Witaj w Powiecie Żagańskim

Powiat otwarty dla gości, inwestorów, dbający o mieszkańców!

 
 
 
Podejmowane przez nas działania prowadzą do jednej refleksji - Powiat Żagański jest znakomitym miejscem do życia, dającym wiele przestrzeni swoim mieszkańcom. Jest miejscem na zawodowe wyzwania, dobrą edukację, pielęgnację historii, tradycji, kultury, rozwijanie zainteresowań, jest również miejscem do rozrywki i zabaw. Dbamy o potrzeby swoich mieszkańców, dbając o wszystkich i każdego z osobna.
 
Inwestując tu skorzystacie Państwo z wielu udogodnień ze strony lokalnych władz, spotkacie się z życzliwymi i kompetentnymi urzędnikami, którzy polecą Wam ciekawe tereny oraz obiekty do zagospodarowania; znajdziecie wykwalifikowanych pracowników i możliwości dalszego ich szkolenia; Uzyskacie fachową poradę z zakresu finansów i zarządzania. Ręczę, że zadziwi Państwa europejski poziom współpracy.
 
Wszystkich gości zapraszamy w nasze progi. Wybierając nasz Powiat i jego urokliwe okolice na miejsce swojego wypoczynku, z pewnością znajdziecie chwile wytchnienia i moc niezapomnianych wrażeń, których dostarczy obcowanie z bogatą historią i kontakt z naturą.
 
W imieniu swoim, przedstawicieli Zarządu Powiatu Żagańskiego oraz Rady Powiatu Żagańskiego, życzę wszystkim sukcesów oraz najlepszych wspomnień skłaniających do bliższego poznania Powiatu Żagańskiego i złożenia nam ponownej wizyty.
 
 
Starosta Żagański
Anna Michalczuk