Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

ZSTiL najlepsze w województwie lubuskim

Ilustracja do informacji: ZSTiL najlepsze w województwie lubuskim
Ogólnopolski Konkurs o "LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji”. Celem zainicjowanego przedsięwzięcia jest docenienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.
czytaj dalej ›

Zobacz, co dzieje się na placu budowy! - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Zobacz, co dzieje się na placu budowy! - informacja na stronie Partnera Projektu
Punkt informacji turystycznej, pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, izba historii, to wszystko powstanie jesienią przyszłego roku po gruntownej przebudowie budynku Magdalenek.
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Pierwsze spotkanie sieci instytucji

Ilustracja do informacji: Pierwsze spotkanie sieci instytucji
W dniu 18.09.2017r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu o godzinie 9:00, odbyło się pierwsze spotkanie sieci instytucji pt. „Współpraca z pracodawcami sukcesem szkoły i uczniów". Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim".
 
 
 
czytaj dalej ›

Zakochaj się w pięknie natury Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zakochaj się w pięknie natury Powiatu Żagańskiego
Serdecznie zapraszam do obejrzenia walorów przyrodniczych Powiatu Żagańskiego przedstawionych w publikacji wykonanej w formie albumu, w którym wyeksponowane zostały fotografie przedstawiające bogactwo środowiska przyrodniczego całego Powiatu Żagańskiego. Publikacja składa się z dwóch rozdziałów. W pierwszym rozdziale zaprezentowane zostały parki w Żaganiu i Iłowej, które zaaranżowane i  wykonane zostały przez człowieka. Natomiast drugi rozdział przedstawia naturalne bogactwo przyrody powiatu z jego różnorodnością biologiczną.
Album stanowi zbiór pięknych zdjęć i ciekawych treści, które pomogą pozyskać wiedzę i informacje na temat bogactwa przyrodniczego Powiatu Żagańskiego a jednocześnie zapraszają wszystkich miłośników przyrody do jego zwiedzania. Niech ten album będzie dla Państwa zachętą do obejrzenia piękna natury powiatu w terenie.
 
Henryk Janowicz
Starosta Żagański
 
Publikacja „Piękno natury Powiatu Żagańskiego” powstała w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze.
 
czytaj dalej ›

Droga w Bukowinie Bobrzańskiej gotowa przed czasem!

Ilustracja do informacji: Droga w Bukowinie Bobrzańskiej gotowa przed czasem!
Droga 1065F w Bukowinie Bobrzańskiej to bardzo ważny odcinek dla mieszkańców Powiatu Żagańskiego. Droga spełnia istotną funkcję w dojeździe mieszkańców nie tylko Bukowiny Bobrzańskiej, ale również Bobrzan, do urzędów w Żaganiu czy w Małomicach, dzieci do szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Jak zauważa Starosta Żagański Henryk Janowicz "prace udało się nam ukończyć prawie 2 miesiące przed terminem, w 4 miesiące zostało wybudowane ponad 4 km drogi, chodników, zjazdów, przepustów. Jeden miesiąc na każdy kompleksowo wyremontowany kilometr drogi to naprawdę świetny wynik’’.
czytaj dalej ›

Przebudowujemy chodniki w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Przebudowujemy chodniki w Żaganiu
Ponad 3 500 m2 powierzchni chodników, nowe zjazdy do posesji oraz przebudowa parkingu, to bilans aktualnie prowadzonej inwestycji Powiatu Żagańskiego przy ulicy Śląskiej oraz Buczka w Żaganiu.
czytaj dalej ›

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Ilustracja do informacji: Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Starosta Żagański Henryk Janowicz dokonał uroczystej inauguracji roku szkolnego 2017/2018 w: Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie oraz Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie im. S. Staszica. W inauguracjach wzięli udział, Mirosław Gąsik Przewodniczący Rady Powiatu, oraz Pan Maciej Boryna Członek Zarządu Powiatu.
czytaj dalej ›

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w Powiecie Żagańskim

Ilustracja do informacji: Doradztwo edukacyjno-zawodowe w Powiecie Żagańskim
Ważny element  projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” stanowi doradztwo zawodowe, którego ogólnym celem jest realizacja programów zewnętrznego wsparcia szkół na poziomie lokalnym.  W ramach zadania uczestnicy otrzymają indywidualne wsparcie w formie  doradztwa zawodowego połączonego z coachingiem oraz szkoleniami przygotowującymi ich do wejścia na rynek pracy. Ogromną rolę odgrywać tu będą zatrudnieni w szkołach (od czerwca br.) doradcy zawodowi oraz odpowiedzialny za funkcjonowanie całego doradztwa w powiecie doradca – konsultant.
 
 
 
czytaj dalej ›

Nie ma wakacji od zdrowia! Finał akcji

Ilustracja do informacji: Nie ma wakacji od zdrowia! Finał akcji
O tym, że ”nie ma wakacji od zdrowia” przekonywał Starosta Żagański Henryk Janowicz podczas akcji prozdrowotnej zorganizowanej w dniu 30 sierpnia 2017r. przed żagańską filią 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. W godzinach od 9 do 13 wykonywano podstawne badania z zakresu wykrywania chorób serca, układu krążenia i cukrzycy oraz przeprowadzono kolejną akcję honorowego oddawania krwi. Zebrano ponad 12 litrów krwi.
czytaj dalej ›

Kursy i szkolenia uczniów w ramach projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”

Ilustracja do informacji: Kursy i szkolenia uczniów w ramach projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”
Ideą projektu jest wsparcie uczniów placówek oświatowych związanych ze szkolnictwem zawodowym w Powiecie Żagańskim. Dlatego też w ramach środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego uczestnikom projektu zaproponowano wachlarz kursów i szkoleń, mających na celu podniesienie ich kompetencji, kwalifikacji i umiejętności. Do tej pory zrealizowano m.in.:
 
 
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 49
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa