Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Święto 11. Batalionu Dowodzenia

Ilustracja do informacji: Święto 11. Batalionu Dowodzenia
21 czerwca 2018 r. na zaproszenie Dowódcy 11. Batalionu Dowodzenia ppłk. Dariusza Lesiuka Starosta Żagański Henryk Janowicz uczestniczył w obchodach święta 11. Batalionu Dowodzenia w 73 rocznicę jego powstania. W Szprotawie zostały złożone wiązanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym dorobek pokoleń żołnierzy 11 Batalionu Dowodzenia.
 
czytaj dalej ›

Fajna Ferajna na Festiwalu Folkloru w Niemczech.

Ilustracja do informacji: Fajna Ferajna na Festiwalu Folkloru w Niemczech.
Nadal kontynuowana jest współpraca powiatu Oberspreewald Lausitz z powiatem żagańskim. Co roku urząd w Senftenbergu wysyła zaproszenie do udziału zespołu ludowego z naszego powiatu w Międzynarodowym Festiwalu “Folklorelawine’'. W tegorocznej 18 edycji, po raz drugi weźmie udział zespół „Fajna Ferajna”. Zespół w 2016 roku obchodził swoje 15-lecie działalności i zyskał, na przełomie tych kilkunastu lat, wielu sympatyków w kraju i za granicą. Grupa pochodzi z Wiechlic i przygodę z muzyką folkową rozpoczęła od polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej. Zespół reprezentował kraj na Polsko-Niemieckich Targach Młodzieży JUNG LIVE we Frankfurcie nad Odrą a także brał udział w obchodach 60 rocznicy akcji „Wisła” w Kijowie. O wyjątkowości tej grupy świadczy ich muzyka oraz stylizacja sceniczna. 
Międzynarodowy Festiwal “Folklorelawine” odbędzie się w dniach 29.06.2018r. -1 lipca 2018r. w 3 miejscowościach powiatu: Lübbenau/Spreewald, Burg (Spreewald) und Altdöbern.
Zapraszamy wszystkich chętnych na wspaniałe folkowe widowisko a zespołowi życzymy powodzenia!
 
czytaj dalej ›

Uczniowie z 59 na I Lubuskim Spotkaniu Klas Wojskowych w Rokitnie

Ilustracja do informacji: Uczniowie z 59 na I Lubuskim Spotkaniu Klas Wojskowych w Rokitnie
12 czerwca grupa uczniów klas wojskowych wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w I Lubuskim Spotkaniu Klas Wojskowych w Rokitnie. W spotkaniu tym uczestniczyli także wojewoda lubuski – Władysław Dajczak, biskup zielonogórsko- gorzowski Tadeusz Lityński, lubuski kurator oświaty- Ewa Rawa i dyrektor departamentu MON Waldemar Zubek.
W spotkaniu uczestniczyło około 300 uczniów z 17 szkół prowadzących klasy wojskowe wraz z opiekunami i dyrektorami szkół. Podczas spotkania odbyła się m.in. uroczysta msza św.  celebrowana przez ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego, zwiedzanie muzeum diecezjalnego, prezentacja sprzętu wojskowego i pokazy musztry.
 
czytaj dalej ›

„Rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej” - informacja na stronie partnera projektu

Ilustracja do informacji: „Rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej” - informacja na stronie partnera projektu
W maju 2018 rozpoczęła się realizacja projektu „Rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej”. 
W ramach tego zadania planuje się wykonanie robót budowlanych i dostawę wyposażenia. Planowane są roboty budowlane w zakresie infrastruktury oświatowej i doposażenie pracowni dydaktycznych.
Projekt rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej zakłada m.in. zmianę układu funkcjonalnego poprzez przeprojektowanie ścian działowych pomieszczeń, dobudowę sal dydaktycznych, pracowni oraz klatki schodowej. Budynek powiększony zostanie o 6 sal dydaktycznych w tym pracowanie: matematyczna, informatyczna –TIK i przyrodnicza.
 
 
czytaj dalej ›

ZSTiL w Żaganiu, na miarę Nowych Technologii!

Ilustracja do informacji: ZSTiL w Żaganiu, na miarę Nowych Technologii!
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, obok laureatów konkursu, w gronie dwóch wyróżnionych szkół w konkursie z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 13 czerwca br. odbyło się podsumowanie konkursu. W uroczystości wziął udział Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN, który pogratulował nagrodzonym i zachęcił do aktywnego wykorzystywania nowych technologii w szkolnej dydaktyce.
czytaj dalej ›

Informator o dostępnych w województwie lubuskim formach wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi

Ilustracja do informacji: Informator o dostępnych w województwie lubuskim formach wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi
Zdrowie psychiczne jest istotnym obszarem zainteresowania Samorządu Województwa Lubuskiego - stanowi jeden z priorytetów Lubuskiej Strategii Ochrony Zdrowia na lata 2014-2020. Rozwój psychiatrii ma znaczący wpływ na poprawę jakości zdrowia i życia mieszkańców regionu dlatego, oddajemy w Państwa ręce trzecią edycję Informatora o dostępnych w województwie lubuskim formach wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi. 
Część zawierająca wykaz jednostek oraz ich dane kontaktowe w podziale na poszczególne powiaty została zweryfikowana i zaktualizowana przez osoby wytypowane przez Starostów danego powiatu.
 
czytaj dalej ›

Będzie kolejna inwestycja!

Ilustracja do informacji: Będzie kolejna inwestycja!
12 czerwca 2018 roku Żarząd Powiatu podpisał umowę na kolejną inwestycję, remont ulicy Śląskiej w Żaganiu. Wykonawcą zadania będzie firma Eurovia Polska.
czytaj dalej ›

Otwarcie drogi!

Ilustracja do informacji: Otwarcie drogi!
11 czerwca 2018 roku odbyło sie uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej drogi w Bożnowie. W wydarzeniu wziął udział Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Starosta Żagański Henryk Janowicz, Wójt Gminy Żagań Tomasz Niesłuchowski oraz radni z gminy i powiatu.
czytaj dalej ›

Święto Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Żagań Dobre nad Kwisą

Ilustracja do informacji: Święto Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Żagań Dobre nad Kwisą
Starosta Henryk Janowicz 8 czerwca br. brał udział w Święcie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Żagań Dobre nad Kwisą.
czytaj dalej ›

Przysięgali na sztandar

Ilustracja do informacji: Przysięgali na sztandar
W piątek, 8 czerwca 2018 roku, żołnierze kompanii szkolnych z 10 Brygady Kawalerii Pancernej oraz 5 kresowego batalionu saperów złożyli uroczystą przysięgę. Po miesięcznym szkoleniu, każdy z elewów z dumą powtórzył słowa Roty.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 29
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa