Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Konkurs na opracowanie projektu graficznego

Ilustracja do informacji: Konkurs na opracowanie projektu graficznego
Starostwo Powiatowe w Żaganiu zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych z powiatu żagańskiego do udziału w konkursie na opracowanie projektu graficznego nadruku na koszulkę wraz z hasłem przeciwko zażywaniu dopalaczy. Konkurs traktowany jest jako jedno z działań mających na celu propagowanie wśród młodzieży mody na zdrowy styl życia, bez używek, oraz promocję zdrowia psychicznego. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt graficzny nadruku koszulki wraz z hasłem. Ostateczny termin przysyłania prac upływa 22 października 2015r. Zasady uczestnictwa w konkursie określone są w regularnie. Zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe.
 
czytaj dalej ›

I Forum Przedsiębiorców Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: I Forum Przedsiębiorców Powiatu Żagańskiego
W dniu 24 września odbyło się I Forum Przedsiębiorców Powiatu Żagańskiego. Celem forum było tworzenie dobrego klimatu do rozwoju przedsiębiorczości w powiecie. Podczas forum wręczone zostały Medale Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej nadane przez Ministra Gospodarki dla przedsiębiorców Powiatu Żagańskiego. Medalami zostali odznaczeni: Danuta i Ryszard Chodorowscy Z.W. „Galwanizernia”, Sebastian Galasiak - Centrum Spawalnicze GALASIAK, Beata Martynowicz PPHU „Martpol” Export-Import, Zdzisław Tymczyszyn, Intra S.A. Wręczenia odznaczeń dokonali Stanisław Tomczyszyn – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Marek Kopta – Wicestarosta Powiatu Żagańskiego oraz Mirosław Gasik – Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego.
 
czytaj dalej ›

Uczniowie ZSTH na II Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym w Zielonej Górze

Ilustracja do informacji: Uczniowie ZSTH na II Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym w Zielonej Górze
Światosław Bembenek, Barbara Sysak i Rafał Jurasik, pod opieką Dariusza Downara, reprezentowali powiat żagański na II Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym, który odbył się 21 września 2015 roku, w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, pod hasłem "Jednostka nie zerem, a siłą. Trzeba tylko chcieć".
W sejmiku uczestniczyli przedstawiciele 28 szkół z całego województwa, senator Stanisław Iwan, członkowie zarządu i radni Sejmiku Województwa Lubuskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęła marszałek Elżbieta Polak.
czytaj dalej ›

IX sesja Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: IX sesja Rady Powiatu Żagańskiego
IX sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 30 września 2015 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Uczniowie klas wojskowych z „59” w Żaganiu na V Ogólnopolskich Mistrzostwach Sportowo – Obronnych

Ilustracja do informacji: Uczniowie klas wojskowych z „59” w Żaganiu na V Ogólnopolskich Mistrzostwach Sportowo – Obronnych
W dniach 14-17 września br. w obiektach szkoleniowych 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu odbyły się V Ogólnopolskie Mistrzostwa Sportowo – Obronne, których organizatorem  było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” przy wsparciu logistycznym 23 Śląskiego Pułku Artylerii oraz Jednostki Poszukiwawczo – Ratowniczej BARYT. 
czytaj dalej ›

Zawiadomienie Starosty Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie Starosty Żagańskiego
Starosta Żagański zawiadamia, że obecnie w Wydziale Geodezji Kartografii Katastru i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Żaganiu trwają prace polegające na: KONWERSJI BAZ DANYCH OPISOWYCH I GEOMETRYCZNYCH (WEKTOROWYCH I RASTROWYCH) PROWADZONYCH PRZEZ STAROSTĘ ŻAGAŃSKIEGO DO SYSTEMU ZINTEGROWANEGO EWID 2007 WDROŻENIE ZGŁASZANIA PRAC GEODEZYJNYCH I DOSTĘPU DO BAZY DANYCH ZA POMOCĄ PRZEGLĄDARKI INTERNETOWEJ, SZKOLENIA PRACOWNIKÓW. Powyższe czynności zostaną zakończone do dnia 30 października. W związku z prowadzonymi czynnościami mogą wystąpić przejściowe zakłócenia w obsłudze interesantów oraz wykonawców prac geodezyjnych i kartograficznych.
Jednocześnie informuję, że w związku ze szkoleniem pracowników w dniach od 5 do 8 października 2015 roku wydział nie będzie obsługiwał interesantów w Żaganiu i w filii w Szprotawie.
 
Starosta Żagański
/-/ Henryk Janowicz
czytaj dalej ›

Nowy kierunek w ZST-H coraz bliżej

Ilustracja do informacji: Nowy kierunek w ZST-H coraz bliżej
Starosta Żagański Henryk Janowicz podpisał porozumienie pomiędzy Nadleśnictwami z terenu Powiatu Żagańskiego a Zespołem Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu. Jest to kolejny krok na drodze ku utworzeniu nowego kierunku kształcenia "Edukacja Leśna''. 44% naszego Powiatu to tereny leśne, więc zapotrzebowanie na tego typu specjalistów jest wysokie.
czytaj dalej ›

Nabór kandydatów na członków powiatowej społecznej rady ds. osób niepełnosprawnych Powiatu Żagańskiego.

Ilustracja do informacji: Nabór kandydatów na członków powiatowej społecznej rady ds. osób niepełnosprawnych Powiatu Żagańskiego.
Ogłoszenie Nr 2.2015 Starosty Żagańskiego z dnia 9 września 2015 r. w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Powiatu Żagańskiego.
 
czytaj dalej ›

I Forum Przedsiębiorców Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: I Forum Przedsiębiorców Powiatu Żagańskiego
Organizowane spotkanie ma przyczynić się do przekazania przedsiębiorcom Powiatu Żagańskiego informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia w ramach środków z Unii Europejskiej w latach 2014-2020. W ramach spotkania zaprezentowany zostanie Regionalny Program Operacyjny Lubuskie 2020, a zwłaszcza działania skierowane do przedsiębiorców. Będzie można uzyskać również informację na temat Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego oraz funkcjonowania na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
czytaj dalej ›

Obchody święta 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej

Ilustracja do informacji: Obchody święta 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej
12 września 2015 r. Starosta Żagański Henryk Janowicz i Wicestarosta Powiatu Żagańskiego Marek Kopta wzięli udział w obchodach Święta 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Przypadające na 12 września co roczne obchody zwycięstwa polsko-austriacko-niemieckich  wojsk, pod dowództwem Jana lll Sobieskiego nad imperium Osmańskim oblegającym Wiedeń, zbiegły się z 70 rocznicą powstania 11 dywizji. 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa