Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim"

Pierwsze spotkanie w ramach sieci doradców edukacyjno – zawodowych w roku 2018

Ilustracja do informacji: Pierwsze spotkanie w ramach sieci doradców edukacyjno – zawodowych w roku 2018
06.02.2018 r. w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żaganiu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach sieci doradców edukacyjno – zawodowych przewidziane na rok 2018. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”.
 
czytaj dalej ›

Targi Edukacyjno – Zawodowe

Ilustracja do informacji: Targi Edukacyjno – Zawodowe
29.11.2017 roku w ZSTiL w Żaganiu odbyły się pierwsze Targi Edukacyjno-Zawodowe zorganizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. Uroczystego otwarcia dokonali Wicestarosta Powiatu Żagańskiego Pan Marek Kopta i Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Halina Szyposz. Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 8:30, w targach uczestniczyło 806 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 
 
czytaj dalej ›

Ogólnopolski Sukces Zespołu Szkół Technicznych Licealnych w Żaganiu!

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Sukces Zespołu Szkół Technicznych Licealnych w Żaganiu!
W dniach 24-25 listopada w Kielcach odbyło się podsumowanie I edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji. Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu zdobył I miejsce Polsce w kategorii szkół technikum lub szkoła zawodowa zdobywając tytuł „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji” Innowacyjna Szkoła 2017/2018.
czytaj dalej ›

Młodzi bariści w „59”

Ilustracja do informacji: Młodzi bariści w „59”
W ramach projektu „ Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” uczennice klasy 4 Technikum Hotelarskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu uczestniczyły w szkoleniu „Kurs Baristy – sztuka parzenia kawy z certyfikacją”.
 
 
 
czytaj dalej ›

Staże zawodowe u pracodawców

Ilustracja do informacji: Staże zawodowe u pracodawców
W ramach realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, uczniowie i nauczyciele  z  Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu, Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej w okresie wakacyjnym (tj. w miesiącach czerwiec, lipiec, sierpień br.) wzięli udział w praktykach/stażach u pracodawców na terenie województwa lubuskiego. Łącznie staż odbyło 85 uczniów i 2 nauczycieli kształcenia zawodowego (z ZSTiL Żagań).
 
 
czytaj dalej ›

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w Powiecie Żagańskim

Ilustracja do informacji: Doradztwo edukacyjno-zawodowe w Powiecie Żagańskim
Ważny element  projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” stanowi doradztwo zawodowe, którego ogólnym celem jest realizacja programów zewnętrznego wsparcia szkół na poziomie lokalnym.  W ramach zadania uczestnicy otrzymają indywidualne wsparcie w formie  doradztwa zawodowego połączonego z coachingiem oraz szkoleniami przygotowującymi ich do wejścia na rynek pracy. Ogromną rolę odgrywać tu będą zatrudnieni w szkołach (od czerwca br.) doradcy zawodowi oraz odpowiedzialny za funkcjonowanie całego doradztwa w powiecie doradca – konsultant.
 
 
 
czytaj dalej ›

Ogólnopolski Tydzień Kariery w szkołach ponadgimnazjalnych objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Tydzień Kariery w szkołach ponadgimnazjalnych objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”
OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Szkoły ponadgimnazjalne objęte projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” wychodząc naprzeciw potrzebą uczniów zorganizowały w ramach OTK szereg działań skierowanych do młodzieży.
 
 
czytaj dalej ›

Konferencja lokalna pt. „Absolwent na rynku pracy”

Ilustracja do informacji: Konferencja lokalna pt. „Absolwent na rynku pracy”
Mając na celu prezentację nowoczesnych rozwiązań związanych z doradztwem zawodowym oraz aktywizacją zawodową młodzieży, a także integracje osób zainteresowanych poradnictwem edukacyjno – zawodowym, Starostwo Powiatowe w Żaganiu przy współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Żaganiu zorganizowało konferencje pt. „Absolwent na rynku pracy”.
 
 
czytaj dalej ›

Szkolenie sieci doradców edukacyjno - zawodowych

Ilustracja do informacji: Szkolenie sieci doradców edukacyjno - zawodowych
W dniach 28-29.09.2017 roku w sali konferencyjnej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żaganiu odbyło się szkolenie „Ekspert Doradztwa Zawodowego” zorganizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”.
Adresatami szkolenia byli szkolni doradcy zawodowi oraz kadra pedagogiczna ze szkół ponadgimnazjalnych objętych projektem, a także doradca – konsultant z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żaganiu. 
 
czytaj dalej ›

Pierwsze spotkanie sieci instytucji

Ilustracja do informacji: Pierwsze spotkanie sieci instytucji
W dniu 18.09.2017r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu o godzinie 9:00, odbyło się pierwsze spotkanie sieci instytucji pt. „Współpraca z pracodawcami sukcesem szkoły i uczniów". Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim".
 
 
 
czytaj dalej ›
1 2
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa