Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Mikołajkowa wycieczka uczniów z "59"

Ilustracja do informacji: Mikołajkowa wycieczka uczniów z "59"
7 grudnia 2017 roku "grzeczne dzieci" z ZSP w Żaganiu odwiedziły magiczny Wrocław. Różnorodność i bajkowość stolicy Dolnego Śląska uchwyciliśmy w obiektywie aparatu. Pierwszym punktem planu było kino. A tam każdy znalazł coś dla siebie. Kolejnym punktem był  Rynek. Niepowtarzalny klimat stworzyły iluminacje. Podkreślały szczególną urokliwość miasta o zmierzchu. Oczarowały nas pięknem i wyjątkowym charakterem. Bożonarodzeniowy Jarmark to dla każdego coś dobrego. Wśród pachnących lasem choinek, roznosił się aromat czekoladowych pierników, francuskich naleśników, węgierskich langoszy i hiszpańskich churros.
Kolorowo, nastrojowo, świątecznie!
Pełni wrażeń i w dobrych humorach wracaliśmy do Żagania.
czytaj dalej ›

Obwodnica Szprotawki

Ilustracja do informacji: Obwodnica Szprotawki
Jak podał w dniu 7.12.2017 portal Rynek Infrastruktury, są oferty na rozbudowę drogi krajowej nr 12, przebiegającej m.in. przez powiat żagański. Najtańszą ofertę przedłożyła firma Strabag Infrastruktura Południe na kwotę 31,3 mln zł. Rozbudowa obejmie odcinek o długości niespełna 9 km wraz z obwodnicą wsi Szprotawka w gminie Szprotawa. Wybudowana zostanie również ścieżka rowerowa o długości ok. 2 km oraz most na Kamiennym Potoku.
czytaj dalej ›

Poznajmy dzieje budynku sióstr Magdalenek - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Poznajmy dzieje budynku sióstr Magdalenek - informacja na stronie Partnera Projektu
700 lat minęło od powstania budynku klasztoru sióstr Magdalenek w Szprotawie. Jak wyglądały jego dzieje? O tym mówią przeprowadzone badania architektoniczne.
 
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Kursy zawodowe w ZSP w Żaganiu (59)

Ilustracja do informacji: Kursy zawodowe w ZSP w Żaganiu (59)
W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” uczennice klasy 4 Technikum Hotelarskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu zgłębiły tajniki sztuki barmańskiej uczestnicząc w kursie barmańskim I stopnia, a uczennice klasy 2 Technikum Obsługi Turystycznej uczestniczyły w „Profesjonalnym kursie kelnerskim I i II stopnia”
 
 
czytaj dalej ›

Sukcesy uczniów szkół ponadgimnazjalnych w trwającej Powiatowej Licealiadzie Młodzieży!

II miejsce w województwie lubuskim

Ilustracja do informacji: Sukcesy uczniów szkół ponadgimnazjalnych w trwającej Powiatowej Licealiadzie Młodzieży!
8 grudnia 2017 roku w Babimoście odbyły się Finały Wojewódzkie w badmintonie dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha reprezentowały: Patrycja Zajdel, Oliwia Rudek oraz Laura Szczepaniak. Dziewczęta nieznacznie uległy rywalkom i zajęły drugie miejsce w województwie lubuskim.
 
Serdecznie gratulujemy!
 
czytaj dalej ›

Stypendia dla najzdolniejszych przyznane

Ilustracja do informacji: Stypendia dla najzdolniejszych przyznane
W dniu 6 grudnia 2017r. odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych i sportowych Zarządu Powiatu Żagańskiego uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żagańskiego.
czytaj dalej ›

Powiat Żagański wyróżniony!

Ilustracja do informacji: Powiat Żagański wyróżniony!
To już 10 lat, od kiedy został wdrożony w województwie lubuskim, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. 7 grudnia w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się oficjalna gala podsumowująca działalność PROW.
czytaj dalej ›

Mikołajki w domu dziecka

Ilustracja do informacji: Mikołajki w domu dziecka
Jak co roku Powiat Żagański przygotował mikołajkowe paczki dla podopiecznych Powiatowego Domu Dziecka w Szprotawie. W Mikołaja wcielił się Starosta Żagański Henryk Janowicz który wyręczył każdemu wychowankowi paczkę z upominkami. Mikołajkowe prezenty dla podopiecznych naszego powiatowego domu dziecka stały się już tradycją, która na stałe zagościła w kalendarium powiatu.
czytaj dalej ›

Trwa rekrutacja na misję gospodarczą do Hanoweru połączoną z udziałem w Hannover Messe 2018 (Niemcy) w dniach 22-28 kwietnia 2018 r.

Ilustracja do informacji: Trwa rekrutacja na misję gospodarczą do Hanoweru połączoną z udziałem w Hannover Messe 2018 (Niemcy) w dniach 22-28 kwietnia 2018 r.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020 przedłuża rekrutację uczestników misji gospodarczej do Hanoweru (Niemcy) w dniach 22-28 kwietnia 2018 r. Misja organizowana jest w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych” 
Termin rekrutacji: do 22 grudnia 2017 r. 
czytaj dalej ›

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych – Zielona Góra, 13.12.2017 r.

Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych – Zielona Góra, 13.12.2017 r.
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, we współpracy z Departamentem Infrastruktury Społecznej, zaprasza na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych, które odbędzie się 13 grudnia 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze.
 
O spotkaniu
 
 
czytaj dalej ›
1 ... 3 4 5 6 7 ... 31
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa