Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Święto Batalionu Remontowego

14-05-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Święto Batalionu Remontowego
10 maja br., licznie zgromadzeni żołnierze i pracownicy 11 batalionu remontowego, a wraz z nimi zaproszeni z tej okazji goście, wzięli udział w uroczystych obchodach swojego Święta. Z Batalionem Remontowym świętował również starosta Henryk Janowicz, burmistrz Żagania Andrzej Katarzniec i burmistrz Iłowej Paweł Lichtański. 
Na placu apelowym 34 Brygady Kawalerii Pancernej zgromadzili się licznie przybyli, zaproszeni goście, aby wziąć udział w uroczystym apelu z okazji Święta Batalionu Dowodzenia. Wśród nich znaleźli się zastępca dowódcy dywizji - szef sztabu 11LDKPanc generał brygady dr Dariusz Parylak, dowódcy jednostek Czarnej Dywizji, byli dowódcy batalionu, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz lokalnych stowarzyszeń. Tradycyjnie też wśród zaproszonych gości znalazła się dyrekcja i uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie, szkoły, z którą batalion współpracuje na mocy zawartego porozumienia.
 
Święto batalionu jest zawsze doskonałą okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz przyznania wyróżnień kadrze i pracownikom resortu obrony narodowej.  W tym roku na pierwszy stopień podoficerski został mianowany st. szer. Robert Fedyk, który swój akt mianowania otrzymał z rąk zastępcy dowódcy dywizji-szefa sztabu 11LDKPanc – generała brygady dr Dariusza Parylaka. 
Przyznane przez dowódcę batalionu podpułkownika Ireneusza Maślankę wyróżnienia były uhonorowaniem codziennej służby i pracy podległych żołnierzy oraz  pracowników. - Dzień dzisiejszy jest doskonałą okazją, aby wyrazić wdzięczność wszystkim „remontowcom” członkom naszej rodziny: oficerom, podoficerom, szeregowym i pracownikom resortu obrony narodowej. Dziękuję za Waszą służbę i pracę na rzecz batalionu, to Wy  swym często żmudnym i trudnym wysiłkiem przyczyniacie się do osiągania sukcesów i rozsławiania dobrego imienia naszego batalionu - usłyszeli żołnierze. 
 
Uroczysta zbiórka z okazji Święta Batalionu stała się też sposobnością do nadania odznaczeń przez zaproszone Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia odznaczyło medalem okolicznościowym dowódcę batalionu podpułkownika Ireneusza Maślankę oraz będących wśród zaproszonych gości Burmistrza Miasta Żagań  Andrzeja Katarzyńca i pana Jana Sosnowskiego.
 
Następnie głos zabrał Dowódca 11 batalionu remontowego podpułkownik Ireneusz Maślanka. W swoim wystąpieniu nawiązał do zmiany podporządkowania batalionu, która miała miejsce z końcem roku. - Obecnie batalion powrócił  w podporządkowanie 11Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Co to oznacza dla żołnierzy 11 batalionu remontowego? Z pewnością trudny okres adaptacji, który mamy zamiar przejść wzorowo, ale również, a może przede wszystkim, czas nowych wyzwań, zdobywania kolejnych doświadczeń, wreszcie rozwoju. Już za kilka dni rozpoczniemy intensywne szkolenie w ramach zaplanowanych na ten rok ćwiczeń (…). Jestem przekonany, że profesjonalizm żołnierzy batalionu pozwoli na realizację najtrudniejszych zadań na wysokim poziomie - mówił
 
 
 
 
 
źródł/tekst: 11DKP/ ppor. Małgorzata Markowska
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (12)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa