Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia w ZSP Iłowa

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Zdrowia w ZSP Iłowa
7 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Pokonaj cukrzycę”. Inicjatorką obchodów była uczennica II klasy Technikum Żywienia Urszula Łukacz, która przygotowała prelekcję na temat cukrzycy. 
czytaj dalej ›

Uczniowie klas wojskowych z „59” na obchodach rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Ilustracja do informacji: Uczniowie klas wojskowych z „59” na obchodach rocznicy Katastrofy Smoleńskiej
11 kwietnia na Placu Generała Maczka w Żaganiu odbyły się uroczystości poświęcone 6 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Udział w nich wzięli przedstawiciele władz samorządowych, dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, komendanci jednostek wojskowych i służb mundurowych, kombatanci, mieszkańcy Żagania oraz uczniowie żagańskich szkół.
czytaj dalej ›

Lubuskie Fundusze Pożyczkowe i Poręczeniowe dobrym partnerem w biznesie

Ilustracja do informacji: Lubuskie Fundusze Pożyczkowe i Poręczeniowe dobrym partnerem w biznesie
Informujemy o możliwości wzięcia udziału w konferencji poświęconej instrumentom finansowym pn. Lubuskie Fundusze Pożyczkowe i Poręczeniowe dobrym partnerem w biznesie – nowe możliwości, która odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2016 roku w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze (ul. Podgórna 7, Zielona Góra).
czytaj dalej ›

Najlepsi strzelcy w powiecie są w ZSTH w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Najlepsi strzelcy w powiecie są w ZSTH w Żaganiu
1 kwietnia na strzelnicy Liceum Ogólnokształcącego im. S. Banacha w Żaganiu odbył się drugi turniej strzelecki o Puchar Starosty Żagańskiego, zorganizowany przez  LOK oddział Szprotawa oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu.
czytaj dalej ›

Stop pożarom traw!

Ilustracja do informacji: Stop pożarom traw!
W 2015 roku powstało 82 802 pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych, co stanowiło 45% wszystkich pożarów w Polsce (184 819). Prawie co drugi pożar, do którego doszło w naszym kraju w 2015 roku to pożar trawy. Najwięcej pożarów traw odnotowano w marcu i kwietniu, łącznie 42 365, co stanowiło 51% wszystkich pożarów traw w 2015 roku. Średni czas trwania akcji gaśniczej pożaru trawy wynosił 67 minut. Średnio co 6 minut strażacy wyjeżdżali do akcji gaśniczych związanych z pożarami traw. Podczas akcji ratowniczych związanych z gaszeniem pożarów traw zużyto 256 353 000 litrów wody co odpowiada pojemności 68 basenów olimpijskich. Spłonęło 42 703 hektarów powierzchni, co odpowiada długości pasa około 427 kilometrów i 1 kilometra szerokości. Szacowane straty w wyniku pożarów traw to 31 247 000 złotych. Liczba strażaków uczestniczących w gaszeniu pożarów traw (PSP i OSP) – 668 649. Liczba samochodów gaśniczych uczestniczących w gaszeniu pożarów traw (PSP i OSP) – 139 948. Liczba samolotów uczestniczących w gaszeniu pożarów traw – 167. Zrzuty wody z samolotów gaśniczych uczestniczących w gaszeniu pożarów traw - 664.
w załączeniu materiał edukacyjny.
 
czytaj dalej ›

Przyszła Pani inżynier

Ilustracja do informacji: Przyszła Pani inżynier
Justyna Witulska uczennica klasy I liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie została finalistką VI edycji Konkursu Wiedzy Politechnicznej, którego celem jest propagowanie nauk technicznych, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy. Nasza uczennica zmierzyła się z wyzwaniami współczesnej techniki. Temat jej pracy nawiązywał do inżynierii biomedycznej: Sztuczne serce - czy daleko do naturalnego wzorca? Przed Justyną 15 kwietnia II etap konkursu. Trzymamy kciuki.
czytaj dalej ›

XX Wojewódzki konkurs z zakresu techniki Sprawne Ręce Mądra Głowa

Ilustracja do informacji: XX Wojewódzki konkurs z zakresu techniki Sprawne Ręce Mądra Głowa
31 marca Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szprotawie gościł przedstawicieli lubuskich szkół i placówek na Wojewódzkim konkursie z zakresu techniki Sprawne ręce mądra głowa. Konkurs objął swoim patronatem Starosta Żagański pan Henryk Janowicz. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i umiejętności technicznych: szycia, obróbki drewna i metalu, plastycznych i kulinarnych.
Tegoroczne spotkanie uświetnili swoją obecnością Naczelnik Wydziału OKT Starostwa Powiatowego pan Michał Cisek, zastępca Burmistrza Szprotawy pan Paweł Chylak, przewodniczący Rady Miasta Szprotawy pan Andrzej Skawiński, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców pani Mariola Siwik a także Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Podaruj Radość, które włączyło się w organizację przedsięwzięcia.
 
czytaj dalej ›

Festyn „Dobry jak Chrobry”

Ilustracja do informacji: Festyn „Dobry jak Chrobry”
W piątek 15 kwietnia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie zaprasza wszystkich – już po raz czwarty- do marszobiegu i  biegu promującego  zdrowy styl życia. Tradycyjnie festyn „Dobry jak Chrobry” jest pierwszym impulsem, aby wraz z wiosną zacząć się ruszać.
czytaj dalej ›

Sportowe sukcesy uczniów ZSTH w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Sportowe sukcesy uczniów ZSTH w Żaganiu
Drużyna męska unihokeja z Zespołu Szkół Tekstylno - Handlowych w Żaganiu zajęła drugie miejsce w zawodach rejonowych unihokeja w ramach Lubuskiej Licealiady Młodzieży i awansowała do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu, a piłkarki ręczne zajęły pierwsze miejsce w zawodach półfinału wojewódzkiego rozegranego 5.04.2016 w Żaganiu.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa