Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Wyróżnienie dla Powiatu Żagańskiego „Samorząd od serca”

Ilustracja do informacji: Wyróżnienie dla Powiatu Żagańskiego „Samorząd od serca”
Podczas uroczystej Gali Heart Forum w Krakowie w dniu 20 listopada 2015r. Powiat Żagański otrzymał tytuł „Samorząd od serca”. Wyróżnienie to przyznane zostało samorządom terytorialnym za zaangażowanie w promocję profilaktyki chorób układu krążenia. Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii „Ciśnienie na Życie”. Rada naukowa kampanii wyróżniła samorządy terytorialne, za działalność w dziedzinie profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, która  przyczynia się do zwiększenia wykrywalności tych chorób, ale przede wszystkim wpływa na zmianę postaw mieszkańców naszego kraju.
 
czytaj dalej ›

Prestiżowe odznaczenie dla Starosty Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Prestiżowe odznaczenie dla Starosty Żagańskiego
Wicewojewoda Lubuski Jan Świrepo spotkał się z samorządowcami województwa lubuskiego, aby uhonorować najbardziej zasłużonych i podsumować osiem lat w pracy w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.
czytaj dalej ›

IV Powiatowy Konkurs Muzyczny, Kaczmarski&Gintrowski

Ilustracja do informacji: IV Powiatowy Konkurs Muzyczny, Kaczmarski&Gintrowski
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów  szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych z powiatu żagańskiego. Prezentowane przez wykonawców w ramach Konkursu utwory  muszą pochodzić z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego
czytaj dalej ›

Petycja w sprawie wszczęcia kontroli wykonywania badań technicznych

Zgodnie z Art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014r. o petycjach (Dz. U. z 2014 r. poz. 1195) Starosta Żagański umieścił w Biuletynie Informacji Publicznej treść petycji, która wpłynęła do Starostwa Powiatowego w Żaganiu w dniu 16 listopada 2015r. Przejdź do treści petycji.
czytaj dalej ›

Powiatowy Dzień Walki z Cukrzycą 2015

Ilustracja do informacji: Powiatowy Dzień Walki z Cukrzycą 2015
Cukrzyca nazywana jest też cichą epidemią XXI wieku. W Polsce choruje ok. 3,5 mln osób, z czego u ponad miliona cukrzyca nie jest zdiagnozowana Oznacza to, że co jedenasta osoba w Polsce cierpi na cukrzycę. Cukrzyca to choroba cywilizacyjna, która może pojawić się w każdym okresie życia, może długo rozwijać się bezobjawowo. Ponad 85% chorych zapada na cukrzycę typu drugiego, której powodami są nieodpowiednia dieta i brak ruchu. Nieleczona cukrzyca może być przyczyną m.in. uszkodzenia siatkówki oka, utraty wzroku, niewydolności nerek, uszkodzenia włókien nerwowych, zmian miażdżycowych. Duży procent cierpiących na cukrzycę to osoby z nadwagą i osoby otyłe. Jednym z podstawowych badań profilaktycznych jest badanie poziomu cukru we krwi
 
czytaj dalej ›

Uczennica z Żagania walczy dalej

Ilustracja do informacji: Uczennica z Żagania walczy dalej
Znane są wyniki szkolnych eliminacji VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  W drugim etapie największego w Polsce turnieju wiedzy logistycznej znalazło się 588 uczniów ze 181 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich uczennica z Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu.
W październikowym, pierwszym etapie olimpiady wzięło udział 7127 uczniów z 294 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 588 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 testowych pytań. Jest wśród nich Klaudia Rogodzińska – uczennica Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu.
 
czytaj dalej ›

„Razem poznajemy nowe technologie, polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”

Ilustracja do informacji: „Razem poznajemy nowe technologie, polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”
W ramach realizacji projektu „Razem poznajemy nowe technologie, polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”, w dniu 02.11.2015r do Żagania przyjechała grupa uczestników projektu z Niemiec. 
 Spotkania mechaników z ZSTiL Żagań i z Centrum Kształcenia w Bautzen rozpoczęło się na warsztatach szkolnych. Grupa z Niemiec obejrzała prezentację w języku niemieckim o historii warsztatów, a następnie wszyscy uczniowie razem spędzili popołudnie i wieczór. Na początek obejrzeli polsko-niemiecki film o zabytkach Żagania, który przygotowali uczniowie ZSTiL. Z wieży widokowej zobaczyli panoramę miasta, pospacerowali po Żaganiu i zwiedzili Pałac Książęcy. Po uroczystej kolacji wszyscy udali się na kręgle.
 
czytaj dalej ›

IX Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Spotkajmy się w teatrze”

Ilustracja do informacji: IX Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Spotkajmy się w teatrze”
4 listopada 2015r. w Klubie Czarnej Dywizji w Żaganiu odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z niepełnosprawnościami "Spotkajmy się w teatrze". Przegląd ten stanowi wierną kontynuację organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Żaganiu od 2007r. imprezy o nazwie Regionalny Konkurs Recytatorski i pozostaje, podobnie jak wcześniejsza forma,  imprezą cykliczną  - w 2015 roku odbyła się więc jej dziewiąta edycja. Zmianie uległa  jedynie nazwa oraz formuła spotkań -  od trzech lat stały się one przeglądem, nie konkursem.
Niezależnie od tego, corocznie dokonujemy zmian  treści regulaminu, motywu przewodniego i sposobu prezentacji. Zadaniem modyfikacji jest uatrakcyjnienie przedsięwzięcia  i pozbycie się sztywnych ram w oparciu o jedną, powtarzalną formułę. W tym roku obowiązującym uczestników sposobem prezentacji był teatr pantomimy.
czytaj dalej ›

Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale pasztet!”

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale pasztet!”
Już po raz piąty, 24-25.10.2015r., do Zamku Kliczków, przybyli  uczniowie ZSP W Iłowej, biorąc czynny udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kulinarnym Borów Dolnośląskich „Ale pasztet!”.
Organizatorami  festiwalu są: Fundacja Bory Dolnośląskie, Fundacja Pro Culturae Bono, Zamek Kliczków, Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Festiwal promuje tradycyjną kuchnię opartą na dziczyźnie oraz skarbach runa leśnego Borów Dolnośląskich, co podkreśla wyjątkowe miejsce, jakim jest Zamek Kliczków.
Uświetnieniem imprezy były pokazy kulinarne w wykonaniu finalistów popularnych telewizyjnych programów kulinarnych m.in. Sylwii Biały Hell´s Kitchen Polska, Mariusza Szweda MasterChef oraz przedstawicieli znanych firm gastronomicznych.
Nasi uczniowie Krzysztof Kochański i Maciej Żurek wystąpili w konkursie finałowym dla uczniów szkół gastronomicznych, którego przedmiotem była przekąska zimna i danie główne.
 
czytaj dalej ›

W środę 28 października 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się X sesja Rady Powiatu Żagańskiego.

Ilustracja do informacji: W środę 28 października 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się X sesja Rady Powiatu Żagańskiego.
Podczas sesji radni podjęli uchwały m. in. w sprawie przyjęcia treści zmian w statucie Związku Powiatów Lubuskich, rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora jednostki organizacyjnej oraz w sprawie zwiększenia środków dla gmin Iłowa i Małomice w związku z przystąpieniem Powiatu Żagańskiego do zadań realizowanych przez Gminy w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa