Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Młody Przedsiębiorca 2015

Ilustracja do informacji: Młody Przedsiębiorca 2015
W dniu 14.12.2015r.  przeprowadzono drugi etap konkursu Młody Przedsiębiorca 2015r.
Trzynastu uczestników, przedstawiło prezentacje multimedialne swojej działalności przedstawionej uprzednio w biznes planach
czytaj dalej ›

W dniu 17.12.2015r. na Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się spotkanie z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych.

Ilustracja do informacji: W dniu 17.12.2015r. na Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się spotkanie z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych.
Tematyką spotkania było przedstawienie projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie przyjęcia programu współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016.
czytaj dalej ›

Wojewódzki Turniej Klas Policyjnych w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Wojewódzki Turniej Klas Policyjnych w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu
W dniu 4 grudnia 2015 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. i Pani Kurator Oświaty woj. lubuskiego odbył się Wojewódzki Turniej Klas Policyjnych z woj. lubuskiego. Do Turnieju przystąpiły szkoły profilowane o kierunku typowo mundurowym. Klasa II Liceum Ogólnokształcącego ZSTiL 60 z edukacja policyjną w składzie: 
czytaj dalej ›

II Powiatowy konkurs wiedzy o stanie wojennym już za nami

Ilustracja do informacji: II Powiatowy konkurs wiedzy o stanie wojennym już za nami
11 grudnia 2014, w przeddzień 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, w Zespole Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu odbył się II Powiatowy konkurs wiedzy o stanie wojennym dla techników. Udział w nim wzięli, podobnie jak w ubiegłym roku, przedstawiciele 5 szkół z terenu powiatu żagańskiego - z Żagania, Iłowej, Szprotawy i Henrykowa, którzy zmierzyli się z testem dotyczącym wydarzeń lat 1981- 83.
Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie trzech szkół z naszego powiatu i zajęli kolejno miejsca:
 
czytaj dalej ›

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Głównego Księgowego w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu

Zawiadomienie o XII sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o XII sesji Rady Powiatu Żagańskiego
XII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 18 grudnia 2015 r. godz. 10:00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy Pl. Orląt Lwowskich 4 w Żaganiu.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn: "Powierzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Żagańskim w 2016 roku"

Ilustracja do informacji: Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn: "Powierzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Żagańskim w 2016 roku"
Zarząd Powiatu Żagańskiego ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn: „Powierzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Żagańskim w 2016 roku”
czytaj dalej ›

Przejęli tradycje

Ilustracja do informacji: Przejęli tradycje
4 grudnia 2015r. (piątek) w Zespole Szkół Tekstylno - Handlowych w Żaganiu odbyła się doniosła uroczystość przejęcia tradycji 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, jednostki wchodzącej w skład 2 Korpusu Polskiego, przez uczniów klas  o profilu wojskowym. 
czytaj dalej ›

Finał IV Powiatowego Konkursu Muzycznego Kaczmarski & Gintrowski

Ilustracja do informacji: Finał IV Powiatowego Konkursu Muzycznego Kaczmarski & Gintrowski
Za nami Biesiada Obywatelska, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalna Szprotawa. W ramach tego wyjątkowego dnia w szkole odbyły się wykłady zaproszonych gości oraz Finał IV Powiatowego Konkursu Muzycznego Kaczmarski & Gintrowski.
czytaj dalej ›

Mikołajkowy koncert Szlachetnej Paczki w Liceum im. S Banacha

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy koncert Szlachetnej Paczki w Liceum im. S Banacha
4 grudnia odbył się Mikołajkowy koncert Szlachetnej Paczki w Liceum im. S Banacha. Biletem wstępu na koncert, który przygotowali wolontariusze wraz z opiekunką akcji Agatą Słomką, była żywność trwała i środki czystości. To już piąty raz Liceum bierze udział w akcji jako darczyńca. Podczas koncertu zebrano ponad 50 kg cukru, 40 kg mąki, 60 paczek różnego rodzaju makaronu, pond to kilkadziesiąt czekolad, kilka paczek płatków śniadaniowych, konserw, ciastek, słodyczy, proszek do prania, płyny i mydła do mycia oraz wiele innych produktów, które trafią do rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka 12 grudnia. Rodziny, które ostatecznie trafiają do bazy, były odwiedzane przez wolontariuszy kilkukrotnie, ankietowane przez nich i sprawdzane czy nie korzystają jedynie z pomocy socjalnej. Po selekcji wybierane są tylko te rodziny, którym warto pomóc. Akcja trwa do 13 grudnia. Zachęcamy do udziału.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

zobacz wszystkie ›
 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa