Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Bliźniaczy pomnik żagańskiego niedźwiedzia Wojtka został odsłonięty w Duns (Szkocja)

Ilustracja do informacji: Bliźniaczy pomnik żagańskiego niedźwiedzia Wojtka został odsłonięty w Duns (Szkocja)
24 kwietnia 2016 r. w partnerskim mieście Żagania, Duns, w Szkocji został odsłonięty pomnik niedźwiedzia Wojtka jako dar od mieszkańców Żagania. Jest on wzorowany na żagańskim pomniku, został wykonany w Polsce i ofiarowany mieszkańcom Duns. Pomysł na podarowanie mieszkańcom Duns pomnika, to kolejny etap realizacji projektu, który łączy ze sobą trzy kraje: Polskę (Żagań), Włochy (Imola) i Szkocję (Duns). Niedźwiedź Wojtek był polskim żołnierzem 2. Korpusu Polskiego gen. W. Andersa. Brał udział w wyzwoleniu Włoch, m.in. Imoli, gdzie znajduje się partnerska szkoła Zespołu Szkół Tekstylno Handlowych, a po wojnie wraz z żołnierzami stacjonował w Winfield camp obok Duns w Szkocji, a jego mieszkańcom historia Wojtka jest doskonale znana. W Żaganiu pomnik niezwykłego niedźwiedzia został odsłonięty w czerwcu 2013r., a kolejny w kwietniu 2015r. we włoskiej Imoli. W tym układzie zabrakło jedynie pomnika w Duns. W związku z faktem, iż Duns od 1993r. jest miastem partnerskim Żagania, na dodatek bardzo mocno związanym z historią niedźwiedzia Wojtka zrodził się pomysł, aby również w tym mieście stanął niedźwiedź WOJTEK łączący ze sobą historię, będąc jednocześnie dowodem wielkiej, międzynarodowej przyjaźni.
 
czytaj dalej ›

Szkolna "noc dla wytrwałych".

Ilustracja do informacji: Szkolna "noc dla wytrwałych".
W piątek 22.04.2016 o godzinie 19.00 uczniowie ZSTH w Żaganiu rozpoczeli drugą edycję "Nocy Dla Wytrwałych". Do udziału zgłosiło się 18 uczniów z całej szkoły. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką i Tabatą, która miała za zadanie przygotować cały organizm do wielogodzinnego wysiłku. Ścianka wspinaczkowa dała początek zmaganiom. Były one później kolejno zapisywane w Karcie Aktywności, którą każdy uczestnik "Nocki" otrzymał na wstępie. Kolejną atrakcją i sprawnością do zdobycia było strzelanie z karabinku w nowo otwartej strzelnicy sportowej. W ramach wyciszenia i odpoczynku przed dalszymi aktywnościami uczniowie grali w szachy i scrabble, kalambury, którym czujnym okiem przyglądała się Pani Dyrektor Jadwiga Gargula - odwiedzająca uczniów w godzinach późno wieczornych. W godzinach nocnych aby się rozbudzić uczniowie uruchomili karaoke by potwierdzić skalę swoich wokalnych możliwości. Ostatnim punktem sprawdzającym wytrwałość grupy były trzy sety siatkówki rozegrane w sali gimnastycznej. Ponieważ wśród” WYTRWAŁYCH” byli tegoroczni finaliści Unihokeja, nie mogło zabraknąć również tej gry. Rano przed godziną szóstą zjedli śniadanie i zmęczeni ale zadowoleni rozeszli się do domów. Opiekunami i zarazem uczestnikami nocnych zmagań byli: Agnieszka Oparska (geografia), Roman Cechowski (biologia), Romualda Kudła (wychowanie fizyczne).
 
czytaj dalej ›

Finał wojewódzki OTWP 2016

Ilustracja do informacji: Finał wojewódzki OTWP 2016
W dniu 22 kwietnia 2016 r w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Bardzo duży sukces odniósł członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów oraz członek OSP Iłowa, reprezentujący Powiat Żagański Miłosz Mesjasz (uczeń Szkoły Podstawowej w Iłowej).
czytaj dalej ›

Klasa "Ratownictwo przedmedyczne" z "59" z wizytą na oddziale żagańskiego pogotowia ratunkowego.

Ilustracja do informacji: Klasa "Ratownictwo przedmedyczne" z "59" z wizytą na oddziale żagańskiego pogotowia ratunkowego.
Klasa 3 liceum ogólnokształcącego realizująca innowację pedagogiczną "Ratownictwo przedmedyczne" odwiedziła żagański Oddział Pomocy Doraźnej. Ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego zapoznali uczniów ze strukturą służb ratowniczych w Polsce,  pracą oddziału oraz zakresem obowiązków ratownika. Uczniowie zapoznali się również ze sprzętem ratowniczym znajdującym się między innymi w karetce pogotowia.
Serdecznie dziękujemy Panu dr. Ryszardowi Smyk i pracownikom żagańskiego pogotowia ratunkowego za pomoc w realizacji tej szczególnej lekcji.
 
czytaj dalej ›

Inwestycja drogowa w realizacji

Ilustracja do informacji: Inwestycja drogowa w realizacji
Od 4 kwietnia 2016r. trwa realizacja inwestycji pt. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1071F w kilometrze 10+120 – 13+934 wraz z budową kładki pieszo – rowerowej nad rzeką Brzeźnica”.
czytaj dalej ›

Życzenia z okazji jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu

Szanowny Panie Dyrektorze, Szanowni Nauczyciele, Pracownicy, Absolwenci, Uczniowie oraz Przyjaciele Szkoły.

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu
Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu to niewątpliwie okazja do świętowania, ale przede wszystkim do wspomnień, podsumowań i refleksji. 
60-tka to szkoła z wieloletnią tradycją, która nieodzownie wpisała się zarówno w otoczenia jak i klimat Miasta Żagania. To szkoła nowoczesna, która kształcąc kolejne pokolenia, kultywuje tradycję i stoi na straży poszanowania godności zarówno ucznia jak i nauczyciela. 
W imieniu swoim i Zarządu Powiatu Żagańskiego, pragnę przekazać słowa szacunku i uznania dla tych wszystkich, którzy tworzyli i tworzą historię tej szkoły.
Wszystkim byłym i obecnym pedagogom, pracownikom administracji i obsługi, a także absolwentom, uczniom i ich rodzinom życzę wielu szczęśliwych chwil, pełnych ciepła i wzruszenia, zadowolenia i radości.
Życzę by każdy dzień był pełen chęci do działania i podejmowania wyzwań oraz przynosił nowe pomysły edukacyjne. Życzę sukcesów i satysfakcji w codziennej, trudnej i odpowiedzialnej pracy, oraz nieustającej troski o właściwe wychowanie młodzieży. Życzę wytrwałości w budowaniu szkoły otwartej na marzenia i potrzeby młodzieży, opartej na poszanowaniu indywidualności każdego młodego człowieka. Niech Wszystkim dopisuje zdrowie i pomyślność w życiu osobistym.
 
WICESTAROSTA
Marek Kopta
PRZEWODNICZĄCY RADY
Mirosław Gąsik
STAROSTA ŻAGAŃSKI
Henryk Janowicz
 
 
czytaj dalej ›

Klasy mundurowe z "59" na szkoleniu poligonowym.

Ilustracja do informacji: Klasy mundurowe z "59" na szkoleniu poligonowym.
W dniach 13.04 – 16.04. 2016r.  70 uczniów  z klas 1 i 2 LO  i TL o profilu wojskowym oraz bezpieczeństwo publiczne szkoliło się na żagańskim poligonie. 
Uczniowie klas mundurowych, wraz ze swoimi opiekunami: Grzegorzem Jankowskim, Łukaszem Cichanowiczem, Krzysztofem Sieńko oraz Romanem Cechowskim, zakwaterowani byli na terenie Obozowiska Wagonowego Karliki.  Dzień zaczynał się o godzinie 6.00  porannym rozruchem. Szkolenie odbywało się zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i po południu.
 
czytaj dalej ›

Trwa składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego

Ilustracja do informacji: Trwa składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego
Producenci rolni do 25 czerwca 2016 r. mogą składać wnioski w Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.
Wsparcie jest udzielane do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany gatunków roślin uprawnych, zakupionym i wysianym/wysadzonym w okresie od 15 lipca 2015 r. do 15 czerwca 2016 r. 
Dopłatami objęte są następujące gatunki roślin:
 
czytaj dalej ›

Srebrne Dziewczyny z "59" !

Ilustracja do informacji: Srebrne Dziewczyny z "59" !
Uczennice ZST-H Żagań Wicemistrzyniami Województwa Lubuskiego w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych. 19.04.2016 na obiektach sportowych Arena Żagań rozegrany został finał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Na hali widowiskowo - sportowej można było zobaczyć cztery najlepsze szkoły w województwie.
 
czytaj dalej ›

"Obudź Swój Potencjał – YEI"

Ilustracja do informacji: "Obudź Swój Potencjał – YEI"
Lubuska Wojewódzka Komenda OHP rozpoczęła realizację kolejnego projektu „Obudź swój potencjał – YEI” w ramach programu „Gwarancje dla Młodzieży” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach alokacji dla Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Głównym celem przedsięwzięcia, które trwa od kwietnia do grudnia 2016 - roku jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych od 18 do 24 roku życia bez pracy, w tym w szczególności osób, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

zobacz wszystkie ›
 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa