Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Ilustracja do informacji: Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem
Poniżej prezentujemy zebrane, podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem, przedstawione na plakacie.
czytaj dalej ›

Życzenia Wielkanocne

Ilustracja do informacji: Życzenia Wielkanocne
Anthony Robbins powiedział, że żadnego bohaterstwa nie da się zaplanować, może się ono jedynie przytrafić.
 
 
Szanowni Mieszkańcy Powiatu
 
Gdy nadejdzie Wielkanoc, niech nadzieja zagości w Waszych sercach…
Z okazji zbliżających się świąt życzymy Wam wszystkim nadziei i wiary. Niech ten czas będzie pełen miłości i ciepła. Niech spokój zagości w Waszych domach. Sercem będziemy ze wszystkimi, którzy w tym trudnym momencie stoją na pierwszej linii frontu.
 
Pragniemy podziękować pracownikom służby zdrowia w Żaganiu, którzy każdego dnia są w nieustannej gotowości do niesienia pomocy, Panu Komendantowi oraz Lekarzowi Naczelnemu 105 Kresowego Szpitala Wojskowego za koordynowanie działań medycznych. Dziękujemy pielęgniarkom środowiskowym, które codziennie otaczają opieką i są wsparciem dla każdego pacjenta i jego rodziny. Dziękujemy pracownikom i Dyrektorowi Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Komendantowi Powiatowej Policji w Żaganiu, Komendantom Policji w Szprotawie i Iłowej oraz wszystkim policjantom, którzy podczas epidemii z wielkim zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki i dbają o nasze bezpieczeństwo, Komendantowi Straży Pożarnej, a także wszystkim strażakom również z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy z oddaniem wspierają działania służb. Ogromne podziękowania kierujemy również do urzędników, pracowników opieki społecznej i wszystkich osób, które codziennie opuszczają swoje domy, rodziny i wykonują obowiązki zawodowe, narażając swoje zdrowie. 
Dziękujemy za Wasze poświęcenie.
 
Starosta Żagański
Henryk Janowicz
 
Radni Powiatu Żagańskiego
 
czytaj dalej ›

Ogłoszenie o przetargu

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o przetargu
ZARZĄD POWIATU ŻAGAŃSKIEGO DZIAŁAJĄC 
na podstawie art. 38 ust 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2020.65 j.t.)
Ogłasza IV przetarg ustny nieograniczony na Sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego
 
czytaj dalej ›

Spotkanie Kierowników Warsztatów Terapii Zajęciowej województwa lubuskiego

Ilustracja do informacji: Spotkanie Kierowników Warsztatów Terapii Zajęciowej województwa lubuskiego
W dniacyh 10-11 marca 2020 roku, na terenie WTZ Wiechlice odbyło się spotkanie Kierowników Warsztatów Terapii Zajęciowej województwa lubuskiego, zorganizowane przez Stowarzyszenie Pracowników i Przyjació Warsztatów Terapii Zajęciowej SYNERGIA.
Tematem konferencji była sprawa funkcjonowania WTZ w Polsce oraz możliwości wykorzystywania środków i programów zewnętrznych, celem poprawy sytuacji poszczególnych WTZ. W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON - pan Andrzej Gonia oraz Radca Prawny Starostwa powiatowego w Żaganiu, pani Aleksandra Jasinowska.
 
czytaj dalej ›

Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa lubuskiego

Ilustracja do informacji: Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa lubuskiego
Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa lubuskiego. (DZ. URZ. WOJ. LUB 2020.819)
czytaj dalej ›

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Ilustracja do informacji: Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w konkursie ofert ogłoszonym przez Zarząd Powiatu Żagańskiego w dniu 5 lutego 2020r. na wybór w roku 2020 realizatora programu polityki zdrowotnej pn.”Program profilaktyki otyłości i cukrzycy typu 2 dla mieszkańców powiatu żagańskiego w wieku 45+ na lata 2019-2021”
czytaj dalej ›

Koronawirus - ja zapobiegać zakażeniu

Ilustracja do informacji: Koronawirus - ja zapobiegać zakażeniu
W ślad za Ministerstwem Zdrowia podajemy treść ostatniej kampanii edukacyjnej dotyczącej koronawirusa. Jednocześnie na stronie głównej umieścilićmy bezpośredni odnośnik "gov.pl/koronawirus" do strony internetowej www.gov.pl/koronawirus Ministarstwa Zdrowia.
czytaj dalej ›

Komunikat

Ilustracja do informacji: Komunikat
   Zgodnie z decyzją Wojewody Lubuskiego z dnia  4 marca 2020r.  wyznaczono Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Oddział Noworodkowy oraz Oddział Pulmonologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych jako miejsca udzielania świadczeń medycznych Pacjentom, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem.
 
 
czytaj dalej ›

Likwidacja punktu kasowego.

Ilustracja do informacji: Likwidacja punktu kasowego.
Szanowni Mieszkańcy!
Zgodnie z Zarządzeniem Starosty Żagańskiego Nr 09.2020 informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu zlikwidowany zostanie punkt kasowy. W związku z tym wszelkie płatności związane z obsługą Referatu Rejestracji Pojazdów i Kierowców, będą mogli Państwo wykonać bezpośrednio przy stanowisku obsługującym. Jednocześnie informujemy, że możliwa będzie wyłącznie płatność kartą lub okazanie dowodu wpłaty za pośrednictwem Poczty lub Banku.
 
czytaj dalej ›

Zawiadomienie o XII sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o XII sesji Rady Powiatu Żagańskiego
XII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 6 marca 2020 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 32
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa