Pozostałe aktualności

Koła Gospodyń Wiejskich włączają się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce

Szczepienia przeciw COVID-19 to szansa na powrót do normalności. Zbiorowa odporność pozwoli wygrać z pandemią. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Żagańskiego ruszają więc na przeciw mieszkańcom i biorą udział w ogólnopolskiej akcji #szczepimysię. Dzięki tej inicjatywie Koła Gospodyń Wiejskich mają szanse wygrać od tysiąca do nawet 100 tys. zł za zorganizowanie najlepszego wydarzenia wg. liczby zaszczepionych, dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału w szczepieniach! 
czytaj dalej

Piotr Bromber wiceministrem zdrowia

Piotr Bromber, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia został dziś nowym wiceministrem zdrowia. Samorząd Powiatu Żagańskiego składa serdeczne gratulacje! 
czytaj dalej

Zaszczep się przeciwko COVID-19

UWAGA!
 
20 września Powszechnym Punkcie Szczepień w Żaganiu
możliwe będzie zaszczepienie się
jednodawkową szczepionką
Johnson& Johnson
 
 
 
 
  • punkt czynny jest w środę i  piątek w godz. od 11.00 do 16.00
  • szczepienia dla dzieci w środy i piątki od godz. 11.00 do 12.00
  • możliwość zaszczepienia się  szczepionką  Pfizer
 
 
Na szczepienia można zapisać się poprzez infolinię 989, 19 239 lub nr tel.: 796 360 380

Zmiana siedziby i godzin przyjmowania interesantów przez Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta !

Siedzibę Powiatowego Rzecznika Konsumentów oraz Biura Rzeczy Znalezionych przeniesiono:
 
Starostwo Powiatowe w Żaganiu
ul. Dworcowa 39, pok. nr 16
 
Nowe godziny przyjmowania interesantów
- poniedziałek od 7.30 do 15.30
- środa od 7.30 do 15.00
- piątek od 7.30 do 14.30
 
 Rzecznik Praw Konsumenta
Marzena Głowacz
tel. (068) 477 58 06

Wygrana w konkursie i nowy sprzęt dla ZSTIL w Żaganiu

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu został laureatem w konkursie „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”. Decyzją Kapituły Konkursowej nagrodzona została praca plastyczna wykonana przez Natalię Burzyńską uczennicę klasy 3 technikum reklamy z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Gratulujemy! 
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem na czas nieoznaczony na rzecz dotychczasowych użytkowników tych lokali

Załącznik nr 1 do Zarządzenia
 
WYKAZ
nieruchomości w skład, której wchodzą 3 samodzielne lokale mieszkalne wraz z pomieszczeniami przynależnymi stanowiącymi własność Skarbu Państwa, przeznaczone do oddania w najem na czas nieoznaczony na rzecz dotychczasowych użytkowników tych lokali
czytaj dalej

Plon niesiemy, plon

W minioną niedzielę region Powiatu Żagańskiego, a także jego stolica, czyli miasto Żagań było gospodarzem Wojewódzkich Obchodów Święta Plonów. Podczas wspólnej zabawy, obok dożynkowych obrzędów, podziękowaliśmy rolnikom za ich trud oraz zebrane plony. To był wspaniały dzień! 
czytaj dalej

Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września wspominamy wydarzenia, które  zmieniły oblicze świata. 82 lata temu rozpoczęła się II wojna światowa. Te tragiczne wydarzenia zmieniły nasz świat. 1 września lokalni samorządowcy, gospodarze powiatu oraz miasta Żagań, przedstawiciele wojska, harcerze, przedstawiciele stowarzyszeń, a także mieszkańcy oddali hołd żołnierzom walczącym o wolność podczas uroczystości upamiętniających II wojnę światową. 
 
 
 
czytaj dalej

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy XXII Lubuskiego Święta Plonów - etap powiatowy

Wielkimi krokami zbliża się Lubuskie Święto Plonów, które w tym roku odbędzie się w Żaganiu, a Starostwo Powiatowe jest jednym z organizatorów wydarzenia. Tradycyjnie już, podczas Dożynek nie może zabraknąć wspaniałych wieńców przygotowanych przez okoliczne Gminy na terenie Powiatu Żagańskiego. Z tej okazji odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, podczas któego wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach. 
czytaj dalej

Powrót do szkoły!

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, 
Pracownicy szkół.
Drodzy Uczniowie!
 
   Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2021/2022 pragnę życzyć wszystkim uczniom i nauczycielom wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów oraz zdrowia.
 
   Życzę Wam Drodzy Uczniowie, aby ten rok był powrotem do wspólnej nauki w szkole. Poprzednie lata nauki zmusiły zarówno was, jak i nauczycieli, do przewartościowania i zmiany dotychczas wypracowanych sposobów nauczania i funkcjonowania w otaczającej nas rzeczywistości. Brak możliwości spotkania twarzą w twarz z najbliższymi osobami, znajomymi czy koleżankami lub kolegami ze szkoły zasiał strach, niepewność jutra, niezrozumienie i zobojętnienie. Nauka zeszła na dalszy plan, a na pierwszym stanęła obawa o życie i zdrowie nasze lub bliskich nam osób. 
 
   Bardzo proszę zarówno uczniów, jak i nauczycieli, o wyrozumiałość i wzajemne poszanowanie, a przede wszystkim o rygorystyczne przestrzeganie wszystkich zaleceń związanych z przebywaniem w szkole. 
 
   Szanowni Nauczyciele, bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc uczniom w nadrobieniu zaległości wynikających z prowadzenia nauki w sposób zdalny. Jak się przekonaliśmy na podstawie wyników matur, nauka zdalna mimo ogromnego trudu, jaki w nią włożyliście, nie sprawdziła się. Trzeba ten stracony czas nadrobić. Potrzebna jest mobilizacja wszystkich, aby kolejne egzaminy okazały się sukcesem i przyniosły więcej satysfakcji. Wierzę, że jest to możliwe do osiągnięcia. 
 
Z wyrazami szacunku
WICESTAROSTA STAROSTA
Anna Michalczuk Henryk Janowicz
 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 19