Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Kolejna inwestycja drogowa została zrealizowana !!!

Ilustracja do informacji: Kolejna inwestycja drogowa została zrealizowana !!!
W dniu dzisiejszym dokonano odbioru technicznego drogi powiatowej nr 1056F relacji Szprotawa-Cieciszów. Droga ta przez wiele lat znajdowała się w złym stanie technicznym. W ramach inwestycji powstało ponad 5 kilometrów nowej nawierzchni. Ponadto, w celu zwiększenia bezpieczeństwa wybudowano również chodniki, oznakowanie aktywne na przejściach dla pieszych, a na wjazdach do miejscowości umieszczono wyspy segregujące ruch.
 
czytaj dalej ›

Przebudowa Magdalenek potrwa do jesieni - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Przebudowa Magdalenek potrwa do jesieni - informacja na stronie Partnera Projektu
Zwiększenie całkowitej wartości projektu oraz wydłużenie rzeczowej i finansowej realizacji projektu, to efekt podpisanego w dniu 29.08.2018 r. aneksu do umowy o dofinansowanie przebudowywanego budynku po dawnym klasztorze Magdalenek.
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Lubuski Włącznik. Lider Biznesu Społecznego

Ilustracja do informacji: Lubuski Włącznik. Lider Biznesu Społecznego
3. edycja konkursu "Lubuski Włącznik. Lider Biznesu Społecznego" organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze ruszyła 12 września 2018 r.
Konkurs jest skierowany do podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa lubuskiego m.in: stowarzyszeń i fundacji, spółdzielni socjalnych, spółdzielni pracy, spółdzielni inwalidów i niewidomych, centrów integracji społecznej itp. Głównym celem Konkursu jest wspomaganie budowania trwałej pozycji rynkowej podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa lubuskiego poprzez promocję ich działalności i stwarzanie możliwości prezentowania ich oferty szerokiemu gronu potencjalnych klientów.
Laureat konkursu otrzyma wyróżnienie dla jakości jego działalności, informujące o wysokim poziomie jego produktów i usług, zaświadczające o ich pochodzeniu z sektora ekonomii społecznej.
 
Zgłoszenia należy złożyć do 31 października 2018 r.
 
 
Źródło: www.ngo.pl
 
czytaj dalej ›

Powiatowe Święto Plonów - materiał TVP3

Ilustracja do informacji: Powiatowe Święto Plonów - materiał TVP3
Powiatowe Święto Plonów 2018 w TVP3
czytaj dalej ›

INFORMACJA Nr 1/2018 POWIATOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W ŻAGANIU z dnia 12 września 2018 r. o składzie Komisji, jej siedzibie oraz dyżurach pełnionych przez Komisję w celu rejestracji kandydatów na radnych

Ilustracja do informacji: INFORMACJA Nr 1/2018 POWIATOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W ŻAGANIU z dnia 12 września 2018 r. o składzie Komisji, jej siedzibie oraz dyżurach pełnionych przez Komisję w celu rejestracji kandydatów na radnych
Podaje się do wiadomości publicznej skład Powiatowej Komisji Wyborczej w Żaganiu.
Przewodniczący: Mirosława Bożena Krzywicka
 1. Zastępca Przewodniczącego: Patrycja Elżbieta Janik-Rzepka
Członkowie:
 1. Wojciech Dumin
 2. Krystyna Zalepa-Gruszczyńska
 3. Anna Bożena Kudyba
 4. Olga Barbara Łabuz-Woźniak
 5. Dorota Łosyk
 6. Anna Emilia Orman
 7. Joanna Rutkowska
 8. Agnieszka Słowik
Siedziba Komisji:
Starostwo Powiatowe w Żaganiu
Ul. Dworcowa 39, 68-100 Żagań
Tel. 68 4777923
Pok. 6
Komisja ustala, że czynności związane z przyjmowaniem zgłoszeń i rejestracją kandydatów na radnych do Rady Powiatu Żagańskiego, będą prowadzone w następujących terminach:
 1. 13.09.2018 r. (czwartek)              w godzinach od 10⁰⁰ do 16⁰⁰
 2. 14.09.2018 r. (piątek)                  w godzinach od 10⁰⁰ do 16⁰⁰
 3. 15.09.2018 r. (sobota)                 w godzinach od 10⁰⁰ do 14⁰⁰
 4. 17.09.2018 r. (poniedziałek)         w godzinach od  9⁰⁰ do 24⁰⁰
Przewodniczący Komisji
/-/ Mirosława Krzywicka
 
czytaj dalej ›

Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż nieruchomości Skarbu Państwa

II przetarg ustny nieograniczony, działka 583/2 o pow. 0,0419 ha, Miodnica, gm. Żagań

Ilustracja do informacji: Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż nieruchomości Skarbu Państwa
STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2018.121 ze zm.)
Ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
 
czytaj dalej ›

Rusza realizacja projektu „Przebudowa warsztatów szkolnych wraz z wyposażeniem przy Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie”

Ilustracja do informacji: Rusza realizacja projektu „Przebudowa warsztatów szkolnych wraz z wyposażeniem przy Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie”
W dniu 30.08.2018r. pan Starosta Henryk Janowicz podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy firmą ZISICO sp. z o. o.  na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa warsztatów szkolnych wraz z wyposażeniem przy Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie”.
 
czytaj dalej ›

Powiatowe Święto Plonów 2018- najważniejsze święto rolnicze, już za nami !!!!

Ilustracja do informacji: Powiatowe Święto Plonów 2018- najważniejsze święto rolnicze, już za nami !!!!
Plenerowa dożynkowa impreza odbyła się na boisku sportowym w Tomaszowie, gdyż gospodarzem tegorocznego Powiatowego Święta Plonów obok Starosty Żagańskiego był pan Tomasz Niesłuchowski Wójt Gminy Żagań
 
Barwny korowód gości dożynkowych na miejsce uroczystości prowadziła Orkiestra Dęta z Iłowej pod batutą pana Witolda Patykowskiego oraz Starostwie Dożynek pani Monika Klocek oraz Marian Hrycak. Msza św. polowa koncelebrowana była przez proboszcza Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie ks. Piotr Żuberka, ks. kan. Tadeusza Tasiora, ks. Andrzeja Kramera, ks.Jarosław Stosia, ks.Jana Ciesielskiego i ks. Jarosława Paprockiego. 
Uroczystego otwarcia Powiatowego Święta Plonów 2018 dokonał Henryk Janowicz Starosta Żagański oraz Tomasz Niesłuchowski Wójt Gminy Żagań. Następnie głos zabrali posłowie na Sejm RP i przedstawiciele rządu oraz Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn.
 
czytaj dalej ›

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Ilustracja do informacji: Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Dnia 3 września 2018r. Pan Henryk Janowicz Starosta Żagański wziął udział w uroczystych inauguracjach nowego roku szkolnego w:
 • Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, 
 • Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, 
 • Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w  Żaganiu, 
 • Zespole Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu. 
Powiatowa Inauguracja odbyła się na Placu Wolności w Iłowej z udziałem Pana Stanisława Tomczyszyna Wicemarszałka Województwa Lubuskiego, Pana Henryka Janowicza Starosty Żagańskiego  oraz Pana Pawła Lichtańskiego Burmistrza Miasta Iłowa.Uroczystość przygotowały wspólnie wszystkie szkoły działające na ternie miasta  Iłowa. W trakcie inauguracji rozpoczęto uroczyste obchody 100-lecia uzyskania przez Polskę niepodległości.
 
czytaj dalej ›

Życzenia na rok szkolny 2018/2019

Ilustracja do informacji: Życzenia na rok szkolny 2018/2019
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie,
 
przed nami nowy rok szkolny 2018/2019, będący kolejnym etapem realizacji i wdrażania zmian w polskiej edukacji. Przypada w szczególnym momencie – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to szczególny moment w naszej historii. Wzmacnia on naszą tożsamość oraz podkreśla ważną rolę Polski w Europie.  
Droga młodzieży, przed Wami nowy rok szkolny – czas wyzwań, zdobywania wiedzy i umiejętności, rozwijania pasji i realizacji planów. 
Nasze szkoły sukcesywnie doposażamy w nowe pomoce dydaktyczne, otwieramy nowe pracownie mając nadzieję, że pozwoli to na rozwijanie Waszych zainteresowań, dogłębne poznanie wybranych dziedzin nauki, co przygotuje Was do zaplanowania przyszłości. 
Drodzy Nauczycie, Pedagodzy, to kolejny rok wytężonej pracy nad kształtowaniem umysłów młodych ludzi, którzy dzięki Wam odnajdują swoje pasje, talenty i zdobywają nowe umiejętności. Wysoko cenię Państwa oddanie uczniom i życzę samych sukcesów w pracy z uczniem. 
 Życzę wszystkim owocnego i radosnego roku szkolnego, pełnego marzeń, wyzwań, aktywności fizycznej i realizacji własnych celów. 
 
Z wyrazami szacunku
 
Starosta Żagański
Henryk Janowicz
 
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 32
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa