Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Dzień Dziecka

Ilustracja do informacji: Dzień Dziecka
Henryk Janowicz Starosta Żagański wraz z Mirosławem Gąsikiem Przewodniczącym Rady Powiatu odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Szprotawie, którym z okazji Ich święta złożyli życzenia dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole, rozwoju swoich pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy i dużo uśmiechu. Wspólnie pokroili i zjedli dużego torta ufundowanego przez Starostę. Najmłodsza wychowanka placówki liczy sobie 10 dni. Dla niej zostanie zakupiona specjalna wyprawka. Starosta z rąk dzieci otrzymał certyfikat Przyjaciela Powiatowego Domu Dziecka w Szprotawie.
 
Jednocześnie, w myśl słów piosenki Majki Jeżowskiej "Wszystkie Dzieci Nasze są" "uchylmy im serca jak drzwi" "niech małe sny spełnią się dziś" bo "Ważny jest serca alfabet".!
czytaj dalej ›

Rozstrzygnięcie konkursu „Jak dbam o środowisko naturalne” w ramach realizowanego projektu „Eko – Festyn Powiatu Żagańskiego”

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie konkursu „Jak dbam o środowisko naturalne” w ramach realizowanego projektu „Eko – Festyn Powiatu Żagańskiego”
Do udziału w konkursie plastycznym zaproszone zostały 24 szkoły podstawowe z całego Powiatu Żagańskiego. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku I-III kl. szkoły podstawowej.
Zainteresowanie konkursem było bardzo duże wpłynęło aż 90 prac konkursowych.
Komisja konkursowa dokonała oceny prac konkursowych w dniu 31.05.2017r. Ocena przeprowadzona była w oparciu o regulamin konkursu. 
Wyłoniono następujących laureatów:
 
czytaj dalej ›

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych– ul. Polna w miejscowości Wymiarki

Ilustracja do informacji: Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych– ul. Polna w miejscowości Wymiarki
Do sierpnia 2017 r. potrwają prace przy przebudowie ulicy Polnej zlokalizowanej w powiecie żagańskim w miejscowości Wymiarki. Dotychczasowa nawierzchnia tłuczniowo-gruntowa drogi 1081F była mocno skoleinowana i nie posiadała właściwego odwodnienia.
Zdaniem Starosty Żagańskiego Henryka Janowicza modernizacja ulicy Polnej w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo, zarówno dla ruchu kołowego jak i pieszego. Jest to bardzo istotne ze względu na fakt, iż po drodze odbywają się przewozy pasażerskie jak i szkolne. Kluczowy jest także ruch pieszy mieszkańców, w szczególności młodzieży udającej się na przystanek celem dojazdu do szkół. Poprawi się również komfort oraz bezpieczeństwo przejazdów maszyn rolniczych do pól. 
czytaj dalej ›

I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout „Bitwa o Powiat”

Ilustracja do informacji: I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout „Bitwa o Powiat”
3 czerwca bieżącego roku w ZSTiL w Żaganiu, ul. Pomorska 7, odbędą się I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout „Bitwa o Powiat”. Organizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe w Żaganiu oraz OYAMA Karate WKS „Sobieski” z Żagania. To pierwsze mistrzostwa tego rodzaju w naszym regionie o charakterze ogólnopolskim.
czytaj dalej ›

Zapraszamy na Eko Festyn!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Eko Festyn!
Starosta Żagański Henryk Janowicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Tomaszowie Ewa Wołczek-Bury zapraszają ma rodzinny festyn „Eko Festyn”, 3 czerwca 2017r., o godzina 14:00, Zespół Szkół w Tomaszowie. Program festynu:
czytaj dalej ›

Nowe karetki dla szpitala!

Ilustracja do informacji: Nowe karetki dla szpitala!
 26 maja 2016 roku odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Żagańskiego, w trakcie której, 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach z filią w Żaganiu otrzymał dwie nowocześnie wyposażone karetki ratunkowe, które posłużą mieszkańcom Powiatu Żagańskiego.
czytaj dalej ›

Budżet z nadwyżką i absolutorium dla zarządu!

Ilustracja do informacji: Budżet z nadwyżką i absolutorium dla zarządu!
W piątek 26 maja 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Żagańskiego. Radni przyjęli sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2016. Zostało udzielone absolutorium stwierdzające prawidłowe działania finansowe Zarządu Powiatu Żagańskiego.
W trakcie obrad radni przyjęli informacje z prac Zarządu Powiatu Żagańskiego pomiędzy sesjami oraz wysłuchali sprawozdania z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu za rok 2016.
czytaj dalej ›

Nowe skrzyżowanie w Dzietrzychowicach

Ilustracja do informacji: Nowe skrzyżowanie w Dzietrzychowicach
Skrzyżowanie dróg powiatowych 1071F i 1072F w Dzietrzychowicach od lat znajdowało się w złym stanie technicznym. Historyczna nawierzchnia z brukowca, duże zużycie eksploatacyjne negatywnie wpływały na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W obrębie skrzyżowania jedynie na jednym z wylotów występowały częściowo chodniki, co stanowiło niebezpieczne miejsce dla poruszających się pieszych.
czytaj dalej ›

Mega matematycy!

Ilustracja do informacji: Mega matematycy!
Justyna Witulska (kl. II B) i Adrian Rudzińsk (kl. I A) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Szprotawy awansowali do finału krajowego XXXIV Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków. Udział w Sejmiku polega na przygotowaniu pracy z matematyki  na temat sformułowany przez ucznia. Są to jedyni uczniowie  naszego województwa, którzy awansowali do finału prestiżowego konkursu! Opiekunem uczniów jest pan Zygmunt Krawczyk. Życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się w dniach 8-11. 06 w Szczyrku. http://spinor.edu.pl/sejmik.php
czytaj dalej ›

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa

Ilustracja do informacji: I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2016.2147 ze zm.)
Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 42
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa