Pozostałe aktualności

Żagańskie SOSW inwestuje w rozwój absolwentów

W czwartek (29.04) na zaproszenie p. Renaty Sochy, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, Zarząd Powiatu Żagańskiego odwiedził placówkę. Starosta Henryk Janowicz, Wicestarosta Anna Michalczuk oraz członkowie zarządu: Roman Śliwiński, Radosław Kwiecień i Mariusz Krugły zapoznali się z efektami prac wykonanych w ramach projektu PFRON- Rehabilitacja 25 Plus. W spotkaniu uczestniczyła również p. Alicja Błażałek, wicedyrektor Ośrodka. Samorządowcy byli pod wrażeniem przeprowadzonych modernizacji na terenie Ośrodka. 
czytaj dalej

Otwarty Konkurs Ofert

POWIAT ŻAGAŃSKI
z siedzibą - ul. Dworcowa 39, 68-100 Żagań
 
działając na podstawie art. 36 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2021r, poz. 573), art. 4 ust. 1 pkt 7, art. 5 ust. 4 pkt 2, art. 11 ust. 2, art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1057) rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 lutego 2008 r. w sprawie rodzajów zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym (Dz. U. z 2016r. poz. 1945 z późn. zm.) oraz Uchwały Nr XXI.3.2021  Rady Powiatu Żagańskiego z dnia 29 marca 2021r. w sprawie określenia zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazywanych Powiatowi Żagańskiemu w 2021r
 
OGŁASZA
  otwarty konkurs ofert na zlecanie zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Żagańskiego w 2021 roku
czytaj dalej

Otwarcie Punktu Szczepień Powszechnych w Żaganiu

Punkt Szczepień Powszechnych w Żaganiu przyjął pierwszych pacjentów. Oficjalne otwarcie w obecności Piotra Brombera, Dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego, a także płk. lek. Artura Lipczyńskiego, komendatnta 105. Kresowego Szpitala Wojskowego, miało miejsce we wtorek, 27 kwietnia br. W spotkaniu uczestniczyli również starosta Henryk Janowicz, sekretarz powiatu Iwona Hryniewiecka oraz Jacek Wąsik, kierownik filii szpitala w Żaganiu. 
Pacjenci zarejestrowani na szczepienie w specjalnej poczekalni tuż przy żagańskim szpitalu wypełniają niezbędne dokumenty, następnie kierowani są do Punktu, gdzie personel medyczny realizuje szczepienia. Tylko pierwszego dnia zaplanowano w Żaganiu 180 szczepień. Na terenie całego Powiatu Żagańskiego ruszyły aż 3 Punkty: w Żaganiu, Iłowej oraz w Starym Żaganiu. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do rejestracji !
czytaj dalej

Dzień Ziemi w Gminie Szprotawa

Starosta Henryk Janowicz przyjął zaproszenie Mirosława Gąsika, burmistrza Gminy Szprotawy i wziął udział w Międzynarodowym Dniu Ziemi, który gospodarz Szprotawy postanowił uczcić symbolicznym nasadzeniem miododajnych lip.
czytaj dalej

Nowe skrzyżowanie w Szprotawie

W Szprotawie ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic: 3 Maja, Krasińskiego, Młynarskiej i Muzealnej. Inwestycja realizowana jest przez Powiat Żagański. Niewątpliwym atutem prowadzonej obecnie inwestycji jest nienaganna współpraca z władzami Gminy Szprotawa
czytaj dalej

Konkurs: "Lubuska Mega Dynia"

Rusza konkurs Lubuska Mega Dynia. Do wygrania nagrody rzeczowe i pieniężne. Wypełnij formularz i wyślij do 30 kwietnia na adres ksow@lubuskie.pl.
czytaj dalej

W Żaganiu rusza Punkt Szczepień Powszechnych

27 kwietnia (wtorek) Punkt Szczepień Powszechnych rusza w żagańskim szpitalu przy ul. Żelaznej 1. W czwartek (22.04.21 r.) odbędzie się oficjalna wizytacja Narodowego Funduszu Zdrowia, po której w punkcie rozpocznie się przyjmowanie pacjentów na szczepienie. 
czytaj dalej

Informacja o zmianie w planie dyżurów aptek w powiecie żagańskim

Informujemy o zmianie w planie dyżurów aptek w powiecie żagańskim w następujących dniach:
 
 
  • 21 kwietnia 2021r. – dyżur pełnić będzie apteka „Kalina” w Szprotawie przy ul. Kolejowej 1,  tel. 68 444 70 25
 
  • 26 kwietnia 2021r. dyżur pełnić będzie apteka „Pod Lwami” w Szprotawie przy ul. Odrodzenia 31, tel.68 376 21 95

Składamy wyrazy współczucia

Elżbiecie Bieleckiej, Naszej Koleżance, a także wieloletniemu współpracownikowi Starostwa Powiatowego w Żaganiu, składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Ukochanej Mamy...
czytaj dalej

Żegnamy naszą Koleżankę

Z głębokim żalem i poczuciem wielkiej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej wspaniałej koleżanki Renaty Gmińskiej, która odeszła od nas nagle w piątek 9 kwietnia 2021 r. Miała 49 lat.  
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 8