Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

X sesja Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: X sesja Rady Powiatu Żagańskiego
X sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 28 października 2015r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Powiatowy Dzień Walki z Cukrzycą 2015

Ilustracja do informacji: Powiatowy Dzień Walki z Cukrzycą 2015
14 listopada  każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, podstępną i wyniszczającą. W początkowym okresie przebiega bezobjawowo, ale już wtedy wysokie stężenie glukozy we krwi uszkadza naczynia krwionośne.
czytaj dalej ›

Kolejna „schetynówka” w powiecie ukończona.

Ilustracja do informacji: Kolejna „schetynówka” w powiecie ukończona.
Powiat Żagański zakończył realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Ciszowskiej i 3-go Maja zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych nr 1062F i 1063F w miejscowości Szprotawa.
czytaj dalej ›

Zapraszamy do konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Żagańskiego
Zapraszamy do konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie przyjęcia Programu współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016.
Proponowaną treść uchwały przedstawiamy w załączniku do Uchwały nr 71.2015 Zarządu Powiatu Żagańskiego z dnia 20 października 2015r.
czytaj dalej ›

Serwisy NGO: fundusze.ngo.pl, poradnik.ngo.pl

Ilustracja do informacji: Serwisy NGO: fundusze.ngo.pl, poradnik.ngo.pl
Zarówno młode organizacje pozarządowe, jaki te, które działają już od wielu lat, mają podobne potrzeby – szukają dostępnych funduszy, porad dotyczących prowadzenia organizacji i aktualnych informacji związanych ze zmianami w prawie. Na te potrzeby starają się odpowiadać autorzy poniższych serwisów portalu NGO.
Żeby ułatwić organizacjom dostęp do to tych treści, umieszczamy w dziale Współpraca z NGO stałe linki do tych serwisów:
 • serwis fundusze: http://fundusze.ngo.pl/ – zawsze aktualne informacje o grantach, dotacjach i konkursach, a także wyszukiwarka, dzięki której fundacje i stowarzyszenia mogą znaleźć fundusze dokładnie odpowiadające ich kryteriom 
 • serwis poradnik: http://poradnik.ngo.pl/ – ponad 1000 pytań i odpowiedzi, związanych z zakładaniem i prowadzeniem organizacji pozarządowej, kontakt z informatorium i ekspertami (możliwość zadawania pytań on-line, infolinia)
 
czytaj dalej ›

Starosta i Przewodniczący Powiatu Żagańskiego z młodzieżą o władzy i wyborach

Ilustracja do informacji: Starosta i Przewodniczący Powiatu Żagańskiego z młodzieżą o władzy i wyborach
W miniony czwartek młodzież szprotawskiego Liceum gościła w swych progach najważniejsze osoby w Powiecie Żagańskim. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego uczestniczący w projekcie „Lubuska Akademia Debat Szkolnych” realizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze z programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, zaprosili  Pana Henryk Janowicza – Starostę Powiatu Żagańskiego oraz Pana Mirosława Gąsika Przewodniczącego Rady Powiatu Żagańskiego na debatę oksfordzką – „Wybory w Polsce powinny być obowiązkowe dla wszystkich obywateli.”
czytaj dalej ›

Młody Przedsiębiorca 2015r.

Ilustracja do informacji: Młody Przedsiębiorca 2015r.
Konkurs kierowany jest do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żagańskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz wspieranie i popularyzowanie idei przedsiębiorczości oraz samozatrudnienia na terenie Powiatu Żagańskiego.
Uczestnictwo w konkursie zakłada utworzenie przez ucznia lub zespół Biznes Planu własnego przedsięwzięcia oraz prezentacji promującej firmę i jej działalność (kampania promocyjna) w formie multimedialnej.
Informujemy, że do udziału w konkursie w 2015r. zgłosiło się:
 • 5 zespołów z Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych,
 • 3 zespoły  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Szprotawy,
 • 3 zespoły z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych,
 • 5 zespołów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu,
 • 3 zespoły z Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie 
W załączeniu druk biznes planu oraz regulamin konkursu.
 
czytaj dalej ›

Projektu pn. „Razem poznajemy nowe technologie polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”

Ilustracja do informacji: Projektu pn. „Razem poznajemy nowe technologie polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”
W okresie od 01.10.2015r do 30.04.2016r. przystąpiono do realizacji projektu pn. „Razem poznajemy nowe technologie polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”. Projekt realizowany jest przez Powiat Żagański przy współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych oraz partnerem z Butzen w Niemczech.
Głównym celem projektu jest rozwój współpracy polsko- niemieckiej w zakresie kształcenia zawodowego.
W ramach realizacji projektu przeprowadzone zostaną następujące działania:
 
czytaj dalej ›

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Ilustracja do informacji: Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej
14 października odbyły się uroczyste powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli: Starosta Żagański Henryk Janowicz , Wicestarosta Marek Kopta, Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego Mirosław Gąsik, Przewodniczący Komisji Oświatowej Artur Niezgoda, Sekretarz Powiatu Żagańskiego Iwona Hryniewiecka, pracownicy wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki oraz dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkół placówek oświatowych.
czytaj dalej ›

Szprotawianin na Alasce

Ilustracja do informacji: Szprotawianin na Alasce
Szprotawianin Krzysztof Sabaciński uczestniczył w wyprawie "Expedition Denali Freedom". Wyprawa na Alaskę, najbardziej wysunięty na północ amerykański stan została zorganizowana dzięki hojności wielu sponsorów, w tym Powiatu Żagańskiego. Jak podaje podróżnik Alaska „jest krainą ciągle powszechnie nieodkrytą. Olbrzymie lodowce, tundra, fiordy, strumienie, rzeki i jeziora robią niesamowite wrażenie na każdym, kto przemierza przez ten region”. Gratulujemy wyczynu!
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa