Pozostałe aktualności

Uczniowie żagańskiej "60" powrócili z gorącej Sewilli

Tysiące przebytych kilometrów, zwiedzonych miejsc, odcisków na stopach, promieni słońca oraz bagaż pełen doświadczeń tych zawodowych, językowych i kulturowych. Dwutygodniowe praktyki zawodowe programu Erasmus+ w Sewilli dotyczące budowania i programowania dronów dobiegły końca.
czytaj dalej

Zarząd Powiatu Żagańskiego z absolutorium za 2020 r.

Rok 2020 był niezwykle trudny dla wszystkich samorządów. Był to czas, w którym gospodarze wszystkich Gmin, a także miast zetknęli się z niezwykle niebezpiecznym wrogiem - COVID-19. To on zmienił samorządową rzeczywistość. Wówczas należało zadbać nie tylko o siebie i swoich bliskich, ale o wszystkich mieszkańców Powiatu Żagańskiego. Należało przewartościować wszystkie podstawowe zadania realizowane przez naszą jednostkę. Wszystkie inwestycyje oraz działania kulturalne, oświatowe czy te związane z ochroną środowiska, opierały się w dużej mierze na restrykcjach związanych z pandemią koronawirusa. Podsumowując ubiegły rok, Radni Powiatu Żagańskiego zgodnie stwierdzili, że Powiat Żagański sobie poradził, na dowód czego Zarządowi Powiatu Żagańskiego udzielono wotum zaufania. 
czytaj dalej

Powiat Żagański ze wsparciem od Województwa

Starostwo Powiatowe jest jednym z samorządów, które otrzymało wsparcie z budżetu Województwa Lubuskiego dotyczące wyłączania gruntów rolnych z produkcji rolniczej. 
czytaj dalej

Warsztaty w ramach pilotażowego projektu Centrum Wsparcia Doradczego

Na zaproszenie starosty żagańskiego Henryka Janowicza, w środę 2 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyły się Warsztaty, w których uczestniczyli przedstawiciele Gmin biorących udział w pilotażowym projekcie Centrum Wsparcia Doradczego. Warsztaty przygotowane przez przedstawicieli Związku Miast Polskich pozwoliły wszystkim partnerom na spotkanie oraz wymianę poglądów dotyczących wspólnego inwestowania na obszarach wymagających wsparcia. 
czytaj dalej

Zawiadomienie o XXIII sesji Rady Powiatu Żagańskiego

XXIII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 11 czerwca 2021r. godz. 9:00 zgodnie art. 15zzx  ustawy z dnia 2 marca 2020 r. (Dz. U. 2020 poz. 1842) o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, tj. z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej

Lista rankingowa projektów proponowanych do dofinansowania na realizację zadań zlecanych w 2021r.

Z przyjacielską wizytą w Lubuskiej Akademii Sztuki "Chichy Art"

Ubiegły tydzień starosta Henryk Janowicz zakończył przyjacielską wizytą w Pałacu w Chichach, gdzie na znak samorządowego wsparcia, a także sympatii przekazał na ręce właścicielki obiektu Pani Leokadii Brudzińskiej flagę Starostwa Powiatowego w Żaganiu. W niezwykle miłym spotkaniu uczestniczył również Roman Śliwiński, członek zarządu Powiatu Żagańskiego, a także syn Pani Leokadii Brudzińskiej - Pan Marcin Dobrowolski. 
czytaj dalej

27 Maja - Dzień Samorządu Terytorialnego

Z okazji Dnia Samorządowca życzymy, aby Państwa codzienne wysiłki wkładane w pracę na rzecz samorządu, były zawsze zauważane i doceniane, 
aby mieszkańcy Powiatu Żagańskiego wspierali podejmowane przez Państwa inicjatywy i chętnie angażowali się w budowanie lepszego jutra. 
 
Życzymy Państwu rozwoju zawodowego, a także wiary we własne możliwości. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Żaganiu, a także wszystkich tych, którzy tworzą nasz samorząd. Dziękując za trud wkładany w wykonywanie swoich obowiązków, życzymy Wam spokoju, radości i spełnienia w życiu prywatnym. 
 
 
 
 
Starosta Żagański
Henryk Janowicz 
 
Zarząd Powiatu Żagańskiego 
 
Przewodniczący Rady Powiatu
Sebastian Galasiak 
 
 

Tenisiści stołowi z żagańskiego SOSW z kompletem medali

We wtorek, 25 maja 2021 roku w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie rozegrano Lubuski Turniej Olimpiad Specjalnych w Tenisie Stołowym. Doskonale w zawodach spisała się drużyna Klubu TORNADO, funkcjonującego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Żaganiu. Podopieczni nauczycieli i trenerów - Wojciecha Olejarza i Tomasza Pawłowicza wywalczyli dwa złote i trzy brązowe medale mistrzostw województwa lubuskiego i mają realne szanse na udział w zawodach ogólnopolskich, które już za tydzień zostaną rozegrane również w podzielonogórskim Drzonkowie.
czytaj dalej

26 maja - Dzień Mamy

Nie ma jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt. Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, jego błąd...
W. Młynarski
 
 
Z okazji Dnia Matki, wszystkim wspaniałym Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia
- nieskończonej miłości, siły i wytrwałości.
Niech uśmiech zdobi Wasze twarze, a duma z dzieci zawsze będzie w Waszych sercach 
 
 
 
Starosta Henryk Janowicz
Zarząd Powiatu Żagańskiego 
 
1 2 3 4 5 6 ... 10