Z życia szkół

Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego

W dniach 24 i 25 sierpnia 2023r. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyły się egzaminy nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego. We wtorek (26 sierpnia br.) część nauczycieli złożyła uroczyste ślubowanie oraz odebrała akty z awansem zawodowym. 
czytaj dalej

Rusza nabór do szkół średnich!

Wszystkich uczniów kończących ósmą klasę serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół w Powiecie Żagańskim. Mamy pełen wachlarz kierunków i możliwości, które w dalszej drodze edukacyjnej, przyniosą wiele zawodowych możliwością, spełnią Twoje oczekiwania i zaprowadzą tam, gdzie chcesz dotrzeć w przyszłości! Nasze szkoły to przede wszystkim nowoczesność, profesjonalizm i stabilizacja. 
czytaj dalej

Piernikowy konkurs w ZSTiL

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu z 2 klasy technikum reklamy wzięli udział w IV edycji konkursu na najlepszą budowlę z piernika. Konkurs był organizowany przez wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego.
czytaj dalej

Odkrywanie europejskich ścieżek zawodowych

W ramach projektu „Odkrywanie europejskich ścieżek zawodowych” 16 uczniów i 2 opiekunów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Iłowej gościło w Costa Adeje  i Los Cristianos w Hiszpanii na Teneryfie - jednej z Wysp Kanaryjskich. Uczestnicy projektu  odbywali praktyki zagraniczne  w zakresie hotelarstwa, gastronomii i informatyki. Praktykanci  zdobyli doświadczenie w hiszpańskich firmach oraz zapoznali się z kulturą i  hiszpańskimi tradycjami. Mobilność  trwała od 23 maja do 17 czerwca 2022 r.
czytaj dalej

Banach z nową salą gimnastyczną

27 października br., starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego: Roman Śliwiński, Mariusz Krugły i Radosław Kwiecień, odwiedzili Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu, gdzie dobiegł końca długo wyczekiwany remont sali gimnastycznej.
czytaj dalej

Najlepsi uczniowie w Powiecie Żagańskim

W piątek 21 października br., W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Starosta Henryk Janowicz, który przywitał młodzież oraz dyrektorów szkół, przyznał że bardzo się cieszy, że uczniowie osiągają sukcesy na wielu płaszczyznach. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również absolwentów z naszych szkół. 
czytaj dalej

Warsztaty terenowe licealistów

Uczniowie z Liceum im. Stefana Banacha z 60 uczniami z 5 krajów oraz koordynatorem projektu panią Agatą Słomką we wrześniu 2022 roku rozpoczęło Międzynarodowy Projekt o zrównoważonym rozwoju.  6 obiektów z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO stały się obiektem badań młodzieży. 
czytaj dalej

Dziękujemy za wiele lat pracy!

Społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu pożegnała w ostatnich dniach Pana Roberta Gajka, który po wielu latach pracy w szkole, z naszą młodzieżą, odszedł na zasłużoną emeryturę. 
czytaj dalej

Teatr Grecki w ZSTiL w Żaganiu

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych uczestniczyli w korowodzie rozpoczynającym Jarmark św. Michała 2022 r. w Żaganiu, a tym samym wzięli udział w konkursie Żagańskiego Pałacu Kultury i Miasta Żagań "Kulturalny Tabor". Mottem szkoły było przebranie w świat grecki - teatr grecki. Młodzież została docenienia za przebrania, kreatywność i zajęła II miejsce wśród  wszystkich żagańskich szkół. 
czytaj dalej