Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Życie z cukrzycą nie jest słodkie...

Ilustracja do informacji: Życie z cukrzycą nie jest słodkie...
W ramach powiatowych obchodów Światowego Dnia Zwalczania Cukrzycy 14 listopada 2018r. Starosta Żagański Henryk Janowicz zaprosił mieszkańców powiatu żagańskiego na bezpłatne badania cukru we krwi, cholesterolu, ciśnienia i wagi ciała. Są to podstawowe badania przesiewowe służące wczesnemu wykryciu cukrzycy. Akcja została zorganizowana przy Hipermarkecie Tesco, tak aby do badań zachęcić osoby przypadkowe, które czują się zdrowo i mają jeszcze żadnych objawów chorobowych. 
W akcji uczestniczyły też przedstawicielki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, które przygotowały szereg informacji nt. zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania.
 
czytaj dalej ›

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Żaganiu
Z inicjatywy dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu oraz kapelmistrza Orkiestry Wojskowej w Żaganiu –  st. chor. sztab. Adama Dudzika odbyły się w Żaganiu wspólne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
9. listopada 2018 r. na podzamczu Pałacu Książęcego rozpoczęły się uroczystości z udziałem władz samorządowych, żołnierzy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i żagańskich szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców miasta. Wśród uczestników uroczystości wyróżniali się uczniowie klas mundurowych ZSP w Żaganiu. Podniosłym momentem było wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego podczas podniesienia flagi państwowej. Odczytano także apelu pamięci i oddano salwę honorową. Na koniec Orkiestra Wojskowa z Żagania wykonała Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, którą porywająco odśpiewali uczniowie klas mundurowych z „59”.                                                                 
Świętowaliśmy wspólnie, w jednej tonacji, biało-czerwonej.
czytaj dalej ›

Otwieramy się na międzynarodowe doświadczenia

Ilustracja do informacji: Otwieramy się na międzynarodowe doświadczenia
1 września 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu rozpoczęła się realizacja projektu „Doświadczenie młodego technika kluczem do sukcesu na rynku pracy” realizowanego w ramach programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej. W ciągu 2 lat w projekcie weźmie udział 68 uczniów z technikum mechatronicznego, mechanicznego, teleinformatycznego oraz organizacji reklamy. Po kilkumiesięcznym przygotowaniu pedagogicznym i językowym uczniowie ZSTIL wyjadą na dwutygodniowe szkolenia do Hiszpanii (Sewilla). Partnerami szkoły są hiszpańskie przedsiębiorstwa, placówki edukacyjne oraz szkoła średnia o profilu zawodowym.
czytaj dalej ›

Rewitalizacja Magdalenek dobiega końca - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Rewitalizacja Magdalenek dobiega końca - informacja na stronie Partnera Projektu
Barokowy ogród z alejkami i fontanną, ławki, chodniki, oświetlenie oraz parking - to wszystko wzmocni atrakcyjność historycznego budynku po dawnym klasztorze Magdalenek, którego przebudowa powoli dobiega końca.
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Ostatnia Sesja Rady Powiatu Żagańskiego aktualnej kadencji.

Ilustracja do informacji: Ostatnia Sesja Rady Powiatu Żagańskiego aktualnej kadencji.
Dziś, 9 listopada 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39, odbyła się ostatnia Sesja Rady Powiatu Żagańskiego aktualnej kadencji. Na zakończenie obrad, Starosta Żagański Henryk Janowicz wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Żagańskiego Mirosławem Gąsikiem wręczyli radnym okolicznościowe ryngrafy.
czytaj dalej ›

Powiatowy Dzień Walki z Cukrzycą 2018 14 listopada 2018r. parking przy Tesco w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Powiatowy Dzień Walki z Cukrzycą 2018 14 listopada 2018r. parking przy Tesco w Żaganiu
14 listopada  każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, podstępną i wyniszczającą. W początkowym okresie przebiega bezobjawowo, ale już wtedy wysokie stężenie glukozy we krwi uszkadza naczynia krwionośne.  Nieleczona cukrzyca może być przyczyną m.in. utraty wzroku, niewydolności nerek, uszkodzenia włókien nerwowych, zmian miażdżycowych. Jednym z podstawowych badań profilaktycznych jest badanie poziomu cukru we krwi. 
Starosta Żagański Henryk Janowicz serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu żagańskiego na bezpłatne badania poziomu cukru we krwi (oznaczenie tzw. glikemii przygodnej - tj. badanie o dowolnej porze dnia i niezależnie od czasu posiłku), które przeprowadzone będą w dniu 14 listopada 2018r. (w środę) w godz.13.00-15.00 w Żaganiu przy Hipermarkecie Tesco  ul. Reymonta.
Serdecznie zapraszamy!
 
czytaj dalej ›

Bezpłatne kursy i szkolenia w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Bezpłatne kursy i szkolenia w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Żaganiu
Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Żaganiu ogłasza nabór na bezpłatne szkolenie zawodowe "Operator wózka jezdniowego z napędem silnikowym" oraz prowadzi zapisy na kurs "Spawanie metodą MAG 135". Jeśli jesteś w wieku 18-24 lata, masz problem ze znalezieniem zatrudnienia, Twoje kwalifikacje nie są wystarczające do podjęcia pracy nie zwlekaj z decyzją, liczba miejsc ograniczona. Zapsiy prowadzi Młodzieżowe Centrum Kariery w Żaganiu, ul. Rybacka 38, tel. 68 375 87 73, mck~.~zagan~@~ohp~.~pl, czynne: poniedziałek-piątek 7:30 - 15:30.
czytaj dalej ›

Kolejny poligon uczniów z „59” w ramach projektu

Ilustracja do informacji: Kolejny poligon uczniów z „59” w ramach projektu
26 października odbyło się drugie szkolenie poligonowe na terenie  34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu, w ramach projektu "Pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych"
Uczestniczyły w nim 3  klasy - II LOw, III TLwa i III TLwb. Tym razem uczniowie klas mundurowych wzięły udział w biegu na orientację. Ich zadaniem  było odszukanie punktów, zaznaczonych na mapie, bez pomocy kompasów, jedynie przy pomocy mapy i obserwacji terenu. Teren ćwiczeń był zróżnicowany, a punkty usytuowane na terenie piaszczystym, jak i w lesie. Całość trwała 4 godziny i zakończyły się zwycięstwem klasy II LOw.
 
 
czytaj dalej ›

V Lubuski Sejmik Młodzieżowy

Ilustracja do informacji: V Lubuski Sejmik Młodzieżowy
5 listopada br. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha, Ania Pielarz i Bartosz Sokołowski, wzięli udział w V Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym.
Przedstawiciele 32 szkół z całego województwa lubuskiego zakwalifikowali się do udziału w obradach.
Mottem tegorocznego Sejmiku były słowa Cypriana Kamila Norwida „Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło”
 
 
czytaj dalej ›

Konsultacje projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Konsultacje projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego
Konsultacje projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie przyjęcia Programu współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 33
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych


 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa