Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Komunikat o zmianie organizacji ruchu.

Ilustracja do informacji: Komunikat o zmianie organizacji ruchu.
Informujemy, że w dniu 21 maja 2017r. w godz. od 8.00 do 21.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu w ciągu drogi gminnej - Rynek  w Żaganiu (droga i parking po prawej stronie ul. Rynek wjeżdżając od II Armii WP) na czas organizacji imprezy plenerowej pn. ”III Powiatowy Folk Festiwal”.
Zwracamy się do mieszkańców parkujących pojazdy w tej części parkingu z prośbą o opuszczenie miejsca parkingowego do godz. 8.00 w niedzielę 21 maja 2017r. Lewy pas parkingu będzie udostępniony dla parkowania.
Za utrudnienia w ruchu drogowym bardzo przepraszamy wszystkich mieszkańców Żagania licząc na Państwa wyrozumiałość.
 
Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w III Powiatowym Folk Festiwalu w dniu 21 maja 2017r. w godz.13.00-19.00. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji. 
Henryk Janowicz
Starosta Żagański
 
czytaj dalej ›

Z cyklu: ,,Wędrujemy po Powiecie Żagańskim'' Krzywczyce – starożytne obozowisko myśliwskie?

Ilustracja do informacji: Z cyklu: ,,Wędrujemy po Powiecie Żagańskim'' Krzywczyce – starożytne obozowisko myśliwskie?
Krzywczyce leżą w gminie Niegosławice, wciśnięte w pas północnej rubieży Borów Dolnośląskich (Natura 2000). W pobliżu miejscowości przepływa rzeka Szprotawa (obszar chronionego krajobrazu). Tutejsze osadnictwo skupiło się na swoistej wyspie w otoczeniu bagien i mokradeł Szprotawy z okresu sprzed regulacji rzeki. Do wsi dojedziemy drogą powiatową nr 1058F, która ma tutaj swoje zakończenie.
czytaj dalej ›

Miliony na szkolnictwo zawodowe w powiecie żagańskim

Ilustracja do informacji: Miliony na szkolnictwo zawodowe w powiecie żagańskim
Pod znakiem zakupów i szkoleń mijają kolejne miesiące projektu prowadzonego przez Powiat Żagański pn. „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Powiecie Żagańskim”. W maju br. uczniowie z Technikum Handlowego oraz Logistycznego przy ZSP w Żaganiu szkolili się z zakresu prawa celnego oraz negocjacji zakupowych i zarządzania dostawą. Zespół Szkól Technicznych i Licealnych z Żagania wzbogacił się o nowoczesny sprzęt m.in. do pracowni układów elektronicznych, którego łączna wartość to 75 tys. zł! Sprzęt posłuży uczniom do praktycznej nauki zawodu i zastąpi starsze wyeksploatowane modele.
 
czytaj dalej ›

Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych w powiecie żagańskim 2017

Ilustracja do informacji: Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych w powiecie żagańskim 2017
Jak co roku Starosta Żagański Henryk Janowicz zaprosił pielęgniarki i położne z powiatu żagańskiego na powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. Uroczystość odbyła się 10 maja br. w restauracji Piastowska w Żaganiu. Jak ważna jest to dla nas uroczystość, świadczy obecność przedstawicieli samorządu województwa lubuskiego oraz Zarządu Powiatu Żagańskiego. W uroczystości uczestniczył też przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego pan Mirosław Gąsik.
czytaj dalej ›

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz współwłaściciela nieruchomości

Ilustracja do informacji: Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz współwłaściciela nieruchomości
Jednostka ewidencyjna 081002_1 Żagań, obręb 0002, udział 1/12 w nieruchomości gruntowej niezabudowanej oznaczonej ewidencyjnie działką nr 151/27 o pow. 0,1060 ha. Działka o konfiguracji płaskiej, kształtem zbliżona do prostokąta, pełni funkcję drogi zapewniającej dostęp przez drogę wewnętrzną do drogi publicznej użytkownikom działem nr 151/20 i 151/26. Nieruchomość znajduje się na terenie, dla którego zgodnie z zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, teren oznaczono symbolem 1UPS o funkcji usługowo-przemysłowo-składowej, częściowo zabudowany.
czytaj dalej ›

Dofinansowanie projektów wspierających osoby bez pracy

Ilustracja do informacji: Dofinansowanie projektów wspierających osoby bez pracy
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zachęca do wzięcia udziału w konkursie na dofinansowanie projektów wspierających osoby bez pracy. 31 marca br. został ogłoszony nabór wniosków o dofinansowanie projektów w Regionalnym Programie Operacyjnym – Lubuskie2020.
 
 
czytaj dalej ›

„Majątek seniora. Rozporządzanie majątkiem za życia czy na wypadek śmierci.”

Ilustracja do informacji: „Majątek seniora. Rozporządzanie majątkiem za życia czy na wypadek śmierci.”
„Majątek seniora. Rozporządzanie majątkiem za życia czy na wypadek śmierci.” ? - jeżeli jest to temat, który Cię interesuje - przyjdź na otwarte spotkanie edukacyjne z prawnikiem, które w ramach współpracy z Powiatem Żagańskim organizuje Stowarzyszenie CIVIS SUM. Spotkanie odbędzie się 12 maja 2017r. od godz.: 15:00 w siedzibie Uniwersytetu III Wieku w Szprotawie. Na spotkaniu po omówieniu poszczególnych zagadnień prawnych będzie czas na zadawanie pytań i otwartą dyskusję.
Serdecznie zapraszamy!
 
grafika źródło: http://edukacja-prawna.info.pl
czytaj dalej ›

Powiatowy Folk Festiwal po raz trzeci!

Ilustracja do informacji: Powiatowy Folk Festiwal po raz trzeci!
III edycja Powiatowego Folk Festiwalu zorganizowana zostanie 21 maja 2017 r. na rynku w Żaganiu, na którą zaprasza Starosta Żagański Henryk Janowicz. Głównym założeniem Folk Festiwalu jest propagowanie dziedzictwa kulturowego wsi i miasteczek  wchodzących w skład powiatu żagańskiego oraz promocja kultury ludowej wśród mieszkańców miast. W programie występy grup śpiewaczych i zespołów z powiatu żagańskiego propagujących folklor lokalny przez śpiew i taniec.
Więcej informacji wkrótce.
Poniżej formularz zgłoszeniowy dla zespołów chcących wystąpić w festiwalu.
czytaj dalej ›

IV edycja żagańskich targów pracy i edukacji

Ilustracja do informacji: IV edycja żagańskich targów pracy i edukacji
W dniu 24 kwietnia 2017 odbyły się Żagańskie Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Żaganiu pod patronatem Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Zielonej Górze. Współorganizatorem imprezy był Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Targi skierowane były do osób poszukujących pracy, bezrobotnych i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
czytaj dalej ›

Nabór kandydatów na wolne stanowisko - główny księgowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Nabór kandydatów na wolne stanowisko - główny księgowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Żaganiu ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko - GŁÓWNY KSIĘGOWY w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu, ul. X-Lecia PL 19-21 w wymiarze całego etatu na podstawie umowy o pracę.
Wymagania niezbędne:
 
czytaj dalej ›
1 ... 3 4 5 6 7 ... 42
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa