Pozostałe aktualności

Połączenia komunikacyjne na poziomie Województwa Lubuskiego

W środę 12 stycznia br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się kolejne posiedzenie Związku Powiatowo- Gminnego Powiatu Żagańskiego pod przewodnictwem starosty Henryka Janowicza oraz jego zastępcy w zakresie funkcjonowania Związku - burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego. Podczas spotkania gościliśmy władze Województwa Lubuskiego - Wicemarszałka Stanisława Tomczyszyna oraz przedstawicieli Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.
- Przyjazd władz Województwa, a także ekspertów w dziedzinie komunikacji i transportu na terenie Lubuskiego, otworzył nam drzwi do rozmów o połączeniach komunikacyjnych już nie na poziomie jedynie Powiatu Żagańskiego, ale całego Województwa Lubuskiego. To nasza odpowiedź na potrzeby mieszkańców w zakresie skomunikowania powiatu z większymi miastami na terenie Województwa Lubuskiego. Takie są oczekiwania mieszkańców, takie są potrzeby uczniów, młodzieży, osób dojeżdżających do pracy, osób starszych, które muszą dostać się do szpitala. W tym zakresie działamy - zapewnia starosta Henryk Janowicz, przewodniczący Związku Powiatowo- Gminnego Powiatu Żagańskiego.
  • Podczas posiedzenia podjęto również szeroką dyskusję nt. funkcjonującego już rozkładu jazdy autobusów na terenie Powiatu Żagańskiego. - Chcemy aby forma rozkładu była jak najbardziej czytelna i ogólnodostępna dla mieszkańców naszego powiatu - mówi Iwona Hryniewiecka, sekretarz.
  • Członkowie Związku określili również tryb pracy nad projektem uchwały budżetowej na 2022 r. Ustalono wysokość składki członkowskiej, która w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi 2 zł dla poszczególnych Gmin, a dla Powiatu Żagańskiego 30% (46 tys. 642, 20 zł ca cały rok)
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją