Pozostałe aktualności

Zaszczep się przeciwko COVID-19

UWAGA! 
 
6 września w Powszechnym Punkcie Szczepień w Żaganiu
możliwe będzie zaszczepienie się jednodawkową szczepionką
Johnson& Johnson
 
 
- punkt czynny jest w środę i  piątek w godz. od 11.00 do 16.00
- szczepienia dla dzieci odbywają się w środy i piątki od godz. 12.00 do 13.00
-  możliwość zaszczepienia się szczepionką  Pfizer
 
 
 
O następnych terminach szczepienia szczepionką J&J będziemy informować w kolejnych komunikatach
 
Na szczepienia można zapisać się poprzez infolinię 989, 19 239 lub nr tel.: 796 360 380

Występy tancerzy z Klubu Sportowego ,,Pasja” i Żagańskiego Pałacu Kultury podczas Eko- Targów

Podczas Eko- Targów w Powiecie Żagańskim nie mogło zabraknąć podpiecznych Artura Niezgody z Akademii Tańca NDS Hip Hop, Break Dance & Popping, Żagań - Żary, którzy odpowiadając na nasze zaproszenie, specjalnie dla mieszkańców Powiatu Żagańskiego, dali niezły pokaz na dziedzińcu Pałacu Książęcego !
czytaj dalej

Przepiękne Eko- Targi już za nami!

Ubiegła sobota upłynęła nam pod hasłem Eko- Targów w Powiecie Żagańskim. Przedzamcze Pałacu Książęcego zamieniło się w bardzo ekologiczne i przyjazne miejsce, do którego zawitało mnóstwo mieszkańców z całego powiatu! Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom i Kołom Gospodyń Wiejskich za tak liczne odpowiedzi na nasze zaproszenie i wszystkich przepysznymi potrawami, domowymi ciastami, ekologicznymi i zdrowymi wyrobami. Dziękujemy za możliwość zaopatrzenia się w przepiękne wyroby rękodzielnicze.
czytaj dalej

Jelenin przygotowuje się do dożynek!

Już w najbliższą sobotę - 28 sierpnia - o godz. 15.00 w podżagańskim Jeleninie odbędą się długo wyczekiwane przez mieszkańców dożynki, na które serdecznie zaprasza sołtys Monika Rozpędowska wraz z całą Radą Sołecką. 
czytaj dalej

Zwycięzcy Powiatowego Lauru Kultury za 2020 rok

Powiat Żagański po raz kolejny przyznał Powiatowy Laur Kultury za 2020 rok. Jest to wyróżnienie instytucji lub osób, które prowadzą działalność kulturalną i angażują się w sposób szczególny w propagowanie kultury i jej upowszechnianie. 
czytaj dalej

Zaszczep się w sobotę podczas Eko- Targów !

Już w tą sobotę widzimy się na Eko- Targach w Powiecie Żagańskim tuż przy Pałacu Książęcym 
 
 
Wspólnie ze 105. Kresowym Szpitalem Wojskowym przygotowaliśmy dla Państwa możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID- 19
jednodawkową szczepionką Johnson& Johnson 
Od godz. 13.00 na targach do Państwa dyspozycji będzie przygotowane specjalne miejsce, gdzie w bezpieczny sposób wykwalifikowany personel będzie wykonywał szczepienia przeciwko COVID-19.
 
 
Zachęcamy do zadbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo !

Zadbaj o ekologię i zbuduj z nami domek dla pszczół murarek

Eko- Targi w Powiecie Żagańskim, które zbliżają się wielkimi krokami to doskonała okazja nie tylko do rozmów o zdrowiu, ale również o ekologii. Przygotowaliśmy dla Państwa bardzo ciekawe atrakcje, które mają nie tylko cieszyć, ale i uczyć. Podczas targów odbędą się coroczne warsztaty garncarskie i nasza nowość - Warsztaty z robienia domków dla pszczoły murarki i innych owadów zapylających, które spejalnie dla Was poprowadzi Floromek . Zachęcamy wszystkich do czynnego udziału, zadbajmy wspólnie o ochronę pszczół i innych owadów ! 
czytaj dalej

Wakacyjne zajęcia dla mechatroników i mechaników

W okresie od 12.07.2021 do 29.07.2021 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych prowadzone były dodatkowe zajęcia dla uczniów klas technikum mechatronicznego i mechanicznego z programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC w zakresie toczenia i frezowania. 
czytaj dalej

Wykazy nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczone do sprzedaży

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI SKARBU PAŃSTWA
PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY
położonnych w Gminie Żagań oraz Gminie Niegosławice
 
czytaj dalej

Ogłoszenie o złożonej ofercie w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego pn. „Opieka paliatywna Hospicjum dla mieszkańców powiatu żagańskiego”

Koło Żarskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Żarach  z siedzibą przy ul. Św. Brata Alberta 4, 68-200 Żary złożyło ofertę w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego pn. „Opieka paliatywna Hospicjum dla mieszkańców powiatu żagańskiego” na kwotę 5.000,00 zł,  która wpłynęła  do Starostwa Powiatowego w Żaganiu w dniu 1 sierpnia 2021 roku.
 
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 19