Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Powiatowe Święto Plonów

Ilustracja do informacji: Powiatowe Święto Plonów
Starosta Żagański i Burmistrz Iłowej zapraszają na Powiatowe Święto Plonów, 5 września 2015r. (sobota) Iłowa, stadion miejski.
Program:
 
 
czytaj dalej ›

II Młodzieżowa Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego

Ilustracja do informacji: II Młodzieżowa Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego
Masz 16-30 lat ? Jesteś ambitny? Działasz na rzecz lokalnej społeczności?
Zgłoś się do projektu II Młodzieżowa Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego i wypełnij ankietę. Projekt realizowany przez powiat sulęciński ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich skierowany jest do osób zamieszkujących na terenie województwa lubuskiego.
Daty turnusów:
10-15.08.2015r. i 24-29.08.2015r. 
 
kontakt: e-mail
 
czytaj dalej ›

Dopalacze kradną życie

Ilustracja do informacji: Dopalacze kradną życie
Minister Spraw Wewnętrznych ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów startującej kampanii „Dopalacze kradną życie”. Oferty można składać do 19 sierpnia 2015 roku.
czytaj dalej ›

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Głównego Księgowego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żaganiu

Spotkanie Zarządu Powiatu Żagańskiego z radnymi Gminy Iłowa

Ilustracja do informacji: Spotkanie Zarządu Powiatu Żagańskiego z radnymi Gminy Iłowa
Spotkanie Zarządu Powiatu Żagańskiego z radnymi Gminy Iłowa dotyczyło m.in. realizacji  w roku bieżącym inwestycji drogowej na odcinku Iłowa – Czyżówek. O remoncie drogi zdecyduje przyznanie przez Lubuski Urząd Wojewódzki dotacji oraz współfinansowanie zadania przez Gminę Iłowa.
czytaj dalej ›

Powiatowe Obchody Święta Policji

Ilustracja do informacji: Powiatowe Obchody Święta Policji
24 lipca Starosta Żagański Henryk Janowicz i Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego Mirosław Gąsik wzięli udział w Powiatowych Obchodach Święta Policji, które odbyły się w Pałacu Książęcym w Żaganiu. Podczas uroczystej zbiórki wręczono policjantom odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Z okazji Jubileuszu 90-lecia kobiet w Policji Starosta wręczył wszystkim paniom kwiaty.
 
czytaj dalej ›

Uczeń SOSW w Szprotawie na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles!

Ilustracja do informacji: Uczeń SOSW w Szprotawie na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles!
Uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szprotawie Radosław Juszkiewicz w dniach 24 lipca 2 sierpnia 2015 weźmie udział w XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Szprotawski lekkoatleta jest członkiem polskiej reprezentacji Olimpiad Specjalnych i jako jedyny reprezentuje nasz Powiat.
25 lipca w Los Angeles na jednym z największych stadionów świata, Los Angeles Memorial Coliseum, w obecności światowych przywódców, w tym prezydenta USA Baracka Obamy oraz około 60 tysięcy widzów, odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Igrzysk. Weźmie w nich udział ponad 7 tysięcy sportowców ze 177 krajów świata.
 
czytaj dalej ›

II etap remontu zabytkowego muru z 1849 roku

Ilustracja do informacji: II etap remontu zabytkowego muru z 1849 roku
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa w Żaganiu prowadzi od czerwca br. II etap remontu zabytkowego muru z 1849 roku, zaprojektowanego przez książęcego architekta Leonarda Dorsta von Schatzberga. Mur znajduje się przy kościele pw. Świętego Krzyża – Mauzoleum Książąt Żagańskich.
czytaj dalej ›

„Agrafka Agory” - dofinansowanie na program stypendialny

Ilustracja do informacji: „Agrafka Agory” - dofinansowanie na program stypendialny
Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie programów stypendialnych, które będą skierowane do studentów. Główny cel programu to wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie studentów do dalszego rozwoju i pracy a także popularyzacja idei stypendiów  edukacyjnych w Polsce. Program jest partnerskim programem Fundacji Agory i  Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. O dofinasowanie mogą ubiegać się lokalne organizacje pozarządowe, które zgodnie ze statutem mogą prowadzić programy stypendialne. Preferowane są podmioty z terenów wiejskich i miast do 100 tys mieszkańców. Termin nadsyłania zgłoszeń to 27 lipca br. Informacje na temat programu znajdują się  w Regulaminie Programu na stronie www.filantropia.org.pl lub pod numerem telefonu 22 622 01 22 wew.16.
czytaj dalej ›

Brązowy Medal „Za zasługi dla Policji” dla Starosty Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Brązowy Medal „Za zasługi dla Policji” dla Starosty Żagańskiego
Decyzją nr 5/K/2015 Ministra Spraw Wewnętrznych Teresy Piotrowskiej, z dnia 27 maja 2015r. za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowycch zadań Policji, Staroście Żagańskiemu Henrykowi Janowiczowi nadano Brązowy Medal "Za zasługi dla Policji".
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa