Pozostałe aktualności

Głośna próba syren alarmowych - 10 kwietnia

10 kwietnia (niedziela) punktualnie o godz. 8.41 uruchomione zostaną syreny alarmowe w całej Polsce, w tym także na terenie Powiatu Żagańskiego celem upamiętnienia 12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.
Włączenie syren odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96) w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Powiat Żagański żegna przyjaciela

Z głębokim żalem i poczuciem wielkiej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci wspaniałego samorządowca ZBIGNIEWA TELERAktóry odszedł od nas po wieloletniej chorobie 8 kwietnia 2022 roku. Niedawno obchodził swoje 74 urodziny...  
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży

Nieruchomości położpne w obrębie Niegosławice gm. Niegosławice działka nr 544 o pow. 0,2763 ha oraz obrębie Długie gm. Szprotawa udział 2/6 w działce nr 227/4 o pow. 0,3000 ha
czytaj dalej

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w ZSTiL w Żaganiu

29 marca br., w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbyła się piąta już edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wydarzenie to cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży ze szkół w Powiecie Żagańskim. W tym roku Konkurs objęty został patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, Starosty Żagańskiego oraz Burmistrza Miasta Żagań. 
czytaj dalej

130. rocznica urodzin gen. Maczka

W czwartek 31 marca br., na Skwerze Czołgisty w Żaganiu odbyła się symboliczna uroczystość upamiętniająca dowódcę 1. Dywizji Pancernej w dniu jego 130 urodzin. Na znak pamięci pod pomnikiem generała Stanisława Maczka starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk, członek zarządu Roman Śliwiński wspólnie ze starostą strzelecko- drezdeneckim Bogusławem Kierus, a także zebranymi gośćmi złożyli wiązankę.
czytaj dalej

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa

STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2021.1899 t.j.)
Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
czytaj dalej

Uczestniczka WTZ Wiechlice laureatką konkursu

28 marca br., w Teatrze im. Juliusza Słowcakiego w Krakowie odbyła się Gala finałowa 22 Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych intelektualnie "Albertiana". W koncercie udział wzięli laureaci tegorocznej edycji przelądów regionalnych. W tym miejscu nie mogło zabraknąć wspaniałej Marleny Sawickiej, uczestniczki Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiechlicach. 
czytaj dalej

Powstał oddział przygotowawczy dla uczniów z Ukrainy

Starostwo Powiatowe w Żaganiu we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych utworzyło oddział przygotowawczy dla wszystkich uczniów z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie w Powiecie Żagańskim. Żagański ZSTiL przyjął już pod swoje skrzydła 10 wychowanków, którzy małymi krokami poznają tutejsze otoczenie, uczą się języka polskiego oraz naszej kultury, a także zdobywają wiedzę z poszczególnych przedmiotów. 
czytaj dalej

Świat oddaje hołd rozstrzelanym lotnikom

24 marca br. odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 78. rocznicę Wielkiej Ucieczki. Tuż przy Muzeum Obozów Jenieckich, gdzie zebranych gości przywitał jego dyrektor Marek Łazarz, spotkali się kombatanci, lokalni samorżądowcy, wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak, gospodarze gmin całego powiatu, żołnierze i oficerowie garnizonu Żagań wspólnie z dowódcą dywizji generałem Piotrem Trytkiem, żołnierze US Army oraz Royal Air Force, młodzież szkolna oraz żagańskie stowarzyszenia. Wszystko po to, aby pamiętać i oddać hołd tym, którzy w brutalny sposób zostali zamordowani. 
czytaj dalej

Uczniowie z „59” zakończyli swoje staże zawodowe na Sycylii

27 marca 2022 roku szesnastu hotelarzy i logistyków z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu zakończyło swoje  4- tygodniowe staże zawodowe w Katanii na Sycylii
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 27