Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Starosta i Przewodniczący Powiatu Żagańskiego z młodzieżą o władzy i wyborach

Ilustracja do informacji: Starosta i Przewodniczący Powiatu Żagańskiego z młodzieżą o władzy i wyborach
W miniony czwartek młodzież szprotawskiego Liceum gościła w swych progach najważniejsze osoby w Powiecie Żagańskim. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego uczestniczący w projekcie „Lubuska Akademia Debat Szkolnych” realizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze z programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, zaprosili  Pana Henryk Janowicza – Starostę Powiatu Żagańskiego oraz Pana Mirosława Gąsika Przewodniczącego Rady Powiatu Żagańskiego na debatę oksfordzką – „Wybory w Polsce powinny być obowiązkowe dla wszystkich obywateli.”
czytaj dalej ›

Młody Przedsiębiorca 2015r.

Ilustracja do informacji: Młody Przedsiębiorca 2015r.
Konkurs kierowany jest do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żagańskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz wspieranie i popularyzowanie idei przedsiębiorczości oraz samozatrudnienia na terenie Powiatu Żagańskiego.
Uczestnictwo w konkursie zakłada utworzenie przez ucznia lub zespół Biznes Planu własnego przedsięwzięcia oraz prezentacji promującej firmę i jej działalność (kampania promocyjna) w formie multimedialnej.
Informujemy, że do udziału w konkursie w 2015r. zgłosiło się:
 • 5 zespołów z Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych,
 • 3 zespoły  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Szprotawy,
 • 3 zespoły z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych,
 • 5 zespołów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu,
 • 3 zespoły z Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie 
W załączeniu druk biznes planu oraz regulamin konkursu.
 
czytaj dalej ›

Projektu pn. „Razem poznajemy nowe technologie polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”

Ilustracja do informacji: Projektu pn. „Razem poznajemy nowe technologie polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”
W okresie od 01.10.2015r do 30.04.2016r. przystąpiono do realizacji projektu pn. „Razem poznajemy nowe technologie polsko-niemiecka współpraca w zakresie kształcenia zawodowego”. Projekt realizowany jest przez Powiat Żagański przy współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych oraz partnerem z Butzen w Niemczech.
Głównym celem projektu jest rozwój współpracy polsko- niemieckiej w zakresie kształcenia zawodowego.
W ramach realizacji projektu przeprowadzone zostaną następujące działania:
 
czytaj dalej ›

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Ilustracja do informacji: Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej
14 października odbyły się uroczyste powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli: Starosta Żagański Henryk Janowicz , Wicestarosta Marek Kopta, Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego Mirosław Gąsik, Przewodniczący Komisji Oświatowej Artur Niezgoda, Sekretarz Powiatu Żagańskiego Iwona Hryniewiecka, pracownicy wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki oraz dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkół placówek oświatowych.
czytaj dalej ›

Szprotawianin na Alasce

Ilustracja do informacji: Szprotawianin na Alasce
Szprotawianin Krzysztof Sabaciński uczestniczył w wyprawie "Expedition Denali Freedom". Wyprawa na Alaskę, najbardziej wysunięty na północ amerykański stan została zorganizowana dzięki hojności wielu sponsorów, w tym Powiatu Żagańskiego. Jak podaje podróżnik Alaska „jest krainą ciągle powszechnie nieodkrytą. Olbrzymie lodowce, tundra, fiordy, strumienie, rzeki i jeziora robią niesamowite wrażenie na każdym, kto przemierza przez ten region”. Gratulujemy wyczynu!
czytaj dalej ›

VI Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej DNS

Ilustracja do informacji: VI Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej DNS
Dnia 7 października 2015r. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Żaganiu we współpracy z Żagańskim Stowarzyszeniem Uśmiech Dziecka zorganizował VI Wojewódzki Festiwal Harcerski Drużyn Nieprzetartego Szlaku. To wspaniała impreza, na którą do żagańskiego "Klubu Czarnej Dywizji" od lat przyjeżdżają grupy artystyczne reprezentujące Ośrodki Szkolno - Wychowawcze z całego województwa lubuskiego. W tym roku zawitało do nas 8 drużyn: „Diabliki” z Żar, „Iskierki” ze Szprotawy, „Leśni” z Gubina, „Drużyna Pierścienia z Nowej Soli, „Drużyna im. Dzieci Getta” ze Wschowy, „Drużyna Dżi” ze Świebodzina, „Drużyna harcerska” z Sulechowa i gospodarze: „Rajdowcy” z Żagania. Pomysłodawcami, koordynatorami, jak i prowadzącymi samą imprezę, są Anna Szczepaniak, Andrzej Mroczkowski i Renata Socha dyrektor SOSW w Żaganiu, wspomagani przez Jolantę Maziarz i Katarzynę Wróblewską oraz wszystkich pracowników żagańskiego SOSW.
czytaj dalej ›

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy szkół i placówek oświatowych Powiatu Żagańskiego
Każdego roku w dniu 14 października obchodzimy rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten jest datą szczególną, ponieważ jest to święto wszystkich Nauczycieli, Wychowawców oraz Pracowników Oświaty.
Praca Nauczyciela nie należy do najłatwiejszych – każdy dzień stawia przed Państwem nowe, ambitne wyzwania. I to właśnie Państwo najlepiej odpowiadacie na te potrzeby współczesności – swoim profesjonalizmem, wiedzą oraz ogromnym doświadczeniem.
Nauczyciele i Wychowawcy pracujący z młodzieżą nie tylko z pasją wykonują swoją pracę, ale – co szczególnie cenne – potrafią zarażać tą pasją swoich uczniów i wychowanków. Wszak często to właśnie od Nauczyciela zależy jaką drogą będą podążać młode pokolenia w dorosłym życiu.
To Pedagog jest osobą kładącą fundamenty pod przyszłe życie swoich uczniów, bywa także powiernikiem i przyjacielem młodych ludzi, osobą, którą z sympatią wspominają po latach.
W Dniu Edukacji Narodowej pragniemy serdecznie podziękować Państwu za to wszystko – za wysiłek w kształtowaniu umysłów i serc dzieci oraz młodzieży, za trud i wrażliwość na ich potrzeby, cierpliwość, troskę oraz za wskazywanie im właściwej drogi życiowej.
Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty! W tym wyjątkowym dniu prosimy przyjąć życzenia radości z niesienia kaganka oświaty, zdrowia, optymizmu, zadowolenia i satysfakcji oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Niech praca z dziećmi i młodzieżą będzie dla Was nieustannym źródłem radości, a najlepszym podziękowaniem niech będzie uśmiech i sympatia uczniów oraz wdzięczność ich rodziców.
 
 
Starosta Żagański
/-/ Henryk Janowicz
 
czytaj dalej ›

Żagańskie Targi Pracy i Edukacji

Ilustracja do informacji: Żagańskie Targi Pracy i Edukacji
Młodzieżowe Centrum Kariery zaprasza na Żagańskie Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się  w dniu 21 października 2015 w godzinach od 10:00 do 14:00 w Kasynie Wojskowym w Żaganiu, ul. Żarska 50. W programie prezentacje szkół ponadgimnazjalnych i ponadmaturalnych, uczelni wyższych, oferty kursów i szkoleń, lokalnych pracodawców, oferty pracy, praktyk, staży oraz wolontariatu.
czytaj dalej ›

Powiatowy Dzień Seniora 2015

Ilustracja do informacji: Powiatowy Dzień Seniora 2015
Powiatowy Dzień Seniora to doskonała okazja do złożenia wyrazów szacunku i życzeń środowisku seniorów z powiatu żagańskiego. W dniu 9 października 2015r. w Pensjonacie Bartosz w Żaganiu w spotkaniu zorganizowanym przez Starostę Żagańskiego Henryka Janowicza uczestniczyła około 100 osobowa reprezentacja seniorów. Rozpoczynając spotkanie Starosta Żagański złożył gościom życzenia dobrego zdrowia, spełnienia planów i marzeń oraz wielu nowych pasji, a wraz z nimi mnóstwa energii do ich rozwijania. Pierwszy tydzień października każdego roku jest to czas, kiedy uwaga opinii społecznej skierowana jest na seniorów. Trwają wtedy rozmowy o kulturze starzenia się oraz o wykorzystaniu potencjału seniorów, którzy są źródłem życiowej mądrości. Z ich potencjału doświadczenia, wartości i wiedzy, mogą czerpać młodsze pokolenia oraz całe społeczeństwo.
 
czytaj dalej ›

„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

Ilustracja do informacji: „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”
105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią włącza się do akcji „Światełko Pamięci” zainicjowanej kilka lat temu przez Radio Lwów i ośrodek Telewizji Polskiej w
Rzeszowie a polegającej na zbiórce zniczy i świec, które zapłoną jak co roku 1 listopada na polskich nekropoliach we Lwowie: Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu
Obrońców Lwowa zwanym popularnie Cmentarzem Orląt oraz Cmentarzu Janowskim.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa