Pozostałe aktualności

Podziękowaliśmy za tegoroczne plony

Za nami wspaniałe Powiatowo- Gminne Święto Plonów! W niedzielę 21 sierpnia br., świętowaliśmy na boisku wiejskim w Siecieborzycach i dziękowaliśmy za tegoroczne plony. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. polową w intencji rolników i ich rodzin, a tych podczas dożynek nie brakowało! Witając wszystkich gości starosta Henryk Janowicz przyznał, że był to bardzo trudny rok. Gospodarz Powiatu zwrócił uwagę na afrykański pomór świń, suszę, a także wojnę na Ukrainie. - Mieszkańcy naszych wsi jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Obiecuję, że mieszkańcom Gminy Szprotawa, mieszkańcom Powiatu Żagańskiego nie zabraknie chleba - mówił starosta Henryk Janowicz. 
czytaj dalej

Zapraszamy na Powiatowy Piknik Rodzinny Zdrowia i Tradycji

Mamy dla Państwa kolejną niespodziankę!  Już za tydzień 28 sierpnia (niedziela) zapraszamy Państwa na wyjątkowy Piknik Rodzinny pełen tradycji, zdrowia i EKO produktów. Tym razem w szczególności zapraszamy najmłodszych mieszkańców Powiatu Żagańskiego, na których czekać będzie MNÓSTWO atrakcji.
 
A co dla was przygotowaliśmy?
  • Wioska Slow Fun Art a w niej: strefa warsztatów sensoryczno - kreatywnych dla całej rodziny: sensoryczny mini plener malarski, roślinne stemple, farbowanie koszulek Tie dye, a oprócz tego terapia zapachem poprzez tworzenie soli relaksacyjnej
  • Badanie poziomu cukru, a także porady diabetologiczne
  • EKO produkty: oleje, miody, kosmetyki, świece, kombucha
  • Stoiska z rękodziełem
 
A oprócz tego: zabawy muzyczno- ruchowe i trening słuchowy dla dzieci. Na naszym Pikniku gościć będziemy również naszych wspaniałych Stanowian, którzy przygotują dla Państwa tradycyjne Bukowińskie smaki.
 
Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa na Dziedzińcu żagańskiego Pałacu w niedzielę 28 sierpnia w godz. 14.00- 18.00 !
czytaj dalej

Oceniamy Wieńce Dożynkowe

W piątek 19 sierpnia br., w Świetlicy w Siecieborzycach zebrała się Komisja Konkursowa do wyboru najpiękniejszego wieńca Powiatowo- Gminnego Święta Plonów 2022 r.
czytaj dalej

Informacja o odwołaniu przetargu

Odwołanie przetargu na zbycie nieruchomości
czytaj dalej

Otworzyliśmy drogę w Śliwniku

15 sierpnia br. (poniedziałek) niewątpliwie należał do Śliwnika w gm. Małomice i jego mieszkanców! To tam spotkali się lokalni samorządowcy i gospodarze Powiatu Żagańskiego, Gminy Szprotawa i Gminy Małomice, aby wspólnie w sposób symboliczny otworzyć drogę 1063F relacji Szprotawa- Śliwnik i tym samym zakończyć długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Tego dnia w Śliwniku odbyły się również Dożynki zorganizowane przez Panią Sołtys, Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich Śliwniczanki.
czytaj dalej

Rozmawiamy o zdrowiu mieszkańców Powiatu Żagańskiego

We wtorek 2 sierpnia br., Zarząd Powiatu Żagańskiego spotkał się z lokalnymi mediami, aby jasno omówić podejmowane przez Starostwo Powiatowe działania dotyczące funkcjonowania żagańskiej filii 105. Kresowego Szpitala Wojskowego. Na zaproszenie starosty Henryka Janowicza odpowiedzieli również zastępca burmistrza Żagania Sebastian Kulesza, Radny Powiatu Żagańskiego Piotr Kowalski, Radni Miasta Żagań: Małgorzata Klorek i Tomasz Nowak oraz Elżbieta Adamkiewicz, przewodnicząca komisji rewizyjnej NSZZ „Solidarność”.
czytaj dalej

Powiatowe Święto Policji

W Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w 103. rocznicę powołania Policji Państwowej . W tym szczególnym dniu policjanci odebrali awanse na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia przez samorządowców.
czytaj dalej

Nowoczesna endoskopia w Szprotawie

21 lipca br. Starosta Henryk Janowicz uczestniczył w uroczystym otwarciu nowoczesnej pracowni endoskopii w Nowym Szpitalu w Szprotawie. Inwestycja to wynik współpracy pomiędzy Gminą Szprotawa, Nowym Szpitalem i Starostwem Powiatowym w Żaganiu. W spotkaniu udział wziął również gospodarz Szprotwy burmistrz Mirosław Gąsik, lokalni samorządowcy, a także społeczność Nowego Szpitala w Szprotawie wraz z prezesem Mirosławem Sosna
czytaj dalej

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na tegoroczne Dożynki

21 sierpnia br., w Siecieborzycach odbędzie się Powiatowo- Gminne Święto Plonów, na które serdecznie zaprasza starosta żagański Henryk Janowicz oraz burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik.
czytaj dalej

Powstanie Warszawskie- 1 sierpnia zawyją syreny

1 sierpnia 2022 r. o godz. 17.00 zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych
 
 
Syreny alarmowe w Godzinę W
W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godz. 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe - jednominutowy, ciągły sygnał. W ten sposób zostanie oddana cześć Bohaterom - Żołnierzom Powstania Warszawskiego.
 
Dźwięk syren emitowany w rocznicę godziny "W” oraz zatrzymujący się w geście hołdu ludzie na ulicach polskich miast i wsi wpisują się na stałe w symbolikę obchodów rocznicowych Powstania Warszawskiego na terenie całego kraju.
1 2 3 4 5 6 ... 33