Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

„Agroturystyka ważnym trendem w rozwoju obszarów wiejskich Powiatu Żagańskiego”

Ilustracja do informacji: „Agroturystyka ważnym trendem w rozwoju obszarów wiejskich Powiatu Żagańskiego”
W dniach 05-07.06.2019 r. przeprowadzono wizytę studyjną w ramach realizowanego projektu „Agroturystyka ważnym trendem w rozwoju obszarów wiejskich Powiatu Żagańskiego” współfinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Celem niniejszej wizyty studyjnej zrealizowanej w Województwie Zachodniopomorskim, była  poprawa jakości życia na obszarach wiejskich na terenie Powiatu Żagańskiego.
czytaj dalej ›

Sprawozdania finansowe organizacji pozarządowych

Ilustracja do informacji: Sprawozdania finansowe organizacji pozarządowych
Organizacja pozarządowa bez działalności gospodarczej ma obowiązek sporządzenia, zatwierdzenia i przesłania do urzędu skarbowego sprawozdania finansowego. W 2019 r. sprawozdania sporządza się, podpisuje i WYSYŁA ELEKTRONICZNIE. Portal organizacji pozarządowychh ngo.pl na infografice tłumaczy, jak elektronicznie wysłać sprawozdanie finansowe do US.
czytaj dalej ›

Przekazanie obowiązków nowym dyrektorom

Ilustracja do informacji: Przekazanie obowiązków nowym dyrektorom
W poniedziałek (24.06) starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz Roman Śliwiński, etatowy członek zarządu wręczyli nowo wybranym dyrektorom szkół powiatowych uchwałę dotyczącą przekazania obowiązków. 
czytaj dalej ›

Przygotowania do wielomilionowej inwestycji

Ilustracja do informacji: Przygotowania do wielomilionowej inwestycji
26 czerwca br. nastąpi otwarcie ofert w przetargu na przebudowę drogi powiatowej 1071F - od ul. Żółkiewskiego w Żaganiu do skrzyżowania w miejscowości Dietrzychowice (Gm. Żagań). Inwestycja oszacowana została na kwotę ponad 7 mln zł z czego powiat otrzymał 60 % dofinansowania z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Umowę na dofinansowanie zadania starosta Henryk Janowicz podpisał w poniedziałek (24.06) w obecności lokalnych mediów - Pana Pawła Tomaszczyka reprezentującego Lokalną Gazetę Powiatu Żagańskiego, a także Pana Piotra Piotrowskiego reprezentującego Gazetę Regionalną. Spotkanie było również dobrą okazją do rozmów o aktualnych działaniach prowadzonych przez powiat żagański. 
czytaj dalej ›

Powiatowe inwestycje

Ilustracja do informacji: Powiatowe inwestycje
Starostwo Powiatowe w Żaganiu zakończyło już szereg inwestycji w ramach tegorocznego budżetu. Wykonana została m.in. nowa nawierzchnia na ul. Lubuskiej w Żaganiu, wybudowano tu również chodniki przy ul. Kolejowej. Inwestycje te powstały we współpracy z miejskim samorządem. Również w Gminie Szprotawa powiat zakończył przebudowę nawierzchni we wsi Siecieborzyce. To jednak nie koniec inwestycji drogowych. 
czytaj dalej ›

Rozpoczęły się wakacje

Ilustracja do informacji: Rozpoczęły się wakacje
19 czerwca br. we wszystkich placówkach oświatowych podległych Starostwu Powiatowemu odbyło się zakończenie roku szkolnego. Do uczniów wybrali się starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz etatowy członek zarządu Roman Śliwiński. Uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Żaganiu pożegnali sekretaraz Iwona Hryniewiecka wraz z naczelnikiem wydziału oświaty Michałem Ciskiem. Gospodarze powiatu pożyczyli młodzieży przede wszystkim wspaniałych, pełnych uśmiechu i słońca wakacji. 
czytaj dalej ›

"Biała Sobota" - przyjdź i zbadaj swoje serce

Ilustracja do informacji: "Biała Sobota" - przyjdź i zbadaj swoje serce
Wszystkich mieszkańców powiatu żagańskiego serdeczenie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia. 29 czerwca - sobota - spotykamy się na skwerze koło fontanny na Placu Słowiańskim w Żaganiu. Tam mieszkańcy będą mieli możliwość wykonania badań, a także skonsultowania się z lekarzem. Start godz. 10.00 
czytaj dalej ›

Laury zwycięstwa dla uczennic technikum organizacji reklamy

Ilustracja do informacji: Laury zwycięstwa dla uczennic technikum organizacji reklamy
6 czerwca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano laureatów w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Plakat Promujący 100. Rocznicę Powołania Policji Państwowej pn. „Historia i współczesność Policji”. 
czytaj dalej ›

Wycieczka zawodowa do Toyoty

Ilustracja do informacji: Wycieczka zawodowa do Toyoty
Z okazji Dnia Dziecka (03.06.2019), uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w ramach kształcenia zawodowego i doradztwa zawodowego, uczestniczyli w wycieczce międzyprzedmiotowej do wałbrzyskiej fabryki samochodów Toyota Motor Manufacturing Poland. 
czytaj dalej ›

Ruszyły ćwiczenia NATO "Noble Jump 2019"

Ilustracja do informacji: Ruszyły ćwiczenia NATO "Noble Jump 2019"
We wtorek, 4 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się spotkanie z generałem brygady Ullrichem Spannuthem, który poinformował starostę żagańskiego o rozpoczynających się ćwiczeniach NATO "Noble Jump 2019". Za pośrednictwem władz miejskich, a także powiatowych dowódca Połączonych Sił Zadaniowych Bardzo Wysokiej Gotowości, prosił o przekazanie tych informacji mieszkańcom. Spotkanie było również dobrym momentem do zacieśnienia współpracy. 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 51
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa