Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Współpraca powiatu z Gminą Szprotawa

Ilustracja do informacji: Współpraca powiatu z Gminą Szprotawa
W środę 23 stycznia, w Urzędzie Miejskim w Szprotawie odbyło się spotkanie starosty żagańskiego Henryka Janowicza z burmistrzem Szprotawy Mirosławem Gąsikiem. Rozmowy dotyczyły wzajemnej współpracy Szprotawy z Powiatem Żagańskim. 
czytaj dalej ›

Najlepsze technika w powiecie żagańskim

Ilustracja do informacji: Najlepsze technika w powiecie żagańskim
Portal edukacyjny Perspektywy po raz 21 ogłosił ranking najlepszych techników i liceów w Polsce. Najlepsze technika w powiecie żagańskim, wg. tego rankingu posiada Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu, który kształci techników: logistyków, obsługi turystycznej, hotelarstwa, a od września będzie kształcił także spedytorów. Oprócz tego szkoła posiada także klasy licealne oraz branżowe I stopnia, gdzie zawód zdobywają kucharze, sprzedawcy, fryzjerzy, elektrycy, piekarze, cukiernicy, mechanicy, itd.
Kapituła rankingu oceniała w kategorii techników: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego
 
Uczniom i nauczycielom gratulujemy sukcesu!
 
 
czytaj dalej ›

Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi - Daj sobie szansę!

Ilustracja do informacji: Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi - Daj sobie szansę!
W ostatnich latach zaobserwowany jest znaczący wzrost zachorowalności na nowotwory głowy i szyi. Liczba nowych rozpoznań wzrosła aż do 25% i według danych statystycznych stanowią one 8% zdiagnozowanych wszystkich nowotworów złośliwych.
 
Szpital kliniczny im. Helidora Święcickiego UM w Poznaniu oraz Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej realizują program profilaktyczny nowotworów głowy i szyi -Daj sobie szansę.
 
czytaj dalej ›

Odszedł Marek Kopta

Ilustracja do informacji: Odszedł Marek Kopta
Niezmiernie poruszeni informujemy o śmierci Marka Kopty, wicestarosty żagańskiego w kadencji 2014-2018, samorządowca, którego działania polityczne na stałe zapisały się na kartach historii Żagania, naszego przyjaciela i wieloletniego współpracownika Starostwa Powiatowego. 
czytaj dalej ›

Laureatka konkursu zawodoznawczego

Ilustracja do informacji: Laureatka konkursu zawodoznawczego
Karolina Pytel, uczennica 4 klasy Technikum Organizacji Reklamy z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu została laureatką wojewódzkiego konkursu zawodoznawczego na film promujący kształcenie zawodowe. Zdobyła drugie miejsce. Konkurs był organizowany  w ramach Projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego”.
 
Spot reklamowy promował kierunki kształcenia technicznego i zawodowego w ZSTiL w Żaganiu.
 
Opiekunem uczennicy i konkursowego projektu była nauczycielka Renata Podkidacz.
 
czytaj dalej ›

Inwestycja w Magdalenkach zakończy się wiosną - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Inwestycja w Magdalenkach zakończy się wiosną - informacja na stronie Partnera Projektu
Kwiecień br. to planowany termin zakończenia rzeczowego realizacji unijnej inwestycji. Przebudowywany w centrum miasta zabytkowy budynek stanie się wkrótce atrakcyjnym miejscem integracji i aktywizacji dla mieszkańców gminy i turystów odwiedzających Szprotawę.
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich

Ilustracja do informacji: Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich
17 stycznia w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich, na którym obecny był Henryk Janowicz, starosta żagański i Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego. 
czytaj dalej ›

Żałoba narodowa

Ilustracja do informacji: Żałoba narodowa
W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową, która rozpocznie się dzisiaj (18 stycznia) od godziny 17:00 i potrwa do soboty 19. stycznia do godziny 19:00. W tym czasie flagi państwowe na masztach instytucji publicznych zostaną opuszczone do połowy, a do flag na budynkach zostaną doczepione kiry. Mieszkańcy Powiatu Żagańskiego w geście solidarności łączą się w bólu i smutku z mieszkańcami Gdańska. 
 
 
 
czytaj dalej ›

Lekcje o mowie nienawiści

Ilustracja do informacji: Lekcje o mowie nienawiści
Mając na uwadze ostatnie wydarzenia, które rozegrały się w Polsce i którymi żyje nasz kraj, wicestarosta Anna Michalczuk zaproponowała dyrektorom szkół podległych Starostwu Powiatowemu, przeprowadzenie wśród młodzieży lekcji o mowie nienawiści. 
czytaj dalej ›

Mistrzostwa w Tańcu Freestyle

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa w Tańcu Freestyle
Podczas ferii nie ma czasu na nudę. W niedzielę (20.01) w Małomicach odbędą się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Tańcu Freestyle Pod Patronatem Polskiej Federacji Tańca. Do udziału w imprezie zachęca Artur Niezgoda, a także organizatorzy, w tym Małomicki Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe. Start imprezy godz. 15.
 
 
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 40
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa