Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Archiwum Aktualności

Obchody święta straży pożarnej

Ilustracja do informacji: Obchody święta straży pożarnej
W dniu 29 maja 2015 roku Starosta Żagański Henryk Janowicz wziął udział w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka, które odbyły się na Placu Słowiańskim w Żaganiu. Strażaków z powiatu żagańskiego reprezentował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu st. kpt. Marek Ławrecki.
Strażakom wręczone zostały medale, odznaczenia i wyróżnienia oraz awanse w stopniach. Po oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście i mieszkańcy Żagania zostali poczęstowani strażacką grochówką ufundowaną przez organizatorów obchodów.
czytaj dalej ›

VIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: VIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego
VIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 10 czerwca 2015 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
czytaj dalej ›

Nadanie imienia Janusza Korczaka i wręczenie sztandaru SOSW w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Nadanie imienia Janusza Korczaka i wręczenie sztandaru SOSW w Żaganiu
9 maja 2015r. odbyły się uroczystości nadania imienia Janusza Korczaka oraz wręczenia sztandaru Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu w Żaganiu. Ta niezwykle wzruszająca uroczystość oprócz gospodarzy (nauczycieli i pracowników, uczniów oraz rodziców) zgromadziła na sali wielu znamienitych gości.
Uchwałę o nadaniu imienia Janusza Korczaka odczytał Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego – Pan Mirosław Gąsik; aktu wręczenia sztandaru dokonał Starosta Powiatu Żagańskiego – Pan Henryk Janowicz.
czytaj dalej ›

Europejski wolontariat

Ilustracja do informacji: Europejski wolontariat
Trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji trzymiesięcznego Europejskiego Wolontariatu w Biurze Regionalnym Województwa Lubuskiego w Brukseli. Lubuszanie w wieku od 18 do 30 lat zainteresowani działaniem UE mogą zrejestrować się na stronie projektu „yBBregions – Youth and Brussels Based” oraz przesłać swoje  kandydatury do 12 czerwca br.
Wybrany w procesie rekrutacji wolontariusz od 1 września do 30 listopada 2015 r. będzie wspierać prace lubuskiego biura w Brukseli i poznawać instytucje UE.
 
czytaj dalej ›

Warto zobaczyć

Ilustracja do informacji: Warto zobaczyć
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze zaprasza od 08 do 12 czerwca 2015r. na „Ginące zawody i umiejętności”. W tym czasie w skansenie będą prezentowane różne umiejętności i profesje obecnie mało znane. Skansen zamieni się w gwarną wioskę z gospodyniami i gospodarzami.
czytaj dalej ›

Szlaki turystyczne w Powiecie Żagańskim - kolejne spotkanie

Ilustracja do informacji: Szlaki turystyczne w Powiecie Żagańskim - kolejne spotkanie
W dniu dzisiejszym tj. 8 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się spotkanie organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli Miast i Gmin dotyczące stanu szlaków znajdujących się na terenie powiatu żagańskiego. W spotkaniu uczestniczyli:
Starosta Żagański Henryk Janowicz, Burmistrz Miasta Iłowa Paweł Lichtański, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Żaganiu Zbigniew Białkowski, Kinga Komar, Urząd Miejski w Szprotawie Mirosław Nykiel, Urząd Gminy Żagań Karolina Jędzinowska, Urząd Gminy w Brzeźnicy Anna Burchard, Prezes Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo Grzegorz Koodziejski, Prezes Oddziału PTTK w Żaganiu Wiesław Woźniak, Antoni Woźniak, Fundacja Bractwa Rycerskiego W-ce Prezes Mariusz Gruszkowski, Stowarzyszenie Turystyki Wodnej “Szron – Czerna Maria Dyrkacz i Elżbieta Szymochnik, Stowarzyszenie Turystyczne Piechur Małgorzata Rulińska, Starostwo Powiatowe w Żaganiu Aldona Slipaczek Jurek, Michał Cisek, Irena Karolewska, Agnieszka Jabłońska, Adam Broszczuk.
W trakcie spotkania nawiązano do omawianej na poprzednim spotkaniu koncepcji rozwoju turystyki wodnej na terenie powiatu żagańskiego. 
Szczegółowo omówiono możliwości związane z utrzymaniem i funkcjonowaniem ścieżek turystycznych. 
Następne spotkanie ustalono na dzień 9 września 2015r. na godzinę 10.00
 
czytaj dalej ›

Akcja „Otwarte strażnice”

Ilustracja do informacji: Akcja „Otwarte strażnice”
W ramach ogólnopolskiego programu prewencyjnego pod nazwą „Zgaś ryzyko” oraz tegorocznej edycji „Bezpiecznych wakacji” w dniach 15 – 19 czerwca 2015 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu ogłasza akcję „Otwarte strażnice”. Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do odwiedzenia Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu i w Szprotawie.
Celem ustalenia dogodnego terminu i godziny wizyty prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30
Żagań – 68-368-13-23, Szprotawa – 68-376-24-24.
Serdecznie zapraszamy!
czytaj dalej ›

II edycja konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Ilustracja do informacji: II edycja konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”.
Bank Zachodni WBK, należący do Grupy Santander, ogłasza rozpoczęcie II edycji ogólnopolskiego konkursu – „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Wysokość dofinansowania projektów wyniesie od 4 tys. do 10 tys. złotych. Łączna wartość przeznaczonych na dofinansowanie środków to 1,5 mln zł. 
Propozycje projektów należy składać do 26 lipca 2015 roku poprzez specjalną aplikację na stronie www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam
 
czytaj dalej ›

W środę 10 czerwca 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się VIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego.

Ilustracja do informacji: W środę 10 czerwca 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się VIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego.
Podczas sesji radni przyjęli sprawozdanie finansowe  i sprawozdanie z wykonania budżetu  za rok 2014. Zostało udzielone absolutorium stwierdzające prawidłowe działania finansowe Zarządu Powiatu Żagańskiego.
czytaj dalej ›

Lubuska Olimpiada Młodzieży - sukces Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie.

Ilustracja do informacji: Lubuska Olimpiada Młodzieży - sukces Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie.
Szkolny Związek Sportowy ZIEMIA LUBUSKA podał wyniki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepszą szkołą w powiecie żagańskim i żarskim w roku szkolnym 2014/2015 został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie. Wszystkim zawodnikom i nauczycielom wychowania fizycznego Panu Karolowi Matuszakowi i Panu Michałowi Szymczykowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Jest to kolejny sukces uczniów Chrobrego, którzy utrzymują wysoki poziom sportowy od wielu lat godnie reprezentując swoją szkołę i powiat.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 79
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa