Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Nauczyciele z awansami

Ilustracja do informacji: Nauczyciele z awansami
We wtorek 27 sierpnia br., starosta Henryk Janowicz wraz z wicestarostą Anną Michalczuk wręczyli akty mianowania nauczycielom, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu zdobyli zawodowy awans. 
czytaj dalej ›

Ruszyła przebudowa ul. Żółkiewskiego

Ilustracja do informacji: Ruszyła przebudowa ul. Żółkiewskiego
Ruszyła przebudowa drogi 1071F - od ul. Żółkiewskiego w Żaganiu do skrzyżowania w Dzietrzychowicach (Gm. Żagań). Jest to jedna z największych inwestycji w tegoroczonym budżecie powiatu żagańskiego. Zadanie współfinansowane jest również przez miasto Żagań oraz gminę Brzeźnica. 
czytaj dalej ›

Działania inwestycyjne w Wymiarkach

Ilustracja do informacji: Działania inwestycyjne w Wymiarkach
W ubiegłym tygodniu starosta Henryk Janowicz pojawił się w Wymiarkach, gdzie na wniosek radnego powiatowego Piotra Kowalskiego, wykonane zostaną drobne prace inwestycyjne. Podczas spotkania, starosta mógł zobaczyć efekt prac związany z budową skrzyżowania, co znacznie ułatwiło podjęcie decyzji w związku z kolejnymi działaniami na terenie Wymiarek. 
czytaj dalej ›

Objazd po drogach powiatowych

Ilustracja do informacji: Objazd po drogach powiatowych
Poniedzialek (19.08) był bardzo pracowity dla Referatu Transportu i Dróg. Jego pracownicy wspólnie ze starostą Henrykiem Janowiczem od wczesnych godzin porannych dokonywali oględzin dróg powiatowych. Sprawdzano stan techniczny dróg, a także przebieg obecnie trwających inwestycji. Wszystko po to, aby było bezpiecznie. 
czytaj dalej ›

Odszedł Tomasz Niesłuchowski

Ilustracja do informacji: Odszedł Tomasz Niesłuchowski
Niezmiernie poruszeni informujemy o śmierci Tomasza Niesłuchowskiego, Wójta Gminy Żagań w latach 1990- 2018, Radnego Powiatowego w obecnie trwającej kadencji, samorządowca, którego działania polityczne na stałe zapisały się na kartach historii całego Powiatu Żagańskiego, naszego przyjaciela i wieloletniego partnera we wspólnych działaniach na rzecz mieszkańców. 
 
czytaj dalej ›

Postęp prac w Dzikowicach

Ilustracja do informacji: Postęp prac w Dzikowicach
5 sierpnia br., podpisana została umowa na przebudowę drogi w tzw. Meksyku, czyli części wsi Dzikowice. Prace ruszyły pełną parą, a Roman Śliwiński, etatowy członek zarządu powiatu żagańskiego w ubiegłym tygodniu nadzorował przebieg prac związanych z inwestycją. 
czytaj dalej ›

Święto Wojska Polskiego

Ilustracja do informacji: Święto Wojska Polskiego
15 sierpnia br., w Żaganiu miały miejsce Obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w Kościele Garnizonowym skąd mieszkańcy, organizacje wojskowe i kombatanckie, a także władze samorządowe w obecności sztandarów udali się na Plac Generała Maczka, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. W uroczystościach udział wzięli wicestarosta Anna Michalczuk wraz z Radosławem Kwietniem, członkiem zarządu powiatu żagańskiego. 
czytaj dalej ›

Ogłoszenie o ofercie w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o ofercie w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego
Koło Żarskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Żarach z siedzibą przy ul. Św. Brata Alberta 4, 68-200 Żary złożyło ofertę w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego pn. „Opieka paliatywna Hospicjum dla mieszkańców powiatu żagańskiego” na kwotę 10. 000,00 zł, która wpłynęła do Starostwa Powiatowego w Żaganiu w dniu 12 sierpnia 2019 roku.
czytaj dalej ›

Zabytki pod stałą kontrolą

Ilustracja do informacji: Zabytki pod stałą kontrolą
Mimo gorącego okresu wakacyjnego, Grupa ds. Ochrony Zabytków powołana przez starostę żagańskiego dokonała oględzin ruin kościoła ewangelickiego w Szprotawie. Przypomnijmy, że w skład grupy wchodzą przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Z uwagi na lokalizację zabytku na wizję zaproszono także przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Szprotawie.
czytaj dalej ›

Zawiadomienie o VIII sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o VIII sesji Rady Powiatu Żagańskiego
VIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 27 sierpnia 2019 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 56
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa