Pozostałe aktualności

Firmy ruszają z pracami projektowymi. Droga 1064F przekazana do przebudowy!

Starostwo Powiatowe w Żaganiu rusza z największą inwestycją drogową w historii samorządu. Blisko 80 milionów, cztery nowe obiekty mostowe i 11 km wyremontowanej drogi. Realizacja zadania w obrębie ulicy Żelaznej w Żagania zyska również nowe oświetlenie.
22 lipca br., gospodarze powiatu żagańskiego ze starostą Henrykiem Janowiczem na czele, podpisali umowę na dwa pierwsze etapy przebudowy drogi powiatowej 1064F wraz z budową czterech obiektów mostowych. Trwa procedura przetargowa na III etap.
 
Kompleksowa modernizacja, która rozpocznie się w Żaganiu, a zakończy przy granicy z województwem dolnośląskim, wraz z przebudową czterech obiektów mostowych, otworzy drzwi do kolejnych drogowych inwestycji. To właśnie ta droga jest kluczowa dla Wojska i żołnierzy stacjonujących w Świętoszowie. To także komfort dla mieszkańców, którzy dojadą do autostrady A18 i dalej do A4.
 
- Mamy to ! – cieszy się starosta żagański Henryk Janowicz. - To przełomowa chwila dla naszego samorządu. Jedna z największych inwestycji w dziejach Powiatu Żagańskiego. Na teren budowy wejdzie trzech inwestorów, którzy swoje oferty składali w europejskim przetargu. Jesteśmy podekscytowani nie tylko ze względu na to, że na naszych kartach historii zapisuje się niezwykle duża i trudna inwestycja, ale również z uwagi na końcowe efekty, których już nie możemy się doczekać – mówi starosta Henryk Janowicz.
 
Inwestycja realizowana w etapach
 
W części pierwszej inwestycji, przebudową zajmie się spółka NOWAK- MOSTY. Całe przedsięwzięcie odbędzie się w formule zaprojektuj- wybuduj. Władze powiatu spotkały się z p. Władysławem Nowakiem, prezesem zarządu, który zapowiedział szeroką współpracę z naszym samorządem.
Zgodnie z podpisaną umową, firma zobowiązała się do wykonania projektu w ciągu 9 miesięcy. Następnie przystąpi do realizacji wykonania robót budowalnych w terminie 24 miesięcy. Nowak- Mosty przebuduje całą ulicę Żelazną wraz dwoma obiektami mostowymi. Etap ten oszacowano na kwotę: dwadzieścia dziewięć milionów dwieście trzydzieści
pięć tysięcy czterysta siedemdziesiąt złotych.
 
 
 
 
Podczas spotkania, podpisano również umowę na drugi etap przebudowy drogi. Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych reprezentowała p. Ewa Meller- Wypych, prezes zarządu. Firma zajmie się teren niezabudowanym wraz z całą miejscowością Trzebów bez obiektów mostowych. Etap oszacowano na kwotę jedenastu milionów stu siedemdziesięciu czterech tysięcy osiemset pięćdziesiąt jeden złotych. Firma ma 7 miesięcy na wykonanie projektu, a następnie 15 miesięcy na jego realizację.
 
 
 
 
- Inwestycja podzielona będzie na trzy części, każda z nich realizowana będzie w czasie uzależnionym od podpisania umowy z wykonawcą – informuje Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu. – Jako samorząd bardzo się cieszymy z finału wielomiesięcznej pracy nad przetargiem związanym z inwestycją. To ogromny sukces. Z tego miejsca bardzo dziękuje pracownikom Starostwa Powiatowego za zaangażowanie i rzetelność – dodaje I. Hryniewiecka.
 
 
 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją