Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Światowy Dzień Ludności - 11 lipca 2017

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Ludności - 11 lipca 2017
Trzeba było czekać setki tysięcy lat, aby liczba ludności na świecie wzrosła do 1 miliarda, a potem w ciągu następnych 200 lat zwiększyła się siedmiokrotnie, aby w 2017 roku osiągnąć poziom 7,5 mld ludzi. Mieszkańcy Chin stanowią prawie 19% całej populacji ludności, Indii nieco ponad 17%, USA około 4,5%. Ludność zamieszkująca 28 krajów UE stanowi około 7% ludności naszego globu. Mieszkańcy Polski to 7,4% ludności UE, a Lubuszanie to 2,6% wszystkich mieszkańców kraju.
 
czytaj dalej ›

Utrudnienia w Bukowinie Bobrzańskiej

Ilustracja do informacji: Utrudnienia w Bukowinie Bobrzańskiej
W związku z remontem drogi powiatowej nr 1065F w m. Bukowina Bobrzańska informujemy, że z uwagi na specyfikę i technologię robót zachodzi konieczność całkowitego zamknięcia odcinka przebudowywanej drogi. Przewidywane utrudnienia potrwają od 11.07.2017 r. do 12.07.2017 r. Jednocześnie informujemy, że przejazd do m. Małomice będzie możliwy od drogi krajowej nr 12 przez miejscowość Bobrzany. Ponadto, w razie wystąpie ia konieczności interwencji w samej miejscowości Bukowina Bobrzańska Wykonawca robót udostępni dojazd służb ratowniczych do docelowego miejsca.
 
czytaj dalej ›

Nowy Komendant w Szprotawie

Ilustracja do informacji: Nowy Komendant w Szprotawie
Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu, insp. Artur Kamiński w obecności władz samorządowych oraz policjantów i pracowników jednostki wprowadził na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Szprotawie  asp. sztab. Zbigniewa Krzyszczyka.
czytaj dalej ›

“LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider biznesu społecznego”

Ilustracja do informacji: “LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider biznesu społecznego”
Informujemy, że trwa 2 edycja konkursu organizowanego  przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze “LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider biznesu społecznego” Głównym celem Konkursu „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider biznesu społecznego” jest wspomaganie budowania trwałej pozycji rynkowej podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa lubuskiego poprzez promocję ich działalności i stwarzanie możliwości prezentowania ich oferty szerokiemu gronu potencjalnych klientów.
czytaj dalej ›

Wizja pałacu w Suchej Dolnej

Ilustracja do informacji: Wizja pałacu w Suchej Dolnej
W dniu 29 czerwca br. powołana przez starostę żagańskiego Powiatowa Grupa ds. Ochrony Zabytków dokonała planowej wizji zespołu pałacowo-folwarcznego w Suchej Dolnej (gm. Niegosławice). Wybór obiektu nie był przypadkowy. Od wielu lat zabytek niszczeje i stwarza potencjalne zagrożenia.
czytaj dalej ›

Ważne! spotkanie ws. składowiska odpadów pod Szprotawą

Ilustracja do informacji: Ważne! spotkanie ws. składowiska odpadów pod Szprotawą
W dniu 28 czerwca br. o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu zorganizowano spotkanie robocze w sprawie uciążliwego oddziaływania składowiska odpadów pod Szprotawą. Mieszkańcom najbardziej doskwiera dochodzący ze składowiska smród. Zastępca Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Wojciech Konopczyński poinformował, że w ramach prowadzonej kontroli
 
 
czytaj dalej ›

IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Ilustracja do informacji: IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.
Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
czytaj dalej ›

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Ilustracja do informacji: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Po wielu trudach i ciężkiej pracy nadszedł czas na wypoczynek. 23 czerwca 2017 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego! Była to okazja do podziękowania za rzetelność, wytrwałość, zaangażowanie i solidną, sumienną pracę wszystkim, którzy mają swój wkład w kształcenie młodego pokolenia.
czytaj dalej ›

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatowego Święta Plonów 2017

Ilustracja do informacji: Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatowego Święta Plonów 2017
Starosta Żagański Henryk Janowicz serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatowego Święta Plonów 2017r.
Nieodłącznym elementem corocznego Święta Plonów jest konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Celem konkursu jest kultywowanie i popularyzowanie ludowej tradycji obrzędu dożynkowego oraz tradycji wykonywania wieńców dożynkowych. Jak co roku Starosta Żagański dla zwycięzców przeznaczył nagrody gotówkowe w wysokości: 1200 zł- I miejsce,  800 zł- II miejsce i 600 zł- III miejsce.   Powiatowe Święto Plonów w roku bieżącym  odbędzie się 26 sierpnia 2017r. w Gozdnicy. Jak co roku w programie powiatowego święta plonów przewidzieliśmy Mszę św. w intencji rolników i ich rodzin, obrzęd dożynkowy, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, quizy i potyczki rodzinne, prezentację rolnictwa ekologicznego, regionalnych produktów spożywczych, a gwiazdą wieczoru będzie zespół  Dwa plus Jeden.
Dodatkową atrakcją tegorocznego święta plonów będzie  10- kilometrowy crossowy „Bieg Wilka” po lasach okalających Gozdnicę.
 
czytaj dalej ›

Ogłoszenie o złożonej ofercie na realizację zadania publicznego

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o złożonej ofercie na realizację zadania publicznego
Ogłoszenie
 
Na podstawie art. 19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 1817 z późn. zm.) podaje się do publicznej wiadomości treść oferty złożonej przez Koło Żarskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Żarach z siedzibą przy ul. Św. Brata Alberta 4, 68-200 Żary na realizację zadania publicznego pn. „Opieka paliatywna Hospicjum dla mieszkańców powiatu żagańskiego” na kwotę 10. 000,00 zł brutto, która wpłynęła do Starostwa Powiatowego w Żaganiu w dniu 21 czerwca 2017 roku 
Informacja zostaje zamieszczona:
 • w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Żaganiu
 • na tablicy ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu
 • na stronie internetowej www.powiatzaganski.pl
Zgodnie z treścią art. 19a ust. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, każdy w terminie 7 dni roboczych od zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące tej oferty.
Wszelkie uwagi dotyczące oferty Koła Żarskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Żarach z siedzibą przy ul. św. Brata Alberta 4 w Żarach. należy przesłać na adres Starostwa Powiatowego w Żaganiu ul. Dworcowa 39, lub na adres poczty elektronicznej e-mail: promocja~@~powaitzaganski~.~pl z dopiskiem: Uwagi do oferty na realizację zadanie publicznego.
 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa