Pozostałe aktualności

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI SKARBU PAŃSTWA PRZEZNACZONYCH DO DZIERŻAWY

Obręb Czyżówek gm. Iłowa działka 20/6 o pow. 0,68 ha
czytaj dalej

Nowy sztandar dla Koła nr 3 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. I Drezdeńskiego Korpusu Pancernego w Żaganiu

W piątek 8 września br., miała miejsce wyjątkowa uroczystość, podczas której żagańskie Koło Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przyjęło nowy sztandar.
czytaj dalej

Ogłoszenie o przetargach na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa

Obręb 0002 miasta Szprotawa, ul. Podgórna 1 działka nr 251 o pow. 0,7272 ha, oznaczona użytkiem Bi
czytaj dalej

Ogłoszenie o przetargach na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Powiatu Żagańskiego w miejscowości Iłowa ul. Kolejowa

ZARZĄD POWIATU ŻAGAŃSKIEGO DZIAŁAJĄC
na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2023.344 t.j.)
Ogłasza V przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego
czytaj dalej

Ogłoszenie o przetargach na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa

Obręb Tomaszowo gm. Żagań działka nr 1037 o pow. 0,4680 ha, oznaczona użytkiem Bp 
czytaj dalej

Co wiesz o transplantacji? Zapoznaj się z petycją

Do Starostwa Powiatowego w Żaganiu wpłynęła petycja dotycząca zwiększenia świadomości prawnej dotyczącej transplantacji wśród lokalnej społeczności. Z dokumntem zapoznali się członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego oraz Rada Powiatu Żagańskiego, którzy zgodnie stwierdzili, że pytacja jest warta uwagi i zasługuje na publikację. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z tematem transplantacji. 
czytaj dalej

Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego

W dniach 24 i 25 sierpnia 2023r. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyły się egzaminy nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego. We wtorek (26 sierpnia br.) część nauczycieli złożyła uroczyste ślubowanie oraz odebrała akty z awansem zawodowym. 
czytaj dalej

Podziękowaliśmy za zebrane plony!

Niewątpliwie tegoroczne Powiatowo- Gminne Święto Plonów przejdzie do historii naszego samorządu. W tym roku wszystkich mieszkańców ugościła Gmina Brzeźnica, której klimat bez wątpienia sprzyjał doskonałej zabawie. Sobotnie Dożynki to doskonały humor, lokalne smaki, zabawa i wspólny czas.
czytaj dalej

Wręczyliśmy Powiatowy Laur Kultury za 2022 r.

Podczas sobotniego Powiatowo- Gminnego Święta Plonów gospodarze Powiatu Żagańskiego wręczyli Powiatowy Laur Kultury za 2022 r.
Przewodnicząca Kapituły - Cecylia Brodzińska - pogratulowała wszystkim wyróżnionym i zapewniła, że wszystkie zgłoszone osoby zasługują na wielkie brawa, ponieważ każdy reprezentuje swoimi dokonaniami wysoki poziom popularyzacji kultury wśród lokalnej społeczności.
czytaj dalej

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Z okazji Powiatowo- Gminnego Święta Plonów zorganizowany został tradycyjny już Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, do którego w tym roku zgłosiło się aż 13 podmiotów. W kategorii wieniec tradycyjny zgłoszono 8 wieńców, a w kategorii wieniec inny niż tradycyjny - 5 wieńców.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 56