Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

VI Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej DNS

Ilustracja do informacji: VI Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej DNS
Dnia 7 października 2015r. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Żaganiu we współpracy z Żagańskim Stowarzyszeniem Uśmiech Dziecka zorganizował VI Wojewódzki Festiwal Harcerski Drużyn Nieprzetartego Szlaku. To wspaniała impreza, na którą do żagańskiego "Klubu Czarnej Dywizji" od lat przyjeżdżają grupy artystyczne reprezentujące Ośrodki Szkolno - Wychowawcze z całego województwa lubuskiego. W tym roku zawitało do nas 8 drużyn: „Diabliki” z Żar, „Iskierki” ze Szprotawy, „Leśni” z Gubina, „Drużyna Pierścienia z Nowej Soli, „Drużyna im. Dzieci Getta” ze Wschowy, „Drużyna Dżi” ze Świebodzina, „Drużyna harcerska” z Sulechowa i gospodarze: „Rajdowcy” z Żagania. Pomysłodawcami, koordynatorami, jak i prowadzącymi samą imprezę, są Anna Szczepaniak, Andrzej Mroczkowski i Renata Socha dyrektor SOSW w Żaganiu, wspomagani przez Jolantę Maziarz i Katarzynę Wróblewską oraz wszystkich pracowników żagańskiego SOSW.
czytaj dalej ›

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy szkół i placówek oświatowych Powiatu Żagańskiego
Każdego roku w dniu 14 października obchodzimy rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten jest datą szczególną, ponieważ jest to święto wszystkich Nauczycieli, Wychowawców oraz Pracowników Oświaty.
Praca Nauczyciela nie należy do najłatwiejszych – każdy dzień stawia przed Państwem nowe, ambitne wyzwania. I to właśnie Państwo najlepiej odpowiadacie na te potrzeby współczesności – swoim profesjonalizmem, wiedzą oraz ogromnym doświadczeniem.
Nauczyciele i Wychowawcy pracujący z młodzieżą nie tylko z pasją wykonują swoją pracę, ale – co szczególnie cenne – potrafią zarażać tą pasją swoich uczniów i wychowanków. Wszak często to właśnie od Nauczyciela zależy jaką drogą będą podążać młode pokolenia w dorosłym życiu.
To Pedagog jest osobą kładącą fundamenty pod przyszłe życie swoich uczniów, bywa także powiernikiem i przyjacielem młodych ludzi, osobą, którą z sympatią wspominają po latach.
W Dniu Edukacji Narodowej pragniemy serdecznie podziękować Państwu za to wszystko – za wysiłek w kształtowaniu umysłów i serc dzieci oraz młodzieży, za trud i wrażliwość na ich potrzeby, cierpliwość, troskę oraz za wskazywanie im właściwej drogi życiowej.
Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty! W tym wyjątkowym dniu prosimy przyjąć życzenia radości z niesienia kaganka oświaty, zdrowia, optymizmu, zadowolenia i satysfakcji oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Niech praca z dziećmi i młodzieżą będzie dla Was nieustannym źródłem radości, a najlepszym podziękowaniem niech będzie uśmiech i sympatia uczniów oraz wdzięczność ich rodziców.
 
 
Starosta Żagański
/-/ Henryk Janowicz
 
czytaj dalej ›

Żagańskie Targi Pracy i Edukacji

Ilustracja do informacji: Żagańskie Targi Pracy i Edukacji
Młodzieżowe Centrum Kariery zaprasza na Żagańskie Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się  w dniu 21 października 2015 w godzinach od 10:00 do 14:00 w Kasynie Wojskowym w Żaganiu, ul. Żarska 50. W programie prezentacje szkół ponadgimnazjalnych i ponadmaturalnych, uczelni wyższych, oferty kursów i szkoleń, lokalnych pracodawców, oferty pracy, praktyk, staży oraz wolontariatu.
czytaj dalej ›

Powiatowy Dzień Seniora 2015

Ilustracja do informacji: Powiatowy Dzień Seniora 2015
Powiatowy Dzień Seniora to doskonała okazja do złożenia wyrazów szacunku i życzeń środowisku seniorów z powiatu żagańskiego. W dniu 9 października 2015r. w Pensjonacie Bartosz w Żaganiu w spotkaniu zorganizowanym przez Starostę Żagańskiego Henryka Janowicza uczestniczyła około 100 osobowa reprezentacja seniorów. Rozpoczynając spotkanie Starosta Żagański złożył gościom życzenia dobrego zdrowia, spełnienia planów i marzeń oraz wielu nowych pasji, a wraz z nimi mnóstwa energii do ich rozwijania. Pierwszy tydzień października każdego roku jest to czas, kiedy uwaga opinii społecznej skierowana jest na seniorów. Trwają wtedy rozmowy o kulturze starzenia się oraz o wykorzystaniu potencjału seniorów, którzy są źródłem życiowej mądrości. Z ich potencjału doświadczenia, wartości i wiedzy, mogą czerpać młodsze pokolenia oraz całe społeczeństwo.
 
czytaj dalej ›

„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

Ilustracja do informacji: „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”
105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią włącza się do akcji „Światełko Pamięci” zainicjowanej kilka lat temu przez Radio Lwów i ośrodek Telewizji Polskiej w
Rzeszowie a polegającej na zbiórce zniczy i świec, które zapłoną jak co roku 1 listopada na polskich nekropoliach we Lwowie: Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu
Obrońców Lwowa zwanym popularnie Cmentarzem Orląt oraz Cmentarzu Janowskim.
czytaj dalej ›

Europejski Dzień Mikrofinansowania

Ilustracja do informacji: Europejski Dzień Mikrofinansowania
20 października odbędzie się Europejski Dzień Mikrofinansowania „A gdyby szukających pracy zamienić w pracodawców?”
czytaj dalej ›

IX sesja Rady Powiatu Żagańskiego, nowy ambulans medyczny dla mieszkańców Powiatu Żagańskiego, wręczenie tytułu Żaganianina Roku 2015

Ilustracja do informacji: IX sesja Rady Powiatu Żagańskiego, nowy ambulans medyczny dla mieszkańców Powiatu Żagańskiego, wręczenie tytułu Żaganianina Roku 2015
W środę 30 września 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się IX sesja Rady Powiatu Żagańskiego. Sesje rozpoczęto od przekazania przed budynkiem starostwa nowo zakupionego ambulansu dla 105 Szpitala Wojskowego w Żarach Filia w Żaganiu. Koszt zakupu ambulansu wraz z wyposażeniem wyniósł 249.996,63 zł i został pokryty wyłącznie ze środków finansowych Powiatu Żagańskiego. Dyrektor szpitala Sławomir Gaik odebrał kluczyki do nowoczesnej karetki z rąk Starosty Henryka Janowicza oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Żagańskiego Mirosława Gąsika.
Drugim przyjemnym akcentem było wręczenie dyplomu uznania Marcinowi Biernackiemu nominowanemu do tytułu Żaganianina Roku 2015 za szczególne osiągnięcia sportowe, który w głosowaniu uzyskał największą liczbę głosów. Przewodniczący wręczając puchar życzył sportowcowi nieustannej energii i entuzjazmu do dalszej pracy.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa