Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Umowa na ul. Lubuską podpisana!

Ilustracja do informacji: Umowa na ul. Lubuską podpisana!
27 marca br., starosta Henryk Janowicz podpisał umowę z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lubania, którzy wykonają remont ulicy Lubuskiej w Żaganiu. 
czytaj dalej ›

IX Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika

Ilustracja do informacji: IX Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika
22 marca br., w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbył się IX Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat mechatroniki wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz pogłębienie i poszerzenie wiadomości z zakresu przygotowania zawodowego uzyskanego w trakcie kształcenia.
czytaj dalej ›

Zmagania konkursowe "Polska Niepodległa"

Ilustracja do informacji: Zmagania konkursowe "Polska Niepodległa"
20 marca 2019r. szprotawski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Brzechwy zorganizował konkurs z zakresu techniki dla uczniów placówek kształcenia specjalnego z województwa lubuskiego z udziałem ich pełnosprawnych kolegów. To już 23. edycja imprezy. 
czytaj dalej ›

Konkurs Piosenki Folkowej

Ilustracja do informacji: Konkurs Piosenki Folkowej
19 maja 2019 r. Starostwo Powiatowe w Żaganiu organizuje Folkowe Smaki Powiatu Żagańskiego, czyli słynny "Folk Festiwal". Impreza odbędzie się na podzmaczu Pałacu Książęcego. 
Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkie dzieci, a także młodzież do udziału w Konkursie Piosenki Folkowej dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym 
 
Szczegóły wkrótce!
 

75. ROCZNICA WIELKIEJ UCIECZKI

Ilustracja do informacji: 75. ROCZNICA WIELKIEJ UCIECZKI
W niedziele 24 marca br., przelot polskich myśliwców F-16 rozpoczął oficjalną uroczystość z okazji obchodów 75. rocznicy ucieczki lotników alianckich z niemieckiego obozu jenieckiego Stalag Luft III w Żaganiu. Była to jedna z największych ucieczek w czasie II wojny światowej, nazwana "Wielką Ucieczką." Symbolicznym bukietem biało-czerwonych kwiatów, pamięć ofiar Wielkiej Ucieczki uczcili starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk, a także członkowie Zarządu Powiatu: Roman Śliwiński, Radosław Kwiecień i Mariusz Krugły. W obchodach udział wziął również wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Hucał. 
 
 
 
czytaj dalej ›

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Ilustracja do informacji: Szkolenie dla organizacji pozarządowych
21 marca br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żganiu przy ul. Dworcowej 39, na prośbę przedstawicieli Stowarzyszeń działających na terenie naszego powiatu, odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych z zakresu składania i podpisywania  rocznych zeznań CIT-8 oraz sprawozdań finansowych składanych do Urzędu Skarbowego, po zmianie przepisów w tym zakresie od 1 stycznia 2019 r. Zainteresowanie szkoleniem okazało się duże, na spotkanie przybyła liczna grupa przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji z terenu powiatu żagańskiego.  Pracownicy Urzędu Skarbowego w Żaganiu przeprowadzili szkolenie  w formie warsztatowej. Dodatkowe informacje  i pomoc techniczną można uzyskać od pracowników Urzędu Skarbowego pod nr telefonu: 660 557 095 
i 660 557 891
 
 
czytaj dalej ›

Gotowanie mają we krwi

Ilustracja do informacji: Gotowanie mają we krwi
21 marca br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej odbył się Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny. W II etapie rywalizowali uczniowie z całego województwa.  Nie ma wątpliwości, że każdy z uczestników wykazał się ogromnym talentem kulinarnym. Temat przewodni konkursu nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości pt. "Kuchnia polska wczoraj i dziś". W wydarzeniu udział wzięli starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk, sekretarz powiatu żagańskiego Iwona Hryniewiecka, burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, a także gospodarze ZSP Iłowa. 
czytaj dalej ›

Młodzież czyta poezję

Ilustracja do informacji: Młodzież czyta poezję
21 marca oprócz pierwszego Dnia Wiosny, jest również Światowym Dniem Poezji. Z tej okazji wicestarosta Anna Michalczuk spotkała się z licealistami, z którymi wspólnie przeczytała kilka pięknych, polskich wierszy. - Wybrałam się do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Żaganiu, mojej dawnej szkoły. Z młodzieżą czytałam wiersze "Dusiołka" B. Leśmiana, "Miłość" A. Bursy, a także "Jeszcze w zielone gramy" W. Młynarskiego - mówi wicestarosta Anna Michalczuk. 

Mistrzostwa Polski Programistów PLC

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Polski Programistów PLC

16 marca 2019 r. w nowoczesnym budynku D-20, który mieści się Centrum Naukowo – Badawcze Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej odbyła się II edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC zorganizowana przez Stowarzyszenie Naukowe Studentów „Automatyk”. W zmaganiach udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. 

 
 
czytaj dalej ›

Szkoła oddana do użytku

Ilustracja do informacji: Szkoła oddana do użytku

25 lutego br. nastąpił końcowy odbiór robót budowlanych w Szkole Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej. 

 

 

 

 

 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 46
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa