Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Przebudowujemy chodniki w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Przebudowujemy chodniki w Żaganiu
Ponad 3 500 m2 powierzchni chodników, nowe zjazdy do posesji oraz przebudowa parkingu, to bilans aktualnie prowadzonej inwestycji Powiatu Żagańskiego przy ulicy Śląskiej oraz Buczka w Żaganiu.
czytaj dalej ›

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Ilustracja do informacji: Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Starosta Żagański Henryk Janowicz dokonał uroczystej inauguracji roku szkolnego 2017/2018 w: Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie oraz Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie im. S. Staszica. W inauguracjach wzięli udział, Mirosław Gąsik Przewodniczący Rady Powiatu, oraz Pan Maciej Boryna Członek Zarządu Powiatu.
czytaj dalej ›

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w Powiecie Żagańskim

Ilustracja do informacji: Doradztwo edukacyjno-zawodowe w Powiecie Żagańskim
Ważny element  projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” stanowi doradztwo zawodowe, którego ogólnym celem jest realizacja programów zewnętrznego wsparcia szkół na poziomie lokalnym.  W ramach zadania uczestnicy otrzymają indywidualne wsparcie w formie  doradztwa zawodowego połączonego z coachingiem oraz szkoleniami przygotowującymi ich do wejścia na rynek pracy. Ogromną rolę odgrywać tu będą zatrudnieni w szkołach (od czerwca br.) doradcy zawodowi oraz odpowiedzialny za funkcjonowanie całego doradztwa w powiecie doradca – konsultant.
 
 
 
czytaj dalej ›

Nie ma wakacji od zdrowia! Finał akcji

Ilustracja do informacji: Nie ma wakacji od zdrowia! Finał akcji
O tym, że ”nie ma wakacji od zdrowia” przekonywał Starosta Żagański Henryk Janowicz podczas akcji prozdrowotnej zorganizowanej w dniu 30 sierpnia 2017r. przed żagańską filią 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. W godzinach od 9 do 13 wykonywano podstawne badania z zakresu wykrywania chorób serca, układu krążenia i cukrzycy oraz przeprowadzono kolejną akcję honorowego oddawania krwi. Zebrano ponad 12 litrów krwi.
czytaj dalej ›

Kursy i szkolenia uczniów w ramach projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”

Ilustracja do informacji: Kursy i szkolenia uczniów w ramach projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”
Ideą projektu jest wsparcie uczniów placówek oświatowych związanych ze szkolnictwem zawodowym w Powiecie Żagańskim. Dlatego też w ramach środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego uczestnikom projektu zaproponowano wachlarz kursów i szkoleń, mających na celu podniesienie ich kompetencji, kwalifikacji i umiejętności. Do tej pory zrealizowano m.in.:
 
 
 
czytaj dalej ›

Kto nie był niech żałuje - Powiatowe Święto Plonów 2017 z Biegiem Wilka w Gozdnicy

Ilustracja do informacji: Kto nie był niech żałuje - Powiatowe Święto Plonów 2017 z Biegiem Wilka w Gozdnicy
... O tym jak, staropolskim obyczajem, dożęto oziminy i przyniesiono wieńce Gospodarzowi z pola.
Wyjątkowy charakter miały obchody tegorocznych powiatowych dożynek w mieście Gozdnica. Tradycja, śpiew i zabawa na gozdnickim stadionie przeplatały się z nowoczesnością i coraz popularniejszymi w naszym kraju biegami długodystansowymi. Druga edycja gozdnickiego Biegu Wilka towarzyszyła Powiatowemu Święta Plonów 2017.
Uroczystość rozpoczęła się od przejścia wielobarwnego korowodu prowadzonego przez Starostę i Starościnę dożynek p. Artura Jasińskiego i p. Kamile Chrustowska na stadion miejski w Gozdnicy. Po Mszy sw. koncelebrowanej przez proboszcza Parafii pw. św. Wawrzyńca w GOZNICY ks. Antoniego Kotapke, proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Iłowej Tadeusza Lubiatowskiego oraz wikarego Artura Kidonia uroczystego otwarcia tegorocznych dożynek dokonali: Starosta Żagański Henryk Janowicz, burmistrz Gozdnicy Krzysztof Jarosz oraz v-ce Marszalek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn. Tradycyjny obrzęd chleba przygotowała pani Jadwiga Parecka a na scenie wykonała go grupa Górali Bukowińskich WATRA I MALA WATRA z Brzeźnicy.
 
Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów realizowane było z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich i współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
 
czytaj dalej ›

Wyniki otwartego konkursu ofert na zlecanie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

W dniu 21 sierpnia 2017r. Zarząd Powiatu Żagańskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania dla organizacji pozarządowych, których oferty zostały zarekomendowane przez Komisję Konkursową w ramach realizacji w 2017r. zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym, tj:
czytaj dalej ›

Nie ma wakacji od zdrowia!

Ilustracja do informacji: Nie ma wakacji od zdrowia!
Nie ma wakacji od zdrowia! To już kolejna edycja naszego pikniku zdrowia, na który w dniu 30 sierpnia 2017r. w godz.9.00-13.00, zaprasza Starosta Żagański Henryk Janowicz. Jak w poprzednich edycjach, bogata oferta programowa pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Szczególnie zapraszamy przyszłe mamy na badanie KTG, które pozwala monitorować czynności serca płodu. Pierwsza pomoc dorosłych i dzieci różni się od siebie znacznie, dlatego też zdecydowaliśmy się przeprowadzić warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej u dzieci, bezcenna wiedza którą powinien posiąść każdy rodzic. Ponad to będzie możliwość wykonania badań:
czytaj dalej ›

Powiatowe Święto Plonów już w tą sobotę!

Ilustracja do informacji: Powiatowe Święto Plonów już w tą sobotę!
Już w najbliższą sobotę, Starosta Żagański Henryk Janowicz zaprasza mieszkańców powiatu żagańskiego do udziału w powiatowym świecie plonów 2017 w Gozdnicy. 
Rozpoczęcie już od godziny 13! Na mieszkańców powiatu czekają takie atrakcje jak:
 
 
czytaj dalej ›

Miasto Iłowa, ul. Ogrodowa - tereny mieszkaniowe na sprzedaż!

Ilustracja do informacji: Miasto Iłowa, ul. Ogrodowa - tereny mieszkaniowe na sprzedaż!
Załącznik nr 1 do Uchwały nr 281.2017
 
WYKAZ NIERUCHOMOŚCI POWIATU ŻAGAŃSKIEGO
przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa