Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Życzenia Wielkanocne w Czarnej Dywizji

Ilustracja do informacji: Życzenia Wielkanocne w Czarnej Dywizji
W środę, 17 kwietnia br., w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyło się spotkanie żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej Czarnej Dywizji z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Na zaproszenie gen. dyw. Stanisława Czosnka, w spotkaniu udział wziął starosta Henryk Janowicz. 

 
 
czytaj dalej ›

Spotkanie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. osób niepełnosprawnych

Ilustracja do informacji: Spotkanie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. osób niepełnosprawnych
10 kwietnia 2019 roku na terenie  warsztatu terapii zajęciowej w Wiechlicach odbyło się wyjazdowe posiedzenie  Wojewódzkiej Społecznej Rady d/s Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie rozpoczęło się wystawą, połączoną ze sprzedażą prac wykonanych przez uczestników naszego warsztatu. 
 
czytaj dalej ›

IV Sprzątanie Parku Huta w Iławie

Ilustracja do informacji: IV Sprzątanie Parku Huta w Iławie
Mieszkańcy Szprotawy i okolic po raz czwarty wzięli udział w akcji zbierania śmieci w zabytkowym Parku Huta w Szprotawie. To lokalny wkład w przypadające na kwiecień Święto Ziemi. Do sprzątania przystąpiło kilkadziesiąt osób z wielu miejscowych organizacji. Jak zwykle uczestnicy udzielali się z wielkim entuzjazmem. Znaleziono nawet niemieckie monety. Padł kolejny rekord zebranych worków. W akcję włączyło się również Starostwo Powiatowe w Żaganiu. 
czytaj dalej ›

Utalentowani Mechatronicy z ZSTiL

Ilustracja do informacji: Utalentowani Mechatronicy z ZSTiL
Determinacja, pracowitość i pasje techniczne pozwoliły Jackowi, Kacprowi, Bartkowi i Danielowi reprezentować Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu na olimpiadach i konkursach technicznych, w których byli bezkonkurencyjni.
czytaj dalej ›

Strzelcy z ZSP w Żaganiu najlepsi w powiecie

Ilustracja do informacji: Strzelcy z ZSP w Żaganiu najlepsi w powiecie

5 kwietnia na strzelnicy Liceum Ogólnokształcącego im. S. Banacha w Żaganiu odbył się V Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Żagańskiego. W zawodach udział wzięło 16 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu żagańskiego.

 
 
czytaj dalej ›

Międzynarodowy Dzień Teatru

Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Teatru
Z okazji  Międzynarodowego  Dnia Teatru,  w środę 27 marca w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbyła się wyjątkowa lekcja języka polskiego. Pojawiła się na niej wicestarosta Anna Michalczuk, która wspólnie z uczniami szkoły świętowała ten dzień. Pani Anna Michalczuk wcieliła się w Doryny z komedii  Moliera „Świętoszek”, a uczniowie w pozostałe role. Była to niezwykła przygoda. 

Wojewódzki Konkurs o tytuł Najlepszego Ślusarza

Ilustracja do informacji: Wojewódzki Konkurs o tytuł Najlepszego Ślusarza

3 kwietnia 2019r. odbyła się kolejna już XXI edycja Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Konkurs jest organizowany pod Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze. Jak co roku do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół z woj. lubuskiego o kształcący się w zawodach o profilu mechanicznym.

 
 
czytaj dalej ›

Uczcili pamięć ofiar

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć ofiar
W środę, 10 kwietnia 2019 roku dokładnie o godzinie 8.41, w godzinę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem żołnierze 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej uczcili pamięć ofiar tamtych wydarzeń. W uroczystości udział wzięli lokalni samorządowcy, w tym także starosta żagański Henryk Janowicz. 
czytaj dalej ›

Rusza budowa parkingu przy Szpitalu

Ilustracja do informacji: Rusza budowa parkingu przy Szpitalu
W środę, 10 kwietnia starosta Henryk Janowicz przekazał firmie WILEBUD plac przy żagańskim szpitalu pod budowę parkingu. - Teren jest nieużytkowany, a problem z parkowaniem pacjenci mają od zawsze, dlatego podjęliśmy decyzję o wybudowaniu parkingu - mówi starosta Henryk Janowicz.  
czytaj dalej ›

Mistrzostwa w unihokeju "Sprawni razem"

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa w unihokeju "Sprawni razem"
3 kwietnia na hali sportowej Arena odbyła się inauguracja XI Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Unihokeju “Sprawni razem”. Organizatorami mistrzostw jest Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Żaganiu oraz Żagańskie Stowarzyszenie "Uśmiech dziecka". Na zaproszenie odpowiedziały najlepsze drużyny unihokejowe reprezentujące placówki szkolnictwa specjalnego z województwa. Mistrzostwa otworzyła wicestaorsta Anna Michalczuk. 
czytaj dalej ›
1 ... 4 5 6 7 8 ... 51
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa