Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Archiwum Aktualności

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych– ul. Polna w miejscowości Wymiarki

Ilustracja do informacji: Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych– ul. Polna w miejscowości Wymiarki
Do sierpnia 2017 r. potrwają prace przy przebudowie ulicy Polnej zlokalizowanej w powiecie żagańskim w miejscowości Wymiarki. Dotychczasowa nawierzchnia tłuczniowo-gruntowa drogi 1081F była mocno skoleinowana i nie posiadała właściwego odwodnienia.
Zdaniem Starosty Żagańskiego Henryka Janowicza modernizacja ulicy Polnej w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo, zarówno dla ruchu kołowego jak i pieszego. Jest to bardzo istotne ze względu na fakt, iż po drodze odbywają się przewozy pasażerskie jak i szkolne. Kluczowy jest także ruch pieszy mieszkańców, w szczególności młodzieży udającej się na przystanek celem dojazdu do szkół. Poprawi się również komfort oraz bezpieczeństwo przejazdów maszyn rolniczych do pól. 
czytaj dalej ›

Rozstrzygnięcie konkursu „Jak dbam o środowisko naturalne” w ramach realizowanego projektu „Eko – Festyn Powiatu Żagańskiego”

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie konkursu „Jak dbam o środowisko naturalne” w ramach realizowanego projektu „Eko – Festyn Powiatu Żagańskiego”
Do udziału w konkursie plastycznym zaproszone zostały 24 szkoły podstawowe z całego Powiatu Żagańskiego. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku I-III kl. szkoły podstawowej.
Zainteresowanie konkursem było bardzo duże wpłynęło aż 90 prac konkursowych.
Komisja konkursowa dokonała oceny prac konkursowych w dniu 31.05.2017r. Ocena przeprowadzona była w oparciu o regulamin konkursu. 
Wyłoniono następujących laureatów:
 
czytaj dalej ›

Dzień Dziecka

Ilustracja do informacji: Dzień Dziecka
Henryk Janowicz Starosta Żagański wraz z Mirosławem Gąsikiem Przewodniczącym Rady Powiatu odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Szprotawie, którym z okazji Ich święta złożyli życzenia dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole, rozwoju swoich pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy i dużo uśmiechu. Wspólnie pokroili i zjedli dużego torta ufundowanego przez Starostę. Najmłodsza wychowanka placówki liczy sobie 10 dni. Dla niej zostanie zakupiona specjalna wyprawka. Starosta z rąk dzieci otrzymał certyfikat Przyjaciela Powiatowego Domu Dziecka w Szprotawie.
 
Jednocześnie, w myśl słów piosenki Majki Jeżowskiej "Wszystkie Dzieci Nasze są" "uchylmy im serca jak drzwi" "niech małe sny spełnią się dziś" bo "Ważny jest serca alfabet".!
czytaj dalej ›

Gratulujemy sukcesów!

II miejsce w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Ilustracja do informacji: Gratulujemy sukcesów!
Uczennica klasy III Technikum Żywienia  i Usług Gastronomicznych z ZSP w Iłowej Urszula Łukacz zajęła II miejsce w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.  
Zmagania odbyły się w Zielonce k/Warszawy w dniach 25-27 maja 2017 r. 
Olimpiada jest bardzo trudna. Uczniowie muszą wykazać się wiedzą z zakresu medycyny, dietetyki, ekologii, chorób cywilizacyjnych. Przechodzą również praktyczny test pierwszej pomocy i przedstawiają projekt swojej akcji prozdrowotnej. Urszula realizowała przez kilka miesięcy akcję Czytam Wiem i Jem!
Opiekunami uczennicy były: Anna Michalczuk i Krystyna Kozińska- Bendiuł.
 
czytaj dalej ›

Coś dla ciała, coś dla ducha! - relacja z V Festynu „Dobry jak Chrobry”

Ilustracja do informacji: Coś dla ciała, coś dla ducha! - relacja z V Festynu „Dobry jak Chrobry”
Już za nami V Festyn „Dobry jak Chrobry”, jak co roku słoneczny i bezchmurny. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego organizuje tę imprezę- rokrocznie obejmowaną patronatem przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu- z myślą o swoich uczniach, ich rodzicach i całej społeczności lokalnej. Chcemy, aby było to atrakcyjne wydarzenie, które skutecznie wypromuje ideę aktywnego i zdrowego wypoczynku. I rzeczywiście w tegorocznej edycji działo się naprawdę dużo: Amerykanie z 3 Batalionu 29 Artylerii Polowej przyjechali swoim sprzętem bojowym i zaparkowali pod pomnikiem naprzeciw szkoły, wzbudzając silne emocje. Polscy żołnierze z 11 Batalionu Dowodzenia z Żagania też prezentowali się imponująco, zabezpieczając imprezę. Uczestnicy czuli się pewnie, i ci najmłodsi jak Inka Sańczyk - 2 latka, i ci najstarsi, jak pani Halina Jaroszewicz (rocznik 1933 ). O to właśnie chodzi, aby aktywnie spędzać czas w każdym wieku i na miarę swoich możliwości. Dlatego przed główną konkurencją wszyscy stanęli do rozgrzewki, a potem ruszyli do biegu lub marszobiegu, zgodnie ze swoją deklaracją. Oczywiście byli zwycięzcy: w marszobiegu Kacper Michalczenia, a w biegu Michał Tomaszewicz.
czytaj dalej ›

Komunikat z zawodów lekkoatletycznych o Puchar Starosty Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Komunikat z zawodów lekkoatletycznych o Puchar Starosty Powiatu Żagańskiego
Na obiektach  żagańskiej ARENY rozegrano powiatowe zawody w lekkiej atletyce oraz powiatowe zawody w piłce nożnej w ramach Europejskiego Tygodnia sportu. W zawodach uczestniczyło 301 zawodniczek i zawodników reprezentujących 6 szkół ponadgimnazjalnych powiatu żagańskiego. Zawodnicy i zawodniczki reprezentowali szkoły w następujących konkurencjach: 100 m, 200m, 400m, 800m, 1500m, skok w dal, skok wzwyż, pchniecie kulą, sztafeta i piłka nożna. Trzech najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki nagrodzeni zostali  dyplomami. 
Prowadzona była także punktacja generalna szkół o puchar Starosty Powiatu Żagańskiego Pana Henryka Janowicza. W uzyskiwaniu dobrych wyników pozwoliły dobre warunki atmosferyczne oraz znakomicie przygotowany obiekt do rozgrywania zawodów.
 
czytaj dalej ›

I Mistrzostwa Street Workout za nami!

Ilustracja do informacji: I Mistrzostwa Street Workout za nami!
Prawie 40-stu zawodników z całej Polski, setki podciągnięć, tysiące pompek, to bilans I Mistrzostw Powiatu Żagańskiego w street workout. To pierwsza takie zawody w regionie w cieszącej się coraz większą popularnością dyscyplinie.
czytaj dalej ›

Bądź EKO z Powiatem Żagańskim!

Ilustracja do informacji: Bądź EKO z Powiatem Żagańskim!
W 03 czerwca  odbył się  Eko – Festyn Powiatu Żagańskiego, przy Zespole Szkół w Tomaszowie.
Celem głównym realizowanego przedsięwzięcia było popularyzowanie wśród mieszkańców Powiatu Żagańskiego ekologicznych zasad postępowania z odpadami komunalnymi i dbania o środowisko naturalne.
czytaj dalej ›

Dziś uroczyste wręczenie nagród w konkursie ,,Żyj smacznie i zdrowo” w Małomicach - gratulujemy!

Ilustracja do informacji: Dziś uroczyste wręczenie nagród w konkursie ,,Żyj smacznie i zdrowo” w Małomicach - gratulujemy!
7. edycja programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY dobiegła końca! Spośród niemal 300 prac konkursowych jury wybrało 5 najlepszych szkół, do których powędruje nagroda I stopnia. Już dziś, tj. 6 czerwca swoje trofeum odbierze Gimnazjum im. Jana Pawła II w Małomicach.
 
Małomice na podium
 
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Małomicach (województwo lubuskie) jako jedna z 5 szkół w całej Polsce zostało laureatem nagrody I stopnia w konkursie ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Do placówki trafi kącik wypoczynkowy o wartości 15 000 zł, w skład którego wchodzą pufy, stół do gry w piłkarzyki, gry planszowe, dywany oraz stoliki. Ponadto, opiekun zwycięskiego zespołu otrzyma laptopa, a członkowie zespołu koszulki z logo programu zaprojektowane przez Sheo. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się już 6 czerwca w Gimnazjum w Małomicach. Z tej okazji szkołę odwiedzi ambasador akcji, znany youtuber Sheo!
 
czytaj dalej ›

Lubuski turniej piłki nożnej

Ilustracja do informacji: Lubuski turniej piłki nożnej
31 maja 2017r. odbył się XVII Lubuski Turniej Piłki Nożnej w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.
To już piąta edycja imprezy, która gościła w Szprotawie. Również po raz piąty organizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. J. Brzechwy w Szprotawie. W zawodach wzięło udział 11 drużyn- w sumie 77 zawodników  z województwa lubuskiego. Rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych oraz popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie to główne cele tej imprezy. „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”– te słowa przysięgi stały się mottem przewodnim zawodów. Zagrzewały uczestników do walki, a walczyli bardzo dzielnie. Nie szczędzili potu i łez. I wszyscy spisali się na medal.
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 125
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa