Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Światowy Dzień AIDS 2015

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień AIDS 2015
Światowy Dzień AIDS obchodzony corocznie 1 grudnia przypomina, że epidemia HIV/AIDS to problem wciąż aktualny. Powiat Żagański wpisując się w światowe obchody, od lat dziewięciu organizuje powiatowy finał  konkursu wiedzy o zakażeniach wirusem HIV i AIDS dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Tak jak w latach ubiegłych, do finału przystąpiło 21 uczniów z 7 szkół w powiecie żagańskim.
czytaj dalej ›

Spotkanie dot. zdrowia w Dzietrzychowicach

Ilustracja do informacji: Spotkanie dot. zdrowia w Dzietrzychowicach
Badam się, mam pewność! Takie przesłanie było wiodącym tematem spotkania kobiet z gminy Żagań w Dzietrzychowicach z dr. n. med. Karoliną Rabendą-Łęcką. Pani doktor jest kierownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Profilaktyki Raka  Piersi. Spotkanie poświęcone było zapobieganiu chorobom nowotworowym – rakowi piersi i rakowi szyjki macicy.
 
czytaj dalej ›

Zawiadomienie o XI sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o XI sesji Rady Powiatu Żagańskiego
XI sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 4 grudnia 2015r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Stypendia dla najzdolniejszych

Ilustracja do informacji: Stypendia dla najzdolniejszych
W dniu 24 listopada 2015 r  Starosta Żagański Henryk Janowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Gąsik, Przewodniczący Komisji Oświaty Artur Niezgoda oraz Członek Zarządu Maciej Boryna uroczyście wręczyli stypendia uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żagańskiego za wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie i kulturze. Stypendium otrzymało 123 uczniów.
Starosta Wyróżnił również nagrodami rzeczowymi uczniów reprezentujących powiat na arenie krajowej i międzynarodowej.
 
czytaj dalej ›

Konsultacje projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu żagańskiego w roku 2016

Ilustracja do informacji: Konsultacje projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu żagańskiego w roku 2016
Zapraszamy do konsultacji projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu żagańskiego w roku 2016.
Termin rozpoczęcia konsultacji: 2 grudnia 2015 r.
Termin zakończenia: 9 grudnia 2015 r.
Forma konsultacji: zgłaszanie uwag i opinii na piśmie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail przy użyciu formularza będącego załącznikiem do Uchwały nr 82.2015 Zarządu Powiatu Żagańskiego z dnia 24 listopada 2015r.
czytaj dalej ›

„Środa z Funduszami dla… instytucji ochrony zdrowia” – 02.12.2015 r.

Ilustracja do informacji: „Środa z Funduszami dla… instytucji ochrony zdrowia” – 02.12.2015 r.
Informujemy, że Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla… instytucji ochrony zdrowia” które odbędą się 2 grudnia 2015 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.
czytaj dalej ›

Wyróżnienie dla Powiatu Żagańskiego „Samorząd od serca”

Ilustracja do informacji: Wyróżnienie dla Powiatu Żagańskiego „Samorząd od serca”
Podczas uroczystej Gali Heart Forum w Krakowie w dniu 20 listopada 2015r. Powiat Żagański otrzymał tytuł „Samorząd od serca”. Wyróżnienie to przyznane zostało samorządom terytorialnym za zaangażowanie w promocję profilaktyki chorób układu krążenia. Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii „Ciśnienie na Życie”. Rada naukowa kampanii wyróżniła samorządy terytorialne, za działalność w dziedzinie profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, która  przyczynia się do zwiększenia wykrywalności tych chorób, ale przede wszystkim wpływa na zmianę postaw mieszkańców naszego kraju.
 
czytaj dalej ›

Prestiżowe odznaczenie dla Starosty Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Prestiżowe odznaczenie dla Starosty Żagańskiego
Wicewojewoda Lubuski Jan Świrepo spotkał się z samorządowcami województwa lubuskiego, aby uhonorować najbardziej zasłużonych i podsumować osiem lat w pracy w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.
czytaj dalej ›

IV Powiatowy Konkurs Muzyczny, Kaczmarski&Gintrowski

Ilustracja do informacji: IV Powiatowy Konkurs Muzyczny, Kaczmarski&Gintrowski
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów  szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych z powiatu żagańskiego. Prezentowane przez wykonawców w ramach Konkursu utwory  muszą pochodzić z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego
czytaj dalej ›

Petycja w sprawie wszczęcia kontroli wykonywania badań technicznych

Zgodnie z Art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014r. o petycjach (Dz. U. z 2014 r. poz. 1195) Starosta Żagański umieścił w Biuletynie Informacji Publicznej treść petycji, która wpłynęła do Starostwa Powiatowego w Żaganiu w dniu 16 listopada 2015r. Przejdź do treści petycji.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa