Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

"Uwięziony umysł" Program wspierający rozwój dzieci z zaburzeniami ze spectrum autyzmu w Powiecie Żagańskim

Konferencja metodyczno-naukowa pn. „Uwięziony umysł. Dziecko autystyczne w szkole i w domu”

Ilustracja do informacji: Konferencja metodyczno-naukowa pn. „Uwięziony umysł. Dziecko autystyczne w szkole i w domu”
Kolejnym działaniem w ramach projektu pn. Uwięziony umysł – program wspierający rozwój dzieci z zaburzeniami ze spectrum autyzmu w powiecie żagańskim” była konferencja metodyczno-naukowa, która odbyła się w dniu 21 listopada 2014r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu.
„Uwięziony umysł” to program wspierający rozwój dzieci autystycznych w powiecie żagańskim, oraz projekt mający na celu upowszechnienie wiedzy i podniesienie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu w powiecie żagańskim. Autyzm nieleczony doprowadza do kompletnej marginalizacji społecznej osoby autystycznej i stawia ich rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Realizowany do końca grudnia 2014r. projekt stanowi jedną z form oparcia społecznego dla rodzin dzieci z zaburzeniami ze spectrum autyzmu oraz integracji społecznej dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i psychicznymi.
czytaj dalej ›

Zaproszenie! konferencja "uwięziony umysł''

Ilustracja do informacji: Zaproszenie! konferencja "uwięziony umysł''
Starosta Żagański Anna Michalczuk serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem zaburzeń autystycznych do udziału w konferencji pn.
"Uwięziony umysł. Dziecko autystyczne w szkole i domu".
czytaj dalej ›

Wojewódzkie spotkania artystyczne dzieci autystycznych i innych dzieci niepełnosprawnych.

Ilustracja do informacji: Wojewódzkie spotkania artystyczne dzieci autystycznych i innych dzieci niepełnosprawnych.
Coroczna impreza organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szprotawie już 16 lat pn. „Wojewódzkie spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych” w roku bieżącym wpisała się w działania projektu pn. „Uwięziony umysł – program wspierający rozwój dzieci z zaburzeniami ze spectrum autyzmu w powiecie żagańskim”. 2 października 2014r. w Szprotawskim Domu Kultury odbył się pokaz artystyczny prezentowany przez 140 dzieci z całego województwa lubuskiego.
czytaj dalej ›

Warsztaty z zagadnień autyzmu dla pedagogów

Ilustracja do informacji: Warsztaty z zagadnień autyzmu dla pedagogów
W dniach 27-28 września 2014r. 22 osobowa grupa pedagogów z powiatu żagańskiego wzięła udział w wyjazdowych warsztatach zorganizowanych w ramach projektu pn. „Uwięziony umysł – program wspierający rozwój dzieci z zaburzeniami ze spectrum autyzmu w powiecie żagańskim”. W dwudniowych warsztatach w Szklarskiej Porębie wzięli udział nauczyciele i pedagodzy ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz ze szkół ogólnodostępnych powiatu żagańskiego. Trenerami byli psycholodzy: pani Katarzyna Piosik-Łobaczewska oraz Mateusz Wyderka, na co dzień współpracujący ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” z Zielonej Góry. 
czytaj dalej ›

Projekt "Uwięziony umysł"

Ilustracja do informacji: Projekt "Uwięziony umysł"
Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami ze spectrum autyzmu oraz nauczycieli i  pedagogów do bezpłatnego udziału w projekcie. 
Proponujemy:
 • Zawiązanie się grupy wsparcia dla  rodziców dzieci z zaburzeniami ze spectrum autyzmu – spotkania w Żaganiu i Szprotawie (razem 8 dwugodzinnych spotkań) w  m-cach wrzesień - grudzień 2014r.
 • Udział w dwudniowych wyjazdowych warsztatach dla nauczyciel, pedagogów i dyrektorów szkół -   27 -28 września 2014r. 
 • Udział w konferencji metodyczno-naukowej pt. ”Uwięziony umysł. Dziecko autystyczne w domu i szkole”  w Żaganiu 21 listopada 2014r.
 • Udział dzieci z zaburzeniami ze spectrum autyzmu w „Wojewódzkich spotkaniach artystycznych dzieci niepełnosprawnych” w Szprotawie 2 października 2014r. 
 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa