Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

XXIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: XXIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego
XXIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 17 lutego 2017 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
czytaj dalej ›

Mistrzostwa Powiatu Street Workout

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Powiatu Street Workout
Do Mistrzostw Powiatu Street Workout jeszcze pięć miesięcy a my już mamy około 30 zgłoszeń! Na chwilę obecną najmłodszy uczestnikiem mistrzostw jest Jakub 6 lat, reprezentujący Oyama Karate i Thai Kick Boxing WKS „Sobieski” Żagań.
czytaj dalej ›

Szprotawa czeka na wykonawcę Magdalenek - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Szprotawa czeka na wykonawcę Magdalenek - informacja na stronie Partnera Projektu
Burmistrz Szprotawy zaprasza wykonawców do składania ofert na przebudowę z rozbudową dawnego budynku klasztoru Magdalenek w Szprotawie, w którym powstanie Centrum Aktywności Społecznej. Czas na składanie ofert mija 28.02.2017r.
 
 
 
 
 
Na początku lutego br. Gmina Szprotawa ogłosiła postępowanie przetargowe na realizację zadania pn. „Przebudowa z rozbudową dawnego budynku Klasztoru Magdalenek, przy ul. Plac Kościelny 2 w Szprotawie na Centrum Aktywności Społecznej”.
 
czytaj dalej ›

Szprotawę z Małomicami połączyła powiatowa ścieżka

Ilustracja do informacji: Szprotawę z Małomicami połączyła powiatowa ścieżka
W grudniu ub. r. Powiat Żagański oddał do użytku kolejną ważną inwestycję infrastrukturalną, tj. ciąg pieszo-rowerowy łączący miasta Szprotawę i Małomice. Jego uroczyste otwarcie co prawda dopiero nastąpi, lecz uczestnicy ruchu już w pełni korzystają z ponad 2 km wygodnej szerokiej na 2,5 m ścieżki rowerowej z dopuszczeniem dla ruchu pieszego
czytaj dalej ›

Nabór na stanowisko urzędnicze - Głównego Księgowego w SOSW w Szprotawie

Ilustracja do informacji: Nabór na stanowisko urzędnicze - Głównego Księgowego w SOSW w Szprotawie
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szprotawie ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze - Głównego Księgowego w pełnym wymiarze czasu pracy. Wymagania niezbędne:
czytaj dalej ›

Konkursy ofert na wybór realizatorów zadań publicznych

11 lutego obchodzony był Światowy Dzień Chorego

Ilustracja do informacji: 11 lutego obchodzony był Światowy Dzień Chorego
Z przedstawionej przez Lubuski Ośrodek Badań Regionalnych, działający przy Urzędzie Statystycznym w Zielonej Górze, infografiki wynika, że w 2015 roku w województwie lubuskim działało 551 przychodni, udzielono ponad 7,5 miliona porad. Na terenie województwa działało 26 szpitali, w nich 4,4 tysiąca łóżek. O zdrowie mieszkańców województwa dbało 2 tysiące lekarzy, 600 lekarzy dentystów, 4,8 tysiąca pielęgniarek.
 
źródło: http://zielonagora.stat.gov.pl/
czytaj dalej ›

Szlakiem średniowiecznych krzyży pokutnych

Ilustracja do informacji: Szlakiem średniowiecznych krzyży pokutnych
Krzyże pokutne, zwane też krzyżami pojednania, to zabytki średniowiecznego prawa. Do jego wystawienia w miejscu występku zobowiązany był sprawca zbrodni.
Morderca miał również pokryć koszty pogrzebu i przewodu sądowego, a także łożyć na utrzymanie rodziny zabitego. Do tego musiał zakupić świece dla kościoła. W dalszej kolejności powinien odbyć pieszą pielgrzymkę do świętego miejsca. A samo wystawienie krzyża stanowiło ostatni akt pokuty. Stawiano go ku przestrodze potomnych oraz by skłaniać przechodniów do modlitwy. Na krzyżach z XV-XVI w. można dostrzec ryty narzędzi, przy pomocy których dokonano zabójstwa, np. noży, mieczy, toporów, włóczni.
 
 
czytaj dalej ›

Do właścicieli zabytków - Informacja o pozwoleniach na usunięcie drzew i krzewów rosnących na nieruchomościach wpisanych do rejestru zabytków

Ilustracja do informacji: Do właścicieli zabytków - Informacja o pozwoleniach na usunięcie drzew i krzewów rosnących na nieruchomościach wpisanych do rejestru zabytków
W związku z wejściem w życie z dniem 01.01.2017r. ustawy z dnia 16.12.2016r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach, a także stanowiskiem Generalnego Konserwatora Zabytków, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje, że przepisy ww. ustawy nie zwalniają osób fizycznych z obowiązku uzyskania pozwolenia właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków na dokonanie zmiany przy zabytku polegającej na usunięcia drzewa lub krzewu z terenu nieruchomości, będących wpisanymi do rejestru zabytków cmentarzami, parkami, ogrodami i innymi formami zaprojektowanej zieleni. 
 
czytaj dalej ›

IX edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Ilustracja do informacji: IX edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. 
Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
W RAMACH KONKURSU KAPITUŁA OCENI PRACE W DWÓCH KATEGORIACH:
 1. Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;
 2. Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.
 
czytaj dalej ›
1 ... 3 4 5 6 7 ... 39
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa