Pozostałe aktualności

Żagański szpital w nowej odsłonie

Powiat Żagański rozpoczął realizację kolejnej inwestycji. Ruszyła przebudowa budynku szpitala w Żaganiu polegająca na przebudowie elementów zewnętrznych przylegających bezpośrednio do budynku w zakresie stacji ładowania karetek, podjazdów i schodów, malowania elewacji, a także remont dachu. Zgodnie z podpisaną umową wykonawca - firma ZISICO z siedzibą w Szprotawie, na realizację zadania ma czas do 5 sierpnia 2022 r. Inwestycja opiewa na kwotę 1.135.478,58 zł brutto. 
Inwestycja w obrębie żagańskiego szpitala związana jest przede wszystkim z samym budynkiem lecznicy. Rozpoczęte już prace rozbiórkowe dotyczyć będą zerwania posadzki cementowej, rozbiórki podłoży betonowych, balustrad i schodów, gdzie stacjonują karetki pogotowia rarunkowego, dla których odnowione zostaną podjazdy. Ważnym elementem inwestycji jest również odnowienie elewacji budynku szpitala, a następnie naprawa pokrycia dachowego. W ramach zadania zamontowana zostanie również stalowa konstrukcja zadaszenia dla karetek wraz ze stacją ładowania. Budynek zyska nowe szkalne balustrady z poręczami, co zdecydowanie poprawi estetykę obiektu. 
 
Wszystkich pacjentów korzystających z lecznicy prosimy o ostrożność, ponieważ wykonawca zamotnował już rusztowanie i wykonuje pierwsze prace. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją