Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Archiwum Aktualności

Unihokeiści żagańskiego SOSW na Mistrzostwach Polski w Elblągu

Ilustracja do informacji: Unihokeiści żagańskiego SOSW na Mistrzostwach Polski w Elblągu
Reprezentacja unihokeja ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. J. Korczaka w Żaganiu bardzo dobrze zaprezentowała się podczas Ogólnopolskiego Turnieju Unihokeja ZSS „ SPRAWNI RAZEM” ELBLĄG 25-27 listopada 2016. W zawodach wystartowało 9 najlepszych zespołów z całego kraju. Chłopcy podobnie jak przed rokiem byli jedną z najmłodszych ekip, ale walczyli jak równy z równym ze starszymi kolegami.
czytaj dalej ›

Dzień samorządności w ZSTiL

Ilustracja do informacji: Dzień samorządności w ZSTiL
W dniu 30 Listopada uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu mieli okazję uczestniczyć w dość nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Szkołę odwiedził Starosta Żagański Pan  Henryk Janowicz który opowiedział o specyfice pracy Starosty, zadaniach powiatu oraz szczegółach funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Żaganiu.
czytaj dalej ›

Światowy Dzień AIDS 2016

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień AIDS 2016
Światowy Dzień AIDS obchodzony corocznie 1 grudnia przypomina, że epidemia HIV/AIDS to problem wciąż aktualny. Powiat Żagański wpisując się w światowe obchody, ponad dekadę organizuje powiatowy finał  konkursu wiedzy o zakażeniach wirusem HIV i  AIDS dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Rok 2016 jest ostatnim rokiem konkursowej formuły zwiększania świadomości o zakażeniach HIV i AIDS wśród młodych mieszkańców powiatu żagańskiego.  
czytaj dalej ›

V Powiatowy Konkurs Muzyczny Kaczmarski&Gintrowski

Ilustracja do informacji: V Powiatowy Konkurs Muzyczny Kaczmarski&Gintrowski
W tym roku obchodzimy 35. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Jak rozmawiać z młodymi ludźmi o tamtych wydarzeniach, jak nakłaniać ich do poważniejszej refleksji o Polsce i świecie? Już od pięciu lat Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie proponuje, aby poznawać historię poprzez muzykę i poezję zaangażowaną, których symbolami stali się Jacek Kaczmarski i Przemysław Gintrowski.
czytaj dalej ›

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia 2016 roku  to szczególnie ważna data! Jak co roku, obchodzimy wtedy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji uczniowie klasy I Technikum informatycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie wraz z wolontariuszami z naszej szkoły zaprosili wszystkie klasy wraz z nauczycielami na prezentację multimedialną.
czytaj dalej ›

Bezpłatne szkolenia językowe!

Ilustracja do informacji: Bezpłatne szkolenia językowe!
W związku z realizacją na terenie powiatu żagańskiego projektu pn. „Akademia szkoleń – szkolenia z zakresu kompetencji językowych i cyfrowych dla mieszkańców lubuskiego”. Projekt jest realizowany w ramach działania 8.3 Upowszechnienie kształcenia ustawicznego związanego z nabywaniem i doskonaleniem kwalifikacji zawodowych RPO Lubuskie 2020.
czytaj dalej ›

Uwaga! nabór wniosków na PROW 2014-2020

Ilustracja do informacji: Uwaga! nabór wniosków na PROW 2014-2020
Stowarzyszenie Wzgórza Dalkowskie realizujące Lokalną Strategię Rozwoju finansowaną ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, ogłasza nabór wniosków na realizację operacji przez podmioty inne niż LGD. Zapraszamy wszystkie zainteresowane podmioty do złożenia wniosków.
czytaj dalej ›

Przedświąteczne spotkanie NGO

Ilustracja do informacji: Przedświąteczne spotkanie NGO
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu żagańskiego na przedświąteczne spotkanie, które odbędzie się 9 grudnia 2015. o godz. 14.00 w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Żaganiu 
W programie spotkania:
 
czytaj dalej ›

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania pn „Prowadzenie Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Powiecie Żagańskim w 2017 roku”

Ilustracja do informacji: Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania pn „Prowadzenie Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Powiecie Żagańskim w 2017 roku”
Zarząd Powiatu Żagańskiego ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania  pn „Prowadzenie Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Powiecie Żagańskim w 2017 roku”
W odpowiedzi na ogłoszony otwarty konkurs wpłynęło 6 ofert złożonych przez:
 
czytaj dalej ›

XXI sesja Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: XXI sesja Rady Powiatu Żagańskiego
XXI sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 19 grudnia 2016 r. godz. 9:00, w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Gimnazjalnej 13 w Żaganiu. Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 110
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa