Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Archiwum Aktualności

Powiatowe Święto Plonów

Ilustracja do informacji: Powiatowe Święto Plonów
Starosta Żagański i Burmistrz Iłowej zapraszają na Powiatowe Święto Plonów, 5 września 2015r. (sobota) Iłowa, stadion miejski.
Program:
 
 
czytaj dalej ›

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Głównego Księgowego w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu

Radek Juszkiewicz z SOSW w Szprotawie Mistrzem XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles!

Ilustracja do informacji: Radek Juszkiewicz z SOSW w Szprotawie Mistrzem XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles!
Radosław Juszkiewicz uczeń SOSW w Szprotawie 4 sierpnia powrócił z Los Angeles, w którym odbyły się XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Szprotawski lekkoatleta osiągnął wspaniały sukces indywidualny. Został mistrzem olimpijskim, zdobywając 2 złote medale w biegach na 400m i 800m!
czytaj dalej ›

Święto 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen broni Stanisława Maczka w Świętoszowie

Ilustracja do informacji: Święto 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen broni Stanisława Maczka w Świętoszowie
7 sierpnia 2015 r. Starosta Żagański Henryk Janowicz i Wicestarosta Powiatu Żagańskiego Marek Kopta wzięli udział w obchodach Święta 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen broni Stanisława Maczka w Świętoszowie. Podczas uroczystej zbiórki wręczono odznaczenia zasłużonym żołnierzom oraz udekorowano sztandar 1 batalionu czołgów insygniami Orderu Virtutti Militari. Była to znakomita okazja do wyrażenia słów uznania całej kadrze oficerskiej oraz żołnierzom za godne pełnienie służby wojskowej i reprezentowanie naszego kraju wiernego ideom wolności i demokracji na arenie międzynarodowej.
 
czytaj dalej ›

Rekrutacja do Ochotniczych Hufców Pracy

Ilustracja do informacji: Rekrutacja do Ochotniczych Hufców Pracy
Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Zielonej Górze ogłasza nabór młodych osób w wieku 15- 18 lat do jednostek, w których będą mieli możliwość bezpłatnego ukończenia szkoły, zdobycia zawodu, uczestnictwa w wielu przedsięwzięciach opiekuńczo- wychowawczych czy kursach zawodowych. Gwarantujemy bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników OHP wraz z całodobową opieką wychowawców.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP www.lubuska.ohp.pl w zakładce REKRUTACJA.
 
czytaj dalej ›

Ruszyła realizacja programu „Bezpieczna+”

Ilustracja do informacji: Ruszyła realizacja programu „Bezpieczna+”
Poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią – to główny cel programu „Bezpieczna+”. Program „Bezpieczna+” będzie realizowany w latach 2015-2018. W tym roku (2015) na realizację programu rząd przeznaczył 15 mln zł. Program jest komplementarnym działaniem w stosunku do realizowanego już rządowego programu na lata 2014–2016 „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”. Celem „Bezpiecznej+” jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią. Realizowane w ramach programu działania będą obejmowały następujące obszary:
 
czytaj dalej ›

Konsultacje projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Konsultacje projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego
Zapraszamy do konsultacji projektu Uchwały Rady Powiatu Żaganskiego w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
 
Projekt uchwały wraz z formularzem konsultacji znajdą państwo w bip.powiataganski.pl  - Uchwała Zarządu Powiatu nr 58.2015 z dnia 12.08.2015
czytaj dalej ›

II przetarg ustny nieograniczony na Sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa

Ilustracja do informacji: II przetarg ustny nieograniczony na Sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2014.518 j.t. ze zm.)
Ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na Sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
czytaj dalej ›

Uwaga producenci mleka!

Ilustracja do informacji: Uwaga producenci mleka!
Od 13 sierpnia do 11 września br. Agencja Rynku Rolnego będzie przyjmowała wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie w formie rozłożenia na nieoprocentowane raty opłaty za przek roczenie kwot indywidualnych w roku kwotowym 2014/2015.
czytaj dalej ›

Spotkanie z Mistrzem!

Ilustracja do informacji: Spotkanie z Mistrzem!
17 sierpnia Starosta Żagański Henryk Janowicz spotkał się z Radosławem Juszkiewiczem uczniem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie, który zdobył dwa złote medale na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Starosta wręczył młodemu lekkoatlecie nagrodę za wybitne osiągnięcia w postaci bonu na zakup sprzętu sportowego, aby mógł rozwijać swoją pasję. Radkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 83
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa