Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej.

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej.
 
 1. Starosta Żagański zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. 2018 r. poz. 450.) do zgłaszania przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust.3 ustawy na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych powiatu żagańskiego w 2018 roku w zakresie promocji i ochrony zdrowia.
czytaj dalej ›

Otwarty konkurs ofert

Ilustracja do informacji: Otwarty konkurs ofert
Załącznik
 
 
OGŁOSZENIE OTWARTEGO KONKURSU OFERT
 
Zarząd Powiatu Żagańskiego
 
na podstawie art. 11 ust. 2 i art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r., poz. 450.) oraz  art. 6 ust.1 pkt 1 Uchwały Nr XXIX.8.2017 Rady Powiatu Żagańskiego z dnia 12 grudnia 2017 r. w sprawie przyjęcia programu współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018 (Dz. Urz. Woj. Lub. z 2017, poz.2718)
 
ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Żagańskiego
w roku 2018 w zakresie ochrony i promocji zdrowia.
 
 1. RODZAJ ZADANIA
 1. Konkurs ofert ma na celu wyłonienie ofert i zlecenie podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego realizacji zadań publicznych Powiatu Żagańskiego
  w zakresie ochrony i promocji zdrowia polegających na:
prowadzeniu działań na rzecz promocji zdrowia powodujących zwiększenie świadomości i odpowiedzialności mieszkańców Powiatu Żagańskiego za własne zdrowie, prowadzeniu działań na rzecz zapobiegania i wczesnego wykrywania chorób cywilizacyjnych oraz promowaniu pierwszej pomocy przedmedycznej poprzez organizację wydarzeń lokalnych dla mieszkańców powiatu żagańskiego.
 1. Realizacja zadania nastąpi w trybie powierzenia wykonania zadania publicznego w rozumieniu art.5 ust.4 pkt 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie  (t.j. Dz. U. 2018 r., poz. 450) wraz z udzieleniem dotacji na sfinansowanie jego realizacji.
 1. WYSOKOŚĆ ŚRODKÓW PUBLICZNYCH PRZEZNACZONYCH NA REALIZACJĘ ZADAŃ
Zarząd Powiatu Żagańskiego przeznacza na realizację zadania środki finansowe w wysokości 10.000 zł. (dziesięć tysięcy złotych).
 1. ZASADY PRZYZNAWANIA DOTACJI
czytaj dalej ›

Regulamin Konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Ilustracja do informacji: Regulamin Konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy
Regulamin Konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, Powiatowego  Święta Plonów,  Tomaszowo 1 września 2018 r.
czytaj dalej ›

„Agroturystyka potencjałem dla obszarów wiejskich Powiatu Żagańskiego”

Ilustracja do informacji: „Agroturystyka potencjałem dla obszarów wiejskich Powiatu Żagańskiego”
W dniach 18 – 19 czerwca br. obył się wyjazd studyjny w ramach realizacji operacji „Agroturystyka potencjałem dla obszarów wiejskich Powiatu Żagańskiego”  dofinansowanej  z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
 
 
czytaj dalej ›

Święto 11. Batalionu Dowodzenia

Ilustracja do informacji: Święto 11. Batalionu Dowodzenia
21 czerwca 2018 r. na zaproszenie Dowódcy 11. Batalionu Dowodzenia ppłk. Dariusza Lesiuka Starosta Żagański Henryk Janowicz uczestniczył w obchodach święta 11. Batalionu Dowodzenia w 73 rocznicę jego powstania. W Szprotawie zostały złożone wiązanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym dorobek pokoleń żołnierzy 11 Batalionu Dowodzenia.
 
czytaj dalej ›

Fajna Ferajna na Festiwalu Folkloru w Niemczech.

Ilustracja do informacji: Fajna Ferajna na Festiwalu Folkloru w Niemczech.
Nadal kontynuowana jest współpraca powiatu Oberspreewald Lausitz z powiatem żagańskim. Co roku urząd w Senftenbergu wysyła zaproszenie do udziału zespołu ludowego z naszego powiatu w Międzynarodowym Festiwalu “Folklorelawine’'. W tegorocznej 18 edycji, po raz drugi weźmie udział zespół „Fajna Ferajna”. Zespół w 2016 roku obchodził swoje 15-lecie działalności i zyskał, na przełomie tych kilkunastu lat, wielu sympatyków w kraju i za granicą. Grupa pochodzi z Wiechlic i przygodę z muzyką folkową rozpoczęła od polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej. Zespół reprezentował kraj na Polsko-Niemieckich Targach Młodzieży JUNG LIVE we Frankfurcie nad Odrą a także brał udział w obchodach 60 rocznicy akcji „Wisła” w Kijowie. O wyjątkowości tej grupy świadczy ich muzyka oraz stylizacja sceniczna. 
Międzynarodowy Festiwal “Folklorelawine” odbędzie się w dniach 29.06.2018r. -1 lipca 2018r. w 3 miejscowościach powiatu: Lübbenau/Spreewald, Burg (Spreewald) und Altdöbern.
Zapraszamy wszystkich chętnych na wspaniałe folkowe widowisko a zespołowi życzymy powodzenia!
 
czytaj dalej ›

Uczniowie z 59 na I Lubuskim Spotkaniu Klas Wojskowych w Rokitnie

Ilustracja do informacji: Uczniowie z 59 na I Lubuskim Spotkaniu Klas Wojskowych w Rokitnie
12 czerwca grupa uczniów klas wojskowych wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w I Lubuskim Spotkaniu Klas Wojskowych w Rokitnie. W spotkaniu tym uczestniczyli także wojewoda lubuski – Władysław Dajczak, biskup zielonogórsko- gorzowski Tadeusz Lityński, lubuski kurator oświaty- Ewa Rawa i dyrektor departamentu MON Waldemar Zubek.
W spotkaniu uczestniczyło około 300 uczniów z 17 szkół prowadzących klasy wojskowe wraz z opiekunami i dyrektorami szkół. Podczas spotkania odbyła się m.in. uroczysta msza św.  celebrowana przez ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego, zwiedzanie muzeum diecezjalnego, prezentacja sprzętu wojskowego i pokazy musztry.
 
czytaj dalej ›

„Rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej” - informacja na stronie partnera projektu

Ilustracja do informacji: „Rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej” - informacja na stronie partnera projektu
W maju 2018 rozpoczęła się realizacja projektu „Rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej”. 
W ramach tego zadania planuje się wykonanie robót budowlanych i dostawę wyposażenia. Planowane są roboty budowlane w zakresie infrastruktury oświatowej i doposażenie pracowni dydaktycznych.
Projekt rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej zakłada m.in. zmianę układu funkcjonalnego poprzez przeprojektowanie ścian działowych pomieszczeń, dobudowę sal dydaktycznych, pracowni oraz klatki schodowej. Budynek powiększony zostanie o 6 sal dydaktycznych w tym pracowanie: matematyczna, informatyczna –TIK i przyrodnicza.
 
 
czytaj dalej ›

ZSTiL w Żaganiu, na miarę Nowych Technologii!

Ilustracja do informacji: ZSTiL w Żaganiu, na miarę Nowych Technologii!
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, obok laureatów konkursu, w gronie dwóch wyróżnionych szkół w konkursie z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 13 czerwca br. odbyło się podsumowanie konkursu. W uroczystości wziął udział Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN, który pogratulował nagrodzonym i zachęcił do aktywnego wykorzystywania nowych technologii w szkolnej dydaktyce.
czytaj dalej ›

Informator o dostępnych w województwie lubuskim formach wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi

Ilustracja do informacji: Informator o dostępnych w województwie lubuskim formach wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi
Zdrowie psychiczne jest istotnym obszarem zainteresowania Samorządu Województwa Lubuskiego - stanowi jeden z priorytetów Lubuskiej Strategii Ochrony Zdrowia na lata 2014-2020. Rozwój psychiatrii ma znaczący wpływ na poprawę jakości zdrowia i życia mieszkańców regionu dlatego, oddajemy w Państwa ręce trzecią edycję Informatora o dostępnych w województwie lubuskim formach wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi. 
Część zawierająca wykaz jednostek oraz ich dane kontaktowe w podziale na poszczególne powiaty została zweryfikowana i zaktualizowana przez osoby wytypowane przez Starostów danego powiatu.
 
czytaj dalej ›
1 ... 4 5 6 7 8 ... 32
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa