Pozostałe aktualności

Wojtek Rado z SOSW w Żaganiu Krajowym Czempionem w Trójboju Siłowym

W dniach 18-20 czerwca 2021r. w hali warszawskiej AWF rywalizowali najsilniejsi sportowcy w XII Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych. Doskonale spisali się zawodnicy Klubu TORNADO Żagań i całej lubuskiej reprezentacji w tej trudnej technicznie dyscyplinie sportów siłowych. Niekwestionowanym DOMINATOREM i siłaczem, do którego wyników nie zbliżyli się nawet zwycięzcy najwyższych kategorii wagowych i sprawnościowych był Wojtek RADO, uczeń i reprezentant Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Żaganiu, sportowy podopieczny klubowych trenerów – Wojciecha Olejarza i Tomasza Pawłowicza.
Wojtek w Warszawie osiągnął imponujący rezultat 552,5 kg w trójboju. Drugi zawodnik w kategorii - 93 kg, to jego kolega z drużyny, gorzowianin - Michał Ograbek z 325 kg i kompletem srebrnych medali na podium. Wojtek bezdyskusyjnie wygrał wszystkie konkurencje trójbojowe, bijąc w nich rekordy życiowe i zdobywając cztery złote medale. Wynik zawodnika to: przysiad - 210 kg, wyciskanie na ławeczce - 140 kg i martwy ciąg - 202,5 kg.
Rezultaty Wojtka i styl w jakim je osiągał, wzbudzały zachwyt i szacunek, nie tylko zawodników, trenerów i przedstawicieli mediów, którzy w trakcie imprezy prześcigali się w walce o wywiady z Mistrzem, ale przede wszystkim chwalony był przez wybitnych sędziów z międzynarodowymi uprawnieniami prowadzących zawody. Sam zawodnik przygotowując się do poszczególnych startów w sali treningowej AWF, tak bardzo naładowany był adrenaliną, dodatkowo nakręcany atmosferą zawodów, że prosił trenerów -Wojciecha Olejarza i kierownika lubuskiej ekipy – Daniela Źródłowskiego o zadysponowanie w ostatnich - trzecich bojach ciężarów na rekordy życiowe. Zespół plan wykonał w 100%, a wszystkie 9 podejść sędziowie zaliczyli jednogłośnie. Znakomicie zaprezentował się inny żagański zawodnik – Krzysztof KURKOWSKI, junior młodszy i debiutant w imprezie tej rangi. Krzysztof wygrał przysiad zdobywając złoty medal z życiowym rekordem 87 kg, a w pozostałych konkurencjach stawał na drugim stopniu podium. W sumie, został wicemistrzem kraju w trójboju z wynikiem 262 kg, ulegając nieznacznie seniorowi z dolnośląskiego – Zbigniewowi Gawłowi, jednocześnie pokonując kolegę z drużyny – Grzegorza Arciszewskiego.
Cała lubuska reprezentacja zaprezentowała się doskonale, zdobywając kilkadziesiąt medali w różnych grupach i kategoriach wagowych. Obaj chłopcy z Żagania oraz koleżanki i koledzy z klubów gorzowskich mają ogromną szansę na zdobycie awansów w losowaniu do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych - Berlin 2023. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów.
 
 
 
fot. Wojciech Olejarz

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją