Pozostałe aktualności

Warsztaty w ramach pilotażowego projektu Centrum Wsparcia Doradczego

Na zaproszenie starosty żagańskiego Henryka Janowicza, w środę 2 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyły się Warsztaty, w których uczestniczyli przedstawiciele Gmin biorących udział w pilotażowym projekcie Centrum Wsparcia Doradczego. Warsztaty przygotowane przez przedstawicieli Związku Miast Polskich pozwoliły wszystkim partnerom na spotkanie oraz wymianę poglądów dotyczących wspólnego inwestowania na obszarach wymagających wsparcia. 
Warsztaty, które odbyły się w ubiegłym tygodniu slużyły wypracowaniu celów strategicznych partnerstwa, wizji oraz misji partnerstwa, a także potencjalnych wspólnych projektów z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Wszystkich zaproszonych gości przywitała Wicestarosta Anna Michalczuk. W spotkaniu uczestniczyli: lider projektu - Gmina Małomice z burmistrz Małgorzatą Sendecką na czele, Gmina Niegosławice reprezentowana przez Sławomira Światjło, Gmina Szprotawa reprezentowana przez Barbarę Wierzbicką oraz Gmina Brzeźnica z Janem Adamowiczem na czele. Gospodarzy spotkania reprezentowała Katarzyna Zapolska ze Starostwa Powiatowego w Żaganiu. 
 
Warsztaty poprowadzone zostały przez dr Annę Hadyńską oraz Krzysztofa Rosenkiewicza ze Związku Miasta Polskich. 
 
- Dzięki formie warsztatowej, możliwe było zacieśnienie naszej współpracy. Podczas spotkania mieliśmy okazję wymienić się poglądami, a także pomysłami. Udało nam się stworzyć potencjalną listę obszarów wymagających wsparcia w ramach partnerstwa. Wspólnymi siłami chcemy stworzyć projekty, na które dofinansowanie pozyskiwane będzie ze źródeł zewnętrznych - podsumowuje Katarzyna Zapolska ze Starostwa Powiatowego w Żaganiu. 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją