Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Rozpoczął się kolejny rok szkolny

Ilustracja do informacji: Rozpoczął się kolejny rok szkolny
Mija pierwszy tydzień zajęć lekcyjnych w nowym roku szkolnym 2019/2020. W poniedziałek 2 września br., starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz etatowy członek zarządu Roman Śliwiński przywitali uczniów w szkołach podległych Starostwu Powiatowemu. Słowa "powodzenia" skierowane zostały nie tylko do młodzieży, ale również do kadry nauczycielskiej. 
czytaj dalej ›

Otwarcie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy

Ilustracja do informacji: Otwarcie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Szprotawie został oficjalnie otwarty. Choć jego działalność starosta Henryk Janowicz obserwuje już od kilku miesięcy, to dzisiaj miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi. Dzisiaj samorządowcy poznali również podopiecznych, którzy w PŚDS odnajdują pomoc i mają możliwość nauczenia się funkcjonowania wśród społeczeństwa. 
czytaj dalej ›

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim"

Ilustracja do informacji: Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim"

2 września br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu miało miejsce podpisanie umowy z przedstawicielami Partnera Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej wyłonionym w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu na wybór partnera w celu wspólnej realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”.

 
 
czytaj dalej ›

Ruszyła Wojewódzka Rada Kobiet

Ilustracja do informacji: Ruszyła Wojewódzka Rada Kobiet
W poniedziałek, 2 września br., odbyło się pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Kobiet, w której zasiała wicestarosta Anna Michalczuk. Panie spotkały się z marszałek Elżbietą Polak w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie oficjalne zostały im wręczone akty powołania do składu rady. - To dla mnie ogromne wyzwanie, ale i duma. Będę reprezentowała kobiety z powiatu żagańskiego. Mam mnóstwo pomysłów na realizację projektów związanych z działalnością kobiet w naszym regionie - mówi wicestarosta Anna Michalczuk. 
czytaj dalej ›

Powiatowe Święto Plonów 2019

Ilustracja do informacji: Powiatowe Święto Plonów 2019
Miniona sobota upłynęła nam pod hasłem "Powiatowe Święto Plonów. Nie zapomnij o tradycji - obrzędy i konkursy dożynkowe Powiatu Żagańskiego". Wspaniała pogoda, rodzinna atmosfera, swojskie potrawy, konkursy, muzyka i zabawa - to tylko część atrakcji. Coroczne dożynki organizowane przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku starosta Henryk Janowicz postawił na Gminę Szprotawa, gdzie w miejscowości Długie, mieszkańcy świętowali zbiór plonów z okalających powiat pól. 
czytaj dalej ›

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Ilustracja do informacji: 80. rocznica wybuchu II wojny światowej
80 lat temu - 1 września 1939 r. rozpoczęła się II Wojna Światowa, największa tragedia w dziejach ludzkości. Wojewódzkie obchody upamiętniające 80. rocznicę tych wydarzeń, odbyły się w niedzielę 1 września 2019 r. w Żaganiu. Tuż obok władz wojewódzkich, a także gospodarzy miasta Żagań, w uroczystościach udział wzięli starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk, a także członkowie zarządu powiatu. 
czytaj dalej ›

Praca Powiatowej Rady Seniorów

Ilustracja do informacji: Praca Powiatowej Rady Seniorów
W piątek, 30 sierpnia br., odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Seniorów. W spotkaniu uczestniczyła Wicestarosta Anna Michalczuk, która trzyma piecze nad poprawnym funkcjonowaniem powołanego organu. Członkowie rady podczas obrad poruszyli temat ścieżek i dróg rowerowych na terenie powiatu żagańskiego. - Powiatowa Rada Seniorów  zaapelowała do samorządowców o stworzenie spójnego systemu tras rowerowych na terenie naszego powiatu - wyjaśnia wicestarosta Anna Michalczuk. 
czytaj dalej ›

Program operacyjny "Nowe możliwości rozwoju obszarów wiejskich Powiatu Żagańskiego"

Ilustracja do informacji: Program operacyjny "Nowe możliwości rozwoju obszarów wiejskich Powiatu Żagańskiego"
W dniach 3-5 lipca br. odbył się wyjazd studyjny pracowników Starostwa Powiatowego w Żaganiu w ramach operacji " Nowe możliwości rozwoju obszarów wiejskich Powiatu Żagańskiego". Była to kolejna już możliwość zaczerpnięcia wiedzy, a także inspiracji na poprawę jakości życia mieszkańców naszego regionu. 
czytaj dalej ›

Trwają rozmowy o budowie ścieżki rowerowej

Ilustracja do informacji: Trwają rozmowy o budowie ścieżki rowerowej
Brak ścieżek rowerowych to powszechny problem, który dotyka nie tylko powiat żagański, ale również sąsiednie samorządy. - Czas to zmienić - zapowiada starosta Henryk Janowicz, który we wtorek 28 sierpnia br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowej Soli, uczestniczył w rozmowach dotyczących sporego przedsięwzięcia związanego z budową ścieżki rowerowej. 
czytaj dalej ›

Nauczyciele z awansami

Ilustracja do informacji: Nauczyciele z awansami
We wtorek 27 sierpnia br., starosta Henryk Janowicz wraz z wicestarostą Anną Michalczuk wręczyli akty mianowania nauczycielom, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu zdobyli zawodowy awans. 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 56
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa