Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Konsultacje projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu żagańskiego w roku 2020.

Ilustracja do informacji: Konsultacje projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu żagańskiego w roku 2020.
Zapraszamy do konsultacji projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu żagańskiego w roku 2020.
 1. Termin rozpoczęcia konsultacji: 5 grudnia 2019 r.
 2. Termin zakończenia: 10 grudnia 2019 r.
 3. Forma konsultacji: zgłaszanie uwag i opinii na piśmie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres promocja~@~powiatzaganski~.~pl przy użyciu formularza będącego załącznikiem do Uchwały nr 135.2019 Zarządu Powiatu Żagańskiego z dnia 27 listopada 2019 r.
 4. Komórką odpowiedzialną za przeprowadzanie konsultacji projektu uchwały, o którym mowa w § 1 jest Referat Obsługi, Administracji, Polityki Społecznej i Rozwoju. 
 5. Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji wraz z projektem Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego zostanie zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym w Żaganiu ul. Dworcowa 39.
 
czytaj dalej ›

Stypendia dla najlepszych uczniów

Ilustracja do informacji: Stypendia dla najlepszych uczniów
We wtorek, 26 listopada br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Zarządu Powiatu Żagańskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu żagańskiego, za wybite osiągnięcia w zakresie nauki, kultury i sportu.
czytaj dalej ›

Kolejne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Ilustracja do informacji: Kolejne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego
W dniu 25 listopada 2019 r., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które poświęcone było zwalczaniu ASF (Afrykańskiego Pomoru Świń), w związku z potwierdzonymi przypadkami choroby na terenie województwa lubuskiego.
 
czytaj dalej ›

ASF ważne informacje!

Ilustracja do informacji: ASF ważne informacje!
W związku z wprowadzeniem (decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2019/1952 z dnia 25 listopada 2019 r.), w części powiatu żagańskiego, obszaru ochronnego z uwagi na wystąpienie w województwie lubuskim Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) u dzików, przedstawimy informacje ważne dla hodowców zwierząt gospodarskich oraz mieszkańców. Prosimy o zapoznanie się z przedstawionym materiałem.
 
Aktualna mapa Polski obszarów objętych restrykcjami w związku z wystąpieniem ASF
 
czytaj dalej ›

Konkurs „Europa z naszej ulicy”

Ilustracja do informacji: Konkurs „Europa z naszej ulicy”
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych do poszukiwania, w jaki sposób ich otoczenie łączy się z europejską tradycją i wartościami. Niniejszy konkurs polega na wykonaniu projektu, którego forma jest dowolna i zależy wyłącznie od kreatywności uczestników – może to być reportaż, projekt edukacyjny, film.

Główną nagrodą jest kilkudniowy wyjazd do Brukseli – poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego.
Zgłoszenia można nadsyłać do 13 grudnia 2019r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie pcyf.org.pl
czytaj dalej ›

Droga do Dzietrzychowic gotowa!

Ilustracja do informacji: Droga do Dzietrzychowic gotowa!
Zakończyła się przebudowa drogi 1071F - od ul. Żółkiewskiego w Żaganiu do skrzyżowania w Dzietrzychowicach (Gm. Żagań). Była to jedna z największych inwestycji w tegoroczonym budżecie powiatu żagańskiego. Zadanie współfinansowane jest również przez miasto Żagań oraz gminę Brzeźnica. W poniedziałek, 25 listopada br., starosta Henryk Janowicz dokonał technicznego odbioru inwestycji. 
 
 
 
czytaj dalej ›

Rozmowy o oświacie

Ilustracja do informacji: Rozmowy o oświacie
W piątek, 22 listopada br., w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół podległych urzędowi. Starosta Henryk Janowicz oraz wicestarosta Anna Michalczuk rozmawiali z gospodarzami placówek oświatowych o akualnej sytuacji w szkołach. Gościem spotkania był ppor. Piotr Hamera, Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Krzywańcu. 
czytaj dalej ›

Wykaz nieruchomości do oddania w dzierżawę na rzecz dotychczasowego dzierżawcy

Ilustracja do informacji: Wykaz nieruchomości do oddania w dzierżawę na rzecz dotychczasowego dzierżawcy
WYKAZ NIERUCHOMOŚCI DO ODDANIA W DZIERŻAWĘ NA RZECZ DOTYCHCZASOWEGO DZIERŻAWCY tj. 105 KRESOWEGO SZPITALA WOJSKOWEGO Z PRZYCHODNIĄ SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ Z SIEDZIBĄ W ŻARACH PRZY UL. DOMAŃSKIEGO 2, Z PRZEZNACZENIEM NA ŚWIADCZENIE USŁUG ZDROWOTNYCH 
NA OKRES OD DNIA 01.01.2020 R. DO DNIA 31.12.2024 R:
czytaj dalej ›

Bezpieczny przedszkolak - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Bezpieczny przedszkolak - informacja na stronie Partnera Projektu
„Bezpieczny przedszkolak” – pod takim hasłem odbyły się w ubiegłym tygodniu spotkania edukacyjno-profilaktyczne dla dzieci z Zespołu Przedszkolnego w Szprotawie. Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele Komisariatu Policji ze Szprotawy.
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Dzień Pracownika Socjalnego. Życzenia od starosty

Ilustracja do informacji: Dzień Pracownika Socjalnego. Życzenia od starosty
21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji starosta Henryk Janowicz spotkał się z pracownikami jednostek podległych Starostwu Powiatowemu i złożył na ich ręce podziękowania za pracę na rzecz mieszkańców powiatu żagańskiego. 
czytaj dalej ›
1 ... 4 5 6 7 8 ... 31
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa