Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Powiatowy Folk Festiwal po raz trzeci!

Ilustracja do informacji: Powiatowy Folk Festiwal po raz trzeci!
III edycja Powiatowego Folk Festiwalu zorganizowana zostanie 21 maja 2017 r. na rynku w Żaganiu, na którą zaprasza Starosta Żagański Henryk Janowicz. Głównym założeniem Folk Festiwalu jest propagowanie dziedzictwa kulturowego wsi i miasteczek  wchodzących w skład powiatu żagańskiego oraz promocja kultury ludowej wśród mieszkańców miast. W programie występy grup śpiewaczych i zespołów z powiatu żagańskiego propagujących folklor lokalny przez śpiew i taniec.
Więcej informacji wkrótce.
Poniżej formularz zgłoszeniowy dla zespołów chcących wystąpić w festiwalu.
czytaj dalej ›

IV edycja żagańskich targów pracy i edukacji

Ilustracja do informacji: IV edycja żagańskich targów pracy i edukacji
W dniu 24 kwietnia 2017 odbyły się Żagańskie Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Żaganiu pod patronatem Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Zielonej Górze. Współorganizatorem imprezy był Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Targi skierowane były do osób poszukujących pracy, bezrobotnych i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
czytaj dalej ›

Nabór kandydatów na wolne stanowisko - główny księgowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Nabór kandydatów na wolne stanowisko - główny księgowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Żaganiu ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko - GŁÓWNY KSIĘGOWY w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu, ul. X-Lecia PL 19-21 w wymiarze całego etatu na podstawie umowy o pracę.
Wymagania niezbędne:
 
czytaj dalej ›

Stawiamy na szkolnictwo zawodowe!

Ilustracja do informacji: Stawiamy na szkolnictwo zawodowe!
Nabiera tempa projekt szkolnictwa zawodowego w powiecie żagańskim. Rynek pracy diametralnie zmienia się z roku na rok. Potrzeba specjalistów jest ogromna co zrodziło również potrzebę dostosowania naszej oświaty do wymogów rynku pracy. Zarząd Powiatu Żagańskiego od dłuższego czasu przymierzał się do kompleksowego wyposażenia szkół w specjalistyczny sprzęt służący do praktycznej, nowoczesnej nauki zawodów.
 
 
czytaj dalej ›

Przed nami kolejna edycja BRD

Ilustracja do informacji: Przed nami kolejna edycja BRD
11 maja bieżącego roku w Zespole Szkół nr 2 w Tomaszowie, odbędzie się kolejna odsłona Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na rok szkolny 2016/2017 dostępny jest na stronie www.pzm.pl (osobno dla szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych).
Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.
czytaj dalej ›

Rozszerzona bezpłatna pomoc prawna w powiecie!

Stowarzyszenie CIVIS SUM z Zielonej Góry

Ilustracja do informacji: Rozszerzona bezpłatna pomoc prawna w powiecie!
Dzięki współpracy Powiatu Żagańskiego ze Stowarzyszeniem CIVIS SUM z Zielonej Góry przy punktach nieodpłatnej pomocy prawnej zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury prawnika dla osób, które nie kwalifikują się do uzyskania systemowej pomocy w punktach. 
 
Dodatkowe dyżury prawnika będą się odbywały w Iłowej, Szprotawie i Żaganiu.
czytaj dalej ›

Nabór do PINB w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Nabór do PINB w Żaganiu
Powiatowy Inspktor Nadzoru Budowlanego w Żaganiu ogłosił nabór na Inspektora w pełnym wymiarze pracy, termin składania dokumentów upływa 5 maja 2017r. Więcej w ogłoszeniu w BIP Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Żaganiu.
 
grafika źródło: https://upload.wikimedia.org
czytaj dalej ›

Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie w akcji „Wielkanocna Paczka”

Ilustracja do informacji: Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie w akcji „Wielkanocna Paczka”
Wolontariusze Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie przeprowadzili zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin. Zbiórka odbywała się w dniach od 03 do 12 kwietnia na terenie szkoły. Uczniowie oraz nauczyciele jak zwykle nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania. Liczył się każdy dar. 
czytaj dalej ›

Lista osób zakwalifikowanych do I przetargu ustnego ograniczonego

Ilustracja do informacji: Lista osób zakwalifikowanych do I przetargu ustnego ograniczonego
Lista osób zakwalifikowanych do I przetargu ustnego ograniczonego na sprzedaż 1/6 udziału w nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego, położonej w obrębie 0002 miasta Żagań przy ul. Górnej oznaczonej ewidencyjnie działka nr 1207/7 o pow. 0,0163 ha
czytaj dalej ›

Wojewódzki konkurs o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej czyli rozstrzygniecie XIX edycji

Ilustracja do informacji: Wojewódzki konkurs o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej czyli rozstrzygniecie XIX edycji
W dniu 6.04.2017 odbyła się XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Jak co roku do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół z woj. lubuskiego o profilu mechanicznym, tym razem z sześciu szkół. Na początku trzeba było zmierzyć się z testem 40 pytań, a następnie w części praktycznej wykonać element wg rysunku wykonawczego z dokładnością do 0,05 mm.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 43
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa