Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Klasa "Ratownictwo przedmedyczne" z "59" z wizytą na oddziale żagańskiego pogotowia ratunkowego.

Ilustracja do informacji: Klasa "Ratownictwo przedmedyczne" z "59" z wizytą na oddziale żagańskiego pogotowia ratunkowego.
Klasa 3 liceum ogólnokształcącego realizująca innowację pedagogiczną "Ratownictwo przedmedyczne" odwiedziła żagański Oddział Pomocy Doraźnej. Ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego zapoznali uczniów ze strukturą służb ratowniczych w Polsce,  pracą oddziału oraz zakresem obowiązków ratownika. Uczniowie zapoznali się również ze sprzętem ratowniczym znajdującym się między innymi w karetce pogotowia.
Serdecznie dziękujemy Panu dr. Ryszardowi Smyk i pracownikom żagańskiego pogotowia ratunkowego za pomoc w realizacji tej szczególnej lekcji.
 
czytaj dalej ›

Inwestycja drogowa w realizacji

Ilustracja do informacji: Inwestycja drogowa w realizacji
Od 4 kwietnia 2016r. trwa realizacja inwestycji pt. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1071F w kilometrze 10+120 – 13+934 wraz z budową kładki pieszo – rowerowej nad rzeką Brzeźnica”.
czytaj dalej ›

Życzenia z okazji jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu

Szanowny Panie Dyrektorze, Szanowni Nauczyciele, Pracownicy, Absolwenci, Uczniowie oraz Przyjaciele Szkoły.

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu
Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu to niewątpliwie okazja do świętowania, ale przede wszystkim do wspomnień, podsumowań i refleksji. 
60-tka to szkoła z wieloletnią tradycją, która nieodzownie wpisała się zarówno w otoczenia jak i klimat Miasta Żagania. To szkoła nowoczesna, która kształcąc kolejne pokolenia, kultywuje tradycję i stoi na straży poszanowania godności zarówno ucznia jak i nauczyciela. 
W imieniu swoim i Zarządu Powiatu Żagańskiego, pragnę przekazać słowa szacunku i uznania dla tych wszystkich, którzy tworzyli i tworzą historię tej szkoły.
Wszystkim byłym i obecnym pedagogom, pracownikom administracji i obsługi, a także absolwentom, uczniom i ich rodzinom życzę wielu szczęśliwych chwil, pełnych ciepła i wzruszenia, zadowolenia i radości.
Życzę by każdy dzień był pełen chęci do działania i podejmowania wyzwań oraz przynosił nowe pomysły edukacyjne. Życzę sukcesów i satysfakcji w codziennej, trudnej i odpowiedzialnej pracy, oraz nieustającej troski o właściwe wychowanie młodzieży. Życzę wytrwałości w budowaniu szkoły otwartej na marzenia i potrzeby młodzieży, opartej na poszanowaniu indywidualności każdego młodego człowieka. Niech Wszystkim dopisuje zdrowie i pomyślność w życiu osobistym.
 
WICESTAROSTA
Marek Kopta
PRZEWODNICZĄCY RADY
Mirosław Gąsik
STAROSTA ŻAGAŃSKI
Henryk Janowicz
 
 
czytaj dalej ›

Klasy mundurowe z "59" na szkoleniu poligonowym.

Ilustracja do informacji: Klasy mundurowe z "59" na szkoleniu poligonowym.
W dniach 13.04 – 16.04. 2016r.  70 uczniów  z klas 1 i 2 LO  i TL o profilu wojskowym oraz bezpieczeństwo publiczne szkoliło się na żagańskim poligonie. 
Uczniowie klas mundurowych, wraz ze swoimi opiekunami: Grzegorzem Jankowskim, Łukaszem Cichanowiczem, Krzysztofem Sieńko oraz Romanem Cechowskim, zakwaterowani byli na terenie Obozowiska Wagonowego Karliki.  Dzień zaczynał się o godzinie 6.00  porannym rozruchem. Szkolenie odbywało się zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i po południu.
 
czytaj dalej ›

Trwa składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego

Ilustracja do informacji: Trwa składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego
Producenci rolni do 25 czerwca 2016 r. mogą składać wnioski w Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.
Wsparcie jest udzielane do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany gatunków roślin uprawnych, zakupionym i wysianym/wysadzonym w okresie od 15 lipca 2015 r. do 15 czerwca 2016 r. 
Dopłatami objęte są następujące gatunki roślin:
 
czytaj dalej ›

Srebrne Dziewczyny z "59" !

Ilustracja do informacji: Srebrne Dziewczyny z "59" !
Uczennice ZST-H Żagań Wicemistrzyniami Województwa Lubuskiego w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych. 19.04.2016 na obiektach sportowych Arena Żagań rozegrany został finał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Na hali widowiskowo - sportowej można było zobaczyć cztery najlepsze szkoły w województwie.
 
czytaj dalej ›

"Obudź Swój Potencjał – YEI"

Ilustracja do informacji: "Obudź Swój Potencjał – YEI"
Lubuska Wojewódzka Komenda OHP rozpoczęła realizację kolejnego projektu „Obudź swój potencjał – YEI” w ramach programu „Gwarancje dla Młodzieży” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach alokacji dla Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Głównym celem przedsięwzięcia, które trwa od kwietnia do grudnia 2016 - roku jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych od 18 do 24 roku życia bez pracy, w tym w szczególności osób, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).
czytaj dalej ›

Dni otwarte w ZSP w Iłowej

Ilustracja do informacji: Dni otwarte w ZSP w Iłowej
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej zaprasza wszystkich uczniów III klas Gimnazjum wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty 27 kwietnia 2016r. (środa) godzina 11:00. W progamie:
 • Konkurs „Pomysłowy gimnazjalista”
 • „Musztra” kelnerska
 • Pokaz barmański
 • Turniej gier komputerowych
 • Pokaz hologramów
 • Pokaz carvingu
 • Turniej szachowy
 • Wyścig kelnerski z przeszkodami
 • Konkurs Wyplatania Drożdżowego Warkocza Księżnej Gizeli
 • Warsztaty kulinarne „Tęcza kolorów na talerzu”
 
czytaj dalej ›

Wykazy nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczone do zbycia i dzierżawy

Ilustracja do informacji: Wykazy nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczone do zbycia i dzierżawy
Nieruchomość przeznaczona do sprzedaży: nieruchomość gruntowa niezabudowana kształtem zbliżona do prostokąta porośnięta samosiejkami drzew i krzewów oznaczona ewidencyjnie nr działki 269 o pow. 2507 m2 położona w przy ul. Podgórnej, obręb 2 Miasto Szprotawa. Nieruchomośc przeznaczona do oddania w dzierżawę na okres do 1 roku oznaczona ewidencyjnie nr działki 170 o pow. 0,0200 ha oddawana w dzierżawę na cele rolno - gospodarcze w Gorzupii, gmina Żagań
czytaj dalej ›

"Życie na wsi jest piękne - wieś powiatu żagańskiego w obiektywie" - konkurs plastyczny i fotograficzny

Ilustracja do informacji: "Życie na wsi jest piękne - wieś powiatu żagańskiego w obiektywie" - konkurs plastyczny i fotograficzny
Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym pt. "Życie na wsi jest piękne - wieś powiatu żagańskiego w obiektywie". Pod tym tytułem Starosta Żagański ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych, a dla dzieci i młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych konkurs fotograficzny. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa