Pozostałe aktualności

Nowy sprzęt i pracownia endoskopowa w Szprotawie

14 grudnia br., starosta Henryk Janowicz wspólnie z członkiem zarządu Romanem Śliwińskim spotkali się na terenie Nowego Szpitala w Szprotawie z p. Mirosławem Sosna, prezesem szpitala. W spotkaniu uczestniczyli również burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik oraz zastępca burmistrza Dorota Grzeszczak.
W szprotawskim szpitalu pojawił się nowy sprzęt do badań endoskopowych, dzięki któremu personel medyczny może wykonać nawet do 200 badań miesięcznie. To efekt wsparcia finansowego ze strony Urzędu Marszałkowskiego, a także współpracy ze Starostwem Powiatowym w Żaganiu. Cegiełkę to rozbudowy profilaktyki endoskopowej dołożyła również Gmina Szprotawa, która we współpracy ze Szprotawskim Zarządem Nieruchomości Chrobry, wykonuje remont pomieszczeń na potrzeby pracowni endoskopowej.
 
Dla mieszkańców całego powiatu
Na potrzeby pracowni zostaną wyremontowane obecnie nieużywane pomieszczenia na parterze budynku szpitala. W nowej przestrzeni powstanie pełnoprofilowa pracownia endoskopii z poczekalnią dla pacjentów, pokojem przygotowań i pokojem wybudzeń oraz gabinetem lekarskim. Pracownia będzie miała także własny węzeł sanitarny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Oprócz typowych prac budowlanych w pomieszczeniach zostanie wykonana instalacja wentylacyjna, elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz sieć informatyczna.
Pracownia endoskopowa gotowa będzie w kwietniu. To wtedy mieszkańcy, a także personel medyczny będą mogli w komfortowych warunkach zadbać o swoje zdrowie.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1Galeria zdjęć: Nowa pracownia endoskopowa w Szprotawie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją