Pozostałe aktualności

Komunikat dot. wysoce zjadliwej ptasiej grypy

Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dn. 11.02.2021 r. w sprawie zwalczania zjadliwej grypy ptaków (HPAI) Gmina Żagań (miejscowości: Kanada, Młyniska, Gorzupia Dolna, Gorzupia, Miodnica, Gryżyce, Pożarów, Stary Żagań, Puszczyków) oraz Gmina Brzeźnica (miejscowości: Stanów) w Powiecie Żagańskim włączone zostały do obszaru zagrożonego. W tej sytuacji rozpoczynamy kampanię informacyjną w celu zabezpieczenia pozostałych obszarów przed pojawieniem się ognisk ptasiej grypy.Powiatowy Lekarz Weterynarii w wydanym komunikacie zwraca się bezpośrednio do hodowców i osób trzymających drób o zachowywanie szczególnej ostrożności i stosowanie odpowiednich środków bioasekuracji minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa. Do akcji włączają się również Jednostki OSP, które będą informować sołtysów poszczególnych miejsowości o procedurach związanych ze zwalczaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. 
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres do 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa

WYKAZ
nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres do 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa
czytaj dalej

Zawiadomienie o XX sesji Rady Powiatu Żagańskiego

XX sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 9 lutego 2021 r. godz. 8:30. Sesja odbędzie się zgodnie art. 15zzx  ustawy z dnia 2 marca 2020 r. (Dz. U. 2020 poz. 374) o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, tj. z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.
czytaj dalej

Ogłaszamy Konkurs Walentynkowy - Z czym kojarzy Ci się miłość?

Ogłaszamy Konkurs "Zakochaj się w Walentynki" ! Wszystkich uczniów, dzieci, młodzież i podopiecznych jednostek podległych Starostwu Powiatowemu zapraszamy do udziału w konkursie walentynkowym, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Proponujemy różne formy pracy zgłoszeniowej, więcej szczegółów w regulaminie dostępnym do pobrania.
Prosimy o pobranie formularza zgłoszeniowego niezbędnego do uczestnictwa w konkursie
czytaj dalej

Laureat Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia

Damian Broniewski, uczeń 2 klasy Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu zwyciężył w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia organizowanej przez Fundację na rzecz Praw Ucznia z Poznania.
czytaj dalej

Ogłoszenie o możliwości uzyskania dotacji celowej z budżetu powiatu dla spółek wodnych

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA DOTACJI CELOWEJ Z BUDŻETU POWIATU DLA SPÓŁEK WODNYCH, DZIAŁAJĄCYCH NA TERENIE POWIATU ŻAGAŃSKIEGO NA REALIZACJĘ ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z BIEŻĄCYM UTRZYMANIEM WÓD I URZĄDZEŃ WODNYCH ORAZ NA FINANSOWANIE I DOFINANSOWANIE INWESTYCJI ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE POWIATU ŻAGAŃSKIEGO W ROKU 2021.
czytaj dalej

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców powiatu żagańskiego w roku 2021

Zgodnie z art. 8a ust.1 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:
czytaj dalej

I przetarg ustny nieograniczony na Sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa

STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U. 2020. 1990 j. t.)
Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na Sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
czytaj dalej

Ścieżki rowerowe to inwestycyjny priorytet

2 lutego br., Starosta Henryk Janowicz oraz Tomasz Hucał, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu uczestniczyli dziś w spotkaniu z Jackiem Milewskim, Prezydentem Miasta Nowa Sól, a także Panią Beatą Kulczycką, Radną Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy Straży Pożarnej

29 stycznia br. starosta Henryk Janowicz wziął udział w uroczystym ślubowaniu nowych funkcjonariuszy KP PSP w Żaganiu. Podczas apelu powołany został na stanowisko Zastępcy Dowódcy JRG PSP w Żaganiu mł. asp. Grzegorza Irskiego.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 8