Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Szaleństwo pana Jourdin

Ilustracja do informacji: Szaleństwo pana Jourdin
Dnia 26.02.2016  w Szprotawskim Domu Kultury odbyła się premiera spektaklu (powtórzona jeszcze 28 lutego) pt. „Szaleństwo pana Jourdin” w wykonaniu grupy teatralnej „Marionetka”, działającej już od ośmiu lat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego pod opieką p. Małgorzaty Skawińskiej. 
czytaj dalej ›

Nowa strzelnica w ZSTH w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Nowa strzelnica w ZSTH w Żaganiu
Uczniowie klas mundurowych to chluba nie tylko Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych ale również miasta i powiatu. Ich sukcesy w konkursach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich rozsławiły Żagań na całą Polskę
czytaj dalej ›

„Szaleństwo pana Jourdain”- nowy spektakl Marionetki

Ilustracja do informacji: „Szaleństwo pana Jourdain”- nowy spektakl Marionetki
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na ósmą z kolei premierę przygotowaną przez grupę teatralną Marionetka działającą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie oraz Szprotawski Dom Kultury. 
czytaj dalej ›

„Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Ilustracja do informacji: „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła VIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. 
Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
 
czytaj dalej ›

Agencja Rynku Rolnego przypomina o możliwości weryfikacji danych producentów świń i mleka w ARiMR

Ilustracja do informacji: Agencja Rynku Rolnego przypomina o możliwości weryfikacji danych producentów świń i mleka w ARiMR
Producentom świń i mleka, którzy w Agencji Rynku Rolnego będą ubiegać się o nadzwyczajne wsparcie w sektorze mleka i wieprzowiny, przypominamy o obowiązku aktualizacji danych posiadaczy zwierząt oraz zgłoszeń zwierząt w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Agencja Rynku Rolnego będzie udzielała pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych m.in. na podstawie danych z systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt prowadzonego przez ARiMR.
czytaj dalej ›

Mapa zagrożeń w Powiecie Żagańskim, ciąg dalszy konsultacji

Ilustracja do informacji: Mapa zagrożeń w Powiecie Żagańskim, ciąg dalszy konsultacji
W całym kraju trwają konsultacje społeczne, z których wnioski zostaną wykorzystane do opracowania map zagrożeń przestępczością, wykroczeniami i zagrożeń w ruchu drogowym. Również w powiecie żagańskim prowadzone są  konsultacje z lokalnymi społecznościami, przedstawicielami samorządów, instytucji i organizacji współodpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym powiecie. 
czytaj dalej ›

Spotkanie dotyczące szkolnictwa zawodowego w Województwie Lubuskim - RPO Lubuskie 2020

Ilustracja do informacji: Spotkanie dotyczące szkolnictwa zawodowego w Województwie Lubuskim - RPO Lubuskie 2020
W dniu 16 lutego w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się spotkanie dotyczące szkolnictwa zawodowego w Województwie Lubuskim - RPO Lubuskie 2020  w ramach Poddziałania 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekt realizowany poza formułą ZIT.  W spotkaniu wzięli udział Marek Kamiński, Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego  wraz z współpracownikami oraz dyrektorzy szkół zawodowych z terenu powiatu żagańskiego.
czytaj dalej ›

Porozumienie w sprawie zasad realizacji Kontraktu Lubuskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020

Ilustracja do informacji: Porozumienie w sprawie zasad realizacji Kontraktu Lubuskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020
W dniu 15 lutego Henryk Janowicz Starosta Żagański oraz Marek Kopta Wicestarosta jako Liderzy partnerstwa  podpisali z Elżbietą Polak Marszałkiem Województwa Lubuskiego porozumienie w sprawie zasad realizacji Kontraktu Lubuskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Partnerstwo zostało zawiązane pomiędzy sześcioma gminami tj. Gmina wiejską Żagań, gminą Szprotawa, Gmina Małomice, Gminą Gozdnica, Gminą Iłowa oraz gminą Brzeźnica. Partnerstwo zawiązano w obszarze edukacji.
czytaj dalej ›

XIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: XIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego
XIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 9 lutego 2016 r. godz. 8:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego mających siedzibę na terenie powiatu żagańskiego.

Ilustracja do informacji: Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego mających siedzibę na terenie powiatu żagańskiego.
Prezentujemy Państwu wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015, sporządzony zgodnie z art. 27a ust. 1 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2014 r., poz. 1118 z późn zm.), stan na dzień 31.12.2015r.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa