Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Trwają rozmowy o budowie ścieżki rowerowej

28-08-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Trwają rozmowy o budowie ścieżki rowerowej
Brak ścieżek rowerowych to powszechny problem, który dotyka nie tylko powiat żagański, ale również sąsiednie samorządy. - Czas to zmienić - zapowiada starosta Henryk Janowicz, który we wtorek 28 sierpnia br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowej Soli, uczestniczył w rozmowach dotyczących sporego przedsięwzięcia związanego z budową ścieżki rowerowej. 
Pomysłodawczynią spotkania była Pani Iwona Brzozowska, Starosta Nowosolski, która od dłuższego czasu prowadzi szereg działań w kierunku budowy ścieżek rowerowych. Na zaproszenie Pani Starosty, do Nowej Soli udali się starosta żagański Henryk Janowicz oraz burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec. W spotkaniu uczestniczyli również Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski i Pani Beata Kulczycka, Naczelnik Wydziału Integracji Europejskiej i Promocji w UM Nowa Sól będącą jednocześnie Radną Wojewódzką.
 
Powiat Nowosolski przygotowuje się do jednej z większych inwestycji związanej z budową ścieżki rowerowej biegnącej po zlikwidowanej linii kolejowej 371 od Stypułowa do Żagania. Dzięki spotkaniu samorządowców udało się wypracować wspólną koncepcję na realizację inwestycji, którą bez dwóch zdań wesprze Starostwo Powiatowe w Żaganiu oraz Miasto Żagań. 
 
- Pierwszy etap inwestycji to ścieżka rowerowa biegnąca od granic województwa poprzez powiat nowosolski. Drugi etap to budowa ścieżki rowerowej na terenie powiatu żagańskiego aż do powiatu żarskiego i w tym etapie my jako samorząd chcielibyśmy uczestniczyć - mówi starosta Henryk Janowicz. - Kiedy dzisiaj powstają projekty na realizację poszczególnych inwestycji drogowych, zawsze pod uwagę brana jest możliwość budowy ścieżki rowerowej. Niestety często jest to niemożliwe ze względów technicznych. My inwestujemy w stare drogi, których parametry znacznie utrudniają wprowadzenie nowości, na które czekają mieszkańcy. Powiat Nowosolski wychodzi do nas z propozycją wspólnej realizacji dużego przedsięwzięcia, a my chcemy w tym uczestniczyć - zapewnia Henryk Janowicz. 
 
To dopiero początek działań, samorządowcy rozmawiają i tworzą wspólną koncepcję. Realizacja zadania będzie możliwa przy wsparciu środków zewnętrznych, o które samorządowcy będą zabiegać. 
 
 
 
fot. powiat nowosolski

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (2)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa