Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Festyn Strażacki

Ilustracja do informacji: Festyn Strażacki
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu zaprasza na Festyn z okazji 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej oraz Dnia Dziecka, który odbędzie się 20 czerwca 2017, w godz. 10:00 - 13:00 w parku przy Pałacu Książęcym w Żaganiu. w programie m.in. gry i zabawy dla dzieci, pokazy sprawności strażaków, nauka udzielania pierwszej pomocy, konkurs plastyczny, pływanie łodzią strażacką, przejażdżki quadem, zamki dmuchane, strażacka grochówka i wiele innych.
czytaj dalej ›

Rowerowy Powiat

Ilustracja do informacji: Rowerowy Powiat
Z wielką radością Starosta Żagański Henryk Janowicz otworzył nowo wybudowany ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy Małomicami a Szprotawą. To ważna inwestycja dla mieszkańców obu miast, odcinek stanowi bowiem bezpośrednie połączenie Małomic ze Szprotawą. Do tej pory mieszkańcy, ale również turyści, aby pokonać drogę na rowerze z jednego miasta do drugiego musieli poruszać się po bardzo ruchliwej jezdni.
 
czytaj dalej ›

Kolejny rocznik klas wojskowych z „59” przyjął tradycje 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii

Ilustracja do informacji: Kolejny rocznik klas wojskowych z „59” przyjął tradycje 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii
W listopadzie 2011 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego  o profilu wojskowym przy Zespole Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu o profilu wojskowym przejęli tradycje 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, z rąk ostatniego żyjącego w Polsce żołnierza tej jednostki – prof. Wojciecha Narębskiego.
13.06. 2017 r. kolejny rocznik klas wojskowych z ZSP w Żaganiu (59) otrzymał prawo noszenia emblematów z logiem 22 KZA (wizerunkiem niedźwiedzia niosącego pocisk w łapach). Uczniowie klas liceum ogólnokształcącego i technikum logistycznego o profilu wojskowym uroczyście ślubowali nosić z godnością i honorem symbole 22 Kompani Zaopatrywania Artylerii. 
 
 
czytaj dalej ›

III Wewnątrzszkolny Przegląd Musztry Klas Mundurowych w „59”

Ilustracja do informacji: III Wewnątrzszkolny Przegląd Musztry Klas Mundurowych w „59”
W dniu 07 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu odbył się III Wewnątrzszkolny Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Jak co roku, uczniowie rywalizowali w zakresie programu obowiązkowego i dowolnego.
czytaj dalej ›

lll rodzinne zawody kajakowe

Ilustracja do informacji: lll rodzinne zawody kajakowe
W najbliższą sobotę tj. 10 czerwca 2017 r., o godzinie 10 w Paku Jordanowski w Szprotawie odbędą się III Rodzinne Zawody Kajakowe, które zostały objęte Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Żagańskiego Pana Henryka Janowicza.
czytaj dalej ›

Kolejna inwestycja drogowa w trakcie realizacji!

Ilustracja do informacji: Kolejna inwestycja drogowa w trakcie realizacji!
Do września 2017 r. potrwają prace przy przebudowie drogi powiatowej 1065F w Bukowinie Bobrzańskiej. Odcinek ze względu na bezpośrednie połączenie z kilkoma drogami publicznymi w tym z drogą krajową nr 12 ma bardzo duże znaczenie w spójnej sieci dróg publicznych.
czytaj dalej ›

Lubuski turniej piłki nożnej

Ilustracja do informacji: Lubuski turniej piłki nożnej
31 maja 2017r. odbył się XVII Lubuski Turniej Piłki Nożnej w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.
To już piąta edycja imprezy, która gościła w Szprotawie. Również po raz piąty organizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. J. Brzechwy w Szprotawie. W zawodach wzięło udział 11 drużyn- w sumie 77 zawodników  z województwa lubuskiego. Rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych oraz popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie to główne cele tej imprezy. „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”– te słowa przysięgi stały się mottem przewodnim zawodów. Zagrzewały uczestników do walki, a walczyli bardzo dzielnie. Nie szczędzili potu i łez. I wszyscy spisali się na medal.
 
czytaj dalej ›

Dziś uroczyste wręczenie nagród w konkursie ,,Żyj smacznie i zdrowo” w Małomicach - gratulujemy!

Ilustracja do informacji: Dziś uroczyste wręczenie nagród w konkursie ,,Żyj smacznie i zdrowo” w Małomicach - gratulujemy!
7. edycja programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY dobiegła końca! Spośród niemal 300 prac konkursowych jury wybrało 5 najlepszych szkół, do których powędruje nagroda I stopnia. Już dziś, tj. 6 czerwca swoje trofeum odbierze Gimnazjum im. Jana Pawła II w Małomicach.
 
Małomice na podium
 
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Małomicach (województwo lubuskie) jako jedna z 5 szkół w całej Polsce zostało laureatem nagrody I stopnia w konkursie ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Do placówki trafi kącik wypoczynkowy o wartości 15 000 zł, w skład którego wchodzą pufy, stół do gry w piłkarzyki, gry planszowe, dywany oraz stoliki. Ponadto, opiekun zwycięskiego zespołu otrzyma laptopa, a członkowie zespołu koszulki z logo programu zaprojektowane przez Sheo. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się już 6 czerwca w Gimnazjum w Małomicach. Z tej okazji szkołę odwiedzi ambasador akcji, znany youtuber Sheo!
 
czytaj dalej ›

Bądź EKO z Powiatem Żagańskim!

Ilustracja do informacji: Bądź EKO z Powiatem Żagańskim!
W 03 czerwca  odbył się  Eko – Festyn Powiatu Żagańskiego, przy Zespole Szkół w Tomaszowie.
Celem głównym realizowanego przedsięwzięcia było popularyzowanie wśród mieszkańców Powiatu Żagańskiego ekologicznych zasad postępowania z odpadami komunalnymi i dbania o środowisko naturalne.
czytaj dalej ›

I Mistrzostwa Street Workout za nami!

Ilustracja do informacji: I Mistrzostwa Street Workout za nami!
Prawie 40-stu zawodników z całej Polski, setki podciągnięć, tysiące pompek, to bilans I Mistrzostw Powiatu Żagańskiego w street workout. To pierwsza takie zawody w regionie w cieszącej się coraz większą popularnością dyscyplinie.
czytaj dalej ›
1 ... 3 4 5 6 7 ... 46
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa