Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Amerykańscy Żołnierze z wizytą w Liceum Banacha

Ilustracja do informacji: Amerykańscy Żołnierze z wizytą w Liceum Banacha
W związku z obecnością stacjonujacych wojsk amerykańskich w Żaganiu po rozmowach o współpracy Powiatu ze szkołami średnimi 8 marca 2017 r. w Liceum im.S.Banacha uczniowie i nauczyciele gościli delegację amerykańskich żołnierzy . Goście  najpierw udzielili wywiadu  dziennikarzom szkolnej gazetki QQRYQ wraz z opiekunem Anną Świebodą podczas którego uczniowie zadawali pytania w języku angielskim,  świednie odnaleźli sie w roli tłumaczy.
czytaj dalej ›

Kulinarna przygoda z makaronem

Ilustracja do informacji: Kulinarna przygoda z makaronem
W dniu 15 marca 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie odbył się finał IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego, pod hasłem Kulinarna przygoda z makaronem. Interpretacja tematu okazała się niemałym zaskoczeniem dla Komitetu Głównego. Okazało się bowiem, ze uczestnicy przygotowali nie tylko makarony na różne sposoby, ale mnóstwo ciekawych dodatków, dzięki którym z pozoru zwyczajna potrawa, nabrała zupełnie innego charakteru.
czytaj dalej ›

Uczniowie z „59” powołani do kadry Polski INTERNATIONALE SPORT KICKBOXING ASSOCOATION na Mistrzostwa Świata w Atenach

Ilustracja do informacji: Uczniowie z „59” powołani do kadry Polski INTERNATIONALE SPORT KICKBOXING ASSOCOATION na Mistrzostwa Świata w Atenach
Trzej uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu zostało powołanych w dniu 8 marca 2017 roku do kadry Polski  INTERNATIONALE SPORT KICKBOXING ASSOCOATION.  Są to Dawid Marciniak ( 1TLa) oraz Łukasz Kozyra (3TL) i Karol Bednarz (3TL), którzy trenują w sekcji Thai Kick Boxingu WKS Sobieski, prowadzonej przez instruktora Artura Niezgodę.
czytaj dalej ›

I przetarg ustny ograniczony na sprzedaż 1/6 udziału w nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: I przetarg ustny ograniczony na sprzedaż 1/6 udziału w nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego
Zarząd Powiatu Żagańskiego, na podstawie art. 38 ust 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm.) ogłasza I przetarg ustny ograniczony na sprzedaż 1/6 udziału w nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego.
czytaj dalej ›

Jest firma, która chce wyremontować Magdalenki

Ilustracja do informacji: Jest firma, która chce wyremontować Magdalenki
Minął termin składania ofert. Do przebudowy dawnego budynku klasztoru Magdalenek zgłosiła się tylko jedna firma. Teraz komisja przetargowa dokona oceny złożonej oferty.
 
 
 
 
 
Ofertę na realizację inwestycji pn. „Przebudowa z rozbudową dawnego budynku Klasztoru Magdalenek, przy ul. Plac Kościelny 2 w Szprotawie na Centrum Aktywności Społecznej” złożyła tylko jedna firma, tj. Zakład Instalacji Sanitarnych C.O i Gazowych Kubik Józef ze Szprotawy.
czytaj dalej ›

Żołnierze amerykańscy na bigosie w szprotawskim liceum

Ilustracja do informacji: Żołnierze amerykańscy na bigosie w szprotawskim liceum
W dniu 10 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie gościła grupa kilkunastu żołnierzy amerykańskich. Spotkanie zostało zaaranżowane przez Starostwo Powiatowe. Natomiast sama inicjatywa wyszła ze strony amerykańskiej. Żołnierze pod komendą por. Jeffa Yao zaoferowali pomoc w akcji społecznej bądź charytatywnej. W rezultacie US Army wzięła udział w pracach porządkowych na terenie szprotawskiego liceum we współpracy z uczniami tejże szkoły. W pracach czynnie uczestniczył członek zarządu powiatu Maciej Boryna. Akcji bacznie przyglądali się zaciekawieni mieszkańcy Szprotawy.
czytaj dalej ›

Pogrom szczypiornistów z ZSTiL

Ilustracja do informacji: Pogrom szczypiornistów z ZSTiL
W dniu 09.03.2017 r. tj. piątek, hala sportowa przy ulicy Kochanowskiego zamieniła się w arenę zmagań szczypiornistów z powiatowych szkół. W ramach Powiatowej Licealiady w piłce ręcznej chłopców do zawodów awansowały najlepsze zespoły wyłonione w rozgrywkach miejskich w Żaganiu i Szprotawie.
 
 
 
czytaj dalej ›

I Powiatowe Święto Sołtysów

Ilustracja do informacji: I Powiatowe Święto Sołtysów
Z inicjatywy Starosty Żagańskiego Henryka Janowicza w dniu 10 marca br.  o godzinie 12.00  w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się Powiatowe Święto Sołtysów – Kongres Sołtysów.
czytaj dalej ›

Konkurs na wykonanie plakatu Powiatowego Święta Plonów

Ilustracja do informacji: Konkurs na wykonanie plakatu Powiatowego Święta Plonów
Starosta Żagański serdecznie zaprasza wszystkich uczniów w powiecie żagańskim do udziału w konkursie na wykonanie plakatu na Powiatowe Święto Plonów 2017. Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów odbędzie się 26 sierpnia br. w Gozdnicy. Termin nadsyłania prac upływa 6 czerwca 2017r. Szczegóły w Regulaminie Konkursu.
czytaj dalej ›

Wielkie otwarcie żagańskiej galerii

Ilustracja do informacji: Wielkie otwarcie żagańskiej galerii
W czwartek, tj. 09.03.2017 r. uroczyście otwarto pierwszą żagańską galerię handlową. Na otwarciu obok inwestorów pojawili się również przedstawiciele Powiatu Żagańskiego wraz ze Starostą Żagańskim Henrykiem Janowiczem na czele.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 38
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa