne pt: „Cyberprzemoc, instytucje i organy ochrony prawnej”. Zagadnienia prawne z tego zakresu zostały przedstawione uczniom w formie wykładu przez reprezentanta Stowarzyszenia pana Piotra Królika. Prawnik przedstawił problem przemocy rówieśniczej z użyciem internetu i telefonów komórkowych.
czytaj dalej ›

Wizytacja MON w „59”

Ilustracja do informacji: Wizytacja MON w „59”
5 października 2018 złożył wizytę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu dyrektor Biura do Spraw Proobronnych MON Waldemar Zubek, któremu towarzyszyli m.in.: Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa, Starosta żagański – Henryk Janowicz i naczelnik wydziału oświaty, kultury, kultury fizycznej i turystyki – Michał Cisek, Wojskowy Komendant Uzupełnień – Dariusz Kląskała i Szef Wydziału Rekrutacji  WKU w Żaganiu – Dariusz Arent.
Przybyłe osoby wzięły udział w uroczystym apelu i pokazie musztry zorganizowanym przez uczniów „59”, zwiedzaniu szkolnej strzelnicy i szkoły, jak również w spotkaniu z uczniami. Wizyta ta dała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed zgromadzonymi gośćmi.
 
czytaj dalej ›

Nawierzchnia ulicy Śląskiej w Żaganiu przebudowana!

Ilustracja do informacji: Nawierzchnia ulicy Śląskiej w Żaganiu przebudowana!
3 października dokonano odbioru technicznego przebudowy nawierzchni ulicy Śląskiej w Żaganiu, na której to w 2017 roku przebudowane zostały chodniki ,w tym zaś  powstała nowa nawierzchnia na całej długości ulicy.
czytaj dalej ›

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

Ilustracja do informacji: Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej
Dnia 9 października 2018r. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu w roli gospodarza wystąpił Henryk Janowicz Starosta Żagański, Artur Niezgoda Przewodniczący Komisji Oświaty oraz Maciej Boryna Etatowy Członek Zarządu. 
W spotkaniu uczestniczyli wyróżnieni nauczyciele oraz dyrektorzy szkół i placówek oświatowych. Po podziękowaniach oraz wręczeniu nagród zaproszeni głoście mogli wysłuchać uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie.
Poczęstunek i wystrój przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej.   
Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz życiu osobistym.
 
czytaj dalej ›

Uliczny piknik „Zdrowie smakuje”

Ilustracja do informacji: Uliczny piknik „Zdrowie smakuje”
O tym że „zdrowie smakuje” dowiedzieli się uczestnicy akcji prozdrowotnej zorganizowanej pod tym samym hasłem w Żaganiu 5 października br. 
Młodzież dwóch szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie na bieżąco przygotowywała zdrowe i smaczne sałatki warzywne oraz pełne witamin i mikroelementów koktajle owocowe i owocowo-warzywne: z awokado, bananów, szpinaku, jarmużu, truskawek i jabłek i in. Od uczniów szkół oraz ich nauczycielek można było się dowiedzieć jak się zdrowo odżywiać i jak przygotować zdrowe potrawy. Były też konkursy o zdrowiu z nagrodami. Zdrowe koktajle smakowały zarówno najmłodszym jak i najstarszym mieszkańcom powiatu żagańskiego.
 
czytaj dalej ›

Uczniowie z „59” rozpoczęli szkolenia poligonowe w ramach pilotażowego programu MON

Ilustracja do informacji: Uczniowie z „59” rozpoczęli szkolenia poligonowe w ramach pilotażowego programu MON
W piątek ,28 września, uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu odbyli pierwsze zajęcia praktyczne z przedmiotu Edukacja wojskowa, w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej dla klas z innowacją wojskową, do którego zakwalifikowano 95 szkół z całej Polski. Zajęcia te odbyły się w 34 BKP w Żaganiu.
Pierwsze spotkanie z kadrą zawodową 34 BKP miało na celu zapoznanie uczniów z „59” z zasadami panującymi na terenie jednostki, salą tradycji oraz ze sprzętem bojowym.
Szkolenia praktyczne w JW 34KBP w Żaganiu odbywać się będą raz w miesiącu, w wymiarze 8 godzin, natomiast zajęcia teoretyczne z przedmiotu Edukacja wojskowa realizowane są od początku roku szkolnego w ramach zajęć lekcyjnych w ZSP w Żaganiu.
 
czytaj dalej ›

Osiemnaście lat ze Spotkaniami Artystycznymi Osób Niepełnosprawnych

Ilustracja do informacji: Osiemnaście lat ze Spotkaniami Artystycznymi Osób Niepełnosprawnych
W środę w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury już po raz osiemnasty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zorganizował Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych. W tym roku przyświecało im hasło Polska Niepodległa.
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 32
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa