Pozostałe aktualności

Czas przystąpić do działania

Starostwo Powiatowe w Żaganiu rusza z największą inwestycją drogową w historii samorządu. Blisko 80 milionów, cztery nowe obiekty mostowe i 11 km wyremontowanej drogi. Realizacja zadania w obrębie ulicy Żelaznej w Żaganiu zyska również nowe oświetlenie.
czytaj dalej

Niech się spełnią Wasze życzenia!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Pedagogom, a także Pracownikom Oświaty,
składamy na Państwa ręce podziękowania za poświęcenie i codzienny trud wkładany w edukację
oraz wychowanie naszych uczniów,
przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy i kształtowania podstaw. 
 
W dniu Waszego święta, życzymy Wam przede wszystkim zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Pogody ducha i pomyślności w realizacji zamierzonych celów, a także ogromu sukcesów zawodowych! 
 
 
       
 
 
 
Starosta Żagański Henryk Janowicz
                                   
Zarząd Powiatu Żagańskiego     
           
Przewodniczący Rady Powiatu Sebastian Galasiak 
 
 
 
 
 

Związek Powiatowo- Gminny Powiatu Żagańskiego

W Powiecie Żagańskim ruszyła reaktywacja Związku Powiatowo- Gminnego Powiatu Żagańskiego, który ma usprawnić funkcjonowanie publicznego transportu zbiorowego. Jest to zadanie, w którym oprócz Powiatu Żagańskiego, udział biorą również: Gmina Brzeźnica, Gmina Gozdnica o statusie miejskim, Gmina Iłowa, Gmina Małomice, Gmina Niegosławice, Gmina Szprotawa, Gmina Wymiarki, Gmina Żagań oraz Gmina Żagań o statusie miejskim.
czytaj dalej

Żagański szpital w nowej odsłonie

Powiat Żagański rozpoczął realizację kolejnej inwestycji. Ruszyła przebudowa budynku szpitala w Żaganiu polegająca na przebudowie elementów zewnętrznych przylegających bezpośrednio do budynku w zakresie stacji ładowania karetek, podjazdów i schodów, malowania elewacji, a także remont dachu. Zgodnie z podpisaną umową wykonawca - firma ZISICO z siedzibą w Szprotawie, na realizację zadania ma czas do 5 sierpnia 2022 r. Inwestycja opiewa na kwotę 1.135.478,58 zł brutto. 
czytaj dalej

Oględziny obiektu JRG w Szprotawie

W piątek 8 października br., starosta Henryk Janowicz oraz sekretarz powiatu Iwona Hryniewiecka w obecności pracowników Starostwa Powiatowego - Remigiusza Sopparta, Naczelnika Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości oraz Izabeli Żywieckiej z Referatu Gospodarki Nieruchomościami, spotkali się z mł. bryg. Janem Marszałkiem, Komendantem Powiatowym PSP w Żaganiu na terenie Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szprotawie, aby obejrzeć obiekt, który niebawem opuszczą strażacy. Na spotkanie zaproszony został również płk lek. med. Artur Lipczyński, Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią. 
czytaj dalej

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wykazy nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży, położonych w Gminie Szprotawa i Gmienie Niegosławice
czytaj dalej

"Eko- Targi w Powiecie Żagańskim"

„ Eko -Targi w Powiecie Żagańskim” odbyły się 28 sierpnia br. na dziedzińcu Pałacu Żagańskiego. Operacja została zrealizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan operacyjny na lata 2020-2021.
 
 
 
 
 
 
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.
 
 
czytaj dalej

Kwalifikacja Wojskowa 2021

W dniach od 11 października do 16 listopada 2021 roku na terenie Powiatu Żagańskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Powiatowa Komisja Lekarska pracować będzie w budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu przy ul. Gimnazjalnej 13 w godz. od 11:00 do 16:00.

Tegoroczna kwalifikacja obejmuje:
 
czytaj dalej

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonych w miejscowościach Rudawica i Stara Jablona

STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2020.1990 t.j.)
Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
 
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży: obręb Leszno Górne gm. Szprotawa

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI SKARBU PAŃSTWA
PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 19