Pozostałe aktualności

Nowa droga połączy Długie i Siecieborzyce

Powiat Żagański rusza z kolejną inwestycję drogową, aby poprawić komunikację w regionie. Pomiędzy miejscowościami Siecieborzyce i Długie w gm. Szprotawa powstanie nowy odcinek drogi. Jest efekt doskonałej współpracy Powiatu Żagańskiego z Gminą Szprotawa, Nadleśnictwem Szprotawa oraz Urzędem Marszałkowskim.
Powiat Żagański na inwestycję uzyskał dofinansowanie w zakresie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Inwestycję wsparła również Gmina Szprotawa oraz szprotawskie Nadleśnictwo.
Zadanie podzielono na trzy etapy:
Przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 1060 F relacji Siecieborzyce- Długie - Etap I (165 tys. 600 zł) i Etap II (176 tys. 400 zł). Wartość całej inwestycji szacuje się na kwotę ok. 1 mln 300 zł.
 
- Gospodarzom wszystkich podmiotów - Gminie Szprotawa oraz Nadleśnictwu w Szprotawie bardzo dziękuję i jednocześnie gratuluje, bo to nasz wspólny sukces. To kolejny krok, który napędza nas samorządowców do działania, do poprawiania infrastruktury, do ulepszenia oferty dla naszych mieszkańców, do zadbania o nasze dobra. Na ręce Wicemarszałka Stanisława Tomczyszyna składam podziękowania za wsparcie i pomoc w ulepszaniu naszego regionu - mówi starosta Henryk Janowicz.
 
W wyniku przetargu Powiat Żagański wyłonił już wykonawcę zadania, które podzielono na trzy etapy. Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp z o.o. w Głogowie wykona wszystkie etapy. Umowy podpisano 29 czerwca br., a roboty drogowe zakończą się 29 września br.
 
W podpisaniu umowy udział wzięli: starosta Henryk Janowicz, członek Zarządu Powiatu Żagańskiego Roman Śliwiński, burmistrz Gminy Szprotawa Mirosław Gąsik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Szprotawa Dariusz Chełski oraz radni Powiatu Żagańskiego: Maciej Boryna i Sylwester Michalak. Z ramienia Wykonawcy umowę podpisał Prezes Zarządu Piotr Pietruszko. Nadzór nad inwestycją pełnić będzie Inspektor Nadzoru Budowlanego Jarosław Skulski.
 
- W tej chwili rozpoczynamy już profesjonalną podbudowę, a następnie położenie masy bitumicznej. Droga między jedną, a drugą miejscowością będzie utwardzona. Dzięki inwestycji od drogi powiatowej1042 połączymy się z drogą wojewódzką 297 i dalej w kierunku miejscowości Długie praktycznie do drogi wojewódzkiej 328. Także proszę zobaczyć jak ważna jest ta strategiczna droga – mówi starosta Henryk Janowicz
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją