Pozostałe aktualności

Modernizacja kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych

Nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu  p. Agnieszka Pisarczyk i p. Z. Kapiński uczący teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych w technikum mechatronicznym w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” wzięli udział w tygodniowym szkoleniu z zakresu Siemens PLC SIMATIC S7 – 1200 w Warszawie.
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości powiatu żagańskiego wyznaczonych do bezpłatnego użyczenia

Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 286. 2021
 
 
WYKAZ NIERUCHOMOŚCI POWIATU ŻAGAŃSKIEGO
WYZNACZONYCH DO BEZPŁATNEGO UŻYCZENIA
na czas określony tj. do 31.12.2021 r.
na rzecz Powiatowego Domu Dziecka nr 2 w Szprotawie na potrzeby statutowe
 
czytaj dalej

Pierwsza na Olimpiadzie Wiedzy Technicznej

Joanna Pisarczyk, uczennica drugiej klasy technikum mechatronicznego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu zajęła I miejsce w finale międzywojewódzkim XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej, która odbyła się 1 lutego 2021 w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas zawodów uczniowie rozwiązywali dwa spośród trzech zadań tekstowych sprawdzających wiedzę teoretyczną z zagadnień elektryczno-elektronicznych.
czytaj dalej

Żagańscy Zwycięzcy Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie 2020

W ramach realizacji działań z zakresu edukacji prawnej Stowarzyszenie CIVIS SUM zorganizowało Lubuski Konkurs Wiedzy o Prawie. Do drugiej już edycji konkursu przystąpili reprezentanci Powiatu Żagańskiego, którzy w efekcie zostali jednymi ze zwycięzców na szczeblu wojewódzkim!
czytaj dalej

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości

STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2020.1990 t.j.)
Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego
nieruchomości zabudowanej będącej w użytkowaniu wieczystym Skarbu Państwa stanowiącej własność Gminy Szprotawa
czytaj dalej

Z okazji Dnia Sołtysa od Powiatu Żagańskiego wszystkiego najlepszego!

Spotkanie ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei OK1

W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Kolei OK1. Starosta Henryk Janowicz wspólnie z Burmistrzem Żagania Andrzejem Katarzyńcem ponownie podjął temat budowy ścieżki rowerowej w Powiecie Żagańskim. Na naszą prośbę do rozmów przystąpili: Sławomir Świniuch, Prezes, Jacek Wróblewski, Wiceprezes oraz Bartosz Sokołowski, członek zarządu. Z ramienia Starostwa Powiatowego w spotkaniu uczestniczyły również Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu oraz Anna Kudyba, Naczelnik Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości.
czytaj dalej

Ogłaszamy konkurs fotograficzny - Wiosna Twoim okiem

Ogłaszamy Konkurs "Wiosna Twoim okiem" ! Wszystkich uczniów, dzieci, młodzież i podopiecznych jednostek podległych Starostwu Powiatowemu zapraszamy do udziału w konkursie wiosennym, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jako formę pracy zgłoszeniowej proponujemy ZDJĘCIE, więcej szczegółów w regulaminie dostępnym do pobrania.
Prosimy o pobranie formularza zgłoszeniowego niezbędnego do uczestnictwa w konkursie
czytaj dalej

O Piłce Nożnej w Powiecie Żagańskim

We wtorek 2 marca br., Starosta Henryk Janowicz spotkał się z Prezesem Lubuskiego ZPN Robertem Skowronem, a także członkiem Zarządu Lubuskiego ZPN Dariuszem Jakubas oraz Przewodniczącym Lubuskiego Kolegium Sędziów Janem Sucheckim.
czytaj dalej

Konkurs "Zakochaj się w Walentynki" - wyniki

W poniedziałek 22 lutego br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu wicestarosta Anna Michalczuk oraz członek zarządu Roman Śliwiński wręczyli nagrody dla zwycieżców w konkursie walentynkowym. W związku z dużą ilością prac, Zarząd Powiatu Żagańskiego postanowił nagrodzić aż siedmiu uczestników. Wyróżnienia trafiły do wszystkich autorów nadesłanych prac. Serdecznie gratulujemy odwagi, kreatywności i dziękujemy za pełne zaangażowanie! Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy ogromu miłości!
czytaj dalej