Pozostałe aktualności

Punkt Informacyjny dla uchodźców

UWAGA!
 
RUSZA PUNKT INFORMACYJNY DLA UCHODŹCÓW
W STAROSTWIE POWIATOWYM W ŻAGANIU
 
 
 
 
 
W związku z podejmowanymi na szeroką skalę działaniami niosącymi pomoc obywatelom Ukrainy, którzy masowo przekraczają granice Polski, podjęto decyzję o utworzeniu Punktu Informacyjnego, który będzie się znajdował w
Starostwie Powiatowym w Żaganiu ul. Dworcowa 39 pok. 16
 
Punkt Informacyjny czynny będzie od 8 maca br. do odwołania:
od poniedziałku do piątku w godz.  7.30-20.00
 
Po godz. 20:
• p. Janina Matkowska - 608 207 572
• p. Iwona Hryniewiecka - 607 899 578
• p. Mirosława Krzywicka - 733 003 324
 
tel.: 68 477 58 06
mail: relokacja@powiatzaganski.pl

Przyjmij obywateli Ukrainy pod swój dach

Uwaga! 
 
Wszystkich mieszkańców Powiatu Żagańskiego, którzy są zainteresowani przyjęciem obywateli Ukrainy do swoich domów i mieszkań, zachęcamy do składania specjalnie przygotowanych deklaracji we właściwych dla miejsca zamieszkania Urzędach Miasta i Urzędach Gminy. Tam otrzymają Państwo jednocześnie informacje dotyczące dofinansowania do takiego pobytu. 
 
Ważne!
Tylko osoby zadeklarowane przyjęciem uchodźców pod swój dach mogą starać się o dofinansowanie. Prywatne działania na tzw. "własną rękę" nie będą brane pod uwagę

Uczniowie ZSTiL w Żaganiu na praktykach w Hiszpanii

W niedzielę (27 lutego) grupa 16 uczniów technikum teleinformatycznego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu wyleciała do Malagi w Hiszpanii na dwutygodniowe praktyki zawodowe w ramach projektu „Aktywność zawodowa młodzieży” finansowanego przez Unię Europejską, program Erasmus+, akcja 1, Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. 
czytaj dalej

Młodzież wie jak zdrowo żyć!

Młodzież ze szkół podstawowych i średnich z całego powiatu wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W dzisiejszych zmaganiach do testu wiedzy przystąpili zwycięzcy etapów szkolnych. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsza okazała się Ewa Kultys z PSP 3 w Żaganiu. Aleksandra Walukiewicz z żagańskiego ZSO okazała się najlepsza z uczniów klas średnich. Obie dziewczynki będą reprezentowały Żagań na etapie wojewódzkim.
czytaj dalej

Ruszają magazyny powiatowe - pomoc humanitarna dla Ukrainy

Zgodnie z odgórnymi zaleceniami Wojewody Lubuskiego, Starostwo Powiatowe w Żaganiu uruchamia dwa powiatowe magazyny, w których paletowane będą dary od mieszkańców. Następnie wszystkie produkty będą zabierane przez służby wojewody do kolejnych magazynów skąd trafią do Ukrainy. Ważną rolę w całej koordynacji pomocy humanitarnej dla Ukriany odgrywają GMINY POWIATU ŻAGAŃSKIEGO, ponieważ to tam będzie się odbywała zbiórka żywności i innych materiałów i to właśnie Gminy będą dostarczać te produkty do naszych magazynów. 
 
 
czytaj dalej

Posiedzenie Zarządzania Kryzysowego. Wideokonferencja ze wszystkimi samorządami

W piątek 25 lutego br., starosta Henryk Janowicz zwołał w trybie pilnym posiedzenie Zarządzania Kryzysowego, do którego zaprosił włodarzy wszystkich miast i gmin z terenu powiatu żagańskiego. Samorządowcy rozmawiali o szkodach wyrządzonych przez ostatnie wichury, a także analizowali sytuację na Ukrainie.
Starosta Henryk Janowicz wystąpił do burmistrzów i wójtów z apelem o przeanalizowanie sytuacji danej gminy w związku z zabezpieczeniem obywateli Ukrainy, którzy do Polski uciekają przed wojną. 
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości

Załącznik nr 1 do Zarządzenia
 
WYKAZ 
nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres do 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa
czytaj dalej

77. rocznica walk o Żagań

16 lutego na pl. Gen. Maczka odbyła się wyjątkowa uroczystość upamieniająca bohaterów walk o Żagań. Powiat Żagański reprezentowała Wicestarosta Anna Michalczuk oraz przedstawiciele Zarządu Powiatu Żagańskiego: Roman Śliwiński, Mariusz Krugły oraz Radosław Kwiecień.
 
 
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości skarbu państwa przeznaczonych do sprzedaży, Nowa Kopernia, Gmina Szprotawa

Ogłoszenie o przetargu

ZARZĄD POWIATU ŻAGAŃSKIEGO DZIAŁAJĄC 
na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2021.1899 t.j.)
Ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego
 
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 27