Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Małomice tańczą

Ilustracja do informacji: Małomice tańczą
Tancerze z Małomickiego Ośrodka Kultury, Pod okiem Artura Niezgody rozwijają swoją pasję oraz umiejętności taneczne. Dwa tygodnie temu wzięli udział w „III Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach w Tańcu Nowoczesnym w Poznaniu”. Nie zwalniając tempa, mieli niespełna dwa tygodnie na przygotowanie się do kolejnego turnieju, który odbędzie się już w ten weekend w Twardogórze. Kategorię, w jakich zobaczymy Małomickich tancerzy to: Electric Boogie solo, Hip Hop solo dziewcząt, Electric Boogie duety.
czytaj dalej ›

Uczniowie z „59” pomagają chorej absolwentce

Ilustracja do informacji: Uczniowie z „59” pomagają chorej absolwentce
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu włączyli się w akcję pomocy chorej na nowotwór absolwentce szkoły – Alicji Wolanin. Oprócz zbiórki pieniędzy, zorganizowano kiermasze ciast, które chętnie upiekli uczniowie szkoły. Ciasta te znalazły nabywców nie tylko w szkole, ale także wśród mieszkańców Żagania, którzy chętnie wsparli akcję uczniów z „59”.

Więcej informacji na temat Alicji Wolanin na: https://zrzutka.pl/j9tuhu
czytaj dalej ›

Przebudowa Magdalenek przebiega sprawnie - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Przebudowa Magdalenek przebiega sprawnie - informacja na stronie Partnera Projektu
Nieużytkowany od kilku lat budynek po dawnym klasztorze Magdalenek przechodzi gruntowną przemianę. Położony w samym centrum śródmieścia pustostan zostanie zagospodarowany na Centrum Aktywności Społecznej. Wykonawca konsekwentnie dąży do zrealizowania inwestycji w terminie. 
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Uczniowie z „59” jako wolontariusze na "Żagańskim Biegu Niepodległości"

Ilustracja do informacji: Uczniowie z „59” jako wolontariusze na "Żagańskim Biegu Niepodległości"
11 listopada 2017 roku, 32 ochotników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu, pod opieką Agnieszki Oparskiej i  Romana Cechowskiego,  wraz z policją, żandarmerią wojskową, strażą oraz żagańskimi ratownikami WOPR  brali udział w zabezpieczeniu "Biegu Niepodległości". Ich zadaniem była szybka reakcja, wezwanie znajdującej się w pobliżu, kwalifikowanej pomocy medycznej oraz udzielenie ewentualnej pierwszej pomocy uczestnikom biegu. Bieg szczęśliwie zakończył się bez incydentów, a uczniowie zmarznięci, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do domu.
czytaj dalej ›

Kościół w Lesznie Dolnym przed czasem!

Ilustracja do informacji: Kościół w Lesznie Dolnym przed czasem!
Niespełna 300 tys. zł to koszt remontu wieży kościelnej kościoła poewangelickiego w Lesznie Dolnym. To bez wątpienia perła na mapie zabytków Powiatu Żagańskiego. Budowa kościoła datowana jest na 1787 rok a sama konstrukcja kościoła to zabudowa murowano-szachulcowa.
czytaj dalej ›

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Walki z Cukrzycą
Starosta Żagański Henryk Janowicz zaprasza mieszkańców powiatu żagańskiego na obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, 14 listopada 2017r. (wtorek) w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowy z Przychodnią w Żaganiu ul. Żelazna 1 (sala Szkoły Rodzenia)
 
Bezpłatne badania w godz. 11.30-14.00; pomiar glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar tkanki tłuszczowej i BMI
 
W godz. 13.00-14.00 prelekcje 
1. o nowych zasadach właściwego odżywiania  
2. o mitach w pielęgnacji stóp  
3. o nowościach sprzętowych w leczeniu cukrzycy   
4. o najnowszych możliwościach leczniczych i lekach 
 
czytaj dalej ›

Co dalej ze składowiskiem w Szprotawie?

Ilustracja do informacji: Co dalej ze składowiskiem w Szprotawie?
W dniu 8.11.2017r. z inicjatywy przewodniczących rad miejscowych samorządów (przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Gąsik, przewodniczący Rady Miejskiej Szprotawy Andrzej Skawiński, przewodniczący Rady Miejskiej Małomic Józef Chuchra) odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim spotkanie z panią marszałek Elżbietą Anną Polak i wicemarszałkiem Stanisławem Tomczyszynem. Tematem spotkania było szprotawskie składowisko odpadów.
czytaj dalej ›

Zaproszenie na konferencję dla przedsiębiorców

Ilustracja do informacji: Zaproszenie na konferencję dla przedsiębiorców
W związku ze zbliżającym się tygodniem przedsiębiorczości serdecznie zapraszamy Przedsiębiorców z terenu Powiatu Żagańskiego na konferencję, która odbędzie się w dniu 15 listopada o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ul. Dworcowej 39 w Żaganiu.
Tematyką spotkania będzie możliwość pozyskiwania wsparcia z różnych źródeł przez przedsiębiorców. Chcielibyśmy by Państwo uzyskali pełną informację na temat działań, które są do Was skierowane i z jakich form wsparcia możecie jeszcze skorzystać.
 
czytaj dalej ›

Urodziny kombatanta

Ilustracja do informacji: Urodziny kombatanta
W Pałacu Książęcym podczas posiedzenia Związku Kombatantów RP i byłych Więżniów Politycznych uczczono 89.urodziny prezesa Związku Wiesława
Niklewicza. W posiedzeniu Związku brał udział  członek Zarzadu Powiatu - Maciej Boryna.Były życzenia długich lat życia w zdrowiu ,kwiaty i prezenty od władz powiatu.
czytaj dalej ›

VI Powiatowy Konkurs Wokalny Kaczmarski&Gintrowski

Ilustracja do informacji: VI Powiatowy Konkurs Wokalny Kaczmarski&Gintrowski
Szanowni Państwo,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie zaprasza na VI Powiatowy Konkurs Wokalny Kaczmarski&Gintrowski organizowany we współpracy ze Szprotawskim Domem Kultury.
W tym roku konkurs został objęty honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Starosty Powiatu Żagańskiego, Burmistrza Szprotawy, 11 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Zygmunta Sadowskiego, Gazety Lokalnej, Agencji reklamowej Graffiti PHU.
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 51
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa