Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Ankieta do przedsiębiorców

Ilustracja do informacji: Ankieta do przedsiębiorców
Szanowni Przedsiębiorcy!
 
Dnia 20 marca 2019 r. z inicjatywy pani Anny Michalczuk, Wicestarosty, odbyło się w Starostwie Powiatowym w Żaganiu pierwsze spotkanie, którego celem jest długofalowe nawiązanie współpracy pomiędzy Pracodawcami a Dyrektorami Szkół oraz Powiatem Żagańskim, w zakresie kształcenia przyszłych pokoleń młodych ludzi. Dzięki Państwa zaangażowaniu i otwartości możemy poznać trudności związane z pozyskaniem i zatrudnieniem młodych ludzi na terenie powiatu. Dzięki spotkaniom stworzymy nowe kanały komunikacji i dotarcia do młodych ludzi i ich rodzin. 
Dziękujemy za poświęcony cenny czas, za chęć do rozmowy i dzielenie się doświadczeniem. Dziękujemy również za osobiste zaangażowanie w sprawy oświaty i wspólne szukanie oraz wypracowywanie korzystnych dla obu stron rozwiązań.  
 
Prosimy o wypełnienie poniższej ankiety tych z Państwa, którzy tego jeszcze nie zrobili, w terminie do dnia 28 marca 2019 r. 
 
 
czytaj dalej ›

Ruszyła Powiatowa Rada Seniorów

Ilustracja do informacji: Ruszyła Powiatowa Rada Seniorów
W poniedziałek 18 marca br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Seniorów. To niezwykle ważna inicjatywa, w której udział biorą seniorzy reprezentujący różne stowarzyszenia. Starosta Henryk Janowicz powitał wszystkich członków i zapewnił, że prowadzone przez Powiatową Radę Seniorów działania, cieszą się dużym uznaniem wśród opinii publicznej. 
czytaj dalej ›

Turniej Przeciwpożarniczy "Młodzież zapobiega pożarom"

Ilustracja do informacji: Turniej Przeciwpożarniczy "Młodzież zapobiega pożarom"
14 marca br. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Przeciwpożarniczego "Młodzież zapobiega pożarom". W zmaganiach udział wzięło 35 osób, były to dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Turniej rozpoczął starosta Henryk Janowicz, który uczestnikom pożyczył powodzenia i wyraził radość z tak dużego zainteresowania Strażą Pożarną. 
czytaj dalej ›

Ruszają powiatowe inwestycje

Ilustracja do informacji: Ruszają powiatowe inwestycje
Starostwo Powiatowe w Żaganiu szykuje się do pierwszych inwestycji, które rozpoczną się na terenie Żagania. Podpisana została już umowa z firmą DUBIEL na przebudowę chodników w ciągu drogi powiatowej 4509F- ulica Kolejowa II etap. Rozstrzygnięty został również przetarg na przebudowę ulicy Lubuskiej. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubania. 
czytaj dalej ›

Wyobraźnia uczniów nagrodzona

Ilustracja do informacji: Wyobraźnia uczniów nagrodzona
W poniedziałek, 18 marca br., w Szkole Podstawowej w Suchej Dolnej rozstrzygnięty został konkurs na nazwę dębu rosnącego przy szkole. Okazuje się, że uczniowie chętnie wzięli w nim udział, a ich wyobraźnia zaskoczyła samych jurorów. W spotkaniu udział wzięli starosta Henryk Janowicz i Roman Śliwiński, etatowy członek zarządu, którzy nagrodzili wszystkich uczestników konkursu. 
czytaj dalej ›

Uczennica z sukcesem promuje zdrowy styl życia

Ilustracja do informacji: Uczennica z sukcesem promuje zdrowy styl życia
Jowita Zegarska, uczennica III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej zajęła III miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Olimpiada odbyła się w Zespole Szkół Akademickich w Zielonej Górze dnia 15 marca 2019 r.
czytaj dalej ›

Ruszają Żagańskie Targi Pracy i Edukacji

Ilustracja do informacji: Ruszają Żagańskie Targi Pracy i Edukacji
20 marca br., (środa) ruszają Żagańskie Targi Pracy i Edukacji, których współorganizatorem jest Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu. Jest to doskonała okazja na zapoznanie się z ofertą edukacyjną, a także propozycjami nowości edukacyjnych szkół z terenu powiatu żagańskiego, a także okolic. Nie zabraknie również ofert praktyk, staży czy wolontariatu. 
czytaj dalej ›

Jubileusz 70- lecia ZSP Iłowa

Ilustracja do informacji: Jubileusz 70- lecia ZSP Iłowa
8 czerwca 2019 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej obchodzić będzie Jubileusz 70 - lecia. Szkoła przygotowała już plan obchodów z tej okazji, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji uczestnictwa w uroczystości. 
czytaj dalej ›

Poszukiwani lubuscy liderzy pozyskiwania środków unijnych

Ilustracja do informacji: Poszukiwani lubuscy liderzy pozyskiwania środków unijnych
Lubuskie zaczyna wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej pod hasłem #LubuskieChallenge - „Łączy nas przyszłość”. – Mamy prawdziwą eksplozję pomysłów. Dziś odpalamy jeden z nich. Chcemy wyróżnić liderów europejskich wśród gmin, szkół i przedsiębiorców – poinformowała marszałek Elżbieta Anna Polak. Z tej okazji przygotowano specjalne konkursy, które mają za zadanie pokazać jak przez te 15 lat zmieniło się Lubuskie. Zachęcamy do skorzystania z tych propozycji. 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego informuje, że do 15 kwietnia 2019 roku wydłużone zostają terminy przyjmowania zgłoszeń w konkursach “Lubuska Szkoła Europejska”, “Lubuska Gmina Europejska” oraz “Lubuski Przedsiębiorca Europejski”.
czytaj dalej ›

Zapraszamy na szkolenie

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na szkolenie
Zapraszamy przedstawicieli wszystkich stowarzyszeń i fundacji na szkolenie w dniu 21.03.2019 r. o godzinie 10.00 z zakresu składania rocznych zeznań CIT-8 oraz sprawozdań finansowych składanych do Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej, w związku z wejściem w życie zmian dotyczących składania i podpisywania tych dokumentów. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39, sala nr 100.
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 46
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa