Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Przygotowania do wielomilionowej inwestycji

24-06-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Przygotowania do wielomilionowej inwestycji
26 czerwca br. nastąpi otwarcie ofert w przetargu na przebudowę drogi powiatowej 1071F - od ul. Żółkiewskiego w Żaganiu do skrzyżowania w miejscowości Dietrzychowice (Gm. Żagań). Inwestycja oszacowana została na kwotę ponad 7 mln zł z czego powiat otrzymał 60 % dofinansowania z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Umowę na dofinansowanie zadania starosta Henryk Janowicz podpisał w poniedziałek (24.06) w obecności lokalnych mediów - Pana Pawła Tomaszczyka reprezentującego Lokalną Gazetę Powiatu Żagańskiego, a także Pana Piotra Piotrowskiego reprezentującego Gazetę Regionalną. Spotkanie było również dobrą okazją do rozmów o aktualnych działaniach prowadzonych przez powiat żagański. 
Dzięki dofinansowaniu z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, blisko 5 kilometrowy odcinek drogi ma szansę na kompleksową przebudowę. Ulica Żółkiewskiego w Żaganiu, która prowadzi do miejscowości Dzietrzychowice doczeka się również nowych chodników. Powiat żagański zwrócił się z prośbą do Miasta Żagań, Gminy Żagań, a także Gminy Brzeźnica o partycypowanie w kosztach zadania.
 
- Na naszą prośbę dotyczącą wsparcia finansowego odpowiedziało Miasto Żagań i Gmina Brzeźnica. Z dotychczasowych zapewnień wynika, że oba te samorządy wesprą powiat żagański kwotą około 900 tys. zł (łącznie). Resztę będę musiał znaleźć w naszym budżecie, ponieważ słowa wójta Gminy Żagań w kwestii partycypacji w kosztach inwestycji są na nie - wyjaśnia starosta Henryk Janowicz. - Ile nam zabraknie, tego nie wiem. Dopiero otwarcie ofert wszystko wyjaśni. Ja zrobię wszystko żeby tak dużego dofinansowania nie stracić i zadanie wykonać - zapewnia starosta. 
 
Zgodnie z zapewnieniami starosty, jeżeli w pierwszym przetargu uda się wyłonić wykonawce, inwestycja zostanie rozliczona do końca br. - Będzie to bardzo duże zadanie i trudne pod względem organizacyjnym i komunikacyjnym. 40 % inwestycji będzie się odbywać na terenie miasta Żagań. Na pewno nie unikniemy utrudnień w ruchu, ale robimy to dla bezpieczeństwa i wygody mieszkańców - wyjaśnia starosta Henryk Janowicz. 
 
W konferencji prasowej uczestniczyli również sekretarz Iwona Hryniewiecka oraz Roman Śliwiński, etatowy członek zarządu. 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (5)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa