Pozostałe aktualności

W Żaganiu rusza Punkt Szczepień Powszechnych

27 kwietnia (wtorek) Punkt Szczepień Powszechnych rusza w żagańskim szpitalu przy ul. Żelaznej 1. W czwartek (22.04.21 r.) odbędzie się oficjalna wizytacja Narodowego Funduszu Zdrowia, po której w punkcie rozpocznie się przyjmowanie pacjentów na szczepienie. 
- Obawialiśmy się, że otwarcie żagańskiego Punktu Szczepień Powszechnych nieco się opóźni, ale jesteśmy gotowi, a pacjentów zachęcamy do rejestracji  - wyjaśnia Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu. - Dodatkowy punkt szczepień zdecydowanie usprawni całą procedurę związaną z Narodowym Programem Szczepień. To szansa dla mieszkańców i dla nas wszystkich na wygraną walkę z pandemią - dodaje sekretarz powiatu. 
 
Punkt Szczepień Powszechnych w Żaganiu działać w będzie w godz. 8.00- 16.00. Pierwsi pacjenci zostaną zaszczepieni 27 kwietnia. Mieszkańcy, którzy mają już wyznaczony termin szczepień poza miejscem swojego zamieszkania również mogą skorzystać z infolinii i poprosić o możliwość zmiany miejsca szczepienia. 
 
Pacjentów zachęcamy również do pobrania kwestionariusza, który należy wypełnić przed szczepieniem. Usprawni to całą procedurę i skróci czas wykonania szczepienia. Kwestionariusz dostępny jest poniżej. 
 
 Na szczepienia można zapisać się poprzez: infolinię 989 i Internetowe Konto Pacjenta oraz pod specjalnie przygotowanym numerem telefonu, który niebawem uruchomimy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki