Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

07-11-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Każdego roku Starostwo Powiatowe w Żaganiu organizuje obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego ogłaszanego przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Co roku wydarzenie tworzone jest pod innym hasłem, poruszane są inne problemy. Tym razem Federacja zaleciła poruszenie tematyki związanej z samobójstwami, które w naszym regionie są coraz częstszą przyczyną zgonów, szczególnie wśród młodych osób. Podczas obchodów spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak zapobiegać samobójstwom, a naszych mieszkańców zapraszamy do udziału w spotkaniu. 
W tym roku Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego postanowiła skoncentrować się w tematyce „zapobiegania samobójstwom”. Samobójstwo jest globalnym, publicznym problemem zdrowotnym, który zasługuje na uwagę wszystkich podmiotów z dziedziny zdrowia publicznego włączając w to instytucje zdrowia, samorządy, instytucje wychowawczo-edukacyjne, instytucje polityki i pomocy społecznej, organizacje naukowe, zawodowe i pozarządowe zajmujące się zdrowiem psychicznym. Problem ten dotyka w szczególności młode osoby, które w dobie Internetu i powszechnie panującego "hejtu" nie radzą sobie ze swoimi problemami. Samobójstwo to również temat tabu, wokół którego pojawia się mnóstwo kontrowersji. Dzięki tego typu spotkaniom, być może uda się przełamać wszechobcenie panujące bariery. 
 
Zachowania samobójcze miały miejsce w całej historii ludzkości, ale z powodu wielu złożonych czynników, stopniowo nasilały się we wszystkich częściach świata, a w ostatnich dekadach osiągnęły alarmujący poziom statystyk. Polska jest na drugim miejscem w Europie pod względem samobójstw nieletnich. Tym większego znaczenia nabiera więc hasło tegorocznego Dnia zdrowia Psychicznego. 
 
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane zawodowo i nie tylko powyższą tematyką,  do udziału w konferencji, która odbędzie się 15 listopada 2019r.  w Sali Narad w Starostwie Powiatowym w Żaganiu ul. Dworcowa 39 w godz. 10.00-13.00.
 
PROGRAM:
 
godz.10.00
Otwarcie spotkania przez Starostę Żagańskiego Henryka Janowicza
 
godz. 10.05
Centra Zdrowa Psychicznego, czyli co nowego w opiece psychiatrycznej? Sytuacja w zakresie opieki psychiatrycznej w województwie lubuskim
- konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dr n. med. Władysław Sterna  
 
godz. 10.30 
„Samobójstwo jako proces decyzyjny"
- konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dr n. med. Władysław Sterna  
 
godz.11.30
Przerwa kawowa
 
godz.11.45
Depresja i próby samobójcze u młodzieży – jak im zapobiegać ?
- psycholog, terapeuta zawodowy  Małgorzata Aszyk
 
godz.13.00
Pytania, dyskusja i zakończenie spotkania
 
 
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa