Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Archiwum Aktualności

Nowe karetki dla szpitala!

Ilustracja do informacji: Nowe karetki dla szpitala!
 26 maja 2016 roku odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Żagańskiego, w trakcie której, 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach z filią w Żaganiu otrzymał dwie nowocześnie wyposażone karetki ratunkowe, które posłużą mieszkańcom Powiatu Żagańskiego.
czytaj dalej ›

Zapraszamy na Eko Festyn!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Eko Festyn!
Starosta Żagański Henryk Janowicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Tomaszowie Ewa Wołczek-Bury zapraszają ma rodzinny festyn „Eko Festyn”, 3 czerwca 2017r., o godzina 14:00, Zespół Szkół w Tomaszowie. Program festynu:
czytaj dalej ›

I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout „Bitwa o Powiat”

Ilustracja do informacji: I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout „Bitwa o Powiat”
3 czerwca bieżącego roku w ZSTiL w Żaganiu, ul. Pomorska 7, odbędą się I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout „Bitwa o Powiat”. Organizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe w Żaganiu oraz OYAMA Karate WKS „Sobieski” z Żagania. To pierwsze mistrzostwa tego rodzaju w naszym regionie o charakterze ogólnopolskim.
czytaj dalej ›

Rozszerzona bezpłatna pomoc prawna w powiecie!

Stowarzyszenie CIVIS SUM z Zielonej Góry

Ilustracja do informacji: Rozszerzona bezpłatna pomoc prawna w powiecie!
Dzięki współpracy Powiatu Żagańskiego ze Stowarzyszeniem CIVIS SUM z Zielonej Góry przy punktach nieodpłatnej pomocy prawnej zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury prawnika dla osób, które nie kwalifikują się do uzyskania systemowej pomocy w punktach. 
 
Dodatkowe dyżury prawnika będą się odbywały w Iłowej, Szprotawie i Żaganiu.
czytaj dalej ›

Przed nami kolejna edycja BRD

Ilustracja do informacji: Przed nami kolejna edycja BRD
11 maja bieżącego roku w Zespole Szkół nr 2 w Tomaszowie, odbędzie się kolejna odsłona Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na rok szkolny 2016/2017 dostępny jest na stronie www.pzm.pl (osobno dla szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych).
Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.
czytaj dalej ›

Stawiamy na szkolnictwo zawodowe!

Ilustracja do informacji: Stawiamy na szkolnictwo zawodowe!
Nabiera tempa projekt szkolnictwa zawodowego w powiecie żagańskim. Rynek pracy diametralnie zmienia się z roku na rok. Potrzeba specjalistów jest ogromna co zrodziło również potrzebę dostosowania naszej oświaty do wymogów rynku pracy. Zarząd Powiatu Żagańskiego od dłuższego czasu przymierzał się do kompleksowego wyposażenia szkół w specjalistyczny sprzęt służący do praktycznej, nowoczesnej nauki zawodów.
 
 
czytaj dalej ›

Nabór kandydatów na wolne stanowisko - główny księgowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Nabór kandydatów na wolne stanowisko - główny księgowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Żaganiu ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko - GŁÓWNY KSIĘGOWY w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu, ul. X-Lecia PL 19-21 w wymiarze całego etatu na podstawie umowy o pracę.
Wymagania niezbędne:
 
czytaj dalej ›

IV edycja żagańskich targów pracy i edukacji

Ilustracja do informacji: IV edycja żagańskich targów pracy i edukacji
W dniu 24 kwietnia 2017 odbyły się Żagańskie Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Żaganiu pod patronatem Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Zielonej Górze. Współorganizatorem imprezy był Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Targi skierowane były do osób poszukujących pracy, bezrobotnych i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
czytaj dalej ›

Powiatowy Folk Festiwal po raz trzeci!

Ilustracja do informacji: Powiatowy Folk Festiwal po raz trzeci!
III edycja Powiatowego Folk Festiwalu zorganizowana zostanie 21 maja 2017 r. na rynku w Żaganiu, na którą zaprasza Starosta Żagański Henryk Janowicz. Głównym założeniem Folk Festiwalu jest propagowanie dziedzictwa kulturowego wsi i miasteczek  wchodzących w skład powiatu żagańskiego oraz promocja kultury ludowej wśród mieszkańców miast. W programie występy grup śpiewaczych i zespołów z powiatu żagańskiego propagujących folklor lokalny przez śpiew i taniec.
Więcej informacji wkrótce.
Poniżej formularz zgłoszeniowy dla zespołów chcących wystąpić w festiwalu.
czytaj dalej ›

„Majątek seniora. Rozporządzanie majątkiem za życia czy na wypadek śmierci.”

Ilustracja do informacji: „Majątek seniora. Rozporządzanie majątkiem za życia czy na wypadek śmierci.”
„Majątek seniora. Rozporządzanie majątkiem za życia czy na wypadek śmierci.” ? - jeżeli jest to temat, który Cię interesuje - przyjdź na otwarte spotkanie edukacyjne z prawnikiem, które w ramach współpracy z Powiatem Żagańskim organizuje Stowarzyszenie CIVIS SUM. Spotkanie odbędzie się 12 maja 2017r. od godz.: 15:00 w siedzibie Uniwersytetu III Wieku w Szprotawie. Na spotkaniu po omówieniu poszczególnych zagadnień prawnych będzie czas na zadawanie pytań i otwartą dyskusję.
Serdecznie zapraszamy!
 
grafika źródło: http://edukacja-prawna.info.pl
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 123
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa