Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Uczcili pamięć ofiar

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć ofiar
W środę, 10 kwietnia 2019 roku dokładnie o godzinie 8.41, w godzinę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem żołnierze 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej uczcili pamięć ofiar tamtych wydarzeń. W uroczystości udział wzięli lokalni samorządowcy, w tym także starosta żagański Henryk Janowicz. 
czytaj dalej ›

Rusza budowa parkingu przy Szpitalu

Ilustracja do informacji: Rusza budowa parkingu przy Szpitalu
W środę, 10 kwietnia starosta Henryk Janowicz przekazał firmie WILEBUD plac przy żagańskim szpitalu pod budowę parkingu. - Teren jest nieużytkowany, a problem z parkowaniem pacjenci mają od zawsze, dlatego podjęliśmy decyzję o wybudowaniu parkingu - mówi starosta Henryk Janowicz.  
czytaj dalej ›

Mistrzostwa w unihokeju "Sprawni razem"

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa w unihokeju "Sprawni razem"
3 kwietnia na hali sportowej Arena odbyła się inauguracja XI Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Unihokeju “Sprawni razem”. Organizatorami mistrzostw jest Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Żaganiu oraz Żagańskie Stowarzyszenie "Uśmiech dziecka". Na zaproszenie odpowiedziały najlepsze drużyny unihokejowe reprezentujące placówki szkolnictwa specjalnego z województwa. Mistrzostwa otworzyła wicestaorsta Anna Michalczuk. 
czytaj dalej ›

Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych

Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych
W czwartek w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego odbył się Koncert Wiosenny z okazji Obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych. Organizatorkami tego wyjątkowego przedsięwzięcia były Panie Irena Karolewska oraz Katarzyna Błoniarz ze Starostwa Powiatowego w Żaganiu. Tę wspaniałą uroczystość otworzyła i przywitała wspaniałych gości wicestarosta Anna Michalczuk. Nie mogło również zabraknąć p. Anny Kulczyńskiej, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. 
czytaj dalej ›

Konkurs "Złota Żaba"

Ilustracja do informacji: Konkurs "Złota Żaba"
W sobotę 30 marca w Swarzędzu przeprowadzono finałowy etap „Złotej Żaby”, popularnego konkursu dla uczniów szkół podstawowych z województw: wielkopolskiego i lubuskiego. Konkurs przeprowadzany jest w dziedzinie języka polskiego i literatury oraz w dziedzinie matematyki. Tegoroczna edycja została zaadresowana do uczniów klas: 7,8 oraz 3. gimnazjalnych. W etapie szkolnym wzięło udział, łącznie w obu dziedzinach, ponad 7 tysięcy uczniów. Spośród 58 uczestników Konkursu w powiecie żagańskim do etapu drugiego zakwalifikowało się dwoje uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu.
czytaj dalej ›

Konkurs literacki z okazji stulecia polskiej Policji

Ilustracja do informacji: Konkurs literacki z okazji stulecia polskiej Policji
Biuro programu "Niepodległa" ogłosiło konkurs na opowiadanie "Stulecie Polskiego Kryminału". Konkurs ma zainspirować do sięgnięcia do początków działalności polskich służb oraz do puszczenia wodzy fantazji. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć własne, wyjątkowe opowiadania. Może utrzymane w dawnym stylu, na wzór kryminałów z początku wieku XX, a może nowoczesne w formie, ale doskonale retro w treści. 
czytaj dalej ›

Regulamin Konkursu Piosenki Folkowej

Ilustracja do informacji: Regulamin Konkursu Piosenki Folkowej
Prezentujemy Państwu regulamin konkursu wokalnego, który w tym roku odbędzie się pod hasłem "Folkowe Smaki". Zachęcamy zainteresowane dzieci i młodzież do zgłaszania swojej kandydatury i udział w konkursie. Będzie to na pewno niezapomniana przygoda. 
czytaj dalej ›

Zawiadomienie o VI sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o VI sesji Rady Powiatu Żagańskiego
VI sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 9 kwietnia 2019 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Trwa przebudowa chodnika na ul. Kolejowej

Ilustracja do informacji: Trwa przebudowa chodnika na ul. Kolejowej
Ruszyły prace związane z przebudową chodników na ul. Kolejowej (II etap). Inwestycję wykonuje firma Dubiel, która w ubiegłym roku przebudowała chodnik w I etapie zadania. Pracę potrwają do końca maja. W tym okresie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, dlatego prosimy mieszkańców o ostrożność. 
Przebieg prace nadozorował starosta Henryk Janowicz. Przebudowa chodników na ul. Kolejowej II etap wyniesie 209 tys. 969,61 zł.
 
 
czytaj dalej ›

Starosta znakuje zabytki

Ilustracja do informacji: Starosta znakuje zabytki
Starosta Żagański na podstawie art. 12 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. D.U. Z 2014 r. poz. 1446 j. t.) dokonuje znakowania zabytków znajdujących się na terenie powiatu żagańskiego i wpisanych do rejestru Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków  tabliczką "Zabytek chroniony prawem". Zgoda wydawana będzie na wniosek zainteresowanych posiadających tytuł prawny do zabytku oraz po uzyskaniu  zgody Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 46
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa