Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Nowe karetki dla szpitala!

Ilustracja do informacji: Nowe karetki dla szpitala!
 26 maja 2016 roku odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Żagańskiego, w trakcie której, 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach z filią w Żaganiu otrzymał dwie nowocześnie wyposażone karetki ratunkowe, które posłużą mieszkańcom Powiatu Żagańskiego.
czytaj dalej ›

Budżet z nadwyżką i absolutorium dla zarządu!

Ilustracja do informacji: Budżet z nadwyżką i absolutorium dla zarządu!
W piątek 26 maja 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Żagańskiego. Radni przyjęli sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2016. Zostało udzielone absolutorium stwierdzające prawidłowe działania finansowe Zarządu Powiatu Żagańskiego.
W trakcie obrad radni przyjęli informacje z prac Zarządu Powiatu Żagańskiego pomiędzy sesjami oraz wysłuchali sprawozdania z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu za rok 2016.
czytaj dalej ›

Nowe skrzyżowanie w Dzietrzychowicach

Ilustracja do informacji: Nowe skrzyżowanie w Dzietrzychowicach
Skrzyżowanie dróg powiatowych 1071F i 1072F w Dzietrzychowicach od lat znajdowało się w złym stanie technicznym. Historyczna nawierzchnia z brukowca, duże zużycie eksploatacyjne negatywnie wpływały na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W obrębie skrzyżowania jedynie na jednym z wylotów występowały częściowo chodniki, co stanowiło niebezpieczne miejsce dla poruszających się pieszych.
czytaj dalej ›

Mega matematycy!

Ilustracja do informacji: Mega matematycy!
Justyna Witulska (kl. II B) i Adrian Rudzińsk (kl. I A) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Szprotawy awansowali do finału krajowego XXXIV Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków. Udział w Sejmiku polega na przygotowaniu pracy z matematyki  na temat sformułowany przez ucznia. Są to jedyni uczniowie  naszego województwa, którzy awansowali do finału prestiżowego konkursu! Opiekunem uczniów jest pan Zygmunt Krawczyk. Życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się w dniach 8-11. 06 w Szczyrku. http://spinor.edu.pl/sejmik.php
czytaj dalej ›

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa

Ilustracja do informacji: I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2016.2147 ze zm.)
Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
 
czytaj dalej ›

I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout!

Ilustracja do informacji: I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout!
3 czerwca bieżącego roku w ZSTiL w Żaganiu, ul. Pomorska 7, odbędą się I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout „Bitwa o Powiat”. Organizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe w Żaganiu oraz OYAMA Karate WKS „Sobieski” z Żagania. To pierwsze mistrzostwa tego rodzaju w naszym regionie o charakterze ogólnopolskim.
czytaj dalej ›

Współpraca ponad granicami

Ilustracja do informacji: Współpraca ponad granicami
W dniu 22 maja 2017r. Starosta Żagański Henryk Janowicz przyjął delegację z powiatu Spree-Neisse w osobie Starosty pana Harald Altekrüger oraz kierownika  Centrum Innowacji i Technologii w Guben pani Estery Lindner-Kuhlman.
czytaj dalej ›

Powiatowy Folk Festiwal po raz trzeci Po raz pierwszy - Powiatowy Laur Kultury

Ilustracja do informacji: Powiatowy Folk Festiwal po raz trzeci Po raz pierwszy - Powiatowy Laur Kultury
W ubiegłą niedzielę 21 maja br. mieszkańcy powiatu żagańskiego mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu. Była to 3. edycja Powiatowego Folk Festiwalu. Udział w nim wzięło około 20 zespołów i grup śpiewaczych kultywujących tradycje swoich przodków oraz kulturę ludową. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał Starosta Żagański Henryk Janowicz wraz z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Stanisławem Tomczyszynem. W części oficjalnej jednym z głównych punktów uroczystości było wręczenie, przyznanego po raz pierwszy Powiatowego Lauru Kultury. Został on przyznany pani Jadwidze Pareckiej propagującej ponad pół wieku kulturę górali czadeckich.
 
czytaj dalej ›

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie

Ilustracja do informacji: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie
Trwa rekrutacja na rok szkolny 2017/2018. Termin przyjmowania podań w szkole pierwszego wyboru upływa 26 maja 2017r. Gimnazjalisto nie czekaj do ostatniej chwili! Informacja o elektronicznym naborze kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żagańskiego na rok szkolny 2017/2018 w „Rekrutacja 2017/2018”.
czytaj dalej ›

XXVI sesja Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: XXVI sesja Rady Powiatu Żagańskiego
XXVI sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 26 maja 2017 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39. Proponowany porządek obrad:
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 44
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa