Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Wydarzenia sportowe

Sukcesy uczniów w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży

Ilustracja do informacji: Sukcesy uczniów w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży
„ISTOTĄ IGRZYSK NIE JEST ZWYCIĘŻYĆ, ALE WZIĄĆ UDZIAŁ.”
Pierre de Coubertin
 
czytaj dalej ›

Komunikat z zawodów lekkoatletycznych o Puchar Starosty Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Komunikat z zawodów lekkoatletycznych o Puchar Starosty Powiatu Żagańskiego
Na obiektach  żagańskiej ARENY rozegrano powiatowe zawody w lekkiej atletyce oraz powiatowe zawody w piłce nożnej w ramach Europejskiego Tygodnia sportu. W zawodach uczestniczyło 301 zawodniczek i zawodników reprezentujących 6 szkół ponadgimnazjalnych powiatu żagańskiego. Zawodnicy i zawodniczki reprezentowali szkoły w następujących konkurencjach: 100 m, 200m, 400m, 800m, 1500m, skok w dal, skok wzwyż, pchniecie kulą, sztafeta i piłka nożna. Trzech najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki nagrodzeni zostali  dyplomami. 
Prowadzona była także punktacja generalna szkół o puchar Starosty Powiatu Żagańskiego Pana Henryka Janowicza. W uzyskiwaniu dobrych wyników pozwoliły dobre warunki atmosferyczne oraz znakomicie przygotowany obiekt do rozgrywania zawodów.
 
czytaj dalej ›

Komunikat Zawodów Powiatowych w Piłce Siatkowej Chłopców

Ilustracja do informacji: Komunikat Zawodów Powiatowych w Piłce Siatkowej Chłopców
24 stycznia w ZSTiL w Żaganiu odbyły się zawody Powiatowe w Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach uczestniczyły drużyny z ZSO Żagań, ZSP Szprotawa oraz ZSTiL Żagań. Rozgrywki prowadzone były w systemie każdy z każdym do 2 wygranych setów. Awans do zawodów rejonowych uzyskały drużyny z ZSTiL Żagań oraz ZSO Żagań. Poniżej wyniki rozegranych spotkań.
czytaj dalej ›

Trwają międzyszkolne powiatowe zawody sportowe.

Ilustracja do informacji: Trwają międzyszkolne powiatowe zawody sportowe.
W ostatnich dniach, w ramach Powiatowych Zawodów Sportowych szkół ponadgimnazjalnych powiatu żagańskiego odbyły się rozgrywki w badmintonie oraz tenisie stołowym. Gospodarzam zawodów byli odpowiednio ZSTiL w Żaganiu oraz ZSP w Żaganiu. Zawodom towarzyszyła zacięta rywalizacja, która przyniosła nie mało emocji co pokazuje, że duch sportowy wśród młodzieży nie zanika, a wydarzenia sportowe cieszą sie dużą popularnocią!
czytaj dalej ›

Srebrne Dziewczyny z "59" !

Ilustracja do informacji: Srebrne Dziewczyny z "59" !
Uczennice ZST-H Żagań Wicemistrzyniami Województwa Lubuskiego w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych. 19.04.2016 na obiektach sportowych Arena Żagań rozegrany został finał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Na hali widowiskowo - sportowej można było zobaczyć cztery najlepsze szkoły w województwie.
 
czytaj dalej ›

Żagańska Powiatowa Licealiada Młodzieży Punktacja w roku szkolnym 2014/2015

Załączniki

Zaproszenie do udziału w VII Europejskim Tygodniu Sportu dla wszystkich

Ilustracja do informacji: Zaproszenie do udziału w VII Europejskim Tygodniu Sportu dla wszystkich
Zapraszamy do udziału w VII EUROPEJSKIM TYGODNIU SPORTU DLA WSZYSTKICH, organizowanym wspólnie przez Urząd Miasta w Żaganiu, Starostwo Powiatowe w Żaganiu, Uczniowski Klub Sportowy CZARNI Żagań oraz Spółkę Pałac Książęcy.
Tegoroczny program ETS zawiera propozycje różnorodnych form konkurencji sportowych. Celem głównym jest integracja społeczności szkolnej, propagowanie kultury fizycznej i popularyzacja aktywnych form spędzania wolnego czasu. Podczas VII ETS wszyscy mieszkańcy Żagania będą mogli bezpłatnie skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez Kompleks Arena w Żaganiu.  Szczegółowy harmonogram imprez w załączeniu.
 
czytaj dalej ›

XVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w tenisie stołowm

Ilustracja do informacji: XVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w tenisie stołowm
Starosta Żagański Henryk Janowicz oraz Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zapraszają do udziału w XVI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w tenisie stołowym. W roku bieżącym mistrzostwa odbędą się w dniach 13-14 czerwca, w miejscowości Wiechlice. Szczegóły w zaproszeniu oraz regulaminie.
czytaj dalej ›

Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość

Ilustracja do informacji: Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość
W dniu 13 czerwca br. na obiektach sportowych Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Wiechlicach i LOK w Szprotawie w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013 Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych Euroregionu „Sprewa – Nysa – Bóbr ” z inicjatywy Starostwa Powiatowego Żagań oraz Żary przeprowadzona została „Polsko – Niemiecka spartakiada sportowa pracowników samorządowych 2014”.
czytaj dalej ›

XIV Lubuski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej

Ilustracja do informacji: XIV Lubuski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej
21 maja Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szprotawie po raz drugi zorganizował wojewódzką imprezę w piłce nożnej w ramach Olimpiad Specjalnych. Turniej objęli swym patronatem: Wojewoda Lubuski pan Jerzy Ostrouch, Marszałek Województwa pani Elżbieta Polak, Starosta Żagański pani Anna Michalczuk i Burmistrz Szprotawy pan Józef Rubacha. W zawodach, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Szprotawie wzięło udział 14 drużyn z całego województwa. Koordynatorem Turnieju był p. Jacek Sobczyński.
czytaj dalej ›
1 2 3 4
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa