Pozostałe aktualności

Hala sportowa przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych z imieniem Jana Olejarza

"Jest tylko jeden sposób, aby osiągnąć sukces: dać z siebie wszystko"
 
 
Nie tak dawno minęła 10 rocznica śmierci Pana Jana Olejarza, który swoimi działaniami na stałe zapisał się w kartach historii żagańskiej sześćdziesiątki. Był wieloletnim pedagogiem, wychowawcą młodzieży i animatorem sportu, w którym uczniowie zdobywali niebywałe sukcesy. Był ich przyjacielem ... Wspomnienie Jana Olejrza było dobrą okazją do uroczystego nadania imienia hali sportowej, a także odsłonięcia tablkicy pamiątkowej. 
 
- Razem tworzymy historie szkoły, uczniowie, nauczyciele, pracownicy przedstawiciele organów prowadzących. Historia naszej szkoły to sukcesy naszych uczniów i  absolwentów. To praca zaangażowanie nauczycieli. Wśród grona osób, które zapisały się osiągnieciami jest właśnie Pan Jan Olejarz - mówi Zbigniew Stebelski, dyrektor szkoły. 
 
W uroczystość zaangażowali się przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym starosta żagański Henryk Janowicz, który obojął honorowy patronat nad odsłonięciem tablicy. Obok starosty jest również Andrzej Katarzyniec Burmistrz Miasta Żagań, Krzysztof Romankiewicz Starosta Zielonogórski oraz Adam Matwijów Przewodniczący Rady miasta Żagań. 
 
W spotkaniu zorganizowanym przez społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych wzięła udział żona Jana Olejrza - Teresa Olejarz oraz syn - Jacek Olejarz. 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją