Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Postęp prac w Dzikowicach

Ilustracja do informacji: Postęp prac w Dzikowicach
5 sierpnia br., podpisana została umowa na przebudowę drogi w tzw. Meksyku, czyli części wsi Dzikowice. Prace ruszyły pełną parą, a Roman Śliwiński, etatowy członek zarządu powiatu żagańskiego w ubiegłym tygodniu nadzorował przebieg prac związanych z inwestycją. 
czytaj dalej ›

Święto Wojska Polskiego

Ilustracja do informacji: Święto Wojska Polskiego
15 sierpnia br., w Żaganiu miały miejsce Obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w Kościele Garnizonowym skąd mieszkańcy, organizacje wojskowe i kombatanckie, a także władze samorządowe w obecności sztandarów udali się na Plac Generała Maczka, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. W uroczystościach udział wzięli wicestarosta Anna Michalczuk wraz z Radosławem Kwietniem, członkiem zarządu powiatu żagańskiego. 
czytaj dalej ›

Ogłoszenie o ofercie w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o ofercie w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego
Koło Żarskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Żarach z siedzibą przy ul. Św. Brata Alberta 4, 68-200 Żary złożyło ofertę w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego pn. „Opieka paliatywna Hospicjum dla mieszkańców powiatu żagańskiego” na kwotę 10. 000,00 zł, która wpłynęła do Starostwa Powiatowego w Żaganiu w dniu 12 sierpnia 2019 roku.
czytaj dalej ›

Zabytki pod stałą kontrolą

Ilustracja do informacji: Zabytki pod stałą kontrolą
Mimo gorącego okresu wakacyjnego, Grupa ds. Ochrony Zabytków powołana przez starostę żagańskiego dokonała oględzin ruin kościoła ewangelickiego w Szprotawie. Przypomnijmy, że w skład grupy wchodzą przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Z uwagi na lokalizację zabytku na wizję zaproszono także przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Szprotawie.
czytaj dalej ›

Zawiadomienie o VIII sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o VIII sesji Rady Powiatu Żagańskiego
VIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 27 sierpnia 2019 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Informacja - bonifikaty od opłaty jednorazowej w wysokości 99%

Ilustracja do informacji: Informacja - bonifikaty od opłaty jednorazowej w wysokości 99%
Starosta Żagański informuje, że zgodnie z nowo dodanym art. 9a do tzw. ustawy przekształceniowej, Starosta w stosunku do nieruchomości Skarbu Państwa położonych na terenie powiatu żagańskiego, które spełniły przesłanki do jego przekształcenia w myśl ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów udziela, na wniosek będących właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych służących wyłącznie zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych tych osób, bonifikaty od opłaty jednorazowej w wysokości 99%:
czytaj dalej ›

Święto 10 Brygady Kawalerii Pancernej

Ilustracja do informacji: Święto 10 Brygady Kawalerii Pancernej
W ostatnich dniach żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. Stanisława Maczka w Świętoszowie obchodzili swoje coroczne święto. W piątkowy poranek, 9 sierpnia br.,odbył się uroczysty apel połączony z defiladą podoodziałów. Żołnierzom w tym dniu towarzyszyli dowódcy, mieszkańcy, a także przedstawiciele władz samorządowych, w tym starosta Henryk Janowicz oraz wicestarosta Anna Michalczuk. 
czytaj dalej ›

Wynik konkursu na wybór realizatora w roku 2019 programu polityki zdrowotnej pn.”Program profilaktyki otyłości i cukrzycy typu 2 dla mieszkańców powiatu żagańskiego w wieku 45+ na lata 2019-2021”

Ilustracja do informacji: Wynik konkursu na wybór realizatora w roku 2019 programu polityki zdrowotnej pn.”Program profilaktyki otyłości i cukrzycy typu 2 dla mieszkańców powiatu żagańskiego w wieku 45+ na lata 2019-2021”
Informujemy, że na konkurs na wybór realizatora w roku 2019 programu polityki zdrowotnej pn.”Program profilaktyki otyłości i cukrzycy typu 2 dla mieszkańców powiatu żagańskiego w wieku 45+ na lata 2019-2021” nie wpłynęła żadna oferta i konkurs został unieważniony.
czytaj dalej ›

Zmiana dyżuru nocnego w aptekach

Ilustracja do informacji: Zmiana dyżuru nocnego w aptekach
Informujemy, że w ustalonym harmonogramie dyżurów aptek nastąpi drobna zmiana. 11 września 2019 r. dyżur nocny pełnić będzie Apteka "w Rynku" ul. Rynek 10, oraz dnia 21 września 2019 r. dyżur nocny będzie pełnić Apteka "Pod Cisami" ul. Kochanowskiego 10 B. 
czytaj dalej ›

Wicestarosta Anna Michalczuk w Wojewódzkiej Radzie Kobiet

Ilustracja do informacji: Wicestarosta Anna Michalczuk w Wojewódzkiej Radzie Kobiet
Niezmiernie miło nam poinformować, że wicestarosta Anna Michalczuk powołana została do Wojewódzkiej Rady Kobiet. Dotychczasowe działania na rzecz społeczeństwa, wdrażanie nowych projektów, a także masa fantastycznych pomysłów, docenione zostały przez Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbietę Polak. To ogromna szansa dla kobiet z powiatu żagańskiego, na które czeka sporo nowych projektów w związku z nową funkcją wicestarosty. 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 54
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa