Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Doradcy Zawodowi pilnie poszukiwani!

Ilustracja do informacji: Doradcy Zawodowi pilnie poszukiwani!
Dyrektorzy: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu, Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej ogłosili konkursy na doradców zawodowyh w związku z realizacją projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Poniżej przekierowania do ogłoszeń:
czytaj dalej ›

„Majątek seniora. Rozporządzanie majątkiem za życia czy na wypadek śmierci.”

Ilustracja do informacji: „Majątek seniora. Rozporządzanie majątkiem za życia czy na wypadek śmierci.”
W ramach współpracy Powiatu Żagańskiego ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Obywatelskiej CIVIS SUM z Zielonej Góry, której celem jest poprawa dostępności mieszkańców powiatu do bezpłatnego poradnictwa i edukacji prawnej 12 maja 2017 r. w siedzibie Uniwersytetu III Wieku w Szprotawie odbyło się spotkanie edukacyjne pt: „Majątek seniora. Rozporządzanie majątkiem za życia czy na wypadek śmierci.” Zagadnienia prawne z tego zakresu zostały przedstawione w formie wykładu przez reprezentanta Stowarzyszenia. Po prelekcji był czas na zadawanie pytań i otwartą dyskusję.
czytaj dalej ›

Festyn Rodzinny "W Krainie Baśni i Bajek"

Ilustracja do informacji: Festyn Rodzinny "W Krainie Baśni i Bajek"
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żaganiu zaprasza na Festyn Rodzinny "W Krainie Baśni i Bajek". Festyn dbędzie się 26 maja 2017r. w godzinach od 9:00 do 12:00 na terenie Ośrodka. W programie m.in.: przedstawienie "Zagubiona żabka", gry i zabawy dla dzieci, pokaz mody bajkowej, przjażdżka karocą, dmuchańce. Zapraszamy!
czytaj dalej ›

Kolarze z żagańskiego SOSW z Kompletem Medali !

Ilustracja do informacji: Kolarze z żagańskiego SOSW z Kompletem Medali !
10 maja w Lubuskim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych - Strzelce Krajeńskie 2017 doskonale zaprezentowali się młodzi kolarze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Żaganiu. Nasi reprezentanci startując w deszczu i chłodzie zdobyli pięć medali poprawiając swoje czasy preeliminacyjne. Zespół pod opieką w-fistki SOSW Moniki Nowotnej wystartował w składzie: 
czytaj dalej ›

V edycja Festynu Rekreacyjno-Sportowego Dobry jak Chrobry

Ilustracja do informacji: V edycja Festynu Rekreacyjno-Sportowego Dobry jak Chrobry
V edycja Festynu Rekreacyjno-Sportowego Dobry jak Chrobry zorganizowana zostanie 26 maja 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie. Honorowy patronat na biegiem objął Starosta Żagański Henryk Janowicz. Współorganizatorem jest 11 Batalion Dowodzenia im. gen. Zygmunta Sadowskiego z Żagania, który zabezpieczy trasę biegu.
czytaj dalej ›

Komunikat o zmianie organizacji ruchu.

Ilustracja do informacji: Komunikat o zmianie organizacji ruchu.
Informujemy, że w dniu 21 maja 2017r. w godz. od 8.00 do 21.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu w ciągu drogi gminnej - Rynek  w Żaganiu (droga i parking po prawej stronie ul. Rynek wjeżdżając od II Armii WP) na czas organizacji imprezy plenerowej pn. ”III Powiatowy Folk Festiwal”.
Zwracamy się do mieszkańców parkujących pojazdy w tej części parkingu z prośbą o opuszczenie miejsca parkingowego do godz. 8.00 w niedzielę 21 maja 2017r. Lewy pas parkingu będzie udostępniony dla parkowania.
Za utrudnienia w ruchu drogowym bardzo przepraszamy wszystkich mieszkańców Żagania licząc na Państwa wyrozumiałość.
 
Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w III Powiatowym Folk Festiwalu w dniu 21 maja 2017r. w godz.13.00-19.00. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji. 
Henryk Janowicz
Starosta Żagański
 
czytaj dalej ›

Z cyklu: ,,Wędrujemy po Powiecie Żagańskim'' Krzywczyce – starożytne obozowisko myśliwskie?

Ilustracja do informacji: Z cyklu: ,,Wędrujemy po Powiecie Żagańskim'' Krzywczyce – starożytne obozowisko myśliwskie?
Krzywczyce leżą w gminie Niegosławice, wciśnięte w pas północnej rubieży Borów Dolnośląskich (Natura 2000). W pobliżu miejscowości przepływa rzeka Szprotawa (obszar chronionego krajobrazu). Tutejsze osadnictwo skupiło się na swoistej wyspie w otoczeniu bagien i mokradeł Szprotawy z okresu sprzed regulacji rzeki. Do wsi dojedziemy drogą powiatową nr 1058F, która ma tutaj swoje zakończenie.
czytaj dalej ›

Miliony na szkolnictwo zawodowe w powiecie żagańskim

Ilustracja do informacji: Miliony na szkolnictwo zawodowe w powiecie żagańskim
Pod znakiem zakupów i szkoleń mijają kolejne miesiące projektu prowadzonego przez Powiat Żagański pn. „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Powiecie Żagańskim”. W maju br. uczniowie z Technikum Handlowego oraz Logistycznego przy ZSP w Żaganiu szkolili się z zakresu prawa celnego oraz negocjacji zakupowych i zarządzania dostawą. Zespół Szkól Technicznych i Licealnych z Żagania wzbogacił się o nowoczesny sprzęt m.in. do pracowni układów elektronicznych, którego łączna wartość to 75 tys. zł! Sprzęt posłuży uczniom do praktycznej nauki zawodu i zastąpi starsze wyeksploatowane modele.
 
czytaj dalej ›

Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych w powiecie żagańskim 2017

Ilustracja do informacji: Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych w powiecie żagańskim 2017
Jak co roku Starosta Żagański Henryk Janowicz zaprosił pielęgniarki i położne z powiatu żagańskiego na powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. Uroczystość odbyła się 10 maja br. w restauracji Piastowska w Żaganiu. Jak ważna jest to dla nas uroczystość, świadczy obecność przedstawicieli samorządu województwa lubuskiego oraz Zarządu Powiatu Żagańskiego. W uroczystości uczestniczył też przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego pan Mirosław Gąsik.
czytaj dalej ›

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz współwłaściciela nieruchomości

Ilustracja do informacji: Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz współwłaściciela nieruchomości
Jednostka ewidencyjna 081002_1 Żagań, obręb 0002, udział 1/12 w nieruchomości gruntowej niezabudowanej oznaczonej ewidencyjnie działką nr 151/27 o pow. 0,1060 ha. Działka o konfiguracji płaskiej, kształtem zbliżona do prostokąta, pełni funkcję drogi zapewniającej dostęp przez drogę wewnętrzną do drogi publicznej użytkownikom działem nr 151/20 i 151/26. Nieruchomość znajduje się na terenie, dla którego zgodnie z zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, teren oznaczono symbolem 1UPS o funkcji usługowo-przemysłowo-składowej, częściowo zabudowany.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 44
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa