Pozostałe aktualności

Mieszkańcy Jelenina już po badaniach

W ubiegłą niedzielę 10 lipca br., Starostwo Powiatowe w Żaganiu zorganizowało Białą Niedzielę dla mieszkańców Jelenina i okolic. Ponownie do naszych spotkań przyłączyła się Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Żaganiu. Swoją obecność potwierdzili również strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu. Nie zawiodła również sołtys Jelenina Monika Rozpędowska, która aktywnie włączyła się do działań. 
I tym razem dziękujemy wszystkim mieszkańcom Jelenina za frekwencję, duże chęci do badań i zadbania o swoje zdrowie ! Mimo deszczu i chłodu, społeczność Jelenina wzięła udział w badaniach poziomu cukru we krwi, cholesterolu i ciśnienia tętniczego. Badania przeprowadziła wykwalifikowana pielęgniarka środowiskowa, Pani Małgorzata Janowicz, która mieszkańców Powiatu Żagańskiego zna jak nikt inny.
 
- Muszę przyznać, że mieszkańcy Jelenina dbają o siebie i swoje zdrowie, a ich wyniki są bardzo zadowalające. W jednym przypadku naszej mieszkanki zwróciłam uwagę na konieczność konsultacji wyników z lekarzem rodzinnym - przyznaje p. Małgorzata Janowicz, która w ramach zachęty do regularnych badań przekazała mieszkance Jelenina profesjonalny ciśnieniomierz.
 
Naszymi mieszkańcami zaopiekowały się również Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Żaganiu , które wykonywały pomiary tkanki tłuszczowej i BMI, uczyły samokontroli piersi oraz poprawnego żywienia. Ponownie dziękujemy za obecność i fachowe wsparcie!
Dziękujemy również strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu, którzy nauczyli nas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale nie tylko. Ich wizyta była doskonałą okazją do rozmów o różnych przypadkach, w których niezbędna jest pomoc drugiego człowieka. Strażacy mówili o pomocy osobie, która się topiła, o pomocy przy zachłyśnięciu się, zakrztuszeniach - szczególnie u dzieci, a także jak zachować się przy ataku epilepsji - To była wyjątkowa lekcja!
Dziękujemy również Pani sołtys Monice Rozpędowskiej i całemu Sołectwu Jelenin za obecność, pyszne ciacho i wspaniałą współpracę z naszym samorządem.
 
Kolejna Biała Niedziela z Powiatem Żagańskim już 24 lipca w Chotkowie! Nasze spotkania z ramienia Starostwa Powiatowego organizuje niezastąpiona Irena Karolewska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją