Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Informacja - bonifikaty od opłaty jednorazowej w wysokości 99%

Ilustracja do informacji: Informacja - bonifikaty od opłaty jednorazowej w wysokości 99%
Starosta Żagański informuje, że zgodnie z nowo dodanym art. 9a do tzw. ustawy przekształceniowej, Starosta w stosunku do nieruchomości Skarbu Państwa położonych na terenie powiatu żagańskiego, które spełniły przesłanki do jego przekształcenia w myśl ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów udziela, na wniosek będących właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych służących wyłącznie zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych tych osób, bonifikaty od opłaty jednorazowej w wysokości 99%:
czytaj dalej ›

Święto 10 Brygady Kawalerii Pancernej

Ilustracja do informacji: Święto 10 Brygady Kawalerii Pancernej
W ostatnich dniach żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. Stanisława Maczka w Świętoszowie obchodzili swoje coroczne święto. W piątkowy poranek, 9 sierpnia br.,odbył się uroczysty apel połączony z defiladą podoodziałów. Żołnierzom w tym dniu towarzyszyli dowódcy, mieszkańcy, a także przedstawiciele władz samorządowych, w tym starosta Henryk Janowicz oraz wicestarosta Anna Michalczuk. 
czytaj dalej ›

Wynik konkursu na wybór realizatora w roku 2019 programu polityki zdrowotnej pn.”Program profilaktyki otyłości i cukrzycy typu 2 dla mieszkańców powiatu żagańskiego w wieku 45+ na lata 2019-2021”

Ilustracja do informacji: Wynik konkursu na wybór realizatora w roku 2019 programu polityki zdrowotnej pn.”Program profilaktyki otyłości i cukrzycy typu 2 dla mieszkańców powiatu żagańskiego w wieku 45+ na lata 2019-2021”
Informujemy, że na konkurs na wybór realizatora w roku 2019 programu polityki zdrowotnej pn.”Program profilaktyki otyłości i cukrzycy typu 2 dla mieszkańców powiatu żagańskiego w wieku 45+ na lata 2019-2021” nie wpłynęła żadna oferta i konkurs został unieważniony.
czytaj dalej ›

Zmiana dyżuru nocnego w aptekach

Ilustracja do informacji: Zmiana dyżuru nocnego w aptekach
Informujemy, że w ustalonym harmonogramie dyżurów aptek nastąpi drobna zmiana. 11 września 2019 r. dyżur nocny pełnić będzie Apteka "w Rynku" ul. Rynek 10, oraz dnia 21 września 2019 r. dyżur nocny będzie pełnić Apteka "Pod Cisami" ul. Kochanowskiego 10 B. 
czytaj dalej ›

Wicestarosta Anna Michalczuk w Wojewódzkiej Radzie Kobiet

Ilustracja do informacji: Wicestarosta Anna Michalczuk w Wojewódzkiej Radzie Kobiet
Niezmiernie miło nam poinformować, że wicestarosta Anna Michalczuk powołana została do Wojewódzkiej Rady Kobiet. Dotychczasowe działania na rzecz społeczeństwa, wdrażanie nowych projektów, a także masa fantastycznych pomysłów, docenione zostały przez Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbietę Polak. To ogromna szansa dla kobiet z powiatu żagańskiego, na które czeka sporo nowych projektów w związku z nową funkcją wicestarosty. 
czytaj dalej ›

Problemy społeczne na pierwszym planie

Ilustracja do informacji: Problemy społeczne na pierwszym planie
W środę, 7 sierpnia br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyły się konsultacje w sprawie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych. W spotkaniu udział wzięła wicestarosta Anna Michalczuk, która zajmuje się sprawami społecznymi z ramienia Starostwa Powiatowego. 
czytaj dalej ›

Poszukiwany Specjalista ds. doradztwa zawodowego

Ilustracja do informacji: Poszukiwany Specjalista ds. doradztwa zawodowego
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu ogłasza nabór kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. doradztwa zawodowego w wymiarze 1/2 etatu. Więcej informacji na Biuletynie Informacji Publicznej szkoły.
 
czytaj dalej ›

Gratulacje z okazji osiągniętego sukcesu

Ilustracja do informacji: Gratulacje z okazji osiągniętego sukcesu
Miło nam poinformować, że dr n. med. Marek Felak, Zastępca Dyrektora ds. medycznych 105 SzWzP pomyślnie ukończył przewód doktorski. Tak znakomitego sukcesu zawodowego pogratulował Markowi Femlakowi starosta żagański Henryk Janowicz. 
czytaj dalej ›

75. rocznica Powstania Warszawskiego

Ilustracja do informacji: 75. rocznica Powstania Warszawskiego
To był bój o wolną Polskę. 1 sierpnia 2019 r. obchodzimy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Żagań tego dnia oddał hołd powstańcom warszawskim. W Godzinę W, kiedy 75 lat temu rozpoczęły się walki o Warszawę, w całej Polsce zawyły syreny. Ku pamięci ofiarom, dając przykład wiarygodnych i prawdziwych wartości, kwiaty pod pomnikiem przy Bulwarze Szarych Szeregów złożyli dzisiaj starosta Henryk Janowicz oraz wicestarosta Anna Michalczuk
czytaj dalej ›

Placówki oświatowe szykują się do nowego roku szkolnego

Ilustracja do informacji: Placówki oświatowe szykują się do nowego roku szkolnego
Okres wakacji to doskonały moment na przeprowadzenie drobnych prac remontowych na terenie placówek oświatowych. W szkołach, które podlegają pod Starostwo Powiatowe, dyrektorzy zakasali rękawy i chcąc umilić uczniom rozpoczęcie nowego roku szkolnego, malują klasy lekcyjne, salę gimnastyczną czy wymieniają sprzęt dydaktyczny. 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 56
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa