Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Utrudnienia na ul. Żółkiewskiego

12-09-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Utrudnienia na ul. Żółkiewskiego
W związku z przebudową drogi od ulicy Żółkiewskiego w Żaganiu do skrzyżowania w Dzietrzychowicach, mieszkańcy mogą być narażeni na spore utrudnienia w ruchu. Niestety zakres wykonywanych obecnie prac nie pozwala na całkowite otwarcie drogi, w związku z tym starosta Henryk Janowicz prosi mieszkańców o ostrożność w poruszaniu się i cierpliwość, ponieważ prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. 
W czwartek, 12 września br., starosta Henryk Janowicz oraz burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec spotkali się na ul. Żółkiewskiego, gdzie obecnie przeprowadzane są główne prace inwestycyjne. W spotkaniu uczestniczyli również Mariusz Krugły i Radosław Kwiecień, członkowie zarządu powiatu żagańskiego, a także Tomasz Hucał, wiceprzewodniczący Rady Powiatu. 
 

- Dzisiejsze spotkanie miało na celu nie tylko zapoznanie się z obecnie prowadzonymi pracami. Była to również okazja do rozmów z mieszkańcami, którzy niestety narażeni są teraz na utrudnienia w ruchu. Firma odpowiedzialna za wykonanie inwestycji wszystkie prace wykonuje zgodnie z harmonogramem, a o wszelkich blokadach i utrudnieniach w ruchu informuje z wyprzedzeniem - zapewnia starosta Henryk Janowicz

Partnerem w zadaniu jest miasto Żagań, które partycypuje w kosztach inwestycji. Burmistrz Andrzej Katarzyniec przyznał, że jest spokojny o realizację inwestycji i cieszy się, że żagańskie drogi powoli odnawiane.

Przypomnijmy, że jeszcze w lipcu Starostwo Powiatowe w Żaganiu podpisało umowę na przebudowę drogi powiatowej 1071F. Po ogłoszeniu przetargu udało się wyłonić wykonawcę, który zaproponował bardzo korzystną ofertę, dzięki której udało się podjąć decyzję o realizacji zadania.  Ulicę Żółkiewskiego w Żaganiu do skrzyżowania w miejscowości Dzietrzychowice przebuduje Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry.

Inwestycja w pierwszej fazie oszacowana została na kwotę ponad 7 mln zł. Powiat żagański na to zadanie otrzymał 60 % dofinansowania z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych blisko 5 kilometrowy odcinek drogi zostanie kompleksowo przebudowany. Ulica Żółkiewskiego w Żaganiu, która prowadzi do miejscowości Dzietrzychowice doczeka się również nowych chodników. - Nakorzystniejszą ofertę przedstawiło Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które już rozpoczęło inwestycję. Przypominam, że jest to bardzo duże zadanie i trudne pod względem organizacyjnym i komunikacyjnym. 40 % inwestycji odbywa na terenie miasta Żagań. Na pewno nie unikniemy utrudnień w ruchu, ale robimy to dla bezpieczeństwa i wygody mieszkańców - przekonuje starosta Henryk Janowicz. 

Zgodnie z zawartą umową, koszt inwestycji wyniesie 5 mln 857 tys. 611,63 zł (brutto). Termin zakończenia prac to 29 listopada br. Dofinansowanie otrzymane na to zadanie pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (7)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa