Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Kursy i szkolenia uczniów w ramach projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”

Ilustracja do informacji: Kursy i szkolenia uczniów w ramach projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”
Ideą projektu jest wsparcie uczniów placówek oświatowych związanych ze szkolnictwem zawodowym w Powiecie Żagańskim. Dlatego też w ramach środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego uczestnikom projektu zaproponowano wachlarz kursów i szkoleń, mających na celu podniesienie ich kompetencji, kwalifikacji i umiejętności. Do tej pory zrealizowano m.in.:
 
 
 
czytaj dalej ›

Kto nie był niech żałuje - Powiatowe Święto Plonów 2017 z Biegiem Wilka w Gozdnicy

Ilustracja do informacji: Kto nie był niech żałuje - Powiatowe Święto Plonów 2017 z Biegiem Wilka w Gozdnicy
... O tym jak, staropolskim obyczajem, dożęto oziminy i przyniesiono wieńce Gospodarzowi z pola.
Wyjątkowy charakter miały obchody tegorocznych powiatowych dożynek w mieście Gozdnica. Tradycja, śpiew i zabawa na gozdnickim stadionie przeplatały się z nowoczesnością i coraz popularniejszymi w naszym kraju biegami długodystansowymi. Druga edycja gozdnickiego Biegu Wilka towarzyszyła Powiatowemu Święta Plonów 2017.
Uroczystość rozpoczęła się od przejścia wielobarwnego korowodu prowadzonego przez Starostę i Starościnę dożynek p. Artura Jasińskiego i p. Kamile Chrustowska na stadion miejski w Gozdnicy. Po Mszy sw. koncelebrowanej przez proboszcza Parafii pw. św. Wawrzyńca w GOZNICY ks. Antoniego Kotapke, proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Iłowej Tadeusza Lubiatowskiego oraz wikarego Artura Kidonia uroczystego otwarcia tegorocznych dożynek dokonali: Starosta Żagański Henryk Janowicz, burmistrz Gozdnicy Krzysztof Jarosz oraz v-ce Marszalek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn. Tradycyjny obrzęd chleba przygotowała pani Jadwiga Parecka a na scenie wykonała go grupa Górali Bukowińskich WATRA I MALA WATRA z Brzeźnicy.
 
Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów realizowane było z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich i współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
 
czytaj dalej ›

Wyniki otwartego konkursu ofert na zlecanie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

W dniu 21 sierpnia 2017r. Zarząd Powiatu Żagańskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania dla organizacji pozarządowych, których oferty zostały zarekomendowane przez Komisję Konkursową w ramach realizacji w 2017r. zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym, tj:
czytaj dalej ›

Nie ma wakacji od zdrowia!

Ilustracja do informacji: Nie ma wakacji od zdrowia!
Nie ma wakacji od zdrowia! To już kolejna edycja naszego pikniku zdrowia, na który w dniu 30 sierpnia 2017r. w godz.9.00-13.00, zaprasza Starosta Żagański Henryk Janowicz. Jak w poprzednich edycjach, bogata oferta programowa pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Szczególnie zapraszamy przyszłe mamy na badanie KTG, które pozwala monitorować czynności serca płodu. Pierwsza pomoc dorosłych i dzieci różni się od siebie znacznie, dlatego też zdecydowaliśmy się przeprowadzić warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej u dzieci, bezcenna wiedza którą powinien posiąść każdy rodzic. Ponad to będzie możliwość wykonania badań:
czytaj dalej ›

Powiatowe Święto Plonów już w tą sobotę!

Ilustracja do informacji: Powiatowe Święto Plonów już w tą sobotę!
Już w najbliższą sobotę, Starosta Żagański Henryk Janowicz zaprasza mieszkańców powiatu żagańskiego do udziału w powiatowym świecie plonów 2017 w Gozdnicy. 
Rozpoczęcie już od godziny 13! Na mieszkańców powiatu czekają takie atrakcje jak:
 
 
czytaj dalej ›

Miasto Iłowa, ul. Ogrodowa - tereny mieszkaniowe na sprzedaż!

Ilustracja do informacji: Miasto Iłowa, ul. Ogrodowa - tereny mieszkaniowe na sprzedaż!
Załącznik nr 1 do Uchwały nr 281.2017
 
WYKAZ NIERUCHOMOŚCI POWIATU ŻAGAŃSKIEGO
przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu
czytaj dalej ›

Unikatowe odkrycie w Magdalenkach - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Unikatowe odkrycie w Magdalenkach - informacja na stronie Partnera Projektu
Renesansowa sala z końca XVI wieku to kolejne niepowtarzalne odkrycie podczas prowadzonych badań architektonicznych w dawnym budynku klasztoru Magdalenek. Co dalej z nią będzie zdecyduje wojewódzki konserwator zabytków.
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Rusza program BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – Fundacji ORLEN – DAR SERCA

Ilustracja do informacji: Rusza program BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – Fundacji ORLEN – DAR SERCA
W ramach programu można uzyskać fundusze na poprawę oznakowania przejść drogowych w miejscach przy szkołach.
O środki mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego będące zarządcami dróg. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 31 sierpnia na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej Fundacji www.orlendarserca.pl
Program zostanie rozstrzygnięty do końca listopada 2017r a obdarowani będą mogli wykonać prace w czasie 12 miesięcy.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.orlendarserca.pl
 
czytaj dalej ›

Fundacja Orange pomaga uruchomić i wyposażyć multimedialne świetlice

Ilustracja do informacji: Fundacja Orange pomaga uruchomić i wyposażyć multimedialne świetlice
Zgodnie z założeniami programu społecznego Pracownie Orange w miastach i wsiach o populacji do 40 000 mieszkańców istnieje możliwość uruchomienia świetlicy multimedialnej. Pomoc można uzyskać na zakup wyposażenia do świetlicy tj. komputerów, dostępu do szybkiego Internetu, urządzeń wielofunkcyjnych, telewizora LCD, gier multimedialnych, zestawu mebli, jak również na wsparcie merytoryczne kadry pedagogicznej świetlicy.
czytaj dalej ›

Przebudowa skrzyżowania w Dzietrzychowicach

Ilustracja do informacji: Przebudowa skrzyżowania w Dzietrzychowicach
Skrzyżowanie dróg powiatowych 1071F i 1072F w Dzietrzychowicach od lat znajdowało się w złym stanie technicznym. Historyczna nawierzchnia z brukowca, duże zużycie eksploatacyjne negatywnie wpływały na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W obrębie skrzyżowania jedynie na jednym z wylotów występowały częściowo chodniki, co stanowiło niebezpieczne miejsce dla poruszających się pieszych.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych



Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa