Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

IX Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Spotkajmy się w teatrze”

Ilustracja do informacji: IX Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Spotkajmy się w teatrze”
4 listopada 2015r. w Klubie Czarnej Dywizji w Żaganiu odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z niepełnosprawnościami "Spotkajmy się w teatrze". Przegląd ten stanowi wierną kontynuację organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Żaganiu od 2007r. imprezy o nazwie Regionalny Konkurs Recytatorski i pozostaje, podobnie jak wcześniejsza forma,  imprezą cykliczną  - w 2015 roku odbyła się więc jej dziewiąta edycja. Zmianie uległa  jedynie nazwa oraz formuła spotkań -  od trzech lat stały się one przeglądem, nie konkursem.
Niezależnie od tego, corocznie dokonujemy zmian  treści regulaminu, motywu przewodniego i sposobu prezentacji. Zadaniem modyfikacji jest uatrakcyjnienie przedsięwzięcia  i pozbycie się sztywnych ram w oparciu o jedną, powtarzalną formułę. W tym roku obowiązującym uczestników sposobem prezentacji był teatr pantomimy.
czytaj dalej ›

Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale pasztet!”

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale pasztet!”
Już po raz piąty, 24-25.10.2015r., do Zamku Kliczków, przybyli  uczniowie ZSP W Iłowej, biorąc czynny udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kulinarnym Borów Dolnośląskich „Ale pasztet!”.
Organizatorami  festiwalu są: Fundacja Bory Dolnośląskie, Fundacja Pro Culturae Bono, Zamek Kliczków, Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Festiwal promuje tradycyjną kuchnię opartą na dziczyźnie oraz skarbach runa leśnego Borów Dolnośląskich, co podkreśla wyjątkowe miejsce, jakim jest Zamek Kliczków.
Uświetnieniem imprezy były pokazy kulinarne w wykonaniu finalistów popularnych telewizyjnych programów kulinarnych m.in. Sylwii Biały Hell´s Kitchen Polska, Mariusza Szweda MasterChef oraz przedstawicieli znanych firm gastronomicznych.
Nasi uczniowie Krzysztof Kochański i Maciej Żurek wystąpili w konkursie finałowym dla uczniów szkół gastronomicznych, którego przedmiotem była przekąska zimna i danie główne.
 
czytaj dalej ›

W środę 28 października 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się X sesja Rady Powiatu Żagańskiego.

Ilustracja do informacji: W środę 28 października 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się X sesja Rady Powiatu Żagańskiego.
Podczas sesji radni podjęli uchwały m. in. w sprawie przyjęcia treści zmian w statucie Związku Powiatów Lubuskich, rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora jednostki organizacyjnej oraz w sprawie zwiększenia środków dla gmin Iłowa i Małomice w związku z przystąpieniem Powiatu Żagańskiego do zadań realizowanych przez Gminy w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
czytaj dalej ›

O samorządzie w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych

Ilustracja do informacji: O samorządzie w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych
W dniu 16 października grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu szkoły miała okazję uczestniczyć w dość nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Szkołę odwiedzili:  Starosta Pan  Henryk Janowicz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Pan Mirosław Gąsik. 
czytaj dalej ›

Powiatowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2015

Ilustracja do informacji: Powiatowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2015
Głównym celem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, obchodzonego 10 października, jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego i motywowania do podejmowania działań na jego rzecz. W bieżącym roku hasłem przewodnim jest „Godność w zdrowiu psychicznym”. 
W dniu 28 października 2015r. pośrednio nawiązując do hasła przewodniego zorganizowaliśmy spotkanie z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych powiatu żagańskiego poświęcone zdrowiu psychicznemu i o wpływie dopalaczy, współczesnej śmiercionośnej plagi, na jego jakość. Wszyscy pamiętamy o tragicznych statystykach dopalaczy na przestrzeni tego roku. Liczby zatruć tymi środkami sięgają setek przypadków, w tym wiele śmiertelnych. Jest to m.in. wynik łatwego dostępu do tych śmiertelnych dawek na nielegalnym rynku.
 
czytaj dalej ›

Otwarty konkurs ofert na powierzenie prowadzenia Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Powiecie Żagańskim w 2016 roku

Ilustracja do informacji: Otwarty konkurs ofert na powierzenie prowadzenia Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Powiecie Żagańskim w 2016 roku
Zarząd Powiatu Żagańskiego Uchwałą nr 72.2015 z dnia 22 października 2015r ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie prowadzenia Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Powiecie Żagańskim w 2016 roku.
 
 
 
 1. Podstawy prawne
  1. ustawa z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1445 z póz. zm.)
  2. ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255);
  3. ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118)
 2. Cel konkursu
  ​Konkurs ma na celu wyłonienie organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego, która będzie prowadziła w Powiecie Żagańskim punkt nieodpłatnej pomocy prawnej.
 
czytaj dalej ›

X sesja Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: X sesja Rady Powiatu Żagańskiego
X sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 28 października 2015r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Powiatowy Dzień Walki z Cukrzycą 2015

Ilustracja do informacji: Powiatowy Dzień Walki z Cukrzycą 2015
14 listopada  każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, podstępną i wyniszczającą. W początkowym okresie przebiega bezobjawowo, ale już wtedy wysokie stężenie glukozy we krwi uszkadza naczynia krwionośne.
czytaj dalej ›

Kolejna „schetynówka” w powiecie ukończona.

Ilustracja do informacji: Kolejna „schetynówka” w powiecie ukończona.
Powiat Żagański zakończył realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Ciszowskiej i 3-go Maja zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych nr 1062F i 1063F w miejscowości Szprotawa.
czytaj dalej ›

Zapraszamy do konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Żagańskiego
Zapraszamy do konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie przyjęcia Programu współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016.
Proponowaną treść uchwały przedstawiamy w załączniku do Uchwały nr 71.2015 Zarządu Powiatu Żagańskiego z dnia 20 października 2015r.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa