Pozostałe aktualności

Zawiadomienie o XXV sesji Rady Powiatu Żagańskiego

XXV sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 5 października 2021r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
czytaj dalej

Nowe terminy szczepień przeciwko COVID-19 !

UWAGA! 
 
4 października i 18 października możliwe będzie zaszczepienie się jednodawkową szczepionką Johnson& Johnson w Powszechnym Punkcie Szczepień w Żaganiu -
105. Kresowy Szpital Wojskowy z filią w Żaganiu ul. Żelazna 1 (Punkt znajduje się przy Izbie Przyjęć)
 
- punkt czynny w środę i  piątek w godz. od 11.00 do 16.00
          - szczepienia dla dzieci w środy i piątki od godz. 11.00 do 12.00
- możliwość zaszczepienia się szczepionką  Pfizer
 
 
Na szczepienia można zapisać się poprzez infolinię 989, 19 239 lub nr tel.: 796 360 380

Udany start żagańskich sportowców z SOSW w nowym roku szkolnym

Badmintoniści Klubu Olimpiad Specjalnych TORNADO, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Żaganiu wrócili do szkoły z kompletem medali XV Lubuskiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Strzelcach Krajeńskich.
czytaj dalej

Lekkoatleci z żagańskiego SOSW z kompletem medali

Doskonale spisała się reprezentacja żagańskich lekkoatletów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zdobywając aż 9 medali w Lubuskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Lekkoatletyce i Biegach Przełajowych - Drzonków 22.09.2021r. 
czytaj dalej

Seniorzy fundamentem społeczeństwa

Niezmiennie od wielu lat wrzesień to w Powiecie Żagańskim czas dla naszych wspaniałych seniorów. Za ich aktywność, wkład w życie kulturalne naszego regionu, za zaangażowanie, zarażanie pogodą ducha, uśmiech i pokazywanie, że życie ma sens, Nasi seniorzy zostali symbolicznie docenieni przez gospodarzy powiatu żagańskiego.
czytaj dalej

Przyjdź, sprawdź się, wstąp do żagańskiej policji

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu zaprasza do udziału w treningu testu sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w policji. 
czytaj dalej

Informacja o zmianie dyżuru aptek

Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska w Zielonej Górze uprzejmie informuje o zmianie w planie dyżurów aptek w Powiecie Żagańskim.
W dniach:
  • 25.09.2021 r. (sobota) - dyżur będzie pełnić apteka "Pod Lwami" w Szprotawie przy ul. Odrodzenia 31, tel. 68 376 21 95;
  • 02.10.2021 r. (sobota) - dyżur będzie pełnić apteka "Rumianek" w Szprotawie przy ul. Andersa 13, tel. 68 376 11 10.
czytaj dalej

Zawiadomienie Starosty Żagańskiego o wyłożeniu operatu modernizacji ewidencji gruntów i budynków

G.6620.8.1.2021 
ZAWIADOMIENIE o wyłożeniu operatu modernizacji ewidencji gruntów i budynków
Na podstawie art. 24a ust. 5 ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2052 ze zmianami)
Starosta Żagański
zawiadamia, że w budynku Starostwa Powiatowego w Żaganiu, ul. Jana Pawła II 9, 68-100 Żagań w pokoju nr 102, w terminie od 11 października 2021 r. do 29 października 2021r. w dni robocze, w godzinach pracy urzędu (7:30–15:30) zostanie wyłożony do wglądu osób zainteresowanych projekt operatu opisowo-kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków obrębów ewidencyjnych
 Gminy Iłowa (081004_5): Borowe, Czerna, Konin Żagański.
Gminy Żagań (081009_2): Bukowina Bobrzańska, Chrobrów, Jelenin.
Celem modernizacji w ujęciu ogólnym jest poprawa jakości i aktualności danych ewidencji gruntów i budynków.
 
   Wszyscy zainteresowani mają prawo zapoznać się w podanym terminie z w/w dokumentacją, uzyskać niezbędne wyjaśnienia oraz zgłosić do protokołu ewentualne uwagi i wnioski w tej sprawie. Skorzystanie z tego prawa leży w interesie zainteresowanych, aby na tym etapie postępowania związanego z modernizacją ewidencji gruntów i budynków ujawnić ewentualne błędy i nieprawidłowości.
   Niestawienie się w terminie i miejscu określonym w niniejszym zawiadomieniu nie stanowi przeszkody do prowadzenia dalszych etapów postępowania, zatwierdzenia operatu opisowo-kartograficznego i ujawnienia nowych danych w ewidencji gruntów i budynków.
   Należy ze sobą zabrać dowód osobisty oraz dokumenty własności dotyczące gruntów, budynków i lokali. W imieniu zainteresowanych mogą występować pełnomocnicy, umocowani w formie pisemnej. 
 
STAROSTA ŻAGAŃSKI
Henryk Janowicz

Kosmiczny Jarmark Michała i Święto Czarnej Dywizji

Wrzesień to miesiąc szczególnie ważny dla żołnierzy spod husarskiego skrzydła. To także czas tradycyjnego Jarmarku Michała, który zorganizowany został na błoniach przypałacowego Parku w Żaganiu. Miejskie uroczystości uświetniły obchody Święta Czarnej Dywizji, co niewątpliwie podkreśliło pancerny charakter miasta.
czytaj dalej

Głośna próba syren alarmowych

23 września br. w godzinach 12.00 – 12.30 na terenie Powiatu Żagańskiego przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych, w ramach treningu systemów alarmowych.
Zostaną nadane sygnały akustyczne:
  • ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny, trwający 3 min.
  • odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający 3 min.
Mieszkańcy proszeni są o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań, ponieważ sygnały które będą się rozlegać są tylko sygnałami ćwiczebnymi.
1 2 3 4 5 6 ... 19