Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Otwarcie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy

04-09-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Otwarcie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Szprotawie został oficjalnie otwarty. Choć jego działalność starosta Henryk Janowicz obserwuje już od kilku miesięcy, to dzisiaj miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi. Dzisiaj samorządowcy poznali również podopiecznych, którzy w PŚDS odnajdują pomoc i mają możliwość nauczenia się funkcjonowania wśród społeczeństwa. 
W środę 3 września br., starosta Henryk Janowicz wraz z wicewojewodą Wojciechem Perczakiem oraz burmistrzem Szprotawy Mirosławem Gąsikiem w obecności Kierownika PŚDS Katarzyny Krajewskiej, kadry pracowniczej oraz uczestników dokonał uroczystego otwarcia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Szprotawie poprzez symboliczne przecięcie wstęgi.
 
W uroczystości udział wzięli również Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Grażyna Jelska, etatowy członek zarządu Roman Śliwiński, a także przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu.
 
- Jestem dumny, że udało nam się stworzyć miejsce, w którym osoby niepełnosprawne, a także cierpiące na wszelkie zaburzenia psychiczne, znajdą pomoc. To tutaj, w obecności wykwalifikowanej kadry, małymi krokami odnajdują swoje miejsce wśród społeczeństwa. Tutaj, dzięki pracy kierownika, Pani Katarzyny Krajewskiej zawiązują nowe przyjaźnie, organizują swoje urodziny, gotują i cieszą się każdym kolejnym dniem - mówi starosta Henryk Janowicz. - Otwarcie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy to także dowód na to, że współpraca między Ośrodkami Pomocy Społecznej jest na wysokim poziomie. To ich kierownicy decydują o konieczności przekazania pod opiekę podopiecznego - dodaje starosta. 
 
Zaproszeni goście oprócz małej wycieczki po obiekcie, wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez uczestników. Otrzymali również drobne upominki. 
 
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy (PŚDS) to dzienna forma wsparcia dla 20 osób. Placówka funkcjonuje od maja, a osoby tam uczęszczające korzystają z różnorodnych zajęć, w dobrze wyposażonych pracowniach, pod okiem terapeutów. Na ten cel Powiat Żagański pozyskał środki z budżetu państwa. - Utworzenie takiego Domu to umożliwienie osobom potrzebującym pomocy i systemu wsparcia. To także powiększenie listy placówek funkcjonujących na terenie naszego powiatu, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Jest to kolejny element wsparcia społecznego, umożliwiający tym osobom wyjście do społeczeństwa - mówi Katarzyna Krajewska, kierownik PŚDS. 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (16)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa