Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Kongres Sołtysów Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Kongres Sołtysów Powiatu Żagańskiego
W dniu 17 listopada br. odbył się kolejny już Kongres Sołtysów zorganizowany przez Starostę Żagańskiego Henryka Janowicza i Zarząd Powiatu.
Na Kongres zostali zaproszeni Sołtysi z całego Powiatu Żagańskiego. Spotkanie odbyło się w Szprotawie w Restauracji „Dworek".
czytaj dalej ›

Małomice tańczą

Ilustracja do informacji: Małomice tańczą
Tancerze z Małomickiego Ośrodka Kultury, Pod okiem Artura Niezgody rozwijają swoją pasję oraz umiejętności taneczne. Dwa tygodnie temu wzięli udział w „III Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach w Tańcu Nowoczesnym w Poznaniu”. Nie zwalniając tempa, mieli niespełna dwa tygodnie na przygotowanie się do kolejnego turnieju, który odbędzie się już w ten weekend w Twardogórze. Kategorię, w jakich zobaczymy Małomickich tancerzy to: Electric Boogie solo, Hip Hop solo dziewcząt, Electric Boogie duety.
czytaj dalej ›

Uczniowie z „59” pomagają chorej absolwentce

Ilustracja do informacji: Uczniowie z „59” pomagają chorej absolwentce
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu włączyli się w akcję pomocy chorej na nowotwór absolwentce szkoły – Alicji Wolanin. Oprócz zbiórki pieniędzy, zorganizowano kiermasze ciast, które chętnie upiekli uczniowie szkoły. Ciasta te znalazły nabywców nie tylko w szkole, ale także wśród mieszkańców Żagania, którzy chętnie wsparli akcję uczniów z „59”.

Więcej informacji na temat Alicji Wolanin na: https://zrzutka.pl/j9tuhu
czytaj dalej ›

Przebudowa Magdalenek przebiega sprawnie - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Przebudowa Magdalenek przebiega sprawnie - informacja na stronie Partnera Projektu
Nieużytkowany od kilku lat budynek po dawnym klasztorze Magdalenek przechodzi gruntowną przemianę. Położony w samym centrum śródmieścia pustostan zostanie zagospodarowany na Centrum Aktywności Społecznej. Wykonawca konsekwentnie dąży do zrealizowania inwestycji w terminie. 
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Uczniowie z „59” jako wolontariusze na "Żagańskim Biegu Niepodległości"

Ilustracja do informacji: Uczniowie z „59” jako wolontariusze na "Żagańskim Biegu Niepodległości"
11 listopada 2017 roku, 32 ochotników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu, pod opieką Agnieszki Oparskiej i  Romana Cechowskiego,  wraz z policją, żandarmerią wojskową, strażą oraz żagańskimi ratownikami WOPR  brali udział w zabezpieczeniu "Biegu Niepodległości". Ich zadaniem była szybka reakcja, wezwanie znajdującej się w pobliżu, kwalifikowanej pomocy medycznej oraz udzielenie ewentualnej pierwszej pomocy uczestnikom biegu. Bieg szczęśliwie zakończył się bez incydentów, a uczniowie zmarznięci, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do domu.
czytaj dalej ›

Kościół w Lesznie Dolnym przed czasem!

Ilustracja do informacji: Kościół w Lesznie Dolnym przed czasem!
Niespełna 300 tys. zł to koszt remontu wieży kościelnej kościoła poewangelickiego w Lesznie Dolnym. To bez wątpienia perła na mapie zabytków Powiatu Żagańskiego. Budowa kościoła datowana jest na 1787 rok, a sama konstrukcja kościoła to zabudowa murowano-szachulcowa.
czytaj dalej ›

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Walki z Cukrzycą
Starosta Żagański Henryk Janowicz zaprasza mieszkańców powiatu żagańskiego na obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, 14 listopada 2017r. (wtorek) w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowy z Przychodnią w Żaganiu ul. Żelazna 1 (sala Szkoły Rodzenia)
 
Bezpłatne badania w godz. 11.30-14.00; pomiar glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar tkanki tłuszczowej i BMI
 
W godz. 13.00-14.00 prelekcje 
1. o nowych zasadach właściwego odżywiania  
2. o mitach w pielęgnacji stóp  
3. o nowościach sprzętowych w leczeniu cukrzycy   
4. o najnowszych możliwościach leczniczych i lekach 
 
czytaj dalej ›

Co dalej ze składowiskiem w Szprotawie?

Ilustracja do informacji: Co dalej ze składowiskiem w Szprotawie?
W dniu 8.11.2017r. z inicjatywy przewodniczących rad miejscowych samorządów (przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Gąsik, przewodniczący Rady Miejskiej Szprotawy Andrzej Skawiński, przewodniczący Rady Miejskiej Małomic Józef Chuchra) odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim spotkanie z panią marszałek Elżbietą Anną Polak i wicemarszałkiem Stanisławem Tomczyszynem. Tematem spotkania było szprotawskie składowisko odpadów.
czytaj dalej ›

Zaproszenie na konferencję dla przedsiębiorców

Ilustracja do informacji: Zaproszenie na konferencję dla przedsiębiorców
W związku ze zbliżającym się tygodniem przedsiębiorczości serdecznie zapraszamy Przedsiębiorców z terenu Powiatu Żagańskiego na konferencję, która odbędzie się w dniu 15 listopada o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ul. Dworcowej 39 w Żaganiu.
Tematyką spotkania będzie możliwość pozyskiwania wsparcia z różnych źródeł przez przedsiębiorców. Chcielibyśmy by Państwo uzyskali pełną informację na temat działań, które są do Was skierowane i z jakich form wsparcia możecie jeszcze skorzystać.
 
czytaj dalej ›

Urodziny kombatanta

Ilustracja do informacji: Urodziny kombatanta
W Pałacu Książęcym podczas posiedzenia Związku Kombatantów RP i byłych Więżniów Politycznych uczczono 89.urodziny prezesa Związku Wiesława
Niklewicza. W posiedzeniu Związku brał udział  członek Zarzadu Powiatu - Maciej Boryna.Były życzenia długich lat życia w zdrowiu ,kwiaty i prezenty od władz powiatu.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa