Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Uroczystości wojskowe w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Uroczystości wojskowe w Żaganiu
We wtorek, 12 lutego br., starosta Henryk Janowicz wziął udział w uroczystości przekazania Placu Generała Maczka, a następnie w ceremoniale przekazania dowodzenia pomiędzy 3. a 4. rotacją Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej  Stanów Zjednoczonych, ktory odbył się w Pałacu Książęcym. 
czytaj dalej ›

Wybierz szkołę w powiecie żagańskim!

Ilustracja do informacji: Wybierz szkołę w powiecie żagańskim!
 
Uczniowie!
 
Za chwilę podejmiecie decyzję o wyborze nowej szkoły. Zapraszam do obejrzenia filmu i wyboru szkoły w powiecie żagańskim. Warto!
Wicestarosta Żagański
Anna Michalczuk
 
 
 
czytaj dalej ›

Praktyki zawodowe w Hiszpanii

Ilustracja do informacji: Praktyki zawodowe w Hiszpanii
20 uczniów technikum mechatronicznego z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu z klas 2 ME, 3 ME i 4 ME wyleciało na dwutygodniowe praktyki do Sewilli w ramach projektu Erasmus+ „Doświadczenie zawodowe młodego technika kluczem do sukcesu na rynku pracy” finansowanego przez Unię Europejską.
czytaj dalej ›

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę

Ilustracja do informacji: Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę
Załącznik nr 1 do zarządzenia 
 
WYKAZ
nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa
 
 
czytaj dalej ›

Wykład informacyjny na temat HIV i AIDS

Ilustracja do informacji: Wykład informacyjny na temat HIV i AIDS
Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej – Jowita Zegarska, która przygotowuje się do  okręgowej  Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia w Zielonej Górze, zorganizowała  uczniom szkoły wykład informacyjny na temat HIV i AIDS.  Jest to jedno z działań  akcji prozdrowotnej, prowadzonej przez uczennicę.  
czytaj dalej ›

Uroczyste otwarcie warsztatów gastronomicznych

Ilustracja do informacji: Uroczyste otwarcie warsztatów gastronomicznych
W piątek 1 lutego br., odbyło się uroczyste otwarcie warsztatów gastronomicznych w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Gastronomia w szprotawskiej placówce zyskała nowy blask, a wszystko dzięki realizowanemu projektowi pn. „Przebudowa warsztatów szkolnych wraz z wyposażeniem przy Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie”, na który Powiat Żagański uzyskał dofinansowanie w wysokości 671 020,54 zł. 
 
 
czytaj dalej ›

Rozmowy o pomocy w zakresie zdrowia psychicznego

Ilustracja do informacji: Rozmowy o pomocy w zakresie zdrowia psychicznego
W poniedziałek 4 lutego br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Koordynującego Realizację Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Żagańskiego na lata 2018- 2022. 
czytaj dalej ›

Uczniowie z SOSW Szprotawa wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu

Ilustracja do informacji: Uczniowie z SOSW Szprotawa wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu
Praca uczennicy Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. J. Brzechwy w Szprotawie- Emilii Tomaszewicz zostanie zamknięta w Kapsule Czasu, a sama autorka znalazła się w zaszczytnym gronie Zwycięzców Honorowych i otrzyma Złoty Certyfikat Serca Kapsuły Czasu. Dodajmy, że w oryginale. Natomiast prace konkursowe Wojciecha Grabowskiego, Wiktorii Skorupy, Natalii Niziałek i Sabiny Ławnickiej- zostaną umieszczone w Kapsule w wersji cyfrowej. Oznacza to, że ich autorzy znajdują się w gronie Zwycięzców Wyróżnionych i otrzymają Srebrny Certyfikat Serca Kapsuły Czasu.
czytaj dalej ›

Wielka Mapa Polski oczami dzieci

Ilustracja do informacji: Wielka Mapa Polski oczami dzieci
W Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. J. Brzechwy w Szprotawie rozpoczyna się nowa akcja- „WIELKA MAPA POLSKI". - To akcja wymiany pocztówkowej pomiędzy klasami 1-3 w całej Polsce- mówi jej inicjatorka i koordynatorka pani Magdalena Serwin.
czytaj dalej ›

Podsumowanie pracy Policji w 2018 roku

Ilustracja do informacji: Podsumowanie pracy Policji w 2018 roku
31 stycznia br. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu odbyła się uroczysta odprawa roczna, podsumowująca pracę policjantów służby kryminalnej, prewencji i ruchu drogowego za 2018 rok. Podsumowanie pracy żagańskich policjantów za 2018 rok przedstawił insp. Daniel Gotthardt Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu.  Na odprawę do żagańskich policjantów przybył insp. Krzysztof Sidorowicz, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Wśród zaproszonych gości znalazla się również Wicestarosta Anna Michalczuk i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Hucał. 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 40
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa