Pozostałe aktualności

Zmiana dyżuru Aptek

Informujemy, że nastąpi zmiana w dużurach aptek: 
 
  • W dniu 7.08.2022r. dyżur pełnić będzie Apteka pod Lwami ul. Odrodzenia 31  w Szprotawie
  • W dniu 21.08.2022r. dyżur pełnić będzie Apteka Planta ul. Odrodzenia 32 w Szprotawie

Komisja Bezpieczeństwa o akcji "Bezpieczne wakacje"

W czwartek 23 czerwca br., starosta Henryk Janowicz zwołał posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa, w którym uczestniczyli gospodarze Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Żaganiu, Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego oraz p. Jacek Stępień, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żaganiu
czytaj dalej

Czas na wakacje!

W piątek (24.06) zakończyliśmy niebywale trudny Rok Szkolny 2021/2022. We wszystkich szkołach ponadpodstawowych, wspólnie z młodzieżą spotkali się: starosta Henryk Janowicz, sekretarz Iwona Hryniewiecka, członek Zarządu Roman Śliwiński oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Michał Cisek.
czytaj dalej

Idziemy po zdrowie naszych mieszkańców

W ubiegłą niedzielę (27.06) Starostwo Powiatowe w Żaganiu zorganizowało Białą Niedzielę. Tego dnia spotkaliśmy się wszyscy w Rudawicy, do której zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Powiatu Żagańskiego na bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, cholesterolu całkowitego i ciśnienia tętniczego. Dla naszych gości przygotowaliśmy również punkt edukacyjny Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Żaganiu, w którym wspaniałe Panie wykonywały pomiar BMI i tkanki tłuszczowej oraz wspierały mieszkańców wskazówkami dotyczącymi samokontroli piersi. 
czytaj dalej

Wspólna integracja i zabawa

We wtorek, 15 czerwca br., w ramach dni otwartych Warsztat Terapii Zajęciowej w Wiechlicach odwiedzili podopiecznie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Szprotawie. Była to niezwykła wizyta, podczas której wychowankowie Ośrodka poznali nauczycieli Warsztatu Terapii Zajęciowej, a także przekonali się, że po zakończeniu nauki mogą rozpocząć kolejną podróż edukacyjną, tym razem w Warsztacie Terapii Zajęciowej. 
czytaj dalej

Badaj się profilaktycznie!

Starosta Henryk Janowicz serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Rudawicy i okolic na Białą Niedzielę, podczas której oferujemy Państwu bezpłatne badania z zakresu wczesnego wykrywania cukrzycy i chorób układu krążenia. 
czytaj dalej

Uczą się zawodu i kształtują nowe umiejętności

W ramach projektu „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu” 15 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej odwiedziło słoneczną Sycylię. Młodzież ucząca się w technikum informatycznym oraz technikum żywienia odbyła 4 tygodniowe praktyki zawodowe. 
czytaj dalej

Nauka poprzez praktykę

Od 5 czerwca w Katanii na Sycylii przebywa kolejna już w tym roku grupa 16 uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu. Uczniowie klas logistycznych oraz hotelarskich odbywają we włoskich przedsiębiorstwach i hotelach 4- tygodniowe staże zawodowe realizując projekt : „Europejskie praktyki zawodowe gwarancją sukcesu w przyszłości” w ramach programu Erasmus+. 
czytaj dalej

Młodzież aktywna zawodowo

31 maja br., w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbyło się podsumowanie drugiego projektu pt.”Aktywność zawodowa młodzieży” finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu edukacyjnego Erasmus+. Tego dnia z młodzieżą, a także całą kadrą pedagogiczną spotkali się wicestarosta Anna Michalczuk oraz członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego: Mariusz Krugły i Roman Śliwiński. 
czytaj dalej

Zwyciężyli w Konkursie Papieskim

W niedzielę, 5 czerwca br., w Gorzowie Wlkp odbyły się centralne obchody XXV rocznicy pielgrzymki Św. Jana Pawła II do naszej diecezji. Z tej okazji Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowało Konkurs Papieski pt. Miejsca pamięci o Św. Janie Pawle II w województwie lubuskim. W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych, którzy okazali się faworytami w zmaganiach. 
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 33