Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Agnieszka z indeksem

Ilustracja do informacji: Agnieszka z indeksem
Agnieszka Gruba z klasy 4 ET Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu została laureatką interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach i otrzymała indeks na wybraną uczelnię w kraju. To już drugi raz z rzędu, gdy uczennica żagańskiego ZSTiL została laureatką tej olimpiady.
czytaj dalej ›

„Filmowe inspiracje kulinarne” 2015/2016 SP

Ilustracja do informacji: „Filmowe inspiracje kulinarne” 2015/2016 SP
W dniu 17 marca 2015 odbył się już po raz piętnasty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej pokaz gastronomiczny zatytułowany  ”Filmowe inspiracje kulinarne”.
czytaj dalej ›

„Pomysłowy gimnazjalista”

Ilustracja do informacji: „Pomysłowy gimnazjalista”
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas trzecich gminazjów z terenu Powiatu Żagańskiego do wzięcia udziału w konkursie ,,Pomysłowy gimnazjalista '' organizowanym przez  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej pod patronatem Starosty Żagańskiego oraz Burmistrza miasta Iłowa.
czytaj dalej ›

Spotkanie Powiatowej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Spotkanie Powiatowej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Powiatu Żagańskiego
W dniu 17 marca 2016 roku w siedzibie Szprotawskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie Powiatowej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Powiatu Żagańskiego. Członkowie Rady przybyli na zaproszenie Szprotawskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych. Przedmiotem obrad Rady było zaopiniowanie projektu uchwały dotyczącej podziału środków PFRON na zadania powiatu w roku 2016 oraz wypracowanie zasad dofinansowania do poszczególnych zadań w bieżącym roku. Po omówieniu najważniejszych spraw i ustaleń  uczestnicy spotkania zwiedzili pracownie warsztatu oraz zapoznali się z jego pracą i działalnością.
czytaj dalej ›

VIII Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny

Ilustracja do informacji: VIII Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny
Dzień 15 marca 2016 r. był wielkim wydarzeniem w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie, bowiem tego dnia odbył się finał VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego, pod hasłem Tęcza kolorów na talerzu. Jak sam tytuł wskazuje, konkurs był nie tylko smaczny, ale również bardzo kolorowy.
Temat, jak się okazało, nie był łatwy mimo tego, że uczestnicy mogli korzystać z całej gamy surowców. Uczestnicy konkursu pracowali na filetach z kaczki, z kurczaka,  schabie i rybach. Najciekawsze były dodatki przygotowane z dyni, groszku zielonego, batatów i innych warzyw. Nowością było przygotowanie i wykorzystanie różnych rodzajów kolorowych sosów, jak np. szafranowy, na bazie zielonej herbaty,  wiśniowy i in. W efekcie końcowym potrawy na talerzach były bardzo kolorowe i wyglądały niezwykle apetycznie. Smakowały również wyśmienicie.
 
czytaj dalej ›

I Kongres Sołtysów Powiatu Gorzowskiego

Ilustracja do informacji: I Kongres Sołtysów Powiatu Gorzowskiego
11 marca 2016r. w centrum konferencyjno-szkoleniowym "Cysters" w Mironicach, odbył się I Kongres Sołtysów Powiatu Gorzowskiego zorganizowany przez starostę gorzowskiego Małgorzatę Domagałę w spotkaniu wziął udział Starosta Żagański Henryk Janowicz.
czytaj dalej ›

XIV sesja Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: XIV sesja Rady Powiatu Żagańskiego
XIV sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 21 marca 2016 r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

„Razem poznajemy nowe technologie, polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”, projekt współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko- Niemieckiej.

Ilustracja do informacji: „Razem poznajemy nowe technologie, polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”, projekt współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko- Niemieckiej.
Powiat Żagański realizuje projekt, który dotyczy wymiany doświadczeń  oraz wiedzy i umiejętności w zakresie kształcenia zawodowego pomiędzy uczniami z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego z Bautzen. W ramach realizacji projektu młodzież z Niemiec uczestniczyła w dwudniowej wizycie w Żaganiu podczas, której mieli możliwość wzięcia udziału na zajęciach w warsztatach szkolnych. Zwiedzili również miasto Żagań. Drugie spotkanie odbyło się w Bautzen gdzie zaprezentowano bazę techniczną do praktycznej nauki zawodu, która odbywa się w Niemczech. Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych zwiedziała również miejscowość Bautzen.
czytaj dalej ›

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu
W Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu odbyła się uroczysta odprawa roczna, podsumowująca pracę policjantów pionu kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego za 2015r.
 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa