Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Żołnierze amerykańscy na bigosie w szprotawskim liceum

Ilustracja do informacji: Żołnierze amerykańscy na bigosie w szprotawskim liceum
W dniu 10 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie gościła grupa kilkunastu żołnierzy amerykańskich. Spotkanie zostało zaaranżowane przez Starostwo Powiatowe. Natomiast sama inicjatywa wyszła ze strony amerykańskiej. Żołnierze pod komendą por. Jeffa Yao zaoferowali pomoc w akcji społecznej bądź charytatywnej. W rezultacie US Army wzięła udział w pracach porządkowych na terenie szprotawskiego liceum we współpracy z uczniami tejże szkoły. W pracach czynnie uczestniczył członek zarządu powiatu Maciej Boryna. Akcji bacznie przyglądali się zaciekawieni mieszkańcy Szprotawy.
czytaj dalej ›

Pogrom szczypiornistów z ZSTiL

Ilustracja do informacji: Pogrom szczypiornistów z ZSTiL
W dniu 09.03.2017 r. tj. piątek, hala sportowa przy ulicy Kochanowskiego zamieniła się w arenę zmagań szczypiornistów z powiatowych szkół. W ramach Powiatowej Licealiady w piłce ręcznej chłopców do zawodów awansowały najlepsze zespoły wyłonione w rozgrywkach miejskich w Żaganiu i Szprotawie.
 
 
 
czytaj dalej ›

I Powiatowe Święto Sołtysów

Ilustracja do informacji: I Powiatowe Święto Sołtysów
Z inicjatywy Starosty Żagańskiego Henryka Janowicza w dniu 10 marca br.  o godzinie 12.00  w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się Powiatowe Święto Sołtysów – Kongres Sołtysów.
czytaj dalej ›

Konkurs na wykonanie plakatu Powiatowego Święta Plonów

Ilustracja do informacji: Konkurs na wykonanie plakatu Powiatowego Święta Plonów
Starosta Żagański serdecznie zaprasza wszystkich uczniów w powiecie żagańskim do udziału w konkursie na wykonanie plakatu na Powiatowe Święto Plonów 2017. Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów odbędzie się 26 sierpnia br. w Gozdnicy. Termin nadsyłania prac upływa 6 czerwca 2017r. Szczegóły w Regulaminie Konkursu.
czytaj dalej ›

Wielkie otwarcie żagańskiej galerii

Ilustracja do informacji: Wielkie otwarcie żagańskiej galerii
W czwartek, tj. 09.03.2017 r. uroczyście otwarto pierwszą żagańską galerię handlową. Na otwarciu obok inwestorów pojawili się również przedstawiciele Powiatu Żagańskiego wraz ze Starostą Żagańskim Henrykiem Janowiczem na czele.
czytaj dalej ›

Zapraszamy do składania ofert

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do składania ofert
Część I, II, III, IV, V – Dostawa sprzętu w ramach realizacji projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 w ramach Osi priorytetowej 8. Nowoczesna edukacja, Działanie 8.4. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego. Poddziałanie 8.1.1. Doskonalenie kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.
czytaj dalej ›

Nieruchomości przeznaczone do oddania w dzierżawę

Ilustracja do informacji: Nieruchomości przeznaczone do oddania w dzierżawę
Wykaz nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa położonych w miejscowości Czyżówek, gm. Iłowa, przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze przetargu ustnego nieograniczonego na okres do 30 września 2019r.
czytaj dalej ›

Nowe kierunki w ,,59''!

Ilustracja do informacji: Nowe kierunki w ,,59''!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu w ramach projektu 8.4.1 „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” w odpowiedzi na zapotrzebowanie lokalnego  rynku pracy zdecydował się uruchomić od września 2017r. nowy kierunek w ramach kształcenia technicznego tj. technikum inżynierii środowiska i melioracji.
czytaj dalej ›

Kongres Sołtysów Powiatu Żaganskiego

Ilustracja do informacji: Kongres Sołtysów Powiatu Żaganskiego
Starosta Henryk Janowicz zaprasza Sołtysów z terenu powiatu żagańskiego na Powiatowe Święto Sołtysów – Kongres Sołtysów, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu, przy ul. Dworcowej 39. Program spotkania przedstawia się następująco:
czytaj dalej ›

Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych

Ilustracja do informacji: Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych
Starosta Żagański Henryk Janowicz i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu zapraszają mieszkańców powiatu żagańskiego na obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych, które odbędą się 30 marca 2017r. w godz. 11.00-13.00 w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu, przy ul. Szprotawskiej 4. Wstęp wolny! W programie:
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 39
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa