Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

XX Wojewódzki konkurs z zakresu techniki Sprawne Ręce Mądra Głowa

Ilustracja do informacji: XX Wojewódzki konkurs z zakresu techniki Sprawne Ręce Mądra Głowa
31 marca Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szprotawie gościł przedstawicieli lubuskich szkół i placówek na Wojewódzkim konkursie z zakresu techniki Sprawne ręce mądra głowa. Konkurs objął swoim patronatem Starosta Żagański pan Henryk Janowicz. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i umiejętności technicznych: szycia, obróbki drewna i metalu, plastycznych i kulinarnych.
Tegoroczne spotkanie uświetnili swoją obecnością Naczelnik Wydziału OKT Starostwa Powiatowego pan Michał Cisek, zastępca Burmistrza Szprotawy pan Paweł Chylak, przewodniczący Rady Miasta Szprotawy pan Andrzej Skawiński, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców pani Mariola Siwik a także Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Podaruj Radość, które włączyło się w organizację przedsięwzięcia.
 
czytaj dalej ›

Festyn „Dobry jak Chrobry”

Ilustracja do informacji: Festyn „Dobry jak Chrobry”
W piątek 15 kwietnia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie zaprasza wszystkich – już po raz czwarty- do marszobiegu i  biegu promującego  zdrowy styl życia. Tradycyjnie festyn „Dobry jak Chrobry” jest pierwszym impulsem, aby wraz z wiosną zacząć się ruszać.
czytaj dalej ›

Sportowe sukcesy uczniów ZSTH w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Sportowe sukcesy uczniów ZSTH w Żaganiu
Drużyna męska unihokeja z Zespołu Szkół Tekstylno - Handlowych w Żaganiu zajęła drugie miejsce w zawodach rejonowych unihokeja w ramach Lubuskiej Licealiady Młodzieży i awansowała do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu, a piłkarki ręczne zajęły pierwsze miejsce w zawodach półfinału wojewódzkiego rozegranego 5.04.2016 w Żaganiu.
czytaj dalej ›

Najlepsi w zapobieganiu pożarom!

Ilustracja do informacji: Najlepsi w zapobieganiu pożarom!
W dniu 23 marca 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie reprezentowali Adrian Zmora i Bartłomiej Sawron. Obaj chłopcy są uczniami klasy I Technikum mechanicznego z przygotowaniem pożarniczym.
czytaj dalej ›

100% logistyków i 100 % hotelarzy z „59” zdało swój ostatni egzamin zawodowy.

Ilustracja do informacji: 100% logistyków i 100 % hotelarzy z „59” zdało swój ostatni egzamin zawodowy.
30 marca dotarły do Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu wyniki ostatniej kwalifikacji zawodowej, która odbyła się w styczniu br. 100% logistyków i 100% hotelarzy z klas maturalnych zdało swój ostatni egzamin zawodowy. Logistycy, przygotowani przez panią Dorotę Girsa-Downar, przystąpili do kwalifikacji A.32-Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych, zaś hotelarze pod opieką pani Lucyny Kultys - do kwalifikacji T.12 - Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie. Uczniowie „59” wykazali się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale i praktyczną.
czytaj dalej ›

Dni Otwarte w "59"

Ilustracja do informacji: Dni Otwarte w "59"
Tegoroczne Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Tekstylno- Handlowych w Żaganiu odbyły się z wielką "pompą" 21 marca 2016r. w Dzień Wiosny. Blisko trzystu gimnazjalistów z gimnazjów z Żagania i Powiatu Żagańskiego odwiedziło szkołę. Atrakcji było co nie miara - nasi tłumnie przybyli goście spędzili czas biorąc udział w programie artystycznym, w pokazie musztry i samoobrony, jak również w zajęciach z pierwszej pomocy. Mogli spróbować sił na ściance wspinaczkowej oraz na strzelnicy. W całej szkole czekały na nich atrakcyjne stoiska z prezentacją kierunków kształcenia (Technikum: technik logistyk, technik obsługi turystycznej, technik drogownictwa; LO: z innowacją wojskową, bezpieczeństwo publiczne, ratownictwo przedmedyczne, edukacja leśna, profil ogólny oraz ZSZ: operator maszyn leśnych i klasa wielozawodowa).
 
czytaj dalej ›

Uczennice LO im. Stefana Banacha w Żaganiu z Grand Prix Polsko Niemieckiego Festiwalu Tańca

Ilustracja do informacji: Uczennice LO im. Stefana Banacha w Żaganiu z Grand Prix Polsko Niemieckiego Festiwalu Tańca
Uczennice LO im. Stefana Banacha w Żaganiu Julia Burchardt, Matylda Celewicz, Julita Mroziewicz i Małgorzata Skrońska wychowanki instruktora Artura Niezgody z Formacji Tanecznej "Crazy Dance"  zdobyły GRAND PRIX - najważniejszą nagrodę Polsko Niemieckiego Festiwalu Tańca oraz I - miejsca kategorii Formacje Hip Hop 17 lat .
 
czytaj dalej ›

Uczeń ZSTH Żagań dwukrotnym Mistrzem Polski!

Ilustracja do informacji: Uczeń ZSTH Żagań dwukrotnym Mistrzem Polski!
Uczeń ZSTH Żagań Łukasz Kozyra wychowanek Sensei Artura Niezgody dwukrotnym Mistrzem Polski. Ogromny sukces zawodnika Thai Kick Boxingu WKS "Sobieski" Żagań na Otwartych Mistrzostwach Polski World Kick Boxing And Karate Association, które odbyły się w Świdnicy 20.03.2016 r. W mistrzostwach wystartowało 250 zawodników z ponad 20 klubów sportowych.
Łukasz Kozyra wywalczył:
 
czytaj dalej ›

Międzywojewódzki Konkurs w Zawodzie Technik Mechatronik w ZSTiL w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Międzywojewódzki Konkurs w Zawodzie Technik Mechatronik w ZSTiL w Żaganiu
W dniu 18 marca 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbył się międzywojewódzki konkurs w zawodzie technik mechatronik, o tytuł Supertechnika Mechatronika. Konkurs uzyskał patronat: Marszałka Województwa Lubuskiego pani Elżbiety Polak, Starosty Żagańskiego pana Henryka Janowicza, Lubuskiego Kuratora Oświaty pani Ewy Rawy i Dziekan Wydziału Informatyki, Elektroniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego pana prof. Andrzeja Obuchowicza .
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

zobacz wszystkie ›
 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa