Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Włodarze nadzorują inwestycje

18-04-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Włodarze nadzorują inwestycje
W czwartek, 18 kwietnia br. starosta Henryk Janowicz wraz z burmistrzem Żagania Andrzejem Katarzyńcem pojawili się na ulicy Lubuskiej, gdzie trwają prace związane z przebudową nawierzchni oraz na ulicy Kolejowej, gdzie trwa przebudowa chodnika. 
Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w Żaganiu rozpoczęło dwie inwestycje na terenie Żagania. Obie współfinansowane są przez miasto. Henryk Janowicz pokazał Andrzejowi Katarzyńcowi efekt dotychczasowych prac na ul. Lubuskiej oraz na ul. Kolejowej. Włodarze samorządów przyznali, że roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem, a efekt końcowy na pewno zadowoli mieszkańców. 
 
- Jestem zaskoczony postępem prac. To dla mnie niezwykle ważne inwestycje, dlatego podjęliśmy decyzję o ich współfinansowaniu. Oczywiście otrzymujemy sygnały o utrudnieniach w ruchu, ale są one nieuniknione w przypadku tak dużego zakresu prac – mówi Andrzej Katarzyniec, burmistrz Żagania. 
 
- Pierwotnie na ul. Kolejowej miała powstać ścieżka rowerowa. Przy planowaniu każdej drogowej inwestycji bierzemy pod uwagę możliwość jej wykonania. Niestety parametry drogi, a także określone granice gruntu, które należą już do Kolei, nie pozwoliły nam na wykonanie dodatkowo drogi dla rowerów na ul. Kolejowej – przyznaje Henryk Janowicz, starosta żagański. 
 
Przebudowę chodników na ul. Kolejowej (II etap) wykonuje firma Dubiel, która w ubiegłym roku przebudowała chodnik w I etapie zadania. Prace potrwają do końca maja br. W tym okresie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, dlatego prosimy mieszkańców o ostrożność. Inwestycja wyniesie 209 tys. 969,61 zł. 
Z końcem marca rozpoczęły się również prace na ul. Lubuskiej, które wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubania. Wcześniej Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje wykonały w tym miejscu wymianę wszystkich przyłączy i studzienek. Docelowe prace związane z wymianą nawierzchni mają potrwać do końca maja br. Inwestycja wyniesie 173 tys. 380,38 zł.  
 
 - Udało nam się wykonać pierwszy etap przebudowy chodników na ul. Kolejowej. Trzeba iść do przodu, dlatego w tym roku wykonamy nowe chodnika na dalszej części ulicy, od Dworca PKP do wiaduktu. Kolejna ważna inwestycja to ul. Lubuska, którą wyremontujemy - mówi starosta Henryk Janowicz. - Oczywiście wykonanie obu tych zadań nie byłoby możliwe bez pomocy i zaangażowania ze strony miasta. Obecny burmistrz Andrzej Katarzyniec jeszcze jako radny powiatowy zabiegał o wykonanie tych inwestycji. Dzisiaj jest to możliwe, a dzięki dofinansowaniu ze strony miasta, infrastrukturę w Żaganiu możemy przebudować razem – dodaje. 
 
Starostwo Powiatowe ma również w planach kompleksową przebudowę ulicy Żelaznej w Żaganiu. Do tego zadania miasto również się przyłączy.
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (14)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa