Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Wielkie otwarcie żagańskiej galerii

Ilustracja do informacji: Wielkie otwarcie żagańskiej galerii
W czwartek, tj. 09.03.2017 r. uroczyście otwarto pierwszą żagańską galerię handlową. Na otwarciu obok inwestorów pojawili się również przedstawiciele Powiatu Żagańskiego wraz ze Starostą Żagańskim Henrykiem Janowiczem na czele.
czytaj dalej ›

Zapraszamy do składania ofert

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do składania ofert
Część I, II, III, IV, V – Dostawa sprzętu w ramach realizacji projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 w ramach Osi priorytetowej 8. Nowoczesna edukacja, Działanie 8.4. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego. Poddziałanie 8.1.1. Doskonalenie kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.
czytaj dalej ›

Nieruchomości przeznaczone do oddania w dzierżawę

Ilustracja do informacji: Nieruchomości przeznaczone do oddania w dzierżawę
Wykaz nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa położonych w miejscowości Czyżówek, gm. Iłowa, przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze przetargu ustnego nieograniczonego na okres do 30 września 2019r.
czytaj dalej ›

Nowe kierunki w ,,59''!

Ilustracja do informacji: Nowe kierunki w ,,59''!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu w ramach projektu 8.4.1 „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” w odpowiedzi na zapotrzebowanie lokalnego  rynku pracy zdecydował się uruchomić od września 2017r. nowy kierunek w ramach kształcenia technicznego tj. technikum inżynierii środowiska i melioracji.
czytaj dalej ›

Kongres Sołtysów Powiatu Żaganskiego

Ilustracja do informacji: Kongres Sołtysów Powiatu Żaganskiego
Starosta Henryk Janowicz zaprasza Sołtysów z terenu powiatu żagańskiego na Powiatowe Święto Sołtysów – Kongres Sołtysów, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu, przy ul. Dworcowej 39. Program spotkania przedstawia się następująco:
czytaj dalej ›

Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych

Ilustracja do informacji: Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych
Starosta Żagański Henryk Janowicz i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu zapraszają mieszkańców powiatu żagańskiego na obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych, które odbędą się 30 marca 2017r. w godz. 11.00-13.00 w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu, przy ul. Szprotawskiej 4. Wstęp wolny! W programie:
 
czytaj dalej ›

Pierwszy na olimpiadzie „Euroelektra”

Ilustracja do informacji: Pierwszy na olimpiadzie „Euroelektra”
Jacek Dzieżyc, uczeń drugiej klasy technikum mechatronicznego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu zajął I miejsce w finale okręgowym XIX Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” we Wrocławiu.
czytaj dalej ›

Żołnierze Armii Amerykańskiej odwiedzili uczniów ZSTiL

Ilustracja do informacji: Żołnierze Armii Amerykańskiej odwiedzili uczniów ZSTiL
Uczniowie ZSTiL mieli przyjemność gościć żołnierzy Armii Amerykańskiej. Była to okazja do rozmowy na temat celu pobytu w Żaganiu oraz do wzajemnego poznania się. Na początku spotkania uczniowie przedstawili prezentację w języku angielskim na temat historii i teraźniejszości  szkoły oraz zaprezentowali krótki program artystyczny. Żołnierze Krystin Cargo, Christofer Kell i William Emery przedstawili się opowiadając o sobie.
 
czytaj dalej ›

Komunikat dla hodowców drobiu

Ilustracja do informacji: Komunikat dla hodowców drobiu
Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat w sprawie wystąpienia 59. ogniska  wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8. Ognisko zostało zlokalizowane w gminie Kożuchów, która graniczy z naszym powiatem. W związku z powyższym przypominamy hodowcom drobiu o konieczności stosowania przepisów zawartych w obowiązującym od dnia 28 grudnia 2016 r. rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. 2016, poz. 2091). Więcej przeczytają Państwo na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii pod linkiem:
 
czytaj dalej ›

Własna firma z unijnej dotacji

Ilustracja do informacji: Własna firma z unijnej dotacji
W dniu 8 marca 2017r. Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkanie informacyjne skierowane osób zainteresowanych założeniem  działalności gospodarczej w ramach krajowych i regionalnych programów unijnych.
czytaj dalej ›
1 ... 4 5 6 7 8 ... 41
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa