Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Wydarzenia sportowe

Mistrzostwa w Tańcu Freestyle

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa w Tańcu Freestyle
Podczas ferii nie ma czasu na nudę. W niedzielę (20.01) w Małomicach odbędą się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Tańcu Freestyle Pod Patronatem Polskiej Federacji Tańca. Do udziału w imprezie zachęca Artur Niezgoda, a także organizatorzy, w tym Małomicki Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe. Start imprezy godz. 15.
 
 
 
czytaj dalej ›

Zawody w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Dnia 30 maja br., na żagańskiej Arenie rozegrano powiatowe zawody lekkoatletyczne o Puchar Starosty Powiatu Żagańskiego. W zawodach udział wzięło 5 szkół ponadgimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100m, 200m, 400m, 800m, 1000m, skok w dal, skok w wzwyż, pchnięcie kulą i sztafeta 4x100m. W klasyfikacji generalnej I miejsce ZSTIL Żagań, II miejsce ZSO Żagań, III miejsce ZSZ Szprotawa, IV miejsce ZSP Żagań , V miejsce ZSP Iłowa. Zawody rozegrano w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.
czytaj dalej ›

Mistrzostwa Polski i zawodnicy z Powiatu Żagańskiego na podium

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Polski i zawodnicy z Powiatu Żagańskiego na podium
Tytuł Mistrza Polski, Wice Mistrza Polski i dwa trzecie miejsca przywieźli zawodnicy WKS „Sobieski”  dla Powiatu Żagańskiego. Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WKA i Otwarty Puchar Polski TAEKWON- DO ITF – Świdnica 25.03.2018 r. Zawodnicy sekcji Thai Kick Boxingu WKS „Sobieski” Żagań, prowadzeni przez sensei Artura Niezgodę i Łukasza Świderskiego zdobyli:
 
czytaj dalej ›

Zmagania w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży.

Powiatowe zawody w biegach przełajowych

Ilustracja do informacji: Zmagania w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży.
W dniu 24.03.2018 rozegrano powiatowe zawody w biegach przełajowych szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży. Zawody rozegrano w ramach 44 Crossu w Żaganiu W skład czteroosobowej sztafety wchodziło trzech chłopców i jedna dziewczyna każdy z zawodników miał do przebiegnięcia dystans 1000m.
czytaj dalej ›

Sukcesy uczniów w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży

Ilustracja do informacji: Sukcesy uczniów w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży
„ISTOTĄ IGRZYSK NIE JEST ZWYCIĘŻYĆ, ALE WZIĄĆ UDZIAŁ.”
Pierre de Coubertin
 
czytaj dalej ›

Komunikat z zawodów lekkoatletycznych o Puchar Starosty Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Komunikat z zawodów lekkoatletycznych o Puchar Starosty Powiatu Żagańskiego
Na obiektach  żagańskiej ARENY rozegrano powiatowe zawody w lekkiej atletyce oraz powiatowe zawody w piłce nożnej w ramach Europejskiego Tygodnia sportu. W zawodach uczestniczyło 301 zawodniczek i zawodników reprezentujących 6 szkół ponadgimnazjalnych powiatu żagańskiego. Zawodnicy i zawodniczki reprezentowali szkoły w następujących konkurencjach: 100 m, 200m, 400m, 800m, 1500m, skok w dal, skok wzwyż, pchniecie kulą, sztafeta i piłka nożna. Trzech najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki nagrodzeni zostali  dyplomami. 
Prowadzona była także punktacja generalna szkół o puchar Starosty Powiatu Żagańskiego Pana Henryka Janowicza. W uzyskiwaniu dobrych wyników pozwoliły dobre warunki atmosferyczne oraz znakomicie przygotowany obiekt do rozgrywania zawodów.
 
czytaj dalej ›

Komunikat Zawodów Powiatowych w Piłce Siatkowej Chłopców

Ilustracja do informacji: Komunikat Zawodów Powiatowych w Piłce Siatkowej Chłopców
24 stycznia w ZSTiL w Żaganiu odbyły się zawody Powiatowe w Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach uczestniczyły drużyny z ZSO Żagań, ZSP Szprotawa oraz ZSTiL Żagań. Rozgrywki prowadzone były w systemie każdy z każdym do 2 wygranych setów. Awans do zawodów rejonowych uzyskały drużyny z ZSTiL Żagań oraz ZSO Żagań. Poniżej wyniki rozegranych spotkań.
czytaj dalej ›

Trwają międzyszkolne powiatowe zawody sportowe.

Ilustracja do informacji: Trwają międzyszkolne powiatowe zawody sportowe.
W ostatnich dniach, w ramach Powiatowych Zawodów Sportowych szkół ponadgimnazjalnych powiatu żagańskiego odbyły się rozgrywki w badmintonie oraz tenisie stołowym. Gospodarzam zawodów byli odpowiednio ZSTiL w Żaganiu oraz ZSP w Żaganiu. Zawodom towarzyszyła zacięta rywalizacja, która przyniosła nie mało emocji co pokazuje, że duch sportowy wśród młodzieży nie zanika, a wydarzenia sportowe cieszą sie dużą popularnocią!
czytaj dalej ›

Srebrne Dziewczyny z "59" !

Ilustracja do informacji: Srebrne Dziewczyny z "59" !
Uczennice ZST-H Żagań Wicemistrzyniami Województwa Lubuskiego w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych. 19.04.2016 na obiektach sportowych Arena Żagań rozegrany został finał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Na hali widowiskowo - sportowej można było zobaczyć cztery najlepsze szkoły w województwie.
 
czytaj dalej ›

Żagańska Powiatowa Licealiada Młodzieży Punktacja w roku szkolnym 2014/2015

Załączniki

1 2 3 4 5
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa