Pozostałe aktualności

Wspólna integracja i zabawa

We wtorek, 15 czerwca br., w ramach dni otwartych Warsztat Terapii Zajęciowej w Wiechlicach odwiedzili podopiecznie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Szprotawie. Była to niezwykła wizyta, podczas której wychowankowie Ośrodka poznali nauczycieli Warsztatu Terapii Zajęciowej, a także przekonali się, że po zakończeniu nauki mogą rozpocząć kolejną podróż edukacyjną, tym razem w Warsztacie Terapii Zajęciowej. 
Dni otwarte, które przygotowane zostały przez Warsztat Terapii Zajęciowej okazały się bardzo trafione. Podczas wizyty uczniówe z SOSW w Szprotawie wszyscy znakomicie się bawili. Była muzyka, gry i konkursy. Gospodarze przygotowali dla swoich gości poczęstunek. Były kiełbaski z grilla i oczywiście lody na ochłodę w upalny i słoneczny dzień. Dla wszystkich gości przygotowano także drobny upominek. 
- Jednym z głównych zamierzeń tej wizyty było zapoznanie podopiecznych Ośrodka ze specyfiką Warsztatu Terapii Zajęciowej. Uczniowie mogli zwiedzić pracownie, w których odbywają się zajęcia, a to było dla nich największym przeżyciem - opowiada Tomasz Mendrek, kierownik warsztatu. 
Była to również okazja do rozmów z przyjaciółmi oraz dawnymi wychowawcami i opiekunami. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze.
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją