Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Podziękowania oraz gratulacje dla Iłowskich policjantów

Ilustracja do informacji: Podziękowania oraz gratulacje dla Iłowskich policjantów
Podczas obrad sesji radni złożyli podziękowania i gratulacje policjantom z Iłowej St. sierż. Adamowi Florczakowi oraz St. post. Pawłowi Pakulskiemu,  za sprawnie przeprowadzone działania, które uchroniły mieszkańców Iłowej przed tragedią.
czytaj dalej ›

Budżet na rok 2016 uchwalony!

Ilustracja do informacji: Budżet na rok 2016 uchwalony!
Uchwała Nr XII.6.2015 Rady Powiatu Żagańskiego z dnia 18 grudnia 2015 r. Po stronie dochodów zaplanowano 69.895.589 zł, a po stronie wydatków 69.895.589 zł. Warto zaznaczyć, że na realizację inwestycji zaplanowano kwotę 11.284.677 zł. Pozyskamy na nie środki z zewnątrz w wysokości 5.643.289 zł. Mowa tu zarówno o dużych i kluczowych przedsięwzięciach jak i mniejszych mających znaczenie dla zrównoważonego rozwoju powiatu.
czytaj dalej ›

Młody Przedsiębiorca 2015

Ilustracja do informacji: Młody Przedsiębiorca 2015
W dniu 14.12.2015r.  przeprowadzono drugi etap konkursu Młody Przedsiębiorca 2015r.
Trzynastu uczestników, przedstawiło prezentacje multimedialne swojej działalności przedstawionej uprzednio w biznes planach
czytaj dalej ›

W dniu 17.12.2015r. na Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się spotkanie z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych.

Ilustracja do informacji: W dniu 17.12.2015r. na Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się spotkanie z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych.
Tematyką spotkania było przedstawienie projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie przyjęcia programu współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016.
czytaj dalej ›

Wojewódzki Turniej Klas Policyjnych w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Wojewódzki Turniej Klas Policyjnych w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu
W dniu 4 grudnia 2015 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. i Pani Kurator Oświaty woj. lubuskiego odbył się Wojewódzki Turniej Klas Policyjnych z woj. lubuskiego. Do Turnieju przystąpiły szkoły profilowane o kierunku typowo mundurowym. Klasa II Liceum Ogólnokształcącego ZSTiL 60 z edukacja policyjną w składzie: 
czytaj dalej ›

II Powiatowy konkurs wiedzy o stanie wojennym już za nami

Ilustracja do informacji: II Powiatowy konkurs wiedzy o stanie wojennym już za nami
11 grudnia 2014, w przeddzień 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, w Zespole Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu odbył się II Powiatowy konkurs wiedzy o stanie wojennym dla techników. Udział w nim wzięli, podobnie jak w ubiegłym roku, przedstawiciele 5 szkół z terenu powiatu żagańskiego - z Żagania, Iłowej, Szprotawy i Henrykowa, którzy zmierzyli się z testem dotyczącym wydarzeń lat 1981- 83.
Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie trzech szkół z naszego powiatu i zajęli kolejno miejsca:
 
czytaj dalej ›

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Głównego Księgowego w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu

Zawiadomienie o XII sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o XII sesji Rady Powiatu Żagańskiego
XII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 18 grudnia 2015 r. godz. 10:00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy Pl. Orląt Lwowskich 4 w Żaganiu.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn: "Powierzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Żagańskim w 2016 roku"

Ilustracja do informacji: Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn: "Powierzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Żagańskim w 2016 roku"
Zarząd Powiatu Żagańskiego ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn: „Powierzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Żagańskim w 2016 roku”
czytaj dalej ›

Przejęli tradycje

Ilustracja do informacji: Przejęli tradycje
4 grudnia 2015r. (piątek) w Zespole Szkół Tekstylno - Handlowych w Żaganiu odbyła się doniosła uroczystość przejęcia tradycji 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, jednostki wchodzącej w skład 2 Korpusu Polskiego, przez uczniów klas  o profilu wojskowym. 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa